Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Hypoteční banka
Hypoteční banka

Hypoteční banka

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ: 13584324 
  SWIFT:  
  Kód banky: 2100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Hypoteční banka

  Odnož ČSOB, sídlící v Radlicích v jedné z nejkrásnějších kancelářských budov stejně jako mateřská banka, specializující se čistě na hypoteční úvěry, za to všeho druhu (nejširší portfolio hypoték na trhu v ČR). Platí, že pokud Vaši žádost o hypotéku odmítnou jinde z důvodu komplikací, máte ještě šanci uspět zde. Úrokové sazby a poplatky nejsou nejnižší, ale za tento příplatek dostanete i možnost nadstandardního řešení jinde neřešitelných situací. Web banky, mimochodem dlouhodobě velmi přehledně vedený a uživatelsky přívětivý, jako jeden z prvních začal kdysi dávno nabízet pokročilou kalkulačku úvěrů, kterou později začaly implementovat do svých webových prezentací i banky ostatní.

  O bance Hypoteční banka

  Hypoteční banka vznikla v Československu začátkem roku 1991, tehdy ještě pod názvem AGROBANKA a svou první pobočku otevřela rok po sametové revoluci v Hradci Králové. V následujících letech se její název několikrát měnill, až se ustálil na jméně Českomoravská hypoteční banka, a.s.

  V roce 2000 získala majoritní podíl v této bance Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB), která je od roku 2009 jejím jediným vlastníkem. Mezitím Hypoteční banka změnila ještě jednou název a od roku 2006 působí pod současným jménem. 

  V současnosti má v České republice 30 poboček a řadu poradenských míst a externích prodejců.

  Dotazy v poradně k Hypoteční banka

  LR

  #13045, Půjčka a záznam v SOLUS, Půjčka, 18.2.2021

  Dobrý den, chci se zeptat, dozvěděl jsem se, že některé banky nezkoumají SOLUS. Např. Sberbank, Hypoteční banka a Česká spořitelna. Pokud mám záznam v SOLUSu od Vodafonu kvůli tomu, že věřitel se nepřihlásil do insolvence a mě to tam teď ukazuje nezaplacenou pohledávku, není lepší pak zkusit tyto banky než ty ostatní, které do SOLUSu nahlížejí? Děkuji

  Dobrý den,

  máte-li záznam v SOLUSu, pak je samozřejmě lepší při žádosti o půjčku či hypotéku preferovat takové banky, které do tohoto registru nenahlížejí.

  T

  #12697, Vypnutí internetbankingu, Banka, 28.1.2021

  Dobrý den, chtěl bych se velmi pěkně zeptat, zda je to pravdivé informace, že internetbanking byl odstaven dne 26.1. 2021?

  Dobrý den,

  jakou banku máte na mysli? Od ledna 2021 došlo na českém bankovním trhu ke dvěma změnám:

  V obou případech dojde k vypnutí starších systému integrovaných bank a dále se bude používat pouze George České spořitelny a internetbanking Moneta Money Bank.

  L

  #11559, Kdy refinancovat hypotéku?, Hypoteční poradna, 24.10.2020

  Dobrý den, máme hypotéku s fixací do září 2021 se sazbou 1,97%. Nyní nám Hypoteční banka nabídla možnost nové fixace s úvazkem na 3/5/7 let se sazbami 1,89% / 1,95% / 2,0%. Prosím o radu, jestli je výhodné prodloužit nyní například o zmíněných 5 let se sazbou 1,95% nebo počkat na příští rok. Jak to vidíte vzhledem k aktuálnímu vývoji a ekonomické situaci? Děkuji za radu.

  Dobrý den,

  přijde na to, jak se projeví ukončení covidového moratoria na splácení úvěrů. Já jsem optimistou a i banky opatrně hlásí pokračující dobrou platební morálku u retailových úvěrů navzdory nastupující druhé covidové vlně a lockdownu. Věřím tak v další mírný pokles sazeb. 

