Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Hypoteční banka
Hypoteční banka

Hypoteční banka

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ: 13584324 
  SWIFT:  
  Kód banky: 2100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Hypoteční banka

  Odnož ČSOB, sídlící v Radlicích v jedné z nejkrásnějších kancelářských budov stejně jako mateřská banka, specializující se čistě na hypoteční úvěry, za to všeho druhu (nejširší portfolio hypoték na trhu v ČR). Platí, že pokud Vaši žádost o hypotéku odmítnou jinde z důvodu komplikací, máte ještě šanci uspět zde. Úrokové sazby a poplatky nejsou nejnižší, ale za tento příplatek dostanete i možnost nadstandardního řešení jinde neřešitelných situací. Web banky, mimochodem dlouhodobě velmi přehledně vedený a uživatelsky přívětivý, jako jeden z prvních začal kdysi dávno nabízet pokročilou kalkulačku úvěrů, kterou později začaly implementovat do svých webových prezentací i banky ostatní.

  O bance Hypoteční banka

  Hypoteční banka vznikla v Československu začátkem roku 1991, tehdy ještě pod názvem AGROBANKA a svou první pobočku otevřela rok po sametové revoluci v Hradci Králové. V následujících letech se její název několikrát měnill, až se ustálil na jméně Českomoravská hypoteční banka, a.s.

  V roce 2000 získala majoritní podíl v této bance Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB), která je od roku 2009 jejím jediným vlastníkem. Mezitím Hypoteční banka změnila ještě jednou název a od roku 2006 působí pod současným jménem. 

  V současnosti má v České republice 30 poboček a řadu poradenských míst a externích prodejců.

  Dotazy v poradně k Hypoteční banka

  PK

  #7150, Státní půjčka na bydlení, Hypoteční poradna, 24.7.2019

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost kombinace úvěru od Státního fondu rozvoje bydlení s hypotékou. SFRB vyžaduje zástavu 1. v pořadí. Kupní cena (asi i tržní hodnota) domu je 2,9 mil. Kč. Rádi bychom si vzali úvěr z Programu pro mladé SFRB na pořízení domu. Na základě zjištěné ceny dle oceňovací vyhlášky (2 mil.) dostaneme úvěr max. 1,6 mil. Kč. Rádi bychom si půjčili formou hypotéky ještě 700 000 Kč na dofinancování a rekonstrukci. Z vlastních peněz na koupi půjde 900 000 Kč a 500 000 Kč necháváme stranou na rekonstrukci, čistý příjem za poslední 3 měsíce máme dohromady s manželem měsíčně 58 000 Kč, je nám 25 a 36 let. Hypoteční banka a Česká spořitelna nám za těchto podmínek (že bude v zástavě 2.v pořadí) hypotéku odmítá poskytnout. Moc to ale nechápu. Pokud dobře počítám, tržní cena nemovitosti, naše úspory a příjmy jsou tak vysoké, že v případě nesnází by byly pohledávky u SFRB i u banky přece bez problémů zajištěny. Existuje možnost, že nám jiná banka hypotéku poskytne? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  všechny banky vyžadují první pořadí u zápisu zástavního práva na katastru. Problémem Státní půjčky na bydlení je, že si při dnešních cenách a limitech SFRB za státní peníze reálně nic nekoupíte. Doporučuji koupi nemovitosti financovat plně hypotékou.

  JM

  #6523, Hypotéka a nástup do nového zaměstnání, Hypoteční poradna, 7.5.2019

  Dobrý den, s manželkou chceme požádat o hypotéku. Zrovna bohužel měním zaměstnání. Končím na dohodu na konci července, hned následující den (tedy 1. srpna) nastupuji do nového zaměstnání. Vyjednal jsem si od budoucího zaměstnavatele potvrzení o budoucím zaměstnání včetně následujících informací - na dobu neurčitou, BEZ ZKUŠEBNÍ DOBY a výši mzdy. Hypoteční banka tento dokument převzala k posouzení, za několik dní vrátila se zamítnutím z důvodu: Nelze nastoupit bez zkušební doby, je daná zákonem. Toto je bohužel mylné tvrzení, zkušební doba je v zákoně omezena pouze na maximální dobu. Pokud se obě strany dohodnou, nemusí být žádná zkušební doba. Chápu, že pokud banka rozhodne, tak to nezměním, ať už se banka mýlí nebo ne. Zajímá mě, jestli máte zkušenosti s podobným případem, nebo zda mi poradíte, jestli mám zkoušet oslovit další banky, nebo jestli je to bez šance. Jiné možnosti známe, zajímá nás hlavně tato. Pokud Vám pomůže více informací ohledně žádosti tak: 2 manželé v domácnosti, bez dětí, nejstarší žadatel 30 let, celkový čistý příjem cca 37 000 Kč (v případě uznání mých příjmů), výdaje cca 5 000 Kč jen energie v domácnosti, poplatky za vlastní byt, půjčky ani kreditky žádné, v minulosti několik řádně splacených úvěrů, o žádných záznamech v registrech nevíme. Cena nemovitosti je 2 400 000 Kč, 400 000 máme našetřeno, chtěli bychom tedy půjčit 2 mil. na 30 let. Myslíte že máme šanci? Mnohokrát děkuji za Vaší odpověď a přeji příjemný den.

  Dobrý den,

  problém je v tom, že Hypoteční banka je jedna z nejtolerantnější vůči těmto nestandardnostem. Co jiné banky odmítnou, to Hypoteční banka ještě toleruje. Kontaktujte prosím naše hypoteční specialisty vyplněním hypoteční kalkulačky. Nemohu předem nic slíbit, ale pokusíme se najít vhodné řešení.

  HV

  #6207, Běžný účet k hypotéce, Hypoteční poradna