Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1343, Dotaz v bankovní poradně

Dotaz v bankovní poradně,

B

Dobrý den. prosim moc o radu už nevim co mám dělat,moje banka u které mám hypotéku již 5 let mi neni schopna v ničem vyhovět. Jsem rok na mateřské takže se mi hodne snížily příjmy a nejsem schopna patit hypoteku. Žádám je o sníženi splátky a prodlouženi roku,ale bohužem mi opet nevyhověli,i když jsem jim přeposlala mé příjmy a výdaje a jasně vidí,že jsem v mínuse. Chci se tedy zeptat jestli mohu jit k jiné bance i když jsem už fixaci mela v srpnu 2013 a další bude až za 5 let. Potřebuji pomoc,ale oni na nic neslyší. děkuji moc

Dobrý den,

 

u jaké jste banky?

 

Kolik zbývá doplatit, kolik splácíte nyní měsíčně, kolik chcete splácet měsíčně v budoucnu, jak dlouho chcete splácet, jaký je Váš příjem, máte v práci smlouvu na dobu neurčitou (jaký byl plat), jaká je hodnota nemovitosti?

 

Brala jste si hypotéku sama či s někým dohromady?

 

Přejít k jiné bance je možné i mimo výročí fixace (ale některé banky za to účtují nemalý poplatek). 

 

Vaše banka Vám není povinna vyhovět ohledně snížení splátky/odložení splácení či prodloužení celkové doby splácení. Naopak v případě, že splácet nezvládáte, Vám může úvěr tzv. zesplatnit a požadovat okamžitou úhradu celého dluhu pro porušení podmínek (což vede často k nucenému prodeji nemovitosti).

 

Bonitním klientům doporučuji úvěr refinancovat u Equa Bank či mBank (nulové poplatky, nízký úrok). Méně bonitní klienty (či v případě komplikací) směřuji spíše na Hypoteční banku, která je dražší (poplatky + vyšší úrok), ale je ochotna hledat řešení i tam, kde jiné banky klienta odmítají.

 

Vyplníte-li formulář zde, kolegové Vás zkusí oslovit s konkrétní nabídkou.

 

Petr JermářBanky.cz

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

H

#6247, Pobočky Hello Bank, Banka, 19.3.2019

Najdu v České Lípě Hello bank? A kde? Děkuji

Dobrý den, Hello Bank má pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Účet si však můžete založit plně online, takže se obejdete bez návštěvy pobočky.

MH

#6246, Jak aktivovat platební kartu?, Banka, 19.3.2019

Obdržel jsem poštou novou kreditní kartu, ale informace co s ní nemohu již nalézt. U staré karty při výběru je oznámení, že již není platná. Nevím jak aktivovat novou kartu a jaký použít PIN. Potřeboval bych poradit. Děkuji

Dobrý den, u většiny bank dnes probíhá aktivace platební karty přes internetbanking. Stačí se přihlásit a v sekci platebních karet kliknout u nové karty na "aktivovat" - tuto operaci potvrdíte SMS kódem a nová karta je připravena k použití. PIN je stejný jako u staré karty.

MC

#6245, Insolvence a hypotéka, Hypotéka, 18.3.2019

Dobry den, pracuji a ziju v zahranici, mam zde insolvenci. Rad bych se vratil do Cech. Co z toho pro mne vyplyva? Samozrejmne bych splacel insolvenci dale v zahranci. Jak funguje bankovni registr pro tyto pripady? Pritelkyne by si rada vzala hypoteku. Muzu ji pomoci svym vydelkem na hypoteku dosahnout i kdyz jsem v insolvenci v zahranici? Dekuji

Dobrý den, v insolvenci Vám zůstává pouze tzv. nezabavitelné minimum (vše ostatní jde na co nejrychlejší umoření Vašich dluhů). Z této částky byste byl sotva schopen pomoci se splátkami hypotéky. Navíc všechny banky mají v podmínkách o poskytnutí úvěru uvedeno, že žádný ze spolužadatelů nesmí být v insolvenci ani exekuci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR