Banky.cz Banky v ČR Hypoteční banka

Hypoteční banka

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ: 13584324 
  SWIFT:  
  Kód banky: 2100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Hypoteční banka

  Odnož ČSOB, sídlící v Radlicích v jedné z nejkrásnějších kancelářských budov stejně jako mateřská banka, specializující se čistě na hypoteční úvěry, za to všeho druhu (nejširší portfolio hypoték na trhu v ČR). Platí, že pokud Vaši žádost o hypotéku odmítnou jinde z důvodu komplikací, máte ještě šanci uspět zde. Úrokové sazby a poplatky nejsou nejnižší, ale za tento příplatek dostanete i možnost nadstandardního řešení jinde neřešitelných situací. Web banky, mimochodem dlouhodobě velmi přehledně vedený a uživatelsky přívětivý, jako jeden z prvních začal kdysi dávno nabízet pokročilou kalkulačku úvěrů, kterou později začaly implementovat do svých webových prezentací i banky ostatní.

  O bance Hypoteční banka

  Hypoteční banka vznikla v Československu začátkem roku 1991, tehdy ještě pod názvem AGROBANKA a svou první pobočku otevřela rok po sametové revoluci v Hradci Králové. V následujících letech se její název několikrát měnill, až se ustálil na jméně Českomoravská hypoteční banka, a.s.

  V roce 2000 získala majoritní podíl v této bance Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB), která je od roku 2009 jejím jediným vlastníkem. Mezitím Hypoteční banka změnila ještě jednou název a od roku 2006 působí pod současným jménem. 

  V současnosti má v České republice 30 poboček a řadu poradenských míst a externích prodejců.

  Dotazy v poradně k

  R

  #16807, Prodej nemovitosti v insolvenci, Exekuce a insolvence, 8.2.2022

  Dobrý den, bude mi končit insolvence. Zjistila jsem, že hypoteční banka má zástavu na celý byt, ačkoliv půlka je mého bývalého muže, který si ji vzal na sebe, aby mi schválili insolvenci. Teď chceme byt prodat a tak mi IS nařídil prodat to přes něj, tedy i půlku mého bývalého. Dostal od hypoteční banky povolení byt prodat. Na hypotéce je asi 200 tisíc, věřitelům ještě zbývá asi 300 tisíc. Chci se zeptat, zda je tento postup správný, když od začátku je zajištěna hypotéka někým jiným? Já bych stejně doplatila zbytek, ale musíme prodat byt jak nám nyní určuje IS. A když se budou peníze dělit, tak můj dluh je v podstatě u věřitelů, hypotéka se tedy splatí z celkové částky, napůl s manželem? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  tento postup je správný. V insolvenci je třeba výtěžek z prodeje nemovitosti použít na umoření závazků primárně zajištěných věřitelů (banka) a dále ve druhém pořadí i všech ostatních věřitelů. Prodej nemovitosti řídí ins. správce za souhlasu zajištěného věřitele (banka). 

  CM

  #15407, Správce mi chce prodat byt, Exekuce a insolvence, 22.9.2021

  Dobrý den, řešíme nyní s mojí babičkou jednání insolvenčního správce. Velmi nedávno byla babičce přiklepnuta insolvence, nyní odeslala první splátku a hned na to přišel dopis od samosoudce, že její být ve vlastnictví jde do dražby se souhlasem ins. správce. Součástí insolvence je totiž hypotéka, za kterou se tímto bytem ručí. Hypoteční banka nám už ale předtím řekla, že po nás nepožaduje prodani bytu a vyplacení dluhu. Hypoteka se pravidelně v daném termínu splácí. Je to tak napsáno i v usnesení, kterým je informace pro babičku, že byt jde do dražby. Sám ins. spravce ji do očí řekl, že všelijaká odvolání proti prodeji bytu jsou zbytečná a hned na to se stalo toto. Myslíte, že je možnost podání trestného oznámení nebo stížnosti na soud? Je velmi zřejmé, že tento ins. správce jednal s cílem vytěžit zisk z prodaného bytu, využil důvěru staré paní. Žádné oznámení, dokument o tom, že jde být do dražby nebyl poslán a ani osobní schůzka nebyla sjednána. Jediné co přišlo bylo usnesení, kde jíž byt je ve dražbě. V tom samém usnesení je i napsáno, že hypoteční banka tohleto nepožaduje. Tak jak je tohle možné? Má na to ins. správce právo? Předem moc děkuji za odpověď!

  Dobrý den,

  umoření dluhů v rámci insolvence se řeší splátkovým kalendářem a zpeněžením majetku. Úkolem ins. správce je umořit co nejvyšší část přihlášených pohledávek. O způsobu řešení insolvence rozhoduje soud na návrh ins. správce. Pokud ins. správce navrhl zpeněžení bytu a soud tento návrh schválil, je vše v pořádku. Dlužník v insolvenci musí počítat s tím, že o svůj majetek přijde (a být případně mile překvapen, pokud mu část majetku zůstane). Není proč podávat trestní oznámení. 

  LR

  #13045, Půjčka a záznam v SOLUS, Půjčka, 18.2.2021

  Dobrý den, chci se zeptat, dozvěděl jsem se, že některé banky nezkoumají SOLUS. Např. Sberbank, Hypoteční banka a Česká spořitelna. Pokud mám záznam v SOLUSu od Vodafonu kvůli tomu, že věřitel se nepřihlásil do insolvence a mě to tam teď ukazuje nezaplacenou pohledávku, není lepší pak zkusit tyto banky než ty ostatní, které do SOLUSu nahlížejí? Děkuji

  Dobrý den,

  máte-li záznam v SOLUSu, pak je samozřejmě lepší při žádosti o půjčku či hypotéku preferovat takové banky, které do tohoto registru nenahlížejí.

  T

  #12697, Vypnutí internetbankingu, Banka, 28.1.2021

  Dobrý den, chtěl bych se velmi pěkně zeptat, zda je to pravdivé informace, že internetbanking byl odstaven dne 26.1. 2021?

  Dobrý den,

  jakou banku máte na mysli? Od ledna 2021 došlo na českém bankovním trhu ke dvěma změnám:

  V obou případech dojde k vypnutí starších systému integrovaných bank a dále se bude používat pouze George České spořitelny a internetbanking Moneta Money Bank.

  L

  #11559, Kdy refinancovat hypotéku?, Hypoteční poradna, 24.10.2020

  Dobrý den, máme hypotéku s fixací do září 2021 se sazbou 1,97%. Nyní nám Hypoteční banka nabídla možnost nové fixace s úvazkem na 3/5/7 let se sazbami 1,89% / 1,95% / 2,0%. Prosím o radu, jestli je výhodné prodloužit nyní například o zmíněných 5 let se sazbou 1,95% nebo počkat na příští rok. Jak to vidíte vzhledem k aktuálnímu vývoji a ekonomické situaci? Děkuji za radu.

  Dobrý den,

  přijde na to, jak se projeví ukončení covidového moratoria na splácení úvěrů. Já jsem optimistou a i banky opatrně hlásí pokračující dobrou platební morálku u retailových úvěrů navzdory nastupující druhé covidové vlně a lockdownu. Věřím tak v další mírný pokles sazeb. 

  Je ovšem nutné zdůraznit, že bankou nabízené sazby (1,89-2%) jsou špatné i na dnešní poměry. Naši hypoteční poradci jsou Vám schopni při refinancování hypotéky nabídnout 1,58-1,79%. 

  Články o

  Hypotéky výrazně zdražují. Úroky míří k 5 %

  6.12.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  …a LTV do 80 % tak získáte s úrokem 3,89 %. K podobnému kroku přistoupila také skupinaČeskoslovenské obchodní banky, kam patří například: ČSOB, Hypoteční banka nebo ČSOB Stavební spořitelna. U nejčastěji využívané hypotéky s fixací na 5let nově dosáhnete na úrok 4,19 %. Tedy o 0,6 proc…

  Nemovitosti zdražují nejrychleji za 10 let. Až o 16 %

  2.6.2021, Reality, Autor: Marek Hadač

  …dlení za rozumnou cenu je stále složitější.Potvrzují to nejen zkušenosti zájemců o bydlení, ale také aktuální čísla HBIndexu, který zveřejňuje Hypoteční banka. Podle něj nyní nemovitosti zdražujírekordním tempem. V prvním letošním čtvrtletí se jejich cena meziročně zvedla ovíc než 10 …

  Nekonečné zdražování? Ceny nemovitostí loni rostly i navzdory covidu

  7.4.2021, Reality, Autor: Marek Hadač

  …rhu výrazně zdražovaly. Například ceny bytůvyskočily o téměř 13 %. Že zdražování nemovitostí stále nekončí vyplývá z údajů HBindexu. Vydává ho Hypoteční banka a vychází v něm z odhadů tržních cennemovitostí. Podle jeho dat se už tradičně výrazně zvedla cena u bytů. Vroce 2020 zdražily…

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  …apříklad: mBank, Moneta Money Bank nebo UniCredit Bank. Zásadní je ale hlavně v březnové zdraženíhypoték u skupiny ČSOB, do které patří: ČSOB, Hypoteční banka a ČSOB stavební spořitelna (dříveČMSS). Všichni tito poskytovatelé tedy v březnuzvýšili úrokové sazby u svých hypoték (případn…

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  17.3.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  …om přišel teprve před pár týdny. V březnutotiž zvýšila úroky u hypoték skupina ČSOB. Do této skupiny přitom patří nejensamotná ČSOB, ale také: Hypoteční banka a ČSOB stavební spořitelna (dříveČMSS). V praxi tak najdete vyšší sazby u dvou bank ajedné stavební spořitelny. Úroky přitom …