Banky.cz Banky.cz Štítky Dluh

Dluh

Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

Creditas získala bankovní licenci, Artesa dostala pokutu, Sberbank má zákaz úvěrování komerčních nemovitostí a investiční výstavby a ERB Bank byla pravděpodobně tunelována. Říjen byl na novinky ze světa tuzemského bankovnictví skutečně bohatý.

Italská bankovní krize

Italský bankovní sektor trápí vysoký podíl nesplácených úvěrů. Zpomalující ekonomika může tento problém dále jen umocnit. Budou to opět peníze daňových poplatníků, které krachující banky zachrání nebo se do rekapitalizace zapojí i akcionáři? Nezažehne Itálie další ekonomickou krizi?

Velké porovnání spoření – červenec 2016

Dlouhé období nízkých úrokových sazeb nepřeje spoření. Přesto lze mezi bankami a družstevními záložnami nalézt velké rozdíly. I dnes je stále možné si nechat peníze úročit 1% na spořícím účtu bez výpovědní lhůty. Kde spořit a kterým bankám se naopak vyhnout?

Komentář: Čínské námluvy a ČSSD versus Altner

Jsou čínské investice v tuzemsku prospěšné a přispějí k tvorbě nových pracovních míst? Mělo by se za odebrané služky platit nebo stále ctíme „zdroje jsou a dluhy se neplatí“? Jan Budín komentuje klíčové události posledních dní.

Vláda: Cena lidského života je 120 mil. Kč

Za časů starého občanského zákoníku byla cena života v řádu statisíců korun. Nový občanský zákoník hodnotu zvýšil na zhruba 10-20 mil. Kč. Vláda nyní přichází se stropem 120 mil. Kč – přesně tolik byl český stát ochoten zaplatit za každou z unesených Češek v Pákistánu.

Vláda: deficit 70 mld. Kč je přiměřený

Česká ekonomika roste o rekordních 4,5%, nezaměstnanost pomalu padá pod 6%, peníze jsou levné, firmy investují, nabírají zaměstnance a platí daně. A vláda v této době prosperity schválila deficit státního rozpočtu 70 mld. Kč.

Evropská solidarita

Solidarita je pojem, který by jistě neměl být pro vyspělou západní civilizaci tabu. Nazývat však každé porušování pravidel solidaritou je falešné. Ať už se jedná o Řecko, migraci či sanaci národních bankovních sektorů, EU vidí za každým problémem nedostatečnou solidaritu ostatních členských států.

Rozhovor: Řecko čeká za pět let již osmý bankrot

Pokud by se eurozóna v budoucnu rozdělila na sever a jih, bylo by pro nás členství v měnové unii s Německem výrazně zajímavější, než je tomu dnes, říká pro ParlamentníListy.cz ekonom Petr Jermář, hlavní analytik odborného portálu Banky.cz. 

Řecko – krize chronologicky

Přestože pravděpodobnost Grexitu je nyní výrazně nad 50%, řecký parlament dnes nad ránem odhlasoval balík reforem, navzdory výsledku referenda a vlastním vládním poslanců. Středopravicová opozice dala naději termínu Gremain.

Řecko – bankrot se blíží

Nulová ochota řecké vlády implementovat jakékoliv reformy vedoucí k ozdravení veřejných financí vede Řecko k neodvratnému bankrotu. Už není nejen na splátky úvěrů, ale ani na důchody či platy státních zaměstnanců. Spokojený život Řeků na účet ostatních členů eurozóny a MMF pomalu končí.

Prodej obecních bytů nájemníkům

Brněnský magistrát tento týden definitivně rozhodl o cenách privatizovaných obecních bytů. Dosavadní nájemníci si je budou moci odkoupit za 75% tržní hodnoty. Nájemníkům je tato sleva málo a chtějí platit jen 25% tržní hodnoty. Je rozhodnutí radních správné?

Řecko dluhy platit nebude

Další kolo jednání s věřiteli o řeckém dluhu nabralo nečekané obrátky. Řecko oznámilo, že dluhy platit nebude a naopak začalo vyhrožovat Německu konfiskací majetku. Řecký ministr financí přes video poslal Německu vztyčený prostředníček.

Jak porozumět účtům pro dospívající

Každý člověk, který se chystá vstoupit do pracovního procesu ať už na brigádu jako kurýr nebo jako cokoliv do prvního stálého zaměstnání, bude potřebovat někam dávat své peníze. Matrace ani ponožka se dlouhodobě neosvědčily, a to je důvod, proč bude každý dříve či později potřebovat bankovní účet. Výběr takového správného typu účtu se může jevit jako vůbec první poněkud frustrující povinnost. Tento průvodce bankovními produkty vysvětluje vlastnosti různých typů účtů, které banky nabízejí a odpovídá na některé obecné otázky, které se nabízejí:

Řecko má problémy, hrozí run na banky

Po vítězství levice v Řecku následovala silná prohlášení nové tamější vlády o plánu neplatit své dluhy. Voliči tleskají. Věřitelé za těchto okolností odmítají Řecku dále půjčovat a bankám docházejí peníze. Hrozí run na banky a ztráta úspor.

Historie českého bankovnictví - zpravodaj červenec 2014

Léto je v plném proudu, bankéři na dovolené a nic zásadního se během července na poli bankovnictví neděje. Proto máme prostor věnovat jedno číslo našeho měsíčního zpravodaje Banky.cz historii českého bankovnictví. Podíváme se na vývoj systému pojištění vkladů a zrekapitulujme krachy bank od rozpadu Československa. 

Osobní bankrot

Ne vždy zcela zřejmé podmínky spotřebitelských půjček dostávají dlužníky do mnohdy fatálních dluhových pastí. Znát je to i v přístupu bankovních a nebankovních společností ke svému marketingu a složení produktů.

Další pokles úroků u spořicích produktů - zpravodaj únor 2014

Po krachu MSD se na trh dostaly miliardy nové likvidity. Jak si s tím banky poradily? Ustály nápor nových klientů nebo byly nuceny sáhnout k další redukci úrokových sazeb u spořicích produktů? Vyplatí se mít kreditní kartu s bonusovým programem? Nejen na tato dvě témata se blíže podíváme v rámci únorového zpravodaje banky.cz.

Jak správně používat vaše karty

Placení kartou je v dnešní době samozřejmostí, ale vybrat si z z takového množství různých typů karet se může jevit jako nemožné. Tento průvodce vám může být nápomocný při hledání té nejlepší právě pro vás.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 3

V minulých dílech jsme se pokusili správně vybrat tu nejvhodnější kartu pro náš pobyt v cizině. Přesto je možné, že právě s tou naší platební kartou budeme mít jisté těžkosti. Pokusme se na případné problémy a jejich řešení připravit.

Jak porozumět společným účtům

Společné účty mohou být velmi užitečné tam, kde jsou souběžně vedeny finance dvou nebo více osob. Je velmi důležité, aby majitelé účtu přesně věděli, jaká jsou jejich práva a odpovědnosti. Tento článek ze seriálu Banky.cz podává odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 1

Platební karta je silným nástrojem a hlavně jakousi finanční jistotou při cestování do zahraničí. Ale jakou kartu zvolit? Platit v zahraničí raději kartou přímo v obchodě anebo raději vybrat peníze v bankomatu? Jaký typ účtu karty při výběru zvolit? Na co si dát v cizině pozor? To jsou jen některé z otázek a problémů, které nám mohou použití naší karty v cizině znepříjemnit. Pokusím se na tyto otázky alespoň trošku odpovědět v následujícím seriálu.

Intervence ČNB a PR pana Tomšíka

Hlavním hostem druhé poloviny Otázek Václava Moravce tuto neděli byl viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík. Jak jsme již blíže popsali v našem minulém článku Intervence ČNB a zvyšování inflace, Česká národní banka depreciovala kurz na 27 Kč/EUR s cílem zvýšit inflaci na 2%. 

Volby 2013

Česká republika má za sebou předčasné volby do poslanecké sněmovny, které přinesly mnohem více překvapení a nečekaných zvratů než kdy jindy. Do sněmovny se dostalo rekordních 7 stran. Pojďme se podívat na nejzajímavější momenty z volebního víkendu.

Nová státní banka

Pan Sobotka v minulých týdnech pohovořil o povolebních ambicích ČSSD v sektoru bankovnictví. Chtěl by vytvořit novou státem vlastněnou komerční banku (rozšířením Českomoravské záruční a rozvojové banky), která by byla silnou konkurencí ostatním komerčním bankám vlastněných soukromými subjekty, na čemž by dle jeho názoru měli vydělat především občané. Pojďme si shrnout přínosy a negativa budování nové komerční banky za státní peníze.

Krátkodobé půjčky nemusí být drahé

Levné půjčky před výplatou jsou v Česku na vzestupu. Společnosti, které je poskytují, měsíčně půjčí několik desítek milionů korun obvykle s vysokým úrokem. Na takto vysoké sazby se rozhodla zareagovat skupina Home Credit a představila společnost Click Credit, která stejný typ krátkodobé půjčky nabízí s minimálním úrokem.

Šmejdi

Mezi směsicí v poslední době do kin uváděných průměrných až podprůměrných filmů na plátno zavítal i jeden skutečný klenot – český film Šmejdi. Snímek pojednávající o tzv. nakupovacích zájezdech pro důchodce, resp. o všechny meze přesahujících obchodních praktikách pořadatelů těchto zájezdů má značnou informační a osvětovou hodnotu. Zdali se aspoň částečně dostaví efekt procitnutí zejména starších lidí, coby potenciálních obětí těchto podvodů, ukáže čas. Mezitím se již stihnul dostavit zcela jiný a nevyžádaný efekt – Bohuslav Sobotka začal objíždět domy seniorů a za použití stejných „mez přesahujících obchodních praktik“ lidem nutí místo vysavačů a nádobí přímo ČSSD a KSČM.   

Založení osobního bankovního účtu

Mít účet u banky je nejpraktičtější a nejjednodušší způsob uložení peněz. Platby jsou jednoduché a levnější, i zaměstnavatelé zpravidla vyplácejí mzdy a honoráře raději zasláním na účet. Hledat pro vaše peníze bezpečnější místo, než je banka, nemá patrně smysl.

Kyperská krize aneb novodobá měnová reforma

Důvěra lidí v jižní Evropě v bankovní domy klesá na samotné dno. Vůbec poprvé v novodobé historii západního světa totiž někoho napadlo začít brát peníze lidem přímo z bankovních účtů jednorázovou srážkovou daní, což v mnohém může připomínat měnovou reformu provedenou v Československu roku 1953, dodnes považovanou za jednu z největších nespravedlností komunistického režimu. Jaké dopady bude mít nynější kyperská krize na důvěru obyvatel EU? Zkrachuje západní civilizace už zítra?

Vybrané zákony z českého legislativního prostředí

Tato sekce obsahuje znění vybraných zákonů týkajících se bankovního sektoru, kapitálového trhu, nebo jinak souvisejících s oblastí finanční problematiky. Zde uváděné zákony a jiné předpisy měly především sloužit k získání rámcové orientace v problematice, doporučujeme proto, aby pro účely citování nebo podrobnější práce se zákonnými předpisy zájemce vždy pracoval především s textem uvedeným ve Sbírce zákonů.

Sebevražedná levicová politika pravicové vlády

Máme za sebou volby do zastupitelství krajů a do senátu, které skončily nikterak překvapivým debaklem pravice. Více než kdy jindy byly oboje volby nikoliv o komunální politice a vyzrálých kandidátech do senátu, ale silně připomínaly anketu o politice vládní. Přeje si český volič skutečně návrat k socialismu, který z podstaty věci v Čechách a dalších středně rozvinutých ekonomikách podobného mentálního založení společnosti fungovat nemůže nebo to byl jen vyslaný zoufalý avšak jediný možný signál adresovaný pravicové politické scéně?

Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

Pod heslem dostihnout a předehnat Evropská unie úspěšně trumfuje v nerozumnostech svůj vzor z východního bloku již několik let. Poslední novinkou je tzv. Evropský stabilizační mechanismus (ESM), bohužel již schválený i parlamentem České republiky. A o co vlastně jde?

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

Během posledních dní se v Čechách naplno rozjela bouřlivá diskuze na téma půjčky 90 mld. Kč z devizových rezerv České národní banky pro Mezinárodní měnový fond. Diskuze neprobíhá pouze v médiích, ale doslova na každém rohu – je jedno, jestli sedíte v práci, v parku na lavičce nebo v hospodě – všude se lidé chytají za hlavu a bojí se nenulové pravděpodobnosti poskytnutí úvěrů. A že je čeho se bát! Pokud by půjčka (skoro jistě nevratná) poskytnuta přece jen byla, jednalo by se o akt, který je v přímém rozporu se zájmy České republiky.

Nová exekuce při insolvenci

Dobrý den, mám již 4 roky insolvenci, platím řádně. Teď na mě vyjelo, že mám exekuci z roku 2016. Jak je to možné, když mam insolvenci? Nemůžou přeci vznikat exekuce!

Refinancování úvěru úro SVJ

Pokračování dotazu č. 3470: Dobrý den, už několik let řeším stejný problém, tak bych vaši odpověď upřesnil. Ve smlouvě s WSS se klient zavazuje, že do doby přidělení cílové částky smlouvu o úvěru nevypoví, takže je refinancování PÚ prakticky nemožné, a i kdyby na to WSS přistoupila, penále by bylo likvidační, neboť se jeho výše už několik let počítá z doby, která zbývá do úplného splacení úvěru. Tohle byl první podraz od WSS, dříve bylo penále jen 3% z cílové částky, což byla vzhledem k velkým úsporám díky nižšímu úroku akceptovatelná částka. Jediným řešením by byl mimořádný vklad v takové výši, aby se PÚ co nejrychleji překlopil a zároveň i zcela splatil, v našem případě by to dle simulace dělalo zhruba 15 měsíců, tak dlouho by trvalo, než se OHČ vyšplhá na těch požadovaných 600. Bohužel jsme ale nesehnali banku, která by nám na ten mimořádný vklad půjčila. Těch SVJ či BD, které jsou na tom stejně jako my, je údajně velké množství a objem úvěrů se zcela jistě počítá v miliardách, takže nechápu, proč tento segment žádná banka nepokrývá nějakým typem úvěru. No v každém případě už je zřejmě vymalováno. Tato varianta od 1.3.2017 také padla, neboť WSS drasticky omezila výši mimořádných splátek, takže teď zřejmě nezbývá už nic jiného než trpělivě počkat až do překlopení. Můžeme se jen dohadovat, že se konkurence přece jen rozhoupala a začala chystat nějaké řešení předčasného splacení PÚ, takže WSS tyto snahy pro jistotu tímto opatřením hned na začátku utnula. S pozdravem Pavel Hejl

Refinancování úvěru úrok pro SVJ

Dobrý den, jsme SVJ a máme úvěr od Wustenrot (cílová částka 2 500 000,- Kč, roční úroková sazba 4.9 %, uzavření smlouvy 04/2008). V současné době jsme ve fázi překlenovacího úvěru. Dle informací poradce W. nelze provést refinancování. W. změnil podmínky v souvislosti s tím, že W. od 1.3.2017 změnil podmínky pro provádění mimořádných vkladů (ročně 5 % z pravidelných vkladů). Máme jako SJV nějakou možnost úvěr refinancovat? Děkuji.

Schválené oddlužení

Dobrý den, bylo nám schváleno oddlužení, kdy splácíme 1/60 dluhu a zbytek financí jde přes další účet a složitě vybíráme. Když si založím svůj účet u Equa bank, je možné, aby byl obstaven i když jsme už v insolvenci? Děkuji za odpověď.

Kam investovat úspory?

Dobrý den! V první řadě bych chtěl Váš server, jako jeho dlouholetý čtenář, velice pochválit. Před zhruba třemi lety jsem začal pracovat v bankovním sektoru a našel jsem na těchto stránkách mnoho skvělých a hlavně lehce pochopitelných rad i zajímavostí a aktualit. Upřímně řečeno, rad ohledně bankovnictví není v ČR nikdy dost proto palec nahoru pro Váš server :). Každopádně bych se nyní na Vás rád obrátil s prosbou o radu. Po třech letech v bankovní branži se mi nahromadily nějaké peníze a rád bych je co možná nejrozumněji investoval (samozřejmě s co možná nejzajímavějším výnosem a nejnižším rizikem). Mám už dva spořící účty, stavební spoření, na důchodové si posílám maximální částku, a v poslední době se začínám zajímat o pole investičních fondů a případně i dluhopisů. Zde právě bych rád položil svoji otázku. Myslíte si, že je zajímavější investovat do investičních fondů (aktuálně zvažuji u ING) a rovněž jsem na Vašich stránkách zahlédl i inzerci investování do dluhopisů nemovitostí přes CEE Real Estate. Mohl bych Vás požádat, o radu, čemu nebo komu se na tomto ošemetném poli vyhnout a nebo naopak kde zapojit své prostředky? Předem velmi děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

Osobní bankrot

Pokračování dotazu č. 3451: Insolvence není možná díky výši závazků, na tak vysoký příjem fakt nedosáhnu, bohužel. Nicméně nyní už dluhy pár let negeneruji, jen chci normálně žít. Chápu, že odklánění peněz není zrovna morální, avšak někdy není zbytí... Prosím o upřesnění toho, co se konkrétně změní v nejbližší době (po 1.4.2017?) z pohledu exekuce na účet v cizině. Napadají mě dvě věci, a sice že exekutor bude automaticky "vidět" na mé účty v EU (horší varianta), nebo nebude muset řešit podání exekučního návrhu ve druhé zemi (pokud se o mém účtu nedoví, lze být relativně v klidu), případně něco jiného.... Děkuji

Zahájení podnikání

Pokračování dotazu č. 3454: Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď ohledně obstavení podnikatelského účtu. Jen bych se ještě chtěl zeptat, jestli je to pro mě lepší, když opět nebudu mít příjem, jelikož v takovém případě musím opět ukončit činnost a být bez práce?

Blokace podnikatelského účtu

Dobrý den, mám exekuce a začínám podnikat. Musel jsem si zřídit účet, ale teď nevím, zda mi mohou i takový účet zastavit. Prosím o informaci

Kam odklonit majetek?

Mám ze svého nevydařeného podnikání "pár" exekucí, jejichž výška je tak veliká, že je nemá smysl splácet. Takže odklon peněz jinam. Banka UniCredit na Slovensku umožňuje si založit účet v CZK i NEobčanůn SR, potud ideální stav. Bojím se ale toho, že banka na Slovensku podniká jako "pobočka zahraniční banky". Podle všeho nemá licenci NBS (buďto ČNB nebo přímo ECB). Může na tamten účet dosáhnout český exekutor bez slovenského exekučního titulu? Může ten účet vůbec "vidět"? Pokud by to zjistil, asi si ten slovenský EXE titul zařídí, že ano... díky moc

Lze stavět na pozemku v exekuci?

Dobrý den, prosím, je možné zahájit stavbu na pozemku, který je v zástavě u banky? Chtěli bychom s přítelem stavět na pozemku, který je bohužel v zástavě a myslím že i z katastru je označená exekuce...žádali jsme o vyvázání pozemku ze zástavy, ale bohužel to nejde. Bratr od přítele platí hypotéku a všichni mu tehdy podepsali souhlas jako podílníci na té zahradě. Pokud bysme se i přesto rozhodli stavět je nějaká překážka, že bychom nemohli nebo hrozí nějaké riziko do budoucna, že bychom o dům přišli, když je zahrada v zástavě a exekuci? Děkuji

Vymáhání dluhu

Když mi exekutor začal strhávat měsíční srážky a mam práci, tak mi zablokuje celý účet nebo ne?

Starý dluh

Prosím o zaslání dlužné částky z roku 2003

Dluhy manžela

Pokračování dotazu č. 3385: Dobrý den, dekuji za odpověď. Ale jak to je, když na ucet chodi pouze alimenty pro me dítě, a den po blokaci mi prisly penize z meho penzijniho připojištění, které jsem platila v dome pred manzelstvim? Nic jiného tam nechodi. Do prace teprve nastoupim. A za druhé, banka mi odmitla vyplatit dvojnásobek životního minima, jelikoz je to manzelovo exekuce a i kdyz tam penize jsou, tak mi je nedaji, jelikoz tam přišly až den po blokaci. A ucet mam zatížen celou castkou, kdy by to melo byt jen pulkou. Manžela nepostihla exekuce vubec. Nevlastni ucet. Penize dostává na ruku. Exekutor mi rekl, ze je mu jedno, ze tam jsou jen alimenty a ted výjimečně penize z penzijka. Ze on to nezjistuje. Takze mi prijde nefér, ze exekuce je manzelovo i na nej vedena. Ale exekuce postihla jen me a me dite. Dekuju moc.

Dluhy manžela

Dobrý den, manzel ma dluh z doby, kdy jsme jeste manželé nebyli. Ted, kdyz uz jsme manželé, jsem se dozvěděla, ze je v exekuci a to díky tomu, ze mi byl zablokován účet. Ma na to exekutor pravo? A jelikoz muj ucet je zatížen exekuci na meho manzela, tak mi banka zamitla vyplacení 2x životního minima.

Potvrzení o bezdlužnosti

Dobry den, chcem refinacovat hypoteku a banka si vyzadala doklad o tom, ze nemam na uveru zadnej dluh a kor banka mi doklad odmita dat s tym, ze som mal na uveru prodleni. No ja tam zadnej dluh nemam! Co mam delat ? Dekuji.

Výživné

Dobrý den, chci se zeptat, vztahuje se promlčení na výživné?

Úhrada dluhu

Dobry den, potrebovala bych poradit. Mam exekuci a zablokovany ucet. Chtela bych tedy platit exekuci slozenkou, ale nevim, kterou adresu na ni vyplnit. C.uctu exekutora mam, ale adres bylo v dopise vic, adresa veritele, adresa exekutora a adresa soudniho exekutora. Dekuji za odpoved

Manželé

Dobrý den, mám dotaz, můžu si založit účet? Já mám exekuce splacené, ale manželka má exekuce, ty platí složenkami, jeden účet jsem měl a exekutor mi ho zablokoval. Má na to právo, když manželky exekuce byla daná před rokem 2013? Děkuji

Nesplácení hypotéky

Dobry den, chtela jsem se zeptat na postup banky pri nesplacení hypoteky. V manzelstvi jsme si vzali hypoteku a postavili dum. Nedavno jsme se rozvedli s tim, ze jsme se dohodli na vyporadani majetku. Byvaly manzel si nechal dum v uzivani a splaci hypotéku. Mel me z hypoteky vyvazat, ale nema v soucasne dobe dostatečný prijem, tak me banka odmitla vyvazat, takze jsem stale spoludluznik a na dome mame zastavni pravo. Jedna se mi o to, jak by postupovala banka, kdyz by prestal platit. Muzu se nejak branit?

Odblokování účtu

Dobrý den, 10.1.2017 mi pošťačka hodila do schránky příkaz k exekuci. Bylo na něm 36 000 Kč. 17.1.2017 jsem volala na infolinku, kolik je třeba zaplatit a paní mi řekla, že 40 000 Kč. Po té se opravila na 36 000 Kč (zjistila jsem, že mi z platu strhli 4 000 Kč). Exekuci jsem ten den zaplatila celou. Od té doby se nic neděje, účet mám stále zablokovaný, i když z něj potřebuji platit hypotéku, SIPO a pod. Na infolince mi den co den tvrdí, že je odblokování v urgenci, dokonce jsou někteří strašně dotčeni, že volám dvakrát denně a pokládají mi telefon. Má exekutor nějakou dobu na odblokování? Není třeba mu zaslat nějaký dopis? To mi nejsou na infolince schopní říct. Děkuji za odpověď.

Stavební spoření

Dobry den, dnes jsem se dozvedela, ze mi v listopadu napadl exekutor (nevim odkud) ucet stavebniho sporeni a vybrali mi 11 000 Kc. Ja mam jedinnou pujcku u PROVIDENTU a urcite ne 11 tisic. Navic jsem nedostala zadne vyrozumeni ani z jedne strany. Co mam delat? Jinak se chci zeptat, muze-li nebankovni spolecnost bez meho vedomi vybrat penize z meho sporeni, kdyz mam i normalni ucet? Dekuji

V místě trvalého bydliště

Dobrý den, včera ráno se u našich dveří zastavil exekutor, z důvodu nezaplacene půjčky. Jednalo se o micro půjčku 2 000,- z rijna. Já jakožto dlužník jsem byl v praci, a exekutor zastihl doma pouze prarodiče, ten řekl, že pokud dluh nezaplatí za mě, začne nám oblepovat barák a tak mu babička dala částku 12 000,-. Je toto legální postup při vymáhání pohledávky, když já jakožto zletilý člověk jsem v práci a exekutor si může říct o uhrazení částky od prarodičů ? Navíc může doma něco zabavit pokud mi doma vůbec nic nepatří ? Divím se že se takovato pohledávka neřeší strhnutim částky z účtu

Refinancování synova úvěru

Dobrý den, potřebuji převést synův úvěr u ČMSS na sebe. Je pro mne lepší vzít si mPůjčku nebo si u mBank požádat o refinancování. Jedná se o cca 68000,- Kč. Děkuji, Procházková

Státní dluhopis

V 11/2016 skončil sedmiletý st. dluhopis. Původní č.účtu zaniklo. U vaší banky podáno. JAK SE DOMOCI PLNĚNÍ?

Dluhopisy menších českých firem

Dobrý den, hledám seriozní informace o možnostech bezpečného investování. Na účtu v bance peníze „ubývají“. A nechci půjčovat svoje peníze přes různé zprostředkovatele, nebo fondy, protože jejich poplatky a provize zdražují půjčku pro věřitele, resp. ukrajují z mého výnosu. Nesmyslné nabídky zhodnocení peněz v desítkách či stovkách procent za rok mne samozřejmě nezajímají. Jedna známá v bance mi poradila investovat do dluhopisů menších tuzemských, nejlépe rodinných firem s delší podnikovou historií v OR. Pokud podnikají v perspektivních oborech, mají vyšší zapsaný základní kapitále v OR, než jen 200 tisíc a poskytují rozumný a reálný úrok kolem 5-6 %, tak jsou prý bezpečné. Některé prý dávají pohyblivou sazbu a garantují růst úroků z dluhopisů v případě vzestupu bankovních sazeb na trhu. O tyhle dluhopisy je prý značný zájem. Můžete mi na to sdělit Váš názor?

Nesplacená půjčka

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, nevím na koho se mám obrátit. V roku 2008 som si zebrala spotrebitelsky úvěr u Postovej banky, mám tam přibližně 140 000 Kc, má to víc důvodu, a proto by sem to chtěla začít splácet, ale vůbec nevím na, jaký účet to mám splácet anebo už to má exekutor. Poraďte mi prosím, na koho se mám obrátit. Momentálně sem nezaměstnaná, ale od února nastupuju do práce tak by sem už od března chtěla splácet aspoň po 10 000 Kc měsíčně, s pozdravem Kovacova

Penzijní připojištění a stavební spoření

Dobrý den, vyplatí se v dnešní době a pro mě osobně mít penzijní připojištění nebo stavební spoření? Dříve jsem měla obojí, pak ale přišly rodinné problémy, takže jsem vše zrušila. Nyní přemýšlím, jestli si mám něco znova založit, jestli se mi to vyplatí, jestliže: mám 39 let (jsem svobodná, děti nemám, na vlastní bydlení nemám dostatek financí a do zadlužení jít nechci), mám trvalé zaměstnání, běžný a spořící účet mám u Equa bank, kde si měsíčně ukládám několik tisíc. Děkuji za odpověď.

Kam ukládají peníze bohatí?

Pokračování dotazu č. 3261: Děkuji za odpověď. Ještě mám jeden dotaz. Kam dávají peníze lidé. Jako je třeba Gott atd, nebo výherci miliónů? Do jaké banky? Děkuji

Žena ze mě vylákala 100 tisíc korun

Dobrý den, stal jsem se obětí podvodu na internetu. Naivně jsem uvěřil slovům lásky ženy z Ruska a půjčil jí téměř 4000 euro na cestu a náklady s tím spojené pod příslibem, že peníze dostanu zpět ihned po jejím příletu. Tato žena tvrdí, že peníze jí banka zabavila na její dluhy související s její hypotékou a odmítá mi zaslané peníze vrátit, stejně jako doložit doklady svých tvrzení o zabavených penězích. Peníze jsem převáděl prostřednictvím mBank na účet ruské banky, evidovaný na jméno jiné ženy s adresou ve stejném městě, údajné přítelkyně mojí podvodnice. Jako doklad mám jenom adresy obou žen a kopii průkazu té, které mě podvedla. Moje otázka je, zda je nějaká naděje takto zaslané peníze vymoci zpět nebo ohlášením věci na policii jenom přispěji do seznamu nevyřešených případů?

Předčasné doplacení úvěru

Kde najdu na internetu prosím formulář na předčasné splacení Hypotečního úvěru? Děkuji Petráček

Jak investovat?

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně bankovnictví, z pohledu investora. Hledám odborného znalce, který mi pomůže. Světový bankovní systém mi připadá podivný.. Asi se lehce představím. Jmenuji se Marek, je mi 23 let a věnuji se Investicím. Dále se věnuji kryptoměně a sociálním nástrojům. Už máme 21. století a startujeme velmi rychle. Pomalu za 17 let, se toho hodně změnilo. Potřeboval bych využít dnešní bankovnictví, a to nejlépe i celosvětové. Potřeboval bych nezávislého specialistu, který se vyzná v bankovnictví. A pomůže mi jak už nenaletět bance, tak i najít zadní vrátka. Finančních společností, bank i nebankovních nabídek je tu mnoho. Někde jsou přísné kriteria, jinde je individuální posouzení ochotnější. Nemluvě celosvětově. Děkuji za odpověď.

Firemní refinancování

Dobrý den, jak v dnešní době sehnat refinancování za rozumný úrok? Politici a velké firmy se chlubí, jak si půjčují na záporný úrok a my platíme %. Jde s tím něco udělat?

Kam uložit peníze

dobrý den, dovolil jsem si Vás oslovit s dotazem, zda byste v jedné větě neporadil. Četl jsem od Vás nějaké články na internetu i od Vašich kolegů. Dotaz směřuje kam a jak investovat například 1 mil korun. Který jsem zdědil po otci. Peníze momentálně nepotřebuji a mužů s nimi pár let disponovat na to, aby mně vydělali na stáří nebo budoucí investice. Úrokové sazby u mé banky jsou směšné a nehezké ( KB ) a do investičních podílových fondu se bojím samozřejmě ukládat. Které mi pracovník banky se snažil vnutit, ale po dlouhodobé studii doma i s kolegy v práci je vidět, že to vždy není ok dobré řešení. A tuto variantu jsem spíše zamítl. Nějaké dluhopisy mně popravdě neoslovili, nerozumím tomu. Hodně let jsem numismatik a tak se chci optat, vyplatí se něco jiného, než například koupit x g AU- Ag (zlato, stříbro). Pokud si najdete na mojí otázku ve Vašem určitě vytíženém čase odpověď, budu rád, pokud ne nevadí a přeji hezky den J Děkuji a s přáním hezkého pracovního dne Tomáš

Nepoužívaný účet v zahraničí

Dobrý den, žila jsem ve Skotsku a mám tam stále úče t(banka TSB a je to Visa) na kterém mám nějaké peníze a chtěla bych je převést na svůj český účet nebo nějakým způsobem vybrat. Jelikož tam už skoro 2 roky nežiji, nedaří se mi peníze vybrat z bankomatu, právě proto, že už tam nějakou dobu nežiju. Je nějaký způsob je získat? Předem děkuji za informace S pozdravem Linda Mišagová

Osobní bankrot

Dobry den, mam plno pujcek, dostal jsem i exekuci, mel sem hypoteku, tu jsem doplatil, ale dostal sem pokutu za predcasne splaceni 156tis je tam porad zastava barak rodicu, chci jit do insolvence, ale nevim, jak to udelat - nechci, aby rodice prisli o barak kvuli 156tis....

Dlužné za odpad

Dobrý den, mám dotaz, od února 2016 mam schválené oddlužení i spřítelem, v srpnu 2016 jsme se přestěhovali a tim i změnili trvale bydliště, po te době nám chodi nedoplatky za odpad z minulého bydliště, kdykoliv s městem mluvim, uvádí mi jinou dlužnou částku. Domluvili jsme se na měsíčních platbách 500 Kč měsícne, nikdo mi nedal částku, kterou mám splácet, nic nevím, tak jsem je pozadala, aby mi poslali. kolik tak vlastně dlužíme...a nic. Ani se neprihlasili s pohledávkou v zahájení INS. řízení - nyní mi dali blokaci na účet 3000..je to možne ?? Děkuji za odpověď a příjemný den..

Dluh

Založil jsem jsi u vás konto a chtěl jsem jse zeptat, jestli tam mám nějakej dluh nebo ne.

