Exekutor a darovací smlouva: Co hrozí vlastníkovi při exekuci?

Dobrý den, můj bývalý druh se dostal do exekuce letos v květnu. V roce 2014 prostřednictvím darovací smlouvy mi daroval 1/2 spoluvlastnického podílu na byt. Hypotéka je jen na mě a jsem teď tedy jen já vlastníkem celé bytové jednotky. Ale již v tom roce 2014 probíhalo soudní řízení ve věci, která je nyní v exekučním řízení. Jedná se o částku 300 000,- Kč. Můj dotaz zní: může exekutor zpětně napadnout darovací smlouvu? Bojím se, že by mi Hypoteční banka hypotéku zesplatnila a já nemám na zaplacení. Trvalý pobyt z bytu má odhlášený, jen navštěvuje děti. Mám se něčeho obávat? Mám velký strach. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zde bych se ničeho neobával - není důvod napadat darovací smlouvu. Dokud budete řádně splácet, banka Vám úvěr zesplatnit nemůže. Exekuce Vašeho bývalého druha na toto nemá vliv (hypotéka je jen na Vás, byt také).