  Je ovšem nutné zdůraznit, že bankou nabízené sazby (1,89-2%) jsou špatné i na dnešní poměry. Naši hypoteční poradci jsou Vám schopni při refinancování hypotéky nabídnout 1,58-1,79%. 

  VV

  #11473, Kolik mi zbývá doplatit na hypotéce?, Hypoteční poradna, 11.10.2020

  Dobrý den, splácím hypoteční úvěr u Wüstenrot hypoteční banky. Je možné zjistit, kolik schází doplatit? Děkuji

  Dobrý den,

  Wüstenrot hypoteční banka byla koupena Moneta Money Bank. Web/internetbanking původní značky Wüstenrot zanikl a klienti byli převedeni do internetového bankovnictví Moneta Money Bank. Stav hypotéky (kolik ještě zbývá doplatit) si můžete ověřit přes internetbanking Moneta Money Bank nebo navštivte nejbližší pobočku Monety, kde Vám podají bližší info. 

  JS

  #11098, Existuje ještě Wüstenrot?, Banka, 1.9.2020

  Dobrý den, existuje ještě Wüstenrot hypoteční banka a.s.?

  Dobrý den,

  celá skupina Wüstenrot byla koupena skupinou Moneta. Wüstenrot stavební spořitelna se již přejmenovala na Moneta Stavební spořitelna, Wüstenrot hypoteční banka bude pravděpodobně integrována do Moneta Money Bank (převod klientů a následný zánik entity Wüstenrot).

  Články o Hypoteční banka

  Nemovitosti zdražují nejrychleji za 10 let. Až o 16 %

  Nemovitosti zdražují nejrychleji za 10 let. Až o 16 %

  2.6.2021, Reality

  …dlení za rozumnou cenu je stále složitější.Potvrzují to nejen zkušenosti zájemců o bydlení, ale také aktuální čísla HBIndexu, který zveřejňuje Hypoteční banka. Podle něj nyní nemovitosti zdražujírekordním tempem. V prvním letošním čtvrtletí se jejich cena meziročně zvedla ovíc než 10 …

  Nekonečné zdražování? Ceny nemovitostí loni rostly i navzdory covidu

  Nekonečné zdražování? Ceny nemovitostí loni rostly i navzdory covidu

  7.4.2021, Reality

  …rhu výrazně zdražovaly. Například ceny bytůvyskočily o téměř 13 %. Že zdražování nemovitostí stále nekončí vyplývá z údajů HBindexu. Vydává ho Hypoteční banka a vychází v něm z odhadů tržních cennemovitostí. Podle jeho dat se už tradičně výrazně zvedla cena u bytů. Vroce 2020 zdražily…

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka

  …apříklad: mBank, Moneta Money Bank nebo UniCredit Bank. Zásadní je ale hlavně v březnové zdraženíhypoték u skupiny ČSOB, do které patří: ČSOB, Hypoteční banka a ČSOB stavební spořitelna (dříveČMSS). Všichni tito poskytovatelé tedy v březnuzvýšili úrokové sazby u svých hypoték (případn…

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  17.3.2021, Hypotéka

  …om přišel teprve před pár týdny. V březnutotiž zvýšila úroky u hypoték skupina ČSOB. Do této skupiny přitom patří nejensamotná ČSOB, ale také: Hypoteční banka a ČSOB stavební spořitelna (dříveČMSS). V praxi tak najdete vyšší sazby u dvou bank ajedné stavební spořitelny. Úroky přitom …

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  22.2.2021, Hypotéka

  …tak po letechvystřídala na pozici nejoblíbenějšího poskytovatele Hypoteční banku. Ta spadlana druhé místo. Klienti upřednostňují dlouhou fixaciHypoteční banka přesto i dál drží jednoprvenství. A to v celkovém objemu aktivních hypoték, které banka eviduje.Přestože se jí Česká spořiteln…  Banky v ČR