Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Hypoteční banka
Hypoteční banka

Hypoteční banka

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ: 13584324 
  SWIFT:  
  Kód banky: 2100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Hypoteční banka

  Odnož ČSOB, sídlící v Radlicích v jedné z nejkrásnějších kancelářských budov stejně jako mateřská banka, specializující se čistě na hypoteční úvěry, za to všeho druhu (nejširší portfolio hypoték na trhu v ČR). Platí, že pokud Vaši žádost o hypotéku odmítnou jinde z důvodu komplikací, máte ještě šanci uspět zde. Úrokové sazby a poplatky nejsou nejnižší, ale za tento příplatek dostanete i možnost nadstandardního řešení jinde neřešitelných situací. Web banky, mimochodem dlouhodobě velmi přehledně vedený a uživatelsky přívětivý, jako jeden z prvních začal kdysi dávno nabízet pokročilou kalkulačku úvěrů, kterou později začaly implementovat do svých webových prezentací i banky ostatní.

  O bance Hypoteční banka

  Hypoteční banka vznikla v Československu začátkem roku 1991, tehdy ještě pod názvem AGROBANKA a svou první pobočku otevřela rok po sametové revoluci v Hradci Králové. V následujících letech se její název několikrát měnill, až se ustálil na jméně Českomoravská hypoteční banka, a.s.

  V roce 2000 získala majoritní podíl v této bance Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB), která je od roku 2009 jejím jediným vlastníkem. Mezitím Hypoteční banka změnila ještě jednou název a od roku 2006 působí pod současným jménem. 

  V současnosti má v České republice 30 poboček a řadu poradenských míst a externích prodejců.

  Dotazy v poradně k Hypoteční banka

  L

  #11559, Kdy refinancovat hypotéku?, Hypoteční poradna, 24.10.2020

  Dobrý den, máme hypotéku s fixací do září 2021 se sazbou 1,97%. Nyní nám Hypoteční banka nabídla možnost nové fixace s úvazkem na 3/5/7 let se sazbami 1,89% / 1,95% / 2,0%. Prosím o radu, jestli je výhodné prodloužit nyní například o zmíněných 5 let se sazbou 1,95% nebo počkat na příští rok. Jak to vidíte vzhledem k aktuálnímu vývoji a ekonomické situaci? Děkuji za radu.

  Dobrý den,

  přijde na to, jak se projeví ukončení covidového moratoria na splácení úvěrů. Já jsem optimistou a i banky opatrně hlásí pokračující dobrou platební morálku u retailových úvěrů navzdory nastupující druhé covidové vlně a lockdownu. Věřím tak v další mírný pokles sazeb. 

  Je ovšem nutné zdůraznit, že bankou nabízené sazby (1,89-2%) jsou špatné i na dnešní poměry. Naši hypoteční poradci jsou Vám schopni při refinancování hypotéky nabídnout 1,58-1,79%. 

  VV

  #11473, Kolik mi zbývá doplatit na hypotéce?, Hypoteční poradna, 11.10.2020

  Dobrý den, splácím hypoteční úvěr u Wüstenrot hypoteční banky. Je možné zjistit, kolik schází doplatit? Děkuji

  Dobrý den,

  Wüstenrot hypoteční banka byla koupena Moneta Money Bank. Web/internetbanking původní značky Wüstenrot zanikl a klienti byli převedeni do internetového bankovnictví Moneta Money Bank. Stav hypotéky (kolik ještě zbývá doplatit) si můžete ověřit přes internetbanking Moneta Money Bank nebo navštivte nejbližší pobočku Monety, kde Vám podají bližší info. 

  JS

  #11098, Existuje ještě Wüstenrot?, Banka, 1.9.2020

  Dobrý den, existuje ještě Wüstenrot hypoteční banka a.s.?

  Dobrý den,

  celá skupina Wüstenrot byla koupena skupinou Moneta. Wüstenrot stavební spořitelna se již přejmenovala na Moneta Stavební spořitelna, Wüstenrot hypoteční banka bude pravděpodobně integrována do Moneta Money Bank (převod klientů a následný zánik entity Wüstenrot).

  Š

  #10597, Hypotéka a půjčky, Hypoteční poradna, 2.7.2020

  Pokračování dotazu č. 10595: Když si vezmu na splátky mobilní zařízení přes operátora, není to klasický úvěr, vše se splácí v rámci tarifu mobilního operátora, zda hypotéční banka bere tyto splátky v rámci tarifu jako úvěr, i když to úvěr není? Nikde se nepodepíše žádná smlouva o splátkách ani o pořízení mobilního zařízení v rámci tarifu. Nejedná se o úvěr ani půjčku, mobilní operátor poskytuje nově příchozím zákazníkům slevu na mobilní zařízení s měsíční splátkou bez navýšení ve výši cca 150-300 na zařízení. Mobilní zařízení je do konce splácení v majetku operátora. Toto je můj dotaz, zda banky posuzují jako zatížení splátku mobilního zařízení v rámci tarifu bez podpisu jakékoliv úvěrové smlouvy. Děkuji.

