Jak zažádat o výmaz zesplatněného úvěru po zaplacení pohledávek?

Nejlevnější půjčka od Zonky
3.11.2014 Půjčka

Dobrý den.CHtěla bych se zeptat,v roce 2011 jsem byla klientem mbanky u které jsem si vzala půjčku.Bohužel jsem se dostala do platební neschopnosti ale naštěstí jsem všechny pohledávky u této banky zaplatila hotovostní platbou.Ale bohužel mi tato banka napsala do výpisu cbcb status zesplatněný úvěr a přitom jsem v co možná nejkratší době snažila jejich pohledávky zaplatit a nejsem si vědomá že by tento dluh museli předávat nějaké vymahačské firmě a tak bych se chtěla zeptat jestli se nedá nějakým způsobem zažádat o výmaz děkuji s pozdravem Lenka Beňová

Dobrý den,

všechny banky mají v obchodních podmínkách uvedeno, že pokud klient přestane splácet, půjčka bude zesplatněna a klient vyzván k okamžitému doplacení zbylého úvěru. Pokud jste se tedy dostala do platební neschopnosti a přestala splácet, banka Vám úvěr zesplatnila a Vy jste vše doplatila naráz. Po té Vám dala banka do záznamů "zesplatnění úvěru".

Z mého pohledu je vše v pořádku, takto standardně jednají všechny banky. Banka je povinna Vám platební neschopnost/zesplatnění zapsat do registrů, není šance, jak se tomu vyhnout. Z hlediska budoucích potenciálních půjček je to něco jako malý černý puntík - na jednu stranu jste se dostala do problémů, na stranu druhou jste to zvládla vyřešit bez exekuce/vymáhání.