Odblokování účtu

Dobry den, chtela jsem se zeptat. Mela jsem exekuci, exskuce byla zaplacena, naklady na exekuci taky a stale ji mam na ucte co mam udelat, aby mi ji s uctu odstranili?

Starší menší dluh

Dobrý den, dnes (25.11.2016) jsem po 7 letech splatil úvěr v ČS jenže bankéřka mne upozornila, ze mam nezaplacenu pohledávku z roku 2010 (částka 310 Kč + penále) celkem 978 Kč. Je možné, že banka nato vzpomene po 6 letech! Děkuji za odpověď.

Na hračky

Dobrý den, včera jsem si na mall.cz chtěla koupit na splátky Domeček pro panenky Woody. Jen jsem z časových důvodů objednávku nedokončila. Z Mall.cz mi však přišel e-mail, že je má objednávka v předběžném schválení. Je tomu tak? Od vaši společnosti mi žádný e-mail nepřišel. ...Objednávka byla na moje jméno tedy Gabriela Macečková. Děkuji za odpověď připadne info jaky bude další postup....

Nestíhám splácet

prosím potřeboval bych poradit, dostal jsem se do dluhů, zatím je stíhám splácet nebo prodlužovat jejich splatnost, ale už to nebudu zvládat, chtěl bych konsolidaci, ale banky mi žádosti zamítají, protože mám nízký oficiální příjem 10 000,- Jinak beru 20 000,- někdy i víc, dluhy se vyšplhaly na 570 000. Mohl bych splácet tak 8 000,- měsíčně, prosím poradte mi, kdo by mi pomohl, do dluhů jsem se dostal vlastní vinou, děkuji FREIBAUER VILÉM

Zesplatněný úvěr

Dobrý den, mám zesplatněný úvěr u ČSOB, soudním rozhodnutím se mi podařilo "uhádat" splátky na 3 000,- měsíčně místo 10 000,- Zhruba před dvěma měsíci jsem mluvila s paní z Exekučního úřadu, který to spravuje s dotazem, kolik už mám splaceno. Sdělila mi, že tak malou částkou se vlastně pokrývají jen úroky a ohledně aktuální částky a jakéhokoli výpisu splátek jsem se nedočkala. Je pravda, že i když je úvěr zesplatněný a mám rozhodnutí o splátkách a celkové výší, tato se dál úročí a dluh narůstá? A na koho se mám obrátit v případě, že chci nějaký výpis o tom, kolik splácím? Děkuji Hladíková

Další půjčka po osobním bankrotu

dobrý den, chci se zeptat zda je možné si v nějaké bance vzít pujčku, mám řádně ukončenou isolvenci, vše nabyté pravní mocí ..bez problému pět let placeno děkuji lucka

Nestíhám splácet

Dobry den, mam dotaz, potrebuju prepsat na jinou osobu svoji pujcku u Monety. Jelikoz mam provident a nesplacim ho radne, nikde mi nepujcej. Chtela bych provident splatit. Takze se chci zeptaz, zda jde to, ze bych svuj uver prepsala na jinou osobu, ta by vzala naviseni pujcky, aby se splatil provident a uver by se behem 2-3 prepsal zpatky na me. Dekuji

Záznam v registrech

Zdravím, v minulosti jsem se dostala do finančních problémů a musela jít do oddlužení, které mám již 1 rok úspěšně za sebou a od té doby sekám latinu, vše platím včas, můj problém spočívá v tom, že v případě plnění oddlužení jsem Ge Money bank nesplatila v oddlužení celých 100%, z 8 tis. bylo splaceno jen 4800,-. Jelikož v budoucnu plánuji hypotéku na bydlení, nechala jsem si vystavit výpisy z registrů a všechny jsou ok krom Cbcb, kde mám zesplatněný úvěr od Ge Money a ukončený s poznámkou - odpis pohledávky. Na internetu jsem se dočetla, že takovéto statusy s odpisem se z Cbcb vůbec nemažou a to ani po těch 4 letech, ale já bych byla ráda smazaná, protože mě 5 let v oddlužení opravdu poučilo. Zajímá mě tedy, co mohu pro sebe a svůj čistý štít udělat více? Doplatit Ge Money tu zbývající část, která nebyla splněna v oddlužení, což ráda udělám a pak se jen modlit, aby mě pak po těch 4 letech vymazali nebo je to vše zbytečné a budu tam už do smrti? Děkuji moc za vaši odpověď. Lucie

Pro nerozvedené manžele

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, tchán žije odděleně se svou manželkou už asi 6 let a bohužel není rozvedený a chtěl by si vzít větší úvěr. Je mu 61 let. Má vůbec nějakou šanci na úvěr u bank nebo staveb. spoření mimo nebankovních společností? Děkuji

Oddlužení

Mám usnesení o oddluzeni - existuje banka, která mi založí účet?

Zablokovaný účet

Dobrý večer, je možné nám bez jakéhokoliv upozornění blokovat účet, nechat nás bez jakýchkoliv financí. Přišel dopis na exekuci kvůli nezaplacení pojistky, na zaplacení částky jsme měli 30 dní, bohužel žádný čas nebyl a okamžitě nás blokli, prý odblokují po zaplacení částky, těžko se platí, když máme účet bloknutý a lhůta 30ti dnů ani nebyla dodržena dle dopisu.. Děkuji

Dluh na poplatcích za neuzavřený účet

Dobry den, V roce 2012 jsem si zalozil jako student ucet u Wells Fargo v USA. Koncem roku 2012 jsem USA opustil a do dnesni doby jsem v USA nebyl. Bohuzel jsem si zapomnel ucet zrusit. Na uctu mi zbylo cca. 10 $. Od roku 2013 mi neprisla zadna vyzva, zadne upozorneni za nekake poplatky. Chtel bych jsem se zeptat, zda mam mit strach, ze dluzim bance poplatky za vedeni uctu nebo neco podobnreo. Zapomnel jsem totiz prihlasovaci udake na internetove bankovnictvi. Je mozne, ze se ucet zrusil automaticky po tak dlouhe necinnosti?

Kreditní karta

Dobrý den, máme kreditku od Citi, kde nám vraceli 2% z utracené částky kdekoliv, bez. období bylo 55 dní a vedení 50 Kč. Citi bank tyto karty prodala Raiffeisen bance, se kterou nejsme vůbec spokojeni a chtěli bychom změnit kreditku. Je na trhu kreditka s tímto nastavením? Děkuji za odpověď. Selingerová

Obstavení účtu v zahraničí

Dobrý den, přečetl jsem si zde několik příspěvků na téma možnosti blokace i zahraničního účtu a přiznám se, že z toho nejsem moc chytrý. Mám účet i ve slovenské Fio bance, víceméně tam mám několik stovek eur. Nejsem si vědom žádného dluhu, ale taky vím od známých, jak lehké je dostat se do exekuce na základě nějaké zapomenuté složenky a máte v důsledku několika tisícového dluhu zablokován celý majetek. Prosím tedy o jasnou odpověď - může čeký exekutor zablokovat i účet ve slovenské Fio bance nebo ne? Skutečně mě to zajímá zatím jen akademicky -ale v naší právní i společenské džungli jeden bohužel nikdy neví! Předem moc děkuji

Osobní bankrot

dobry den, moji rodiče jsou v oddluzneni, splaci 8 mesicu uz a dohromady jim soud urcil castku 9000 korun, s tim, ze muj pritel jim pridava 3100 korun, bohuzel, ale cekame rodinu a nebudeme jim moct prispivat a tak bych se chtěla zeptat, zda se s tim da neco delat, protoze bez nasi pomoci nedaji dohromady 9000, zda i kdyz je soudem urcena castka, zda se to da upravit, aby si to platili sami. Predem dekuji za odpoved lucka

Záznam v registrech

Dobrý den, v roce 2013 jsem si vzala kontokorent u ČSOB pro přítele, v roce 2014 jsem tam poslala určitou částku a měla jsem za to, že je to uhrazene a ukončené, tím že mi nechodily žádné dopisy ani upomínky jsem to považovala za vyřízenou věc. Nyní jsem si zadala o půjčku a zjistila jsem, že jsem v registru, nechala jsem si zaslat výpisy a v Brki mám záznam 7/2016 kdy byl úvěr zesplatnen. Je možné toto napadnout, bránit se tomu, když mě nikdo neinformoval o tom, že tam něco dlužím a po 2 letech mi to zesplatni a dají mě do registru? Kdybych to věděla, tak to samozřejmě uhradím. Předem děkuji za odpověď Romana

Dluhy po manželovi

Dobrý den, s manželem nežiji téměř 3 roky/ nyní jsme v rozvodu/. Bohužel jsem mu před 2 lety podepsala úvěr jako spolužadatel. Nyní přestal platit a pro velké dluhy vyhlásil insolvenci. Banka nyní požaduje vyplacení zbylé částky po mě. Mohli by jste mi prosím poradit, co v této situaci dělat? Děkuji. Nikol.

Nezaplacené poplatky

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho, že jsem kdysi nezrušil osobně učet u banky. Tím pádem mi pořád bežely poplatky za vedení učtu. Banka po nějaké době udělala odpis pohledávky. A tim pádem jsem v CBCB registru. Mám tedy ten dluh uhradit nebo to už nemá smysl, když je pohledávka odepsaná? Děkuji za info

Dluhy po zemřelém

dobrý den, prosím informaci, zda může banka vymáhat dluh našeho zemřelého 22 letýho syna po nás rodičích, nejsme ručiteli děkuji

Záznam v registrech

Pokračování dotazu č. 2921: Děkuji za odpověď pane Jermář, je to určitě dluh za nějaké opožděné platby v bance na osobní půjčce, jelikož už je to dlouhá doba, přesně nevím co se tam dělo po telefonátu na cbcb mi bylo sděleno že 2.8. by to mělo automaticky zmizet a vy říkáte něco jiného tak jak to tedy je? Mám strach že i když to bude ty 4 roky, že mi to banka neumožní, mám slušnou práci, od té doby jsem neopozdil snad jedinou fakturu či splátku a být co jsem měl jsem musel nechat přítelkyni s dítětem po rozchodu proto nutně schanim jak na hypotéku dosáhnout.

účet od mBank zdarma

DOBRY DEN! SYN MÁ ZALOŽEN ÚČET V mBANK. NYNÍ ŽIJE V ZAHRANIČÍ A ÚČET NEVYUŽÍVÁ. STAHUJÍ SE ALE POPLATKY ZA KARTU A ON JE JIŽ V MÍNUSU. NA POBOČCE V OSTRAVĚ BYLO SDĚLENO,ŽE SI MÁ ZABLOKOVAT PŘES INTERNET KARTU A OKAMŽITĚ SE NIC STAHOVAT NEBUDE. ZABLOKOVAL A STAHUJE SE POPLATEK DÁL.PROSÍM O RADU....NECHCEME SE ZBYTEČNĚ DOSTAT DO DLUHŮ. DĚKUJI. HEZKÝ DEN!

Chci doplatit své dluhy

Dobrý den, chtěla bych si zaplatit všechny dlužné částky. Včetně nákupu na splátky a kartu zrušit. Důvodem jsou rodinné a zdravotní problémy. Děkuji za pochopení S pozdravem Z. Chudobová

Ex-partner má dluhy

Jak by to bylo v případě, že by bývalý druh dostal exekuci na movité věci, když již skoro dva roky se mnou nebydlí. Na základě darovací smlouvy jsem mu v roce 2014 zrušila jeho trvalý pobyt. Oznámení úřadu o zrušení jeho trvalého pobytu mám po ruce. Nevím, kde nyní přesně bydlí. Poštu si přebírá přímo u dodávací pošty, má prý zřízený odnos zásilek. Občas navštěvuje naše společné děti. Pokud by bylo po něm pátráno ohledně bydliště a nějaký soused by vykonavateli odkýval, že je u domě viděn, mohli by chtít ke mě do bytu? Předem děkuji za odpověď. Jitka K.

Kam uložit peníze na 5 let se 100% návratností

Dobrý den, chtěl bych investovat v dlouhodobém horizontu, cca na 5 let, možná i déle. Potřeboval bych jistotu návratnosti min. vkladu a úrok od 3% a víš. Jednoduše, potřebuji uložit peníze, které budu potřebovat za 5 až 10 let a chci je zhodnotit... Děkuji. R.

Blokace účtu manželky

dobrý den mám nepřednostní pohledávku a na začátku května mi došlo vyrozumění o exekuci a splácení z jiných zdrojů a zablokovaly manželce účet. Zaslechl jsem, že od ledna 2016 to již není možné, když nejsem majitel účtu já účet v bance nemám a výplatu dostávám od zaměstnavatele kromě stržených pohledávek na jinou exekuci. Chci se zeptat jestli má exekutor právo zablokovat tento účet od manželky. Děkuji za odpověď.

Půjčka na mateřské

dobrý den, chtěla bych se zepat, jak to funguje, když bych si chtěla pujcit 50 000 kč, co k tomu všechno potrebuju, když jsu na mateřské, děkuji lilakova martina

Uznání dluhu a promlčecí lhůta

Dobrý den, děkuji za odpověď - 2804, ale ještě bych se chtěla ujistit zda odpovědi dobře rozumím. Dluh vznikl během r.2013 a k uznání dluhu - podpisu došlo 17.1.2015. Je tedy promlčecí doba v tomto případě 10 let? Děkuji za odpověď

Nesplacený dluh v Německu

mám dotaz, pracovala jsem rok a půl v Německu, kde jsem si vzala půjčku 800 euro, také jsem si vzala dva telefony s paušálními kartami a bohužel jsem z rodinných důvodů musela opustit německo a své dluhy jsem teď 10 měsíců neplatila, vrátila jsem se zpět a své dluhy chci řešit znovu prací, mám z toho docela strach, aby mě třeba nedali k soudu a nezavreli mne, za to zatim práci ješte nemám, můžete mi napsat, co mám delat, abych neměla problém

Promlčení dluhu

Prosím sdělte mi, za jak dlouho je promlčen dluh. Děkuji

Dluhopis

Dobrý den, ráda bych investovala do dluhopisu, ale nevím zda je ze zákona pojištěn. Děkuji za odpověď.

Kontokorent

Dobrý den, chtěl bych se jen dotázat, jak a co je potřeba, kdybych si chtěl zřídit kontokorent, povolení účtu do mínusu. Děkuji za informaci. S pozdravem Podhora Dominik

Může si ke mně kamárad v exekuci posílat výplatu?

Dobrý den, jsem cizinka v České Republice, žiju tu dva roky, mám kamarádku (občan České Republiky), která měla práci, vlastní byt, auto, ale kvůli určitým věcem ztratila práci a prostě všechno co měla a dostala se do insolvenci. Z toho ma psychické problémy a zkoušela sebevraždu.Chtěla bych ji pomoc, ale nevím jak. První co mě napadlo abych jí půjčila svůj účet v bance a mohla dostávat výplatu na můj účet a takovým způsobem mohla si nešetřít nějaký peníze a začít zit. Může insolvence přijít na to a mohla bych s tim mit problém já? Děkuji za odpověď

Dal jsem známému plné právo ke svému účtu

Pokračování dotazu č. 2777: Víte chtěl sem len pomoc znamému nic víc. A co se týká banky, tak ona sama mu navrhla tady to řešení při blokaci jeho účtu. Spis jde o to, že banka si zajistí osobu, která dluh splatí když dlužník sám nemohl. V bance než sem založil ten účet jsem vše přejednaval Jak je tedy možné, že mi zaměstnanec sliboval, že se to nemůže stát. To bylo první co sem probíral než sem to podepsal. Neházel biyh vinu na známého. Lebo ten se ke všemu staví. Dokonce i k vzniklemu dluhů který mi splácí. Jde o to, že je to totální podvod ze strany banky. Ta požadovala len běžný účet s pravami, aby se mohl dal úvěr splacet. A ne že hned sem přistupitel. Banka hledí na své finančně zisky a tímto pádem mne docela poškodila. Já jsem ani ne dostal papír kde by bílo psáno, že jsem pristupitel. Pouhou papíri od účtu a tu dispozici. Ani sám známý nevěděl, že jsem přistupitel co banka hezký ututlala. Dohodli jsme se na běžném účtu a dispozici na splátkách z toho účtu na dani úvěr. Njn nebu du brad zadnu daň za blbost.A tady je aspoň vidno jak se hezký dokážu zajistit proti nesplácení.