  Dobrý den,

  takto zakoupený mobil bude mít spíše charakter služby než úvěru nebo nákupu na splátky. Banky obecně neposuzují pouze výši splátek za úvěry, ale celkově vaši finanční situaci. Pravidelný měsíční výdaj navíc ve výši 150-300 Kč nebude mít s příjmem 50 000 Kč na posouzení žádosti o hypotéku významný vliv.

  LP

  #10519, Splácení hypotéky z účtu, Hypoteční poradna, 22.6.2020

  Dobry den, ziji v Anglii. Zazadala jsem si o hypoteku na koupi nemovitosti v Cechach u Hypotecni banky. Prozatim nemam v Cechach zadny ucet. Pani z banky mne napsala toto: "Pro inkaso můžeme sjednat pouze účet u ČSOB, nebo Poštovní spořitelny. Podmínkou sjednání hypotéky není, je zde také možnost, že byste posílala peníze (v Kč) na účet pro splácení, který k hypotéce zřídíme (zdarma). Rozmyslete se, co je pro Vás přijatelnější". Jaky je rozdil mezi uctem u CSOB/Postovni Sporitelny a tim dalsim uctem k splaceni hypoteky o kterem pani mluvi? Ja potrebuji ucet, kam mohu pravidelne posilat castky z anglickeho bezneho uctu - online (ne presnou castku splatky ale treba i vice penez, aby vzdy na ucte bylo dostatek) a Hypotecni banka si uver z toho uctu kazdy mesic bude sama strhavat. Nebo devizovy ucet? Dekuji za radu

  Dobrý den,

  Hypotéční banka nepodmiňuje poskytnutí hypotéky vedením běžného účtu u ČSOB/Poštovní spořitelny, nicméně za toto nabízí slevu z úrokové sazby - rozhodnutí je na Vás. Pro splácení hypotéky doporučuji určitě korunový účet, neboť úvěr budete splácet v korunách. 

  Články o Hypoteční banka

  Hypotéky hlásí další zlevnění. A navíc se blíží k rekordu

  Hypotéky hlásí další zlevnění. A navíc se blíží k rekordu

  2.11.2020, Hypotéka

  …ad. A data z těchto měsíců budememít až za několik týdnů. V říjnu navíc banky opět zlevňovaly. Úrokovésazby u hypotečních úvěrů snížily: ČSOB, Hypoteční banka, Raiffeisenbank a Air Bank. Rekord v objemu hypoték je v ohroženíTaké v říjnu by tedy měla klesnout průměrnáúroková sazba hypo…

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka

  …poteční úvěry: Equa bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Začátkem října se pak pro snížení sazebrozhodla i ČSOB. Spolu s ní zlevnila také Hypoteční banka, která je členemskupiny ČSOB. U obou poskytovatelů klesla nabízená sazba půjček na bydlení ažna 2,09 %. Právě ČSOB s Hypoteční…

  Nejlevnější za víc než 2 roky. Průměrný úrok hypoték klesl na 2,21 %

  Nejlevnější za víc než 2 roky. Průměrný úrok hypoték klesl na 2,21 %

  27.7.2020, Hypotéka

  …ňování hypoték. V květnu a v červnu k němu přistoupila řada bank,včetně největších hráčů na trhu, jako jsou například: Česká spořitelna, ČSOB, Hypoteční banka nebo Komerční banka. Aktuálně na trhu najdete několik poskytovatelů,kteří nabízí úrok i pod 2 %. U 30leté hypotéky s 5letou fi…

  Pokles úrokových sazeb hypoték zrychluje. Do zlevňování se pustily i velké banky

  Pokles úrokových sazeb hypoték zrychluje. Do zlevňování se pustily i velké banky

  15.6.2020, Hypotéka

  …ích úvěrů s LTV 70%a 80%. Pomohlo tomu hlavně zlevnění několika velkých poskytovatelů. Jen vkvětnu nabídla výrazně nižší sazby například: ČSOB Hypoteční banka nebo Moneta Money Bank První dvě nabízí až do konce června hypotéky s úrokovousazbou 2,19%. A Moneta Money Bank snížila úroky …

  Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

  Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

  1.6.2020, Hypotéka

  …. Postupně se navíc přidali i velcí poskytovatelé. Například uMonety Money Bank v minulých týdnech nadvakrát klesly úroky až na 2,22%. AČSOB a Hypoteční banka až do konce června nabízí úrokovou sazbu 2,19%. U většiny bank jsou ale tyto úroky podmíněné využitímdalších služeb. Například…  Banky v ČR