Insolvenční řízení ukončeno, ale exekuce na zděděných pozemcích nebyla vymazána - Má cenu žádat insolvenčního správce o nápravu?

Dobrý den, za člena rodiny jsme řešili před dvěma lety insolvenční řízení. Dluh byl uhrazen, exekuce/insolvenční řízení ukončeno. Po úmrtí této osoby jsme zjistili, že neproběhlo (bohužel jen ústně potvrzené) vymazání exekučních závazků na desítce malých pozemků, které jsme zdědili. Ráda bych se dotázala, zda má cenu žádat insolvenčního správce o nápravu - je povinný toto dokončit? Rozumím, že pokud taková povinnost není, budeme muset zajistit úpravu v katastru na vlastní náklady, ale vzhledem k celkově problémové komunikaci s insolvenčním správcem bych si chtěla upřesnit, zda má cenu se na správce obracet. Předem Vám děkuji!

Dobrý den,

ins. správce řeší pouze insolvenci dlužníka, nikoliv jeho exekuce. Od soudu dostal dlužník rozhodnutí o ukončení insolvence a prominutí zbylých dluhů. S tímto rozhodnutím je třeba žádat o ukončení exekucí.