Dal jsem známému plné právo ke svému účtu

Dobrý den. Já mám dotaz. Před par lety mne poprosil známý o založení běžného účtu a o dispozičně právo. Aby mohl dál splácet úvěr. Lebo na svůj dostal exekuci. Založil sem účet a dal sem mu ty práva nic víc. Před měsícem mi přišla exekuce na plat. Známý se dostal do potíží a nezvladal to splácet. Je možné, že vdaka tomu účtu a práv musím teď splatit dluh já? Když jsem to řešil v bance, tak mi povedali, že sem přistupitel. Ale já k ničemu nepřístupil. Len ten účet a ty práva. Eště keď sem daný účet zakládal, tak mi zaměstnanec banky tvrdil, že to je len běžný účet, aby mal ako známý splácet úvěr. Jak sem se teďi mohl stát pristupitelem?Děkuji za odpověď

Nesplácím hypotéku

Dobrý den, před pár lety jsem ručil rodině a ta danou hypotéku přestala platit a vyhlásili na sebe insolvenci. Moje matka má dům, kterým ručí na moji hypotéku na daný dům a já budu muset vyhlásit insolvenci také, tedy pokud mi ji schválí. Jde mi o to, zda a pokud mi insolvenci schválí, zda moje matka nemůže přijít o náš dům jelikož do insolvence padne i moje hypotéka. Děkuji za odpověď .

Krach firmy

Pokračování dotazu č. 2739: Hezký den, moc děkuji a jen pro vysvětlení situace a trochu na svou obranu – já a moje 2 děti jsme vlastnili prosperující firmu s cca 250 zaměstnanci, neřídili jsme se druhou částí hesla „důvěřuj, ale prověřuj“ a náš ekonomický ředitel firmu elegantně vytuneloval. Pozvali jsme si „odborníky“ na záchranu firem v problémech a ti si potichu stáhli další peníze. Správce konkurzní podstaty protahuje likvidaci už cca 12 let, o všechen majetek včetně domu jsme už přišli a není v našich možnostech dluh ve výši cca 25 mil. splatit. Určitě před problémem neutíkáme, ale chtěli bychom alespoň trochu normálně žít. Všechny peníze, které jsme měli, jsme použili na výplatu zaměstnanců, když už začaly problémy. Typický příklad toho, že za blbost se platí a s poctivostí se dojde akorát do……EV

Exekuce majetku v zahraničí

Pokračování dotazu č. 2737: Moc děkuji za odpovědi, naposled (snad) se zeptám. Je pravda, že – zablokovat zahraniční účet může pouze exekutor příslušného státu, kde je účet založen? Exekuce probíhá podle zákonů příslušné země? Že podle německých zákonů exekutor zablokovat účet nemůže? Jak je to např. na Slovensku? Děkuji EV

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den..Mám svoji banku GE Money Bank. Manžel u vaší banky 30 let..Ctěli jsme uvěr, ale samý problém, proč máte všude reklamy na sloučení? A vždy se najde problém, manžel v plném invalidním důchodu, takže má menší příjem..Těd nikdo nechce řešit, ale reklam máte všude...Děkuji

Účet v zahraničí

Dobrý den, mám z důvodu exekuce (dluhy z podnikání) zablokovaný účet u mBank. Jaký účet v zahraničí si můžu otevřít, aby na něj exekutor nedosáhl, nechci tam odklánět nějaké peníze (které ani nemám), ale používat internetbanking k placení běžných plateb, platit vše složenkou je neúnosné. Líbila by se mi slovenská mBank nebo FIO, ale nevím, jak to funguje ve spojení s českými. Děkuji EV

Debetní versus kreditní karta

jak poznám rozdíl mezi debetní a kreditní platební kartou a která karta je výhodnější?

Zastavení pohledávek z pojistné smlouvy

Pokračování dotazu č. 2709: Dobrý den, obracím se ještě k dotazu 2709, ze včerejška, mám strach z toho, že nás může spořitelna nějak penalizovat za nedodržení podmínek, protože nechceme podepsat smlouvu o zástavě pohledávky, i když je to ve smlouvě stanoveno, že je naší povinností. Posílám Vám text, který jsem jim odeslala, zda jsem to napsala správně, bojím se, že budou chtít úvěr hned zaplatit, ale když řádně splácíme tak nevidím důvod. Zde je text, který jsem ji poslala: včera jsem psala právníkovi a ten mi odpověděl, že je velmi chválihodné, že si pozorně čtu smlouvu před podpisem a že to rozhodně není standardní a o ničem takovém se v NOZ nehovoří a nedoporučuje nám takovou smlouvu podepsat. Obecně totiž při neplnění smluvních podmínek má banka nárok na okamžité zesplatnění dluhu (tedy návrat celé dlužné částky do 30 dní), ale určitě by neměla za žádných okolností vymáhat až dvojnásobek dlužné částky, protože to už je velmi podobné nepoctivým trikům nebankovních společností. Bylo nám doporučeno úvěr refinancovat, ale to mi zatím nechceme. Chceme se s Vaší bankou dohodnout na takových podmínkách, které budou respektovat obě strany a budou pro ně stejně výhodné. Protože jsme dlouholetým klientem Vaší banky, byla bych ráda, kdybyste tuto věc konzultoval s Vašimi právníky, protože my souhlasíme a víme, že je naší povinností pojistnou smlouvu vinkulovat, protože je to tak uvedeno ve smlouvě o úvěru, kterou jsem si pečlivě přečetla ve prospěch Vaší banky a také rádi smlouvu o zástavě pohledávky podepíšeme. Souhlasili bychom, kdyby ve smlouvě bylo uvedeno, že v případě neplacení nebo nějakého problému budeme povinni uhradit okamžitě zbytek dluhu případně v případě pojistné události kdy bude částka vyšší než 100 tisíc převedena na Vámi daný účet nebo při události, kdy by došlo k totálnímu zničení nemovitosti, tak bude přednostně plněno ve Váš prospěch. Vše jde domluvit, jen se musíte chtít. Nezlobte se na mě, ale občanský zákoník říká, že záleží, jak se obě strany domluví a v tomto případě, jak jste navrhovali Vy jsme byly ve značné nevýhodě. Protože v § 2015, na který jste mě odkazoval se píše, že jistota zajišťuje úroky z peněžitého dluhu nejvýše do výše zákonné úrokové sazby; to neplatí, byl-li ten, kdo jistotu dává, seznámen před poskytnutím jistoty, jaké úroky věřitel a dlužník ujednali a to je vlastntě to, s čím mi nesouhlasíme a navrhujeme jiné podmínky viz výše. Prosím, zavolejte mi , jak bude Vaše banka postupovat a zda je možnost domluvy. Nerada bych přecházela k jiné bance, jen kvůli tomu, že jsme předělali smlouvu na dům a nemůžeme se domluvit. Pevně věřím, že se s tím dá něco dělat a že se nakonec domluvíme. Doufám, že je to napsáno srozumitelně, manžel totiž přeúvěrovávat nechce, tak snad vše dobře dopadne, potřebuji od Vás prosím jen ujištění, že náš postup není protizákonný. Moc děkuji za Vaši odpověď Dagmar

Promlčení dluhu za vedení účtu

Dobrý den, na přelomu roku 2007/2008 jsem byla na studijním pobytu v Německu, kde jsem si založila Běžný účet, pravděpodobně studentský účet, u DeutscheBank. Tato skutečnost mi úplně vypadla z hlavy až do teď, kdy jsem při stěhování našla starou kartu a nějaké dokumenty. Předpokládám, že od té doby se mi změnil účet ze studentského na běžný pro FO a taky předpokládám, že poplatky za vedení účtu šly do mínusu, protože jako student jsem na něm určitě neměla žádnou závratnou částku. Prosím o radu, jak teď postupovat. Účet bych samozřejmě chtěla zrušit, zároveň se ale bojím zjištění dluhu. Platí na tyto případy promlčení dluhu? Díky

Vkladní knížka

Dobrý den, máme s manželem vkladní knížku u poštovní spořitelny. Je na ní asi 120.000 Kč. Nyní bychom chtěli tyto peníze dát na novou vkladní knížku u poštovní spořitelny. Prostě nechceme peníze do ruky, chceme je jen převést z jedné vkladní knížky na druhou. Ta druhá vkladní knížka bude na jméno naší dcery. Jak máme postupovat? Děkuji za odpověď. Naďa Šebestová

Ukázkový podvod

Dobrý den, měla bych obdržet velkou finanční částku, jako dědictví z Toga, již jsem dodala tamní bance Stanbic bank PLC potřebné doklady. Banka po mě chce aktivační poplatek ve výši 850 dolarů a mám jej poslat prostředníctvím Western Union. Jednak nevím, jak peníze poslat, nemám žádný účet, a protože, momentálně nemám žádné úspory, potřebovala bych si je co nejdříve půjčit (okamžitě). Myslím tím půjčku bez poplatků, registru a ručitele. Můžete mi pomoci ? Děkuji Hanlová

Má nevlastní syn dluhy?

Dobrý den, právě jsem se rozvěděla od mého nevlastního syna, že mu Česká spořitelna asi před rokem dala půjčku 100 000 Kč, aniž by zkoumala zda je solventní. Byl v té době již evidentně nezaměstnaný. Je to vůbec možné? Nebo mně lže. Pochopitelně že má velké problémy nyní se splácením. Sankce prý už dělají několik tisíc. Nějak se mi to nezdá. Děkuji.Helena

Svatba a dluhy manžela

Dobrý den, mám před svatbou, přítel zdědil dluhy po zemřelé manželce. Může po svatbě mně jako manželce zablokovat můj účet exekutor, který vede exekuci vůči mému budoucímu manželovi, i když jeho peníze na můj účet chodit nebudou?

Termínovaný vklad nebo dluhopisy?

Dobrý den, rád bych zhodnotil úspory výhodněji, než nabízí termínované vklady, nabízí se dluhopisy - např. Efi Palace na 2 roky, můžete mi, prosím, poradit, které jsou aktuálně nejlepší pro investování, a jsou-li rizikovější ve srovnání s termínovaným vkladem u banky, je-li pojištěn vklad atd. Děkuji za info.

Půjčka bez uvedení důvodu

Dobrý den, chtěla bych si půjčit od banky peníze na splacení nějakého dluhu. Není to dluh žádné bance. Půjčuje banka i na to? Nebo musím mít nějaký vážnější důvod jako je koupě auta, nemovitosti a tak? Vím že půjčku budu schopna splácet, ale bojím se že mě banka odmítne když jim řeknu že potřebuji půjčit kvůli dluhu. Děkuji za odpověď.

Refinancování leasingu

Dobrý den! Prosím o radu! U které banky je pro mě nejvýhodnější refinancovat půjčku od sAutoleasing? Děkuji za radu .

Vymáhání dluhu

Dobrý den, ještě bych rád věděl k mému dotazu 2638 zda mám v předžalobní výzvě dlužníkovi uvést úroky z prodlení a kdo mi poradí jak vysoké by měly být. Děkuji Kučera

Vymáhání dluhu

Pokračování dotazu č. 2636: Dobrý den, děkuji za odpověď, ale ještě by mě zajímalo, zda může být dluh promlčen? Kdo platí soudní výlohy zda ten kdo podá žádost k soudu, nebo věřitel? Ještě doplňuji, že peníze jsem půjčili spolu s manželkou, ne syn. Půjčili jsme ne najednou, ale postupně a to 3.1.2013, 18.1.2013, a 9.5.2013. Bývalá snacha nám podepsala uznání dluhu 17.1.2015 Na papíře je uvedeno jméno a adresa snachy a její podpis. Dále je uvedeno jméno mé a manželky s našimi podpisy. Děkuji za odpověď Kučera

Půjčka na elektroniku

Dobrý den, chtěl bych si vzít elektronický produkt na splátky, ale obávám se schválení, protože mám pracovní smlouvu na dobu určitou a to do konce roku, jinak žádné další pohledávky nemám. Je možné nakoupit na splátky, i když mám pracovní smlouvu na dobu určitou? děkuji za odpověď

Půjčování v rodině

Dobrý den, chci se poptat na tuto věc. V době už po rozvodu syna s bývalou snachou jsme ji půjčili nemalou částku peněz/dodnes lituji, ale pozdě/, podpis od ní máme. Nechce nám je vrátit, protože prý syn neplatí alimenty. Nevíme jak peníze z ní dostat. Syn bydlí u nás, ale trvalé bydliště tu nemá. Uspěli bychom vymáhat dlužnou částku soudně když ona dluh vůči nám spojuje s nevyřízeným účty se synem? Děkuji Kučera

Nevrácený dluh

Dobrý den, znamej mi dluzi 120 000 Kč, pred měsícem mi řekl, že mi peníze poslal,ale na špatné čislo účtu, a že mu v bance rekli, že bude trvat 30 dni než to viřÍdi, je mám nějakou možnost jak si to celé ověřit?

Podílové fondy

Dobrý večer, chci se poptat jak je to s investičním fondem Sporobond. Je pravda, že teď se nebude vyplácet nechat v něm uložené peníze? Pokud to je pravda, prosím poraďte zda mám z něj peníze vybrat hned jednorázově a dát je do jiné podobného fondu. A když tak do jakého? Děkuji Kučerová

Má smysl spořit v EUR na Slovensku?

Dobrý deň ! Mám 74 rokov. Celý život som pracoval ako učiteľ na strednej škole. Mám ušetrených 20.000 Eur. ,obavam sa že EU sa rozpadne / je to môj názor /. Peniaze mám uložené v Prima banke na osobnom účte . Chcel by som tieto peniaze zameniť za švajčiarské franky, alebo ešte lepšie za nórske koruny. Poradte, ako to urobiť najvýhodnejšie, podľa možnosti bezhotovostným prevodom z Prima banky na inú banku / napíšte ktorú /, tak aby som nemal eurá. Poradte či nie je lepšie peniaze zameniť v zmenárni a takto uložiť v banke,./ v minulosti som chcel aj niečo sprivatizovať, -okrem manželky nič sa nepodarilo - nesplňal som podmienky / Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Mgr. Matajs Ján

Blokace účtu manželky

Dobrý den, už deset měsíců mám zablokovaný běžný účet. Je to kvůli exekuci, která je vydána na manžela. S manželem jsme skoro stejnou dobu v rozvodovém řízení. Na běžném účtě je celá dlužná částka, přesto se s ní nic neděje. Exekutor se mnou odmítá mluvit, protože exekuce není vedena na mě. Jak dlouho mi může takto exekutor blokovat účet? A proč si ty peníze nevezme? Děkuji za odpověď. K.

Trvalé bydliště

Pokračování dotazu č. 2585: Dobrý večer, p Jermář děkuji Vám za vaší odpoved, jen ještě prosím ohledně toho bydlení, pokud si bere různé úvěry a uvadí tam bydliště trvalého pobytu u mne, které jsem mu dala, nemůže to mít dopad na mne mám z toho strach. Je zaměstnán pořizuje si drahé věci,a ja stále čekám ,že jakmile bude mit svuj dům tak odejde. Nezdrzuje se tu, ale jezdí si sem, ,kdy chce. Děkuji Marie

Ručitelská směnka

Dobrý den, ručila jsem směnkou svému manželovi na úvěr. Protože neplatil, banka dala směnku k vymáhání soudně aniž po mě něco chtěla. Nedostala jsem od banky ani upozornění. Napište zda je to možné, když jsem vlastně ručitel a banka mne ani neupozorní, že úvěr není splácen. Dozvěděla jsem se to až ze soudní obsílky.

Vyčíslení dluhu

Dobry den. Chtěla bych vás poprosit. Měla jsem kdysi u vás sjednanou půjčku. Chtěla bych požádat o zaslání aktuálních informací. Co se týče jak vysoká služba částka je a popřípadě jestli není dána exekuce. Prosim o zaslání všech dokumentů na adresu: xxx

Zesplatnění úvěru

Pokračování dotazu č. 2562: Mám poslední otázku, pokud je v dopise uvedeno Věc: Výpověď úvěrové smlouvy a výzva k úhradě dluhu. Bez přesného udání toho, že bych porušila podmínky smlouvy (to, že jsem je porušila mi asi po hodině bylo zděleno na pobočce, kdy to vypadalo, že ani oni neví) mám to tedy brát jako zesplatněný úvěr bez toho, že jsem měla mít možnost 2 měsíční výpovědní lhůty? Děkuji.

Zesplatnění úvěru

Dobrý den,měla jsem smlouvu na Kontokorent u Fio banky na částku 5 000 Kč se splatností na jeden rok a s možností prodloužení, sepsána 26.3.2013. Za rok 26.3.2014 byla prodloužena. 3.3.2015 jsem obdržela výpověď úvěrové smlouvy k 26.3.2015 a žádost o okamžité doplacení dlužné částky 4 761 Kč. Nikdy žádný dluh na úvěru nevznikl ani prodlení s platbou. Banku jsem ihned navštívila a jelikož jsem nemohla celou dlužnou částku v určené lhůtě zaplatit dohodla jsem se na splátkách. 13.3.2015 jsem tam dohodu o splátkách podepsala a ihned vložila první splátku která jak bylo na pobočce sepsáno činila 500 Kč. K 30.4.2015 vložili tento úvěr do bankovního registru jako zesplatněný. Je to možné,aby byl v takovém případě úvěr zesplatněný, když žádné prodlení se splácením úvěru nevzniklo? A pokud ano neměli mě o tom při dohodě o splátkách informovat? Moc děkuji za odpověď.

Kreditní karta Poštovní spořitelny

Jak se mění od 1.4.2016 podmínky pro kreditní karty Poštovní spořitelny?

Nestíhám splácet, co mám dělat?

Ráda bych se zeptala na to jak řešit situaci která už pro mne zdá se být neřešitelná Vlastním kreditní kartu vaší banky a měsíční splátky několikrát převyšují mé finanční možnosti: protože jsem sama a bezdětná nemá mi kdo pomoci se splátkami jsem nyní na úřadu práce a ze zdrav. důvodů dosti závažných mám velký problém najít novou práci Už na podzim jsem se telefonicky snažila získat informace ale marně prosím o radu jak mám splátky řešít - není možné snížení splácené dlužné částky? Ják postupovat v nastalé situaci už si nevím rady děkuji za odpověd Ovčačíková

Vyčíslení dluhu

Dobrý den. Můžete mi prosím zaslat nějaký dokument ohledně dluhu u Vaší Banky? Předem děkuji Pospíšil Daniel

Výmaz z registru dlužníků

Dobrý den. chtěla jsem se zeptat na problém, který mi vznikl po exekuci, kterou způsobil bývalý manžel mně i mé dceři, která byla na úvěru ručitelem, tím že nesplácel a nechal vše dojít až k exekuci na naše platy. S dcerou jsme celou částku uhradily ihned, takže k exekuci na plat nedošlo. Je možné nějakým způsobem požádat o výmaz z registru dlužníků Vaší společnosti a nebo musíme čekat údajně čtyři roky? Dcera byt jako ručitel této kauzy by si chtěla řešit své bydlení a zřejmě jí to nebude umožněno i když pohledávku jsme vyřešily.

Vlastní bydlení

Dobrý den pane Jermáři, rád bych se na Vás obrátil s dotazem (kontakt na Vás jsem získal z poradny na serveru banky.cz) ohledně hypotečního úvěru. Žádnou hypotékou zatím zatížen nejsem, ale uvažuji o ní v blízké budoucnosti. Abych Vás seznámil se svou situací: Je mi 28let, jsem svobodný, bez dětí, bez partnerky, pracuju přes 3 roky v jedné firmě jako projektant-statik s čistým příjmem okolo 25 000 Kč/měs. Pracuji a žiji v Ostravě. Předtím jsem žil 9 let v Praze v podnájmech. Nyní přebývám dočasně v rodinném domě u rodičů, ale uvažuji o vlastním bydlení. Nicméně o hypotékách moc nevím a nechci hned chodit do nějaké banky, kde by mě lákali na své produkty, potřebuji obecné informace. Uvažuji, že bych šel do hypotéky - koupi bytu v Ostravě v hodnotě 600-800tisíc Kč. Pokud bych uvažoval pouze s touto variantou, jednoznačně bych do hypotéky šel. Měsíčně bych si představoval splátku 3 000-4 000Kč po dobu cca 20-25let. Nicméně vím, že někdy v budoucnosti si budu chtít pořídit vlastní dům s partnerkou/manželkou a budu se chtít hypotéky na byt zbavit, čili byt prodat. Ale nevím jak náročné je tento krok uskutečnit. V tom případě uvažuji i s variantou jít nyní do podnájmu a hypotéku si vzít později na vyšší částku na rodinný dům. Ovšem radši bych již investoval "do svého", v podnájmech jsem žil už docela dlouho a je to prostě "černá díra" pro mé finance. Je mi jasné, že čím vyšší věk, tím nižší šance hypotéku získat. Mohl byste mi prosím poradit jak tuto situaci řešit? Pokud je navýšení hypotéky myslitelné, radši bych upřednostňoval tuto variantu. Děkuji Vám za odpovědi

Neuvážené čerpání nepovoleného debetu

Dobrý večer, mám dotaz a takový problém. Mam účet u Fio a stalo se mi, že k ním platba či výber bezkontaktně (posléze zadání pinu) trvá 3-4 dny než jim to dojde. Díky tomu jsem omylem (při bujaré oslavě a posilněn alkoholem) vybral dle lístků 54,362,- takže jsem díky tomuto v minusu. Problém je, že banka se mnou nekomunikuje a problém ani snad řešit nechce. Největší problém je ten, že jsem k tomu ztratil i doklady. Chci se zeptat jak tedy dál? Někde jsem četl, že je to bráno jako zpronevera (2-18 let vězení). Coz je pro mě nemilé vzhledem k tomu, že jsem mladý (22) student + pracující :( . Děkuji.

Pochybná nebankovní půjčka

Dobrý den, prosím o vyjádření, jesti je podvod nebankovní pujcka Sjednáno.cz. Peníze jsou vyřízeny ihned, ale chtějí poslat 5 procent z uvěru má to být vinkulace v případě nesplácení úvěru na učet v ČES.SPOŘ.

Penále

zadam o radu. Mam dluh u banky, muj pripad resi exekutor. Soud. Zadam o informace, zda se plati penale po dobu, co se resi neplaceni dluhu. dekuju za informace, jsem nezamestnana .

Založení účtu

Dobry den, mohu si u dělat nový účet, i když mam dluhy? Pracuji oficialně a strhávají mně z výplaty. Co mám dělat ?

Konsolidace

Pokračování dotazu č. 2453: Dobrý den pane Strašák, mockrát děkuji za rady. Víte, potřebuji splátky snížit, nyní splácím necelých 18 000,- měsíčně, jelikož u každé ze společností jiná výše půjčky, tudíž vyšší splácení. Při konsolidaci jak píšete bych si velice pomohla. Jelikož se budeme z manželem rozvádět a potřebuji snížit splátky, tak by mi pomohlo. Manžel přispíval, ale...no asi to znáte jak to chodí. Ale polovinu dluhu by splácel i on. Což 8 500,- se lépe bude platit jak 18 000. Mám jen vážnou obavu, jestli mi to některá z těch bank udělá. Nemovitost nemám.

Prodej nemovitosti a doplacení hypotéky

Dobrý den, mám hypotéku již deset let. Byla zřízena na vyrovnání dědictví. Díky tomu mám zastavený byt hodnoty asi 1 100 000 Kč. Zbytek hypotéky je 400 000Kč. Dotaz se týká toho, jestli mohu byt prodat sama a zbytek hypot.  zaplatit, nebo se prodeje musí účastnit banka? Pokud banka, jak by to probíhalo reálně. Děkuji Urešová

Konsolidace

krásný den, chci se zeptat, mám u více institucí půjčeno, chtěla bych konsolidaci s nižšími splátkami než mám. Co mám pro to udělat, aby se mi stávající půjčky sjednotily do jedné. Děkuji

Odklánění peněz na dětský účet

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Přítel požádal o insolvenci, která mu byla povolena, ale soud bude az za dva měsíce. Včera mu na dětský účet, který jsme založili, přišla výplata. Jelikož jsme nebyli informováni o tom, že máme veškeré účty zrušit, tak nám při výběru peněz paní na přepážce oznámila, že nám peníze nemůže dát, jelikož je přítel v insolvenci. Prosím vas o radu, jak peníze od banky získat, jelikož kromě mé mateřské je to jediný náš příjem. Děkuji za odpověď

Půjčka na osobní bankrot

dobrý den chci se zeptat mám insolvenci osobní bankrot ráda bych se zeptala jestli je možno si půjčit peníze abych mohla doplatit insolvenci protože po jejich strhnutí peněz mi zbývá tolik že žiju jak chudák a dluh pořát je skoro stejný i když mi strhávají 5 000 až 7 000tisíc měsíčně mám doplatit 32 000kč děkuji za odpověd

Kreditní karta - zůstatek dluhu

Dobrý den, mám u vás kreditní kartu pod číslem smlouvy XXX a zajímala by mne konečná částka, která schází k doplacení a podmínky ukončení této karty. Děkuji Salomon Dana

Refinancování kreditky a kontokorentu

Dobrý den, mám kontokorent a kreditní kartu u české spořitelny kde jsem v mínusu 50 000 a 40 000. Jsou vysoké úroky. Jaká je možnost převést účet k jiné bance, kde by byly nižší úroky za kontokorent a kreditní kartu. Nebo levnější půjčku na zaplacení dluhu? Děkuji a přeji krásné dny .

Mám šanci získat půjčku?

dobry vecer uz som vam pisala ooladhm pozicky ze potrebujem a ci mam sancu na byt a este ste sa mi neozvali tak este raz vam pisem mozte sa mi ozvat s pozdravom dakujem

Závazek z půjčky do nového manželství

Dobrý den, jsem rozvedený, mám konsolidační úvěr, který pravidelně splácím, vzal jsem si jej před pěti roky na své jméno v tehdejším manželství . Nyní jsem rozvedený a mám nový vážný vztah, přistěhoval jsem se k přítelkyni, která o úvěru ví, ale nemá s ním nic společného, nic z něj neměla. V jaké pozici by byla pro moji banku, pokud bychom uzavřeli manželství a kdybych z nějakého vážného důvodu nemohl dál řádně splácet nebo zemřel? Nerad bych ji dostal do potíží, pomohla by předmanželská smlouva ve které budou uvedeny finanční závazky jež budou jen "mé"? Sama splácí hypotéku na byt, kdyby se dostala do problému se splácením v jaké pozici budu jako její manžel, který při uzavření hypotéky nebyl? Co bychom měli udělat pro banku, např. notářský zápis o stavu majetku, tedy i dluhů, které máme před uzavřením manželství? Děkuji Vám za poradenství.

Refinancování

Dobry den, potrebovala bych poradit. 1\ V srpnu jsem konsolidovala uvery, potrebovala jsem jeste tricet tisic. Celkovy uver je 323984 kc. Splatka je 6317 plus 505 kc. Zaplatim celkem 533783 kc, coz je moc,jsem u ceske sporitelny. Bylo by mozne uver refinancovat a i snizit splatky? 2\ Take bych si chtela vzit hypoteku, je mi 44 let plat cca 16000 kc, manzel 52 let,plat cca 11500 kc, splaci 1500 kc u cofidis - jeste cca 20000 kc. Bohuzel manzel je v registru ,je to vic jak 3 roky Syn 16 let. Je nejaka moznost? Dekuji

Osobní bankrot

Dobry den, mam exekuci a rad bych vedel, jestli je mozne zazadat o osobni bankrot i kdyz mam nemovitost kde platim hypoteku. S tim resenim, ze bych za 5 let splatil cely dluh, nebo bude nemovitost prodana v drazbe? Predem dekuji za odpoved.

Insolvence

dobrý den, chci se zeptat , jsme v insolvenci a máme také tři věřitele tj. bankovní ústavy . Na daných účtech se splácí insolvencí dluh.Kdy můžu zrušit čísla účtu v bankách ? V době insolvence ? Po ukončení insolvence ? A nebo až po a následném návrhu soudu na přiznání osvobození od placení pohledávek nezaplacených ? Děkuji za informaci. Radek

Jak splatit dluh

Pokračování dotazu č. 2237: Dobrý den reaguji na vaši odpověď. Ano na účtě je - 89 000. Na učtu nemám zřízený žádný kontokorent, je na něm nyní - 89 000, a když se podívám do nezaučtovaných transakcí je tam napsané exekuce. Bylo mi oznámeno, že exekutor si to vzal od banky a mám to splácet bance, ale nevím co na tom je. Exekutor si snad nemužu vzít penize, to by banky zkrachovaly. Dle mého je to tak, že exekutor dal podmět bance, která zablokovala učet. Dle toho co jsme si na forech přečetla, mám 6 měsícu na to ,abych penize na účet dostala nějak. Proč není vhodné peníze posílat na blokovaný účet ? Myslela jsem si že když peníze na učet postupně pošlu až to bude na 0, že banka sama peníze exekutorovi pošle. Dluh vznikl z neplacení zdravotního pojištění u živnostníka. Děkuji za odpověď

Jak splácet dluh?

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně exekuce. Při neplacení pojištění došlo k dluhu kolem 90 000 Kč. Na mém účtě v bance jsem v mínuse - 89000, jelikož nějakou tisícovku jsem tam měla. Zajímalo by mě, jestli exekutor může dostat peníze hned co jsem dlužná, nebo je dostane až poté co je splatím. Druhá otázka se týka splácení. Peníze mi chodí na přítelův učet a měsíčně chci na muj zablokovaný účet posílat kolem 15 000, do té doby než se v něm dostanu na 0. Je to možné? Bude moci banka i přes tento zablokovaný účet peníze exekutorovi poslat? Nebo kam jinam platit peníze, pokud ne na účet. Děkuji za odpověď

Navýšení hypotéky o exekuci

Dobrý den, končí mi fixace hypotéky u KB, mám exekuci na cca 300 000,- je možné navýšit hypotéku o dluh a smazat ho?

Úvěr na auto

Uzavřel jsem úvěr na auto 4.9 2015 s go money bank a chci zaplatit dluh...je to možné

Dluh a registr

Dobrý den, chci se zeptat asi před rokem jsem zjistil že dlužím České Spořitelně 1567 kč to jsem hned uhradil ale nedávno jsem zjistil že jsem v registru dlužníků a chci se zeptat jak se od tamtuď můžu nechat vymazat, a za jak dlouho mě vymažou. Děkuji

Riziko exekuce pro spolubydlícího dlužníka

Dobrý den, můžete mi vysvětlit jaký bude postup banky v případě, že by... její klient zemřel a má u banky nesplacený spotřebitelský úvěr, např. 250. tisíc Kč ? (V roce 2014 se rozvedl, v roce 2015 se odstěhoval do jiného města a bydlí tam trvalým bydlištěm u známé.) Je možné, že by tato žena byla ohrožena vymáháním pohledávky banky přes exekutora i přes to, že s úvěrem dotyčného nemá a neměla nic společného? Děkuji Vám za vysvětlení.

Majitel účtu

Dotaz: synovi byla zaslána SMS, že jistou dlužnou částku za telefon. služby u O2 má uhradit na účet u Vaší banky č.ú. 2003521409/2600. Dluh je nutné uhradit, ale jak si mohu ověřit zda účet patří seriózní firmě a ne podvodníkům. Děkuji

Konsolidace úvěrů

Dobrý den, měla bych jen dotaz, u banky a i nebankových společností mám závazky okolo 350 000,- . Bylo by možné tyto závazky u vaší společnosti sloučit a doplnit o spoření na budoucí bydlení? Děkuji Křížová

Nepoužívaný účet

Dobrý večer, chci se zeptat mám účet u české spořitelny ale nikdy jsem ho nepoužíval ani mi na něj nikdy nic nepřišlo mám ho asi rok a potřebují zjistit jestli je možné ho ešte použít a také kolik tam mohu mít dluh za vedení účtu? Dekuji

Kontokorent po splatnosti

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, moje známá se ptá, zda je možné aby si banka vzala peníze, bez písemného upozornění, když nebyl zaplacen kontokorent včas. Byli jen upozornění telefonicky, a pak si banka vzala sama peníze, které ani nebyly v plné výši kontokorentu. Zda banka může takto postupovat? děkuji za odpověď. Tal.

Dotaz na hypotéku

dobrý den, dělal jsem bratrancovi ručitele u Wustenrotu, ale on po čase přestal platit a došlo to až tak daleko, že mi exekutoři sáhli na plat a musím jim měsíčně platit. Jednalo se o hypoteční úvěr na byt v hodnotě cca 1 150 000 kč. Byt už je prodaný, byl v insolvenci a insolvenční správkyně ho prodali za necelých 900 000 kč. Jenže tam vznily nějaký úroky a vyšplhalo se to na částku 750 000 kč. Potřeboval bych od Vás poradit co s tím můžu dělat a jestli je možné se nějak s bankou domluvit, jelikož takovou částku snad nikdy nesplatím a navíc mám ještě tu exekuci. Vím, že to byla moje chyba, že jsem dělal ručitele a už bych to nikdy v životě neudělal. Bylo by možné dát na někoho číslo s kým bych se mohl domluvit? Moc Vám děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, mam velký problem nevim jak na to. je mi 19let v 18ti letech jsem si založil učet pro přijem na UKR když jsem se přestěhoval do ČR tak po roce mi přichazej emaily že dlužim velke penize.. da se učet zrušit nějakým zpusobem ze zahraniči?

Dotaz na půjčku

Dobrý den, mám dotaz. Manželka uzavřela před naším sňatkem smlouvu o poskytnutí revolvingového úvěru a byla jí vydána kreditní karta. Z úvěru čerpala a splácela peníze i v době trvání našeho manželství. Po její smrti zůstal z tohoto titulu dluh. Nevíte jestli je tento dluh součástí společného jmění manželů či jejím výlučným majetkem?

Dotaz na pojištění

Dobrý den. Zemřela mi manželka a zůstal po ní dluh na základě spotřebitelského úvěru. Byl pojištěn pro případ úmrtí, přičemž. já jsem nebyl obmyšlenou osobou, tudíž se mnou pojišťovna nemůže komunikovat ohledně šetření o pojistné události. Vím pouze to, že šetření bylo skončeno a zároveň se instituce u které je dluh, přihlásila do dědického řízení a žádá, aby byla pohledávka zařazena do pasiv dědictví. Nevíte jaké jsou obecné postupy resp. znamená přihlášení pohledávky zároveň i to, že nárok na pojistné plnění nevznikl nebo to z toho nelze vyvozovat? Vím, že mi tuto informaci sdělí notář, ale trvá to už dlouhou dobu a já bych tu informaci potřeboval vědět co nejrychleji.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, v autobazaru Sixt v Praze jsme zakoupili auto Volkswagen golf značky XXX identifikační číslo XXX, je u něj uvedeno zástavní právo u Reifeisen bank. Prodejce nám dal potvrzení, že není u tohoto vozidla žádný závazek. Potřebuji si ověřit, zda to tak skutečně je. Děkuji za odpověď.

Dotaz na půjčku

Dobry den Mela bych dotaz. Pritel by chtel pujcku od komercni banky a neprosel kuli registru ze u nejake spolecnosti dluzi. Ale nemuzeme se dohledat u koho. Jsme ze Semil. A u nas v bance nam nikdo nic nerekne. Ze to vi jen schvalovatel. Da se prosim zjistit u koho jsme v registru? Aby jsme mohli vse zaplatit. Uz jsme bezmocni. Je nejaka rada? Moc dekuji Fojtikova a Pritel: Nenad Nisikj.

Dotaz na banku

Dobrý den, mám dluh u společnosti Volksbank, ale pobočku jsem po letech již nenašla, existuje ještě?

Dotaz na půjčku

Dobrý den, potřeboval bych doporučit nejideálnější nebankovní půjčku bez doložení příjmů v řádu 10 až 50 tisic (cim vic tim lip), pzn. půjčku pro me nebude problem nasledne splacet, ale nyní je pro me nutnost si ji vzit, pro to bych rad vedel, kde je nejmensi riziko toho, ze nastanou necekanne problemy a kde to bude nejvyhodnejsi s tim, ze nebudu muset nic dokazovat, diky za odpoved a preji hezky den :-)

Dotaz na půjčku

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Můj přítel má 4 exekuce, dohromady to dělá cca 700tis. Je nějaká společnost nebo banka, která by půjčila na zaplacení dluhů, aby splácel normálně příkazem nebo inkasem z účtu? Má stále zaměstnání a pracovní dobu na neurčito. Exekuci má již na platě. Děkuji za odpověď Ilona

Dotaz na půjčku

Chtěl bych se zeptat, kde je podle vás nejlepší si vzít nebankovní půjčku, když pomineme, že se nebankovní půjčky nedoporučují, děkuji

Dotaz na půjčku

Kdyz jsem mela dluh u sporitelny.ktery je jiz zaplacen za kak dlouho si mohu požadat o uvěr.dekuji predem za odpoved.

Dotaz na půjčku

Dobry den,chtela bych se zeptat,jestli mi nejaka banka da kreditni kartu,kdyz jsem na rodicovske dovolene.dekuji

Dotaz na půjčku

Dobrý den, v roce 2009 jsem aktivoval kartu 5101420600924179 a omylem jsem tomu zástupci o2 zdělil i 3 mistný kod z podpisové strany načeš Mě zdělil že se to musí zrušit a poslal Mě kartu stejného čísla z dluhem 20 000 kč. tak jsem musel splácet aniž bych nejaké peníze vybral. proběhla řada reklamací včetně české policie a vždy to bylo odehráno do autu.Tato záležitost Mě stála spoustu peněz a ten co prováděl aktivaci si namastil kapsu na můj účet. Jsem 75 dědek a hnusí se Mě jednání lidí jako je aktivátor vaš společnosti.

Dotaz na pojištění

Dobrý den, vybírám si z nabídky životních pojištění z okolí. Jaké druhy pojištění, ceny a výhody mi můžete nabídnout? Případně prosím o zaslání dokumentu, ve kterém informace naleznu. Děkuji. S pozdravem Martina Matoušková

Dotaz na půjčku

Dobrý den co mám dělat když mám kontokorent a nemám práci děkuji.

Dotaz na hypotéku

Co kdyz budu mit treba fixaci urokove sazby na 3 roky a po 3 letech se rozhodnu prevest hypoteku do jine banky? Ty 3 roky jsem splacel kazdy mesic uroky z CELE pujcene castky a trochu z jistiny, ze? Kazdy mesic se podil uroku na mesicni splatce snizuje a podil jistiny na mesicni splatce zvysuje... Dejme tomu, ze jsem mnel hypoteku na 30 let a za ty 3 roky jsem splatil z jistiny jen 5% a prevedu hypoteku do jine banky... Tedy prvni bance jsem zaplatil podstatne vic uroku nez jsem mnel zaplatit, jelikoz jsem u ni nemnel hypoteku celych 30 let, ale jen 3 roky... Kdyz budu takhle prevadet hypoteku vzdy do jine banky kazde 3 roky, tak ji nesplatim ani do smrti... V kazde bance zaplatim strasne moc na urocich, ale z jistiny vzdy jen trochu, treba ty 5%, tedy za 30 let budu mit splacenych jen 50% z jistiny... Nebo je to tak, ze banka mi za ty 3 roky vypocte kolik jsem splatil a kolik mnela na mne vydelat na urocich za to, ze mi pujcila castku na 3 roky a ne na 30 let? Tedy za 30 let (pripadne i drive...) muzu hypoteku splatit i kdyz ji budu kazde 3 roky prevadet do jine banky? Predpokladam, ze neplatim nikdy po 3 letech zadnou pokutu bance, ze ktere hypoteku prevadim...

Dotaz na půjčku

Dobrý den, jsem student, cizinec s trvalým pobytem v České repiblice. Nemám prokazatelné příjmy a chtěl bych si půjčit 15tis. korun. Myslíte že by mi mohla nějaká banka vyhovět? Děkuji.

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1743: No jo ale když jsem tohle tenkrát udělal s tou konsolidaci tak jsem tam tu částku z ty karty pripocetl a z toho se mi ta konsolidace navýšila o 40000 (karta) + skoro 100 000 navíc

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1742: Na tom uveru chybi 6 let po 4063,- A na karte cca jeste 42500,- Prijem odhad 16-17 000 cisteho

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak postupovat, když jsem si před ix lety otevřel účet ve španělsku, ale před odjezdem jsem ho zapoměl zrušit. Tenkrát, z důvodu věku byl bez poplatků, ale jen do určitého věku. Chtěl bych se zeptat, jestli banka sama účet uzavře, nebo jestli mi tam může vzniknout i případný nějaký dluh. Děkuji za odpověď.

Dotaz na běžný bankovní účet

Ve které pobočce ČS nejlépe v centru Ostravy je možno zřídit elektronický přístup k vlastním dluhopisům ČR? Pobočka na nám E.Beneše je zrušena.

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1716: Učet mám u GE Moneybank.Mám v plánu se poohlédnout po jiné a lepší bance,ale nejdříve se potřebuji dozvědět jak to dopadne.Kartu jsem nepoužila více jak dva roky,nebot nemám kreditní kartu a GE Moneybank se mi sama neozvala.Mám strach abych jim nebyla nucena platit tisícové sumy.Děkuji Zuntová

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1654: Děkuji, jedná se o návrh exekuce a její okamžité dohrazení z loňského podzimu a v registru Solus mám záznam od tel.operátora z října 2013. A určitě tam mám záznamy o zpožděných splátkách třeba o měsíc...nyní je to již v pořádku. ČISTÝ PŘÍJEM MÁM ASI 15000.-

Ostatní dotazy

dobry vecer pane Jermar... hroznbe moc bych potrebovala pomoct prislo me vyrozumeni o zahajeni exekuce....ja vubec nevim jak napsat odvolani nebo tak neco.a jak to zacit resit.... predem dekuji za odpoved....moc dekuji a zatroven prosim dekuji Pithartova

Dotaz na půjčku

Dobrý den, zajímalo by mě, zda existuje možnost, že si klient, který má záznamy v registru, veškeré dluhy po splatnosti má zaplaceny, ale ještě splácí úvěr ( cca 150000 ), Cofidis ( 40000) a kreditní kartu ( 30000), převede účet do banky, která jeho závazky sloučí v jeden. Ta větší půjčka je restrukturalizace a bylo mi řečeno v bance ve které ji mám, že pokud je úvěr restrukturalizován, nejde si vzít další. Nejedná se mi ovšem o další úvěr, chci jen ušetřit za poplatky a úroky, které platím ve 3 různých institucích. Nepotřebuji další peníze, potřebuji mít jednu banku a jeden úvěr. Děkuji za odpověď

Dotaz na půjčku

Dobrý den.CHtěla bych se zeptat,v roce 2011 jsem byla klientem mbanky u které jsem si vzala půjčku.Bohužel jsem se dostala do platební neschopnosti ale naštěstí jsem všechny pohledávky u této banky zaplatila hotovostní platbou.Ale bohužel mi tato banka napsala do výpisu cbcb status zesplatněný úvěr a přitom jsem v co možná nejkratší době snažila jejich pohledávky zaplatit a nejsem si vědomá že by tento dluh museli předávat nějaké vymahačské firmě a tak bych se chtěla zeptat jestli se nedá nějakým způsobem zažádat o výmaz děkuji s pozdravem Lenka Beňová

Dotaz na půjčku

Dobrý den, rád bych se zeptal jak a hlavně kde mám zaplatit dluh, který mi poslala Česká Spořitelna. Vybíral jsem u bankomatu ČSOB veškeré peníze. Vzhledem k nedostatku peněz na poplatek jsem se dostal do Mínusu. Poté mi přišla sms, abych uhradil dlužnou částku? Prosím o pomoc, předem ďekuji

Dotaz na půjčku

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či môžem dostať konsolidačnú pôžičku alebo spotrebný úver v Čechách keď bývam na Slovensku. Ďakujem za odpoveď

Konsolidace jedné půjčky

Pokračování dotazu č. 1544: Děkuji za odpověď ,mám půjčku u banky Zuno ,částku 48000 na 48 měsíců a splácím 1500kč. Jitka

Zesplatnění půjčky

Dobrý den, dostala jsem se do finančních problémů a to takových ze mi banka air bank zesplatnila úvěr, vůbec nevím co mám očekávat a jestli se lze ještě s nimi nějak rozume domluvit. Samozřejme chci platit jen jsem mela problémy a peníze na splátky proste nebyli. Jsem s toho v silene depresi. Muzete mi prosím poradit co dělat? Nevím jestli se to předá hned na exekuci a nebo jestli mají nejake své firmy na vymáhání pohledávek. Petra

Účet a karta v insolvenci

Dobry den preji. Mam k vam prosim velky dotaz.
Mam osobni ucet u KB, Unicov a mel jsem i platebni kartu. Pred mesicem mi byla ukradena i s doklady, tak jsem ji zablokoval a zazadal o novou kartu. Dosel mi pin k nove karte a dnes jsem byl na Unicovske pobocce KB., kde jsem si prisel pro novou kartu. Bylo mi ale receno, ze podle nejakych jejich smernic, kdyz jsem a mam: OSOBNI BANKROT-Insolvenci uz schvalenou a strhavanou z uctu, mi nova karta nemuze byt vydana a musim vybirat uz jen na pokladne banky KB. A nikde jinde u jine banky uz novej ucet ani kartu ted prej nedostanu. Muzete mi napsat prosim, kdybych chtel zridit novy ucet u vasi banky, nebo jine, jestli je to mozne i kdyz jsem v Insolvenci?
Dekuji za pripadne info. Tomas

Telefonní vymáhání dluhu z karty

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat syn má uvěrovou kartu u společnosti Cetelem. Když ho nezastihnou telefonicky volají sousedům v paneláku. Mohou si tohle to dovolit? Tana J.

Řešení hypotéky v insolvenci

Dobrý den, z důvodu mé nemoci jsme byli nuceni požádat o insolvenci, která nám byla schválená splátkovým kalendářem. Bohužel jsme netušili, že když máme na dům hypotéku, bude jej chtít banka prodat v dražbě a nebo budeme muset sehnat třetí osobu, která "za nás" bude hypotéku splácet. Je to dost velký problém, zatím jsme nikoho takového nenašli. Máme s manželem dobré příjmy, zaplatíme za pět let cca 74% pohledávek. Je ještě nějaká jiná možnost, jak nepřijít o dům? Je možné hypotéku přeúvěrovat např. u jiné banky s tím, že souhlasíme, že po pěti letech budeme oddluženi kromě hypotéky? Existuje i jiná možnost úvěru v takové situaci?
Děkuji, V.

Dotaz v bankovní poradně

Prosím,sdělte mi zda existuje banka benk@truhlárství-rehor.cz Děkuji Kupka

Dotaz v bankovní poradně

Hezký den, dnes mi přišel email bank@kotas.cz, že u nich mám dluh Kč.5.767,- a že jej mám zaplatit, ale nic mi to číslo smlouvy neříká, ani si nejsem vědoma, že bych u takové výše jmenované banky něco měla natož abych ji znala. Protože banky uvědomují občany o podvodných emilech, tak se ptám co s tím. Díky

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak nejlépe doplatit kreditní kartu. Mohu poslat celou dlužnou částku najednou? Děkuji Volná

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den. Chci se zeptat. Manzel si u banky zadal o pujcku 20 000. Banka mu ji zamitla. I pres to ze manzel ma pravidelny prijem presahujuci 15 000kc cisteho.je pravda ze zaznam ze solusu mu vymazali teptve nedavno. Na ucet (u banky od ktere jsme si chteli pujcit) chodi penize i me z rodicovskeho prispevku ale manzel je jako majitel ja k uctu mam jen dispozicni prava). Smlouvu v praci ma teprve par dni na dobu neurcitou (predtim mel na dobu urcitou) bydlime v pronajmu a manzel ma trvaly na obecnim urade. Muze tedy trvaly pobyt byt onim duvodem pro zamitnuti pujcky?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Banka mi bez mého vědomí a předchozího upozornění zrušila běžný účet z interních důvodů. K tomuto došlo 26.5. v 01.04 hodin ráno. Když jsem tuto skutečnost zjistil kontaktoval jsem banku s tim, že čekám v těchto dnech platbu od odběratele. Pracovnice mi na muj dotaz odpověděla, že jakýkoliv příchozí platba se vrátí odesílateli. Kontaktoval jsem tedy odesílatele, kterého jsem seznámil s nastalou situací. V utery 27.5. Mé kontaktoval odesílatel s tim, že platba se mu nevrátila. Kontaktoval jsem tedy mou banku kde jsem se dozvěděl, že platba se mi připsala na muj běžný účet dne 27.5. Který byl ale podle banky zrušen ke dni 26.5. Ted jsem v situaci kdy mi banka sdělila, že mi zůstatek pošle po uplynutí lhůty 30ti dnu na muj účet do jine banky. Banka mi tedy zadržuje skoro 250 tis. Který ji nepatří. Já jsem uplne bez penez nemám na zboží a materiál který potřebují k menu podnikání. Poraďte mi prosím jak mohu postupovat. Živim rodinu a mam 300 korun v kapse. Dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den chtel jsem se informovat jak zavazne je kdyz nesplatim kontokorent do stanovene doby dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, manžel si chce vzít půjčku na dostavbu naší chaty ve výši cca 80 000 kč,já s tím ale nesouhlasím.Chtěla bych se zeptat,zda může uzavřít smlouvu o půjčce i bez mého vědomí.Děkuji Jana K.

