Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7443, Ochrana před exekucí v insolvenci

Jak se zbavit exekuce a oddlužení? Získejte ochranu již od podání návrhu!

Dobrý den, mám již probíhající exekuci, kvůli které jsem vlastně šel do oddlužení. Bohužel jsem si na oddlužení vzal takové odborníky, že exekuce přišla dříve než oddlužení. V nějaké odpovědi jsem zde četl, že je člověk před exekucí chráněn již ode dne podání návrhu. Mám nějakou šanci zbavit se exekutorů než mi bude odsouhlaseno oddlužení? Díky za odpověď.

Dobrý den,

vykonavatelnost exekucí je pozastavena od momentu podání žádosti o oddlužení na soud. Nemusíte tak čekat na schválení, exekutoři na Vás nyní nemohou (mohou Vám dále např. blokovat účet, ale nemohou z něj strhnout peníze). Po zdárném ukončení insolvence budou zbylé dluhy prominuty a exekuce definitivně ukončena. Naopak pokud by insolvence schválena nebyla (nebo nebyla zdárně ukončena), exekuční vymáhání by se obnovilo.