Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1256, Dotaz v bankovní poradně

Exekuce zrušena, ale nový účet na vymáhání dluhu? Jak postupovat a získat hypotéku?

Pokračování dotazu č. 1255: exekuce nebyla ,jen mi zrusili ucet a dali to v te ceske sporitelny na vymahani dluhu,dnes sem snima mluvil ze prej mi zalozi novy ucet a ze bude novej splatkovej kalendar. ta castka je 300000. jinak muj cisty prijem je 75000. smlouva na dobu neurcitou. ale tim ze sem v tom registru asi zatim mesic. a nevim prave jestli si budu moci vzit tu hypoteku. a nevim jak mam dale postupovat. endler

A ty tri splatky cinili dohromady 15500. tak me prekvapilo ze mi to zrusili ten ucet

Děkuji za doplnění. S takto vysokým čistým měsíčním příjmem a smlouvou na dobu neurčitou Vám půjčí kdokoliv a ještě ochotně (i přes onen malý prohřešek).

Ohledně ČS: doporučuji ihned dluh jednorázově splatit (z platu 75 000 Kč to nebude jistě problém) a nedomlouvat se na splátkovém kalendáři a zřizování účtu (ČS je poměrně drahá banka plná poplatků). Účet si otevřete o moderní nízkonákladové banky, která po Vás poplatky chtít nebude (mBank, Air-Bank, ZUNO, Equa Bank).

Ohledně hypotéky, kolik chcete půjčit, na jak dlouho a kolik máte naspořeno? Skoro nikdo dnes na 100% hodnoty nepůjčuje a když už, je to za výrazně vyšší úrok.

Petr JermářBanky.cz