Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6601, Náklady na exekuční vymáhání

Náklady na exekuční vymáhání, Exekuce a insolvence

Dobrý večer, když má člověk na úctě třeba 300 000 Kč, a poté má na ten účet exekuci, mel uhradit nějaký poplatek, který uhradil a pote bylo řečeno, ze ta exekuce byla prodána do vice společnosti a skočila tam další blokace 6 300 Kč, tak bylo opět uhrazeno a odblokování stále neproběhlo. A dokonce se musí uhradit soudní výlohy, v hodnotě 6 700 Kč, protože se ten soud jakože prohrál, chápu to správně? Nemůže se ta cena 6 700 Kč za ty soudní výlohy zvedat nebo zůstává? A co se stane tedy po uhrazení té částky za ty soudní výlohy? Bude již účet odblokovan, nebo tam budou i pote další problémy a další částky, které se budku muset kvůli tomu odblokovani zaplatit?

Dobrý den,

exekuce není levnou záležitostí. I proto je lepší platit své závazky včas. Pokud neplatíte řádně a včas, věřitel po Vás vymáhá dluh soudní cestou. Musí najmout právníka a podat návrh k soudu. Po schválení soudem začíná exekuce vedená exekutorem, kterému je třeba za odvedenou práci taktéž zaplatit. Všechny tyto náklady s vymáháním spojené jdou k tíži dlužníka. Po zaplacení dluhu a nákladů na exekuci Vám bude účet odblokován. Čím později zaplatíte, tím větší bude úrok z prodlení a náklady na vymáhání.