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1363: Syn ma 9 let,ma tezkou formu ADHD a je atypicky autista. Muj prijem:2500 alimenty,610 pridavky,400 mobilita a 11000 pece o blizkou osobu 3.stupne...je mi to zapocitano i do duchodu. V byte je hlasena mamka takze bydleni platila vesmes ona...je to mesicne asi 3300 ale zemrel mi bratr a mamka musi splacet pohreb...tak bych mela zaplatit aspon 2200. Dalsi vydaje 5-6 tisic tedy celkem k zivobyti kolem 8 tisic. Samozrejme jsou mimoradne vydaje jako za zubare,divadlo,cirkus,knihu nebo fotky. Celkovy dluh je kolem 100 tisic...platebni karty a splatkova spolecnost provident. Situace je takova ze vic platim dluhy nez aby zustalo na zivobyti...mam ucet u ery-postovni sporitelny...

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, máme hypooteční úvěr u KB, končila nám fixace, znovu jsme zafixovali úrok na 5let. Požadovali jsme po bance informativní splátkový kalendář aby jsme měli přehled kolik každý měsíc budeme splácet a kolik budeme ještě dlužit za těch 5 let. Prostě aby jsme měli přehled. Banka nám ho nechce vystavit,nechápu proč je to takový problém?Jsme klienti,kteří řádně vše platí a neměli jsme žádný problém.Jak mám získat onen splátkový kalendář?Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. prosim moc o radu už nevim co mám dělat,moje banka u které mám hypotéku již 5 let mi neni schopna v ničem vyhovět. Jsem rok na mateřské takže se mi hodne snížily příjmy a nejsem schopna patit hypoteku. Žádám je o sníženi splátky a prodlouženi roku,ale bohužem mi opet nevyhověli,i když jsem jim přeposlala mé příjmy a výdaje a jasně vidí,že jsem v mínuse. Chci se tedy zeptat jestli mohu jit k jiné bance i když jsem už fixaci mela v srpnu 2013 a další bude až za 5 let. Potřebuji pomoc,ale oni na nic neslyší. děkuji moc

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1300: A pokud já, pokud bych byl společnost, která chce začít podnikat v železniční dopravě a potřeboval nakoupit 6 vozů, např. RegioShark (6 ×64 =384 mil. Kč), jaký se pohybuje úrok, aspon hypotetický, finanční, operativní leasing, doby splatnosti, výše splátek,... Děkuji za odpověď Jakub Lněnička

Dotaz v bankovní poradně

Vážená paní, vážený pane, rád bych se Vás zeptal, jak společnost ČD, a.s. financuje obnovu svého vozového parku, jak fungují dotace z EU (úvěr, leasing, vlastní kapitál, apod.). Například nákup nových vozů za 384. mil. Kč (jaké by byly úroky, doby splácení,...) pro jednotlivé druhy financování. Zda společnost by mohla poskytovat pronájem železničních vozů, třeba i včetně strojvedoucího či kapitálu pro nového dopravce a za jakých podmínek. Otázky budou zpracování v semestrální práci a v případě použitelných informací i v diplomové práci na trati Plzeň - Most, kterou jsem již začal psát na Univerzitě Pardubice. Mohl bych i později někoho kontaktovat s dotazy v této oblasti? -- S přáním příjemného dne Bc. Jakub Lněnička, DiS.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chci v pobočce KB založit investiční životní pojištění Vital Invest DUO (jednorázový vklad), kdy poskytovatelem tohoto produktu je Komerční pojišťovna. Vztahuje se na tyto vklady pojištění na 100% hodnoty jako na peníze uložené v bance? Jaká rizika zde mohou nastat? Předem děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1255: exekuce nebyla ,jen mi zrusili ucet a dali to v te ceske sporitelny na vymahani dluhu,dnes sem snima mluvil ze prej mi zalozi novy ucet a ze bude novej splatkovej kalendar. ta castka je 300000. jinak muj cisty prijem je 75000. smlouva na dobu neurcitou. ale tim ze sem v tom registru asi zatim mesic. a nevim prave jestli si budu moci vzit tu hypoteku. a nevim jak mam dale postupovat. endler

A ty tri splatky cinili dohromady 15500. tak me prekvapilo ze mi to zrusili ten ucet

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,mam k Vam dotaz,jak je mozne,aby tezce nemocny clovek,o nemz se to v malem meste vedelo,dostal od Vas pujcku 200 000 kc kdyz: za prve mel nesplaceny dluh 300 000 kc ,ktery nevim z jakeho duvodu nebyl splaceny a byl pocaty jiz pred 7 lety.Jak je to mozne,ze kdyz se neplati jedna pujcka a dostane se druha ,byl policejni duchodce,57 let,duchod 12 450 kc.Mesic po pujcce zemrel. Dekuji Alena Hesse

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, kolikrát si mohu zrušit rámcovou smlouvu a ukončit tak veškerý vztah z bankou. Tj, založím, zruším, založím, zruším, atd. Smí mi banka dat jakékoliv sankce? Smí mne banka odmítnout založení? Smí mne banka jakkoliv omezovat? Děkuji jk

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den mame ucet u ceske sporitelny a vzali sme si zde kreditni kartu odmena ale tato karta se chova spis jako by byla za trest nikdy nevim jaka bude mesicni minimalni urada a potom jsem vetsinou v soku jelikoz po me chcou nehoraznou castku kredit mam 20000kc a minimalni splatku chcou 4400 coz se me zda byt prehnane vetsinou se platit ctyri procenta z celkove castky a nikdo ve sporitelne neni schopny me rict proc mam platit tady ty nehorazne splatky proto byc chtela prejit k jine bance ale ktera by nas byla schopna prevzit i ze zavazky mame zde jeste uver a kontokorent poradite my moc dekuji Ruberlova

Dotaz v bankovní poradně

D.den chci se optat do jake výše a jak mužu v bance žadat debet mínus na učtě.Jde to i online.Děkuji Cahová a kolik se platí měsíčně?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ,pane Jermar Potřebovala bych od Vás poradit..u české spořitelny jsem si koncem srpna 2013 vzala uvěr na 110 000 kč. Myslela jsem si,že mě tam zaměstnavatel (teď již minulý) zasílá normálně výplatu,ale to jem se škaredně spletla.teď mě přišla exekuce ve výši 187 572 kč i s exekucí... Poraďte prrosím,jak mám dále postupovat Děkuji Pithartová Pavla

Dotaz v bankovní poradně

dobry den existuje nejaka promlčečí lhuta u kontokorentu?předem dekuji za odpoved..

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám vkladní knížku u české spořitelny, měla jsem u nich i zřízený účet, jenže ten mi zablokovala exekuce, tím pádem se mi nestrhly peníze a mám u nich teď dluh na úvěru který jsem si od nich brala. je možné vybrat peníze z vkladní knížky nebo mi ani z vkladní knížky kvůli tomu nic nevydají? Děkuji moc za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Na základě zjištění v registru dlužníků v roce 2012 zjistil syn,že u GE Money Bank má starý dluh ve výši 42600 Kč.Ten jsme v črvenci 2012 uhradili převodem a následně po uhrazení dluhu byl účet u uvedené banky zrušen,Ale v září 2013 se objevil ve mzdové účtárně zaměstnavatele exekuční příkaz,kde je uvedena jistina ve stejné výši,jaká byla uhrazena v roce 2012.Exekutor vyžaduje pochopitelně povrzení banky o bezdlužnosit.(řes veškeré urgence na pobočce v Berouně a pomocí meilů i na centrále není banka schonpa vydat potvrzení,že byla uvedená částka zaplacena s tím,že účet je zrušen.Prosím poraďte co dělat,děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Našel sem v jednom foru doporučení na knihy pro začátečníky od p. Syrového a p. Tyla. Některé jsou vydané v r 2011 . Jsou v tomto roce ještě dobrá volba nebo můžete můžete doporučit jiné ? Kde by byly zahrnuty i podílové fondy ?Něco sem zdědil a leží to schované v šuplíku.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, můj otec, který měl sporožírový účet u ČS zemřel 20.3.2013. 5.4.2013 mu zaslala ČSSZ ještě jeden "důchod" a z něj si ČS strhla dlužnou částku na účtu. Na výzvu ČSSZ vrátila zpět jen zbylou část "důchodu". Měla ČS právo použít na umoření dluhu peníze, které patřily ČSSZ?

Dotaz v bankovní poradně

Dobry vecer jak muzu zjistit ze me banka uzira mam fixaci na 7 let Raiffeisen bank a platim 8,19 % z uveru muzete mi pomoct

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,prosím o odpověď na můj dotaz.Jedná se o toto, mám cetelem s dluhem necelých 32.OOOkč.Měsíčně splácím z důchodu 1.600kč,bohužel jen 1.OOOkč jde na dluh a 600kč i víc,si berou pro sebe. A já se ptám, můžete mi poradit zda tuto půjčku mohu převézt na nějakou banku a kterou ,kde nebude takový poplatek?Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem Marčišová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám dotaz,maminka má strach že přijde o dům,ma uvěr u lišky,zbývá ji doplatit necelích 300 tisíc,a ma spoustu jiných dluhu a chtěla by jít do insolvence,lze to nějak vyřešit aby nepřišla o dům,jestli by to nemohli třeba doplatit děti aby to nešlo do insolvence,že by děti platili splátky u lišky místo ní,děkuji za pomoc

Dotaz v bankovní poradně

Vážené dámy. Vážení páni. Shodou okolností jsem při investování do podílových fondů, odhalil podvod jak Brno v ČSOB - viď http://www.soscsob.cz/. Kvůli zvůli bankéřů jsem se ocitl v tížívé situaci, která vyžaduje, aby jsem prodal hluboko pod cenu dům po předcích, smířil se s nespravedlností, beštialitou a nevymožiteľností práva.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, Potřeboval by provést konsolidaci půjček a kred. karet jsem v důchodu s měsíčním příjmem 12650 kč.Částka úplnému doplacení je 190 000 Kč ,měsíční součet všech splátek je 10 400 Kč. Jsem ženatý manželka má příjem- důchod 9100 Kč. Potřeboval by poradit jak nejlépe tuto konsolidaci provést zatím co jsem se snažil žádat u banky jsem se setkal s odmítavým stanoviskem banky.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Když mi bylo 19 let tak si na mě moje rodina vzala hypotéku na rekonstrukci. Teď mi je 28 let. Rodiče špatně splácí tento závazek, musel jsem si vzít už dvě půjčky abych tam doplatil dluh, mám svojí půjčku a do toho jsem měl dvě exekuce kuli mámě a jejímu podnikání. Tyto exekuce se přičinili oto že jsem neměl na splácení svých závazků a teď jsem totálně na dně. Potřebuji sehnat nějakou solidní společnost která by mi půjčila na splacení všech závázků a Já platil jen jedno. Banky Mě se smíchem odmítaj. Mám plat (když nemám exe) přez 20 000kč, po vyplacení exe a hypo dům vhodnotě 3mil a ženu na mateřské s 11 000kč. Prředem mockrát děkuji za rady Miroslav Na Dně

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, investuji do podílových fondů různých investičních společností bank. Chtěl bych vědět, jestli je nějaká možnost pro běžného občana investovat do fondů, popř. přímo do dluhopisů apod. bez prostředníka (banky, makléře...). Pokud ano, tak kde a za jakých podmínek. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, Je mi 25 let a jsem OSVČ krátkou dobu cca 5měsíců. Potřebuji půjčit 400 000kč a to na poplacení dluhů a rekonstrukci bytu. Teď jsem získal od 1 instituce částku 85 000kč kterou mohu použít jako kapitál do banky kvůli Hyp. či úvěru. Mohu ručit nemovitostí 3 osoby kterou je má přítelkyně která je po MD a nyní tudíž bez zaměstnání. Prosím poraďte mi kde mi půjčí bez daň. přiznání a s tím co mám. Velice děkuji za odpověď. S pozdravem, Jan Berka

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den chtela bych se zeptat jsem na materske dovolene a potrebovala bych pujcku 20 000.- myslite ze by mi ji dali??

Dotaz v bankovní poradně

DOBRÝ DEN VÝŠE MÉHO DŮCHODU JE 9732 KČ A MÁM DOPLATIT 141776 DĚKUJI ZA ODPOVĚD A SPLÁCÍM 9721KČ

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám uvěry manžel mi zemřel takže jsem opožděná jenom o jednu splátku jinak platím spořádaně dali mě do registru jsem invalidní důchodce a konsolidaci mi neudělali berou si celý důchod nemám nikde odvolání je nějaká pomoc od nějaké jiné banky prošla jsem 5 bank a nic pomohla by mi nějaká banka děkuji za odpověd

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěl bych refinancovat 2 úvěry ze stavebního spoření (můj a mojí manželky) v celkové výši cca 400tis. a k tomu ještě bych potřeboval neúčelovou půjčku ve výši 300tis. U úvěrů které mám ručím bytem, který splácím. Jaké jsou možnosti získání úvěru, popř. úvěrů. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den. Zajimalo by mne jestli mi banka muze zablokovat ucet na pozadavek exekutora kvuli 1000 kc. Na ucte mam 23000 kc. se kteryma nemohu nijak nakladat, platit bydleni, energie, splatky - tudiz se mohu dostat do kolobehu, kdy po me budou chtit penale za neco co jsem nezpusobil. Po nekolika rozhovorech s operatory banky kdy mne nekolikrat uvedli v omyl mi vysvetlili, ze nemuzu nakladat se svym uctem i kdyz jde jen o tu tisicikorunu. Poslal jsem jim i cislo datove zpravy na zaklade ktere je z me strany jiz vse uhrazeno. Operator GE Money mi zase rekl, ze ted budu cekat 7 dni nez se pan exekutor uraci zaslat papir dle, ktereho mam opravdu vse v poradku. To si opravdu muzou dovolit odstavit obcana od svych penez (zatim jsem 10 dni se zablokovanym uctem i kdyz uz je treti den vse uhrazeno), kvuli 10 stovkam. Je tohleto normalni chovani bank?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtela jsem se zeptat jestli mam u vas nejaky dluh a kolik je častka.Děkuji Halová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné u některé banky zažádat o půjčku dříve než skončí zkušební doba (3 měsíce) se smlouvou na dobu neurčitou. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den Jak je možné, že poskytujete úvěry důchodci (66 let), který má důchod 11 tis. Kč. Jeho zadluženost je již 236 tis. Kč a bude pokračovat. Já, manželka, žádnou tuto smlouvu nepodepisuji. Hospodaříme si samostatně, již dlouhodobě. Tyto jeho úvěry mu slouží pouze na jídlo, vybíjí klín klínem. To vše ČS, a.s. musí vidět na jeho sporožiru. Budu muset tyto dluhy platit za něj? Prokážu své příjmy.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřebuji zkonsolidovat kreditní kartu 142000 a kontokorent 30000.Mám už jeden zkonsolidovaný úvěr, který mám doplacený za 2 roky a který nechci zahrnout do této konsolidace kreditky a kontokorentu.Kterou banku by jste mi poradil ke konsolidace, která nebude chtít konsolidovat jako balíček všech tří produktů a která mi nabídne třeba i nějakou hotovost.I co se týče poplatků, RPSN, atd....Chtěl bych konsolidovat cca. na 72 měsíců,. Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, ráda bych požádala o radu jak postupovat . U České spořitelny jsme si dnes již z bývalým manželem vzali hypotéku na koupi starého domu. Jelikož jsem se před rokem rozvedla a manžel se odstěhoval, nejsem schopná nadále hypotéku splácet. A jelikož manžel zkrachoval s podnikáním, zůstalo mi na domu ještě dalším jeho osm exekucí, v hodnotě 4.000 000 Kč . Ráda bych od hypoteční smlouvy odstoupila a dům vrátila Čs. spořitelně. Zřejmě půjde do dražby . Můžete mi prosím poradit, jak postupovat.Případně s jakými finančními postihy mám počítat a jaká bude časová prodleva, než se vše uskuteční. Do jaké doby se budu muset vystěhovat, děkuji Lenka Mansfeldová

Dotaz v bankovní poradně

Jsou banky na trhu-myšleno např. Česká spořitelna či Raiffeisen-které jsou schopné půjčit i klientovi co má záznam v registru-a to vlastně takový, že dluh byl hned po informování řádně splacen, a nyní mu již zbývá necelý rok do výmazu?

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den mám u vás v gemoney americkou hypoteku dostala jsem se do dluhu a vyhlasila osobní bankrot ale hypoteku jsem platila dal vzdy vcas a radne.Od února mi chodí splatka zpet jak je to mozné a nikdo mi na to nedokaze poradne odpovedet.Pry banka gemoney trva na prodeji baraku nechapu z jakeho důvodu kdyz hypoteku platím vporadku. A krom toho to ma tatínek v baraku na dozití můzete mi tedy prosím pomoct a nak mi poradit co mam delat dal dekuji za rychlou odpoved.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych vědět, jestli děláte konsolidace úvěrů? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je nějaká možnost půjčky nebo kontokorentu bez dokládání příjmů. Do práce nastupuji v červnu, ale teď bych nutně potřebovala zaplatit dluh exekutorovi, aby mi poté neobstavil výplatu. Mám nějaké peníze našetřené, takže splátky by pro mne do doby než nastoupím do práce nebyly problém. Vše co jsem našla bylo pouze pod podmínkou doložení příjmů. Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Pane Jermář , zatím jsem na DPP,ale to se ještě tento měsíc změní, budu na HPP,ale ten výdělěk se pohybuje od 15-19000Kč, ten dluh také přesně nevím,ale měl by být okolo max.150 000Kč A pávě že v registru už jsem, to je právě chyba... A klidně bych si někde zařídil účet,ale to se mi musí vyhovět požadavkům. Jinak to nemá cenu. Pomozte mi...

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den Chtěl jsem se jen zeptat jestli je možné, aby mi nějaká banka poskytla zázemí, kde bych si udělal účet a byl bych tam zařazený. Ale mám jeden problém... Jsem už asi v databázi dlužníků a potřeboval bych se toho zbavit, tak, že by mi banka uhradila VŠECHNY DLUHY(moc jich nemám) a postupně bycj jim to splácel.... Je toto možné....... Klidně bych sepsal nějakou listinu, kde budu ručit životem:-) Myslím to smrtelně vážně. Najednou mám rodinu a chci abych mohl být v bezpečí

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, před rokem jsem nakoupil roční státní dluhopisy, který měl splatnost 11.11.2012. Když mě do měsíce po tomto termínu žádný peníze nepřišly, zašel jsem do CSOB banky přes kterou jsem dluhopisy nakoupil. Tam zjistily, že peníze poslaly na jiný účet. Ve smlouvách byl správný účet (na ten peníze nepřišly) Prostě se někdo v bance uklepl, když to zadával do systému. S penězi jsem před vánoci počítal, a proto jsem padl na účtu do debetu (povoleného). Za jak dlouho je banka povinna reklamaci vyřídit? Mám nárok na náhradu škody (debetního úroku)? Miroslav Kotšmíd

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli je nějaká možnost se oddlužnit mám více půjček jak od banky tak i v nebankovní sféře díky vysokým splátkám mám špatnou platební morálku doufám že se s tím dá něco dělat děkuji za odpovéď

Dotaz v bankovní poradně

dobry den je moznost ziskani pujcky u banky kdyz v ceske sporitelne me ji zamitli z duvodu drivejsiho dluhu z brezna 2012 1420kc? dekuji

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chci se zeptat nemam nikde pujcku a chci si zažadat mam sanci pokud mam dluh u vzp a u ktere banky moc dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Pred nedavnem probehla medii zprava, ze zahranicni, vlastnici matka jedne z nejvetsi ceske banky se pokusila vysat ze sve dcery penize ceskych stradatelu. CNB tomu udajne vcas zabranila, ale neuvedla o kterou se jedna. Byla to sporka, komercka, ceesobecko nebo nejaka jina banka? Coby se stalo, kdyby matky vysaly sve dcery v cesku, utahl by to fond pojisteni?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrej ,chtel sem se zeptat ,jestli nemam nejakej dluch uvasi banky za pojistene auto ,krere sem pred rokem odhlasil rodne cislo je xxx/xxx dekuji Michal

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Měl jsem hypotéku u Českomoravské stavební spořitelny, pro nedostatek mých finančních prostředků splácet měsíčně mi vypověděli smlouvu. Chtěl jsem se zeptat můžu prodat byt když Liška má zástavní právo na byt s hypotékou? Mám kupce, ale byt bych prodal za nižší cenu než je hypotéka. Dá se to nějak udělat? Poradkyně co jsem měl u Lišky řikala, že se s tím nedá nic dělat. A tím to končilo. Jak se zbavit bytu se zástavním právem? Děkuji Martin

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám takový dotaz,jestli jde u vaší banky sjednotit 1 úvěr s Wustenrotu a hypotéky +úvěr od vás do jedné splátky.Platíme kolem 7000kč měsíčně.Děkuji za odpověd.S pozdravem Radek Moleš.

Dotaz v bankovní poradně

Obracim se na Vas s prosbou ,jestli by jste mi nezaslali seznam bank v CR,ktere poskytuji uvery na nemovitost,bez dolozeni prijmu.Muj problem je ,ze pracuji v zahranici a dostavam vyplatu (1000€u) tzv. "na ruku" ,takze nemuzu dolozit vypisy z uctu.Uver bych zadal na doplaceni nemovitosti za 520.000 KC z toho jiz jsem zaplatil 300.000KC,takze uver bych zadal na 220.000 Kc.Ja mam 34 let,bez zavazku (zadny jiny uver,exekuce,pujcka),jsem obcan CR,trvaly pobyt take v CR.Vlastnim jiz jednu nemovitost.
Dekuji za Vasi pomoc
S pozdravem Roman

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, od května mám úvěr 300.000,-, potřebovala bych půjčit ještě 150.000,- (vše do 3 let předčasně splatíme) u PS jsem dostala nabídku jen na 80.000,- Můj příjem je 14.000,- můžu doložit, přítelův příjem okolo 30.000,- nemůže doložit a nemůže být ani spolužadatelem. Je nějaká banka, která by mi těch 150.000,- půjčila? Dalo by se to případně udělat nějak že bych tento úvěr konsolidačně převedla k jiné bance plus by mi poskytli ještě peníze navíc? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,jsem v registru dlužníků,potřebovala bych půjčku na splacení dluhů,je nějaka možnost jak získat solidní půjčku na splacení dluhů?

Dotaz v bankovní poradně

Měla jsem dnes poslední termín zaplacení dluhu na účet české spořitelny,šéfová mi ale do ted nedovezla finance,prosím o pomoc a zároven o ztrpení,do pátku to vložím,čekám na peníze každou chvíli,našla jsem si ještě jednu práci a zpolehlivější,šéfová je nedochvilná.Děkuji za pochopení a zároven i odpověd,at vím,zda jste si email ode mne přečetli a bylo mé prozbě vyhověno.Kocurová... xxx

Dotaz v bankovní poradně

Dobrýden, jsem v invalidním důchodu. Chtěl bych konsolidovat půjčky. Mám kontokorent 11000Kč, kreditní karta 20000,-Kč, osobní půjčka zbývající 33000,-Kč, vše u poštovní spořitelny. Platim celkem 3000,-Kč měsíčně. Ale teď pozor. Můj příjem činí invalidní důchod III,stupně 4270,-Kč měsíčně. Příspěvek na péči II. STUPNĚ 4000,-Kč měsíčně. Příspěvek na mobilitu 400,-Kč měsíčně Příspěvek na bydlení 2019,-Kč měsíčně. Otázka zní: Mám u Vás šanci na konsolidaci půjček? Vše platím z uvedeného příjmu.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla bych vědět co je to umořování dluhu.Máme 2hypotéky u Wůstenrotu na 20let jednu větší tu platíme už 5let a menší platíme 4 roky.Zajímalo by mě jestli jde sloučít ty dvě Hypotéky,aby jsme měly menší splátky.Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chtela bych se zeptat muj syn ma u vas destky konto jestli by ste mu dali kotokorekt dekuji csicsoova

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den jakým způsobem můžu zjistit zůstatek dluhu ve vaší bance????

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den chtěla jsem se zeptat jestliže ve vaší bance mám dluh který činí 18000 a tento dluh bych zaplatila bude my smazáno že jsem dlužníkem abych si mohla vyjednat sloučení pujček popřípadě jiný uvěr děkuji

Dotaz v bankovní poradně

mohu dostat debet kdyz jsem v dluznikach?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám problém. Jsem studentem VŠ, takže potřebuji na školné, současně mám již několik úvěrů a potřebuji je skonsolidovat. Také můj příjem činí inv. důchod 12500 a další příjem je z pronájmu. 7000. Zdědil jsem hypotéku 7800 měs. spolu s ní jsem byl zapsán do registru neplatičů. Nyní registry v pořádku a nutně potřebuji konsolidovat. Která banka mi půjčí i se zápisem v registru? Zaplaceným zápisem a na inv. důchod?? Děkuji za odpověď Míla Micka

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,loni na podzim jsme si vzali půjčku u GE Money,podepsali jsme smlouvu a na smlouvě byla uvedena částka,kterou měsíčně mám posílat na jejich účet.Letos v lednu nám bylo sděleno,že tam máme dluh za vedení účtu.Dluh jsme uhradili,přestože jsme argumentovali tím,že platíme tu danou částku,kterou mají uvedenou ve smlouvě.Bylo nám vysvětleno,že poplatek za vedení účtu je veden zvlášť a že se od ledna zvedl o 20,-.Tak jsem si změnila částku na trvalém příkazu,který každý měsíc automaticky odchází na jejich účet.Teď jde o to,že mi opět přišel dopis,že dlužím bance penále za to,že chodí splátka pozdě.Ve smlouvě je,že mají být peníze na účtu do 15. dne v měsíci a mě odchází peníze 10. dne v měsíci.Pokud se stane,že je tam víkend,přesto jsou tam 3 dny,kdy se peníze připíší na účet.Banka odmítá mé výpisy jako důkaz a požaduje zaplacení penále za prodlení placení.Myslím si,že banka na to nemá právo,můžete mi poradit?Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den mam dotaz Mam Pujčku 40 000kc od ceske sporitelny od unora 2012 do tedka chtel bych ji obratit pujcku jestli by bylo mozne po takove kratke dobe vzit v ceky sporitelny pujcku 100 000 a vyplatit tech 40 000kc slo by to nak udelat??

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Situace je následující: s kamarádem jsme hledali, kde bychom si mohli vypůjčit, byli jsme ve dvou ústavech (ČSOB, Česká spořitelna) , ale všude nám odmítli půjčit, kamarád platí jen spotřebu. Kamarád má jen necelých 10 000 za měsíc, jsme bez půjček i bez dluhů. Potřebujeme třicet tisíc, přitom kamarád před pěti lety splácel ještě o deset tisíc víc (40 000),nebyl s tím problém. Proto bych se ráda zeptala, kde se příslušný obnos dá vypůjčit bez přehnaných úroků. Za odpověď předem děkuji. S pozdravem Andrea Vyhnalíková

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den.Mám vedený účet u české spořitelny.Z důvodu nezaplacené faktury +poplatků z prodlení na částku 28 OOOKč od telef.společnosti O2 mi byl obstaven účet.Přišla mi výplata a samozřejmě si ji celou vzala na umoření dluhu.Zbývá mi doplatit ještě 4000Kč.Moje nezletilá dcera má také účet u ČS,kde má asi 3000 Kč. Když jsem si chtěla vybrat peníze od ní,tak mi bankomat odmítl částku 2000Kč vydat s tím,že je to vyšší částka,nežli je na účtě.Je možné,že kvůli mému dluhu obstavily i účet dcery?Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Prosim o zdeleni,zda je mozne najit banku,ktera by mi sloucila pujcky do jedne,bez ucasti manzela. Nejsme rozvedeni,ale bydlime.Dekujii. Marie.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, mam k Vam takový dotaz. Mam od Vás hypoteku na byt. Stavebni sporitelne rucim nemovitosti tzn. bytem na ktery jsem si bral hypoteku. Ted nastal problem s tim, ze mi nastal dluh u jine instituce a hrozi mi exekutori prodejem teto nemovitosti. Chtel bych se zeptat, zda mi muzou prodat nemovitost aniz bych byl jejim majitelem? Majitelem zatim nejsem, majitelem je stavebni sporitelna po dobu splaceni meho dluhu. U Stavebni sporitelny radne splacim mesicni splatky. S pozdravem Kopecky.

Dotaz v bankovní poradně

mám dotaz , když si někdo vezme u banky spotřebitelský úvěr ,po kolika letech se táto pohledávka považuje za promlčenou.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, byl jsem dlouhodobě bez práce ( duben 2011) a nyní jsem jí sehnal ( únor 2012 ).. Když jsem v době, kdy jsem přišel o zaměstnání chtěl nějakým způsobem řešit své pohledávky vůči Vaší firmě, tak mi nikdo nic neporadil a tak mi nezbývalo nic jiného, než sie zadlužovat u příbuzných a známích, abych svým závazkům dostál, ale od prosince respektive ledna letošního roku si už nemám kde půjčit , tudíž mi narůstají pohledávky ( dluhy ) a stává se z toho začarovaný kruh, poněvadž mne neustále upomínáte - věřím , že asi oprávněně, abych dostál svým závazkům a v případě výplat si strhnete z účtu veškeré finance okamžitě, tudížmne a mé rodině nezbyde nic na živobytí a na dopravu do zaměstnání ( dojíždím denně automobilem 100 km , protože z bydliště nemám jinýou možnost dopravy). Manželka se do svého zaměstnání dopravuje autobusem a nebo pěšky (10 km ). V případě bližších informací mne můžete kontaktovat na tel. čísle 605980168 tento týden v dopoledních hod. Byl bych moc rád , kdyby jste mi nějak poradili, jak z tohoto ven. L Letmajer

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jsem z Liberce a máme hypotéku na byt v Dačicích. Za úvěr ručíme chalupou. V současné době potřebuji převést záruku na předmětný byt (uvolnit zástavní právo z chalupy). Bude nutný odhad bytu Vaším odhadcem nebo je možné odhad udělat podle daných tabulek (mám zkušenost z jiného bankovního ústavu). V bytě nebydlíme a kvůli odhadu bychom museli jet přes celou republiku .... Jelikož zůstatková hodnota nesplaceného úvěru je nízká (cca 200 tis.) a hodnota bytu ji předpokládám hodně převyšuje, přivítala bych, kdyby tato možnost existovala. Děkuji za informaci. M. Pokorná

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den,prosím,jaké mám možnosti dostat se z kruhu splátek,na které pomalu přestávám stačit?Jedná se o půjčky u různých společností,kontokorenty i karty,které dohromady činí asi 500000.Jsem sice vdaná,ale manžel jako důchodce není přibrán jako spolužadatel o konsolidaci a i když někde je,nestačí nám prý naše finanční možnosti.Děkuji,Augustová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den.Již podruhé Vás kontaktuji s dotazem,ohledně sloučení všech dluhů do jednoho,jak již reklamujete.Chtěla bych znát podmínky a podrobnější informace.Prosím o odpověd´

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, rád bych věděl jak mohu postupovat ohledně zástavního práva. Platím hypotéku a sosedovi bych rád prodal kousek pozemku z důvodu lepšho vjezdu do garáže.Potřebuju-li povolení,co mám pro to všechno udélat. Dékuji. Hladílek

Dotaz v bankovní poradně

DOBRY DEN MAM OD VAS PUJČKU VE VYŠI 50TIS Z FINANČNICH DUVODU JSEM NEZAPLATILA 2 SPLATKY UŽ MI OD VAS VOLAJI A PIŠI ZE BUDE PUJČKA UZAVŘENA A VYMAHANA JE TU JEŠTĚ NĚJAKA ŠANCE NA UROVNANI DLUHU PŘEDEM DEKUJI MARIE FIŠEROVA 5 KVETNA 1935 LOUNY 44001 R. N. 1957

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ráda bych se zeptala na slučování půjček. Mám dvě půjčky a ráda bych je sloučila. Jenže jsem na mateřské dovolené tak nevím zda to jde? Jak je to výhodné a jak to probíhá. Zda se mi zvýší roky splacení nebo jak to vlastně je? Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

dobry den,chtela jsem se zeptat jak mam postupovat mam uz delsi dobu dluhy u ge money bank a nevim jak zazadat o novy splatkovy kalendarnebyla jsem schopna splacet ani korunu,dekuji za radu.. Bulavova

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den,chci se zeptat jestli mám možnost sjednat si nový ůvěr i když mě chybý rok a půl ke splacení toho starého? splácím uvěr od vás(č.spoř.)3147+204kč a dále 1300 červenou kartu a ještě 3200kč jinou splátku,coš dělá i s poplatkama vedení učtu 8000kč. a tak se ptám jestli bych mohla dostat ůvěr 130.000 až 140.000kč? představovala bych si splácet kolem 6000kč měsíčně,abych splácela co nejkratší dobu.pracovní smlouvu budu mít v polovině roku,ted mi na ůčet chodí pravidelně jen 5800kč. musím čekat těch pár měsíců nebo mám šanci i ted??předem diky moc za odpověd.Pěkný den:))Rychlé odkazy

Banky v ČR