Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10847, Přepsání majetku na přítelkyni

Přepsání majetku na přítelkyni, Exekuce a insolvence

O

Pokračování dotazu č. 10843: Jakou odbornou právní pomoc? Přesně jaký advokát? Čím se zabývá aby mi to přepsal? Mám společnost, která to ode mě hned vykoupí za cca 27 000 Kč, ale mám na své jméno exekuci, tím pádem to nejde, aby se to vyplatilo. Proto to chci přepsat ne na ženu ale na přítelkyni. Ten člověk je živnostník a v tě době měl vysoké příjmy. Hlavně je prověřený firmou, která se zabývá pohledávkami a vše je v pořádku.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den.

jednalo-li se o podnikatelský úvěr na IČ (ne o půjčku pro fyzickou osobu), pak se samozřejmě na Vás zákon o spotřebitelském úvěru nevztahuje. To co zamýšlíte (přepsat majetek na přítelkyni) se nazývá odklánění majetku před věřiteli a je to v exekuci nepřípustné (soud může takovéto transfery rušit až 3 roky zpětně). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

5.8.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Zcela zdarma a bez podmínek. Takový je nový běžný účet České spořitelny. Jmenuje se Standard a nemusíte se u něj bát žádných poplatků za vedení ani za odchozí platby. S těmi jste přitom dosud museli u České spořitelny počítat.

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

3.8.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Pracovat v kanceláři se vyplatí. Alespoň z pohledu životního pojištění. Podle nového indexu životního pojištění totiž kancelářské profese zaplatí za životní pojištění mnohem míň než dělníci, kteří se pohybují v terénu. Rozdíl je až 30 %.

Zájem o půjčky na jaře klesl. Kvůli koronaviru

Zájem o půjčky na jaře klesl. Kvůli koronaviru

29.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Propad o několik desítek procent. Taková byla na jaře situace na českém trhu se spotřebitelskými úvěry. Ukázala to anketa ČTK mezi jednotlivými poskytovateli. Podle ní přišel nejvýraznější propad v dubnu a nyní už se situace opět stabilizuje.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#10896, Hypotéka se záznamem v registrech, Hypoteční poradna, 5.8.2020

Dobrý den, chtěl bych v budoucnu požádat o hypotéku (cca za 4-5 let). Bohužel mám z minulosti negativní záznam v BRKI a NRKI. Aktuálně pracuji v IT oddělení, kde mám smlouvu na dobu neurčitou a možnost profesního růstu (finanční posun). Aktuálně mám čistou mzdu ve výši 35 000 Kč. Mám založené stavební spoření. Rád bych se zeptal, zda je možnost si vzít vůbec hypotéku s negativním záznamem v registrech z minulosti. Případně bych poprosil o rady jak zvýšit šanci na získání. Děkuji

Dobrý den, banky přihlížejí pouze k záznamům v registrech mladším 4-5 let, tedy máte-li z minulosti negativní záznamy a chcete-li o úvěr žádat až za 4-5 let, nebude se získáním hypotéky žádný problém. Obecně je třeba: mít dostatečný příjem (úměrný výši požadované hypotéky)mít pracovní smlouvu na dobu neurčitounebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtěnemít negativní záznamy v registrech mladší 4-5 letmít našetřeno min. 10% z kupní ceny nemovitosti (pro lepší úrok min. 20%)

FJ

#10895, Nebankovní půjčky bez kontroly příjmů a registrů, Půjčka, 5.8.2020

Dnes existuje celá řada bank, z nichž mnohé mají své specifické výhody a podmínky. Radím Vám, rozhodněte se pro nebankovní půjčky. Většina z těchto společností nebo investorů se nedívá do evidence dlužníků, nezabývají se příjmy a mnohem více. Největším problémem však zůstává registr, kde se může pohybovat téměř každý. Jen zpoždění s platbami za telefon nebo nájem.

Dobrý den, dle zákona o spotřebitelském úvěru musí klienty prolustrovat každý poskytovatel půjček (bankovní i nebankovní). Nebankovní společnosti o kterých píšete se pohybují za hranou zákona, nemají licenci ČNB a spoléhají na neznalost lidí, kteří hledají půjčku za každou cenu (tito lidé se pak velmi často nemají schopnost bránit právní cestou). Cílem těchto společností je dostat dlužníky do neřešitelných situací, kdy kombinace extrémně vysokého úroku, poplatků a sankcí z nich dělá doživotní sponzory těchto firem. Důrazně nedoporučuji, je to nejspolehlivější cesta do osobního bankrotu, ve kterém ztratíte 5-10 let života.

PC

#10894, Půjčka po insolvenci, Půjčka, 5.8.2020

Dobrý den, mám 3 roky po insolvenci a teď potřebuji půjčku na auto. Kde mi půjčí? Děkuji.

Dobrý den, půjčku je možné získat nejdříve 3-5 let od momentu úspěšně ukončené insolvence (spodní hranice se týká vysoce bonitních klientů s vyšším příjmem). Pravděpodobně tak s žádostí o půjčku budete muset ještě min. rok počkat.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 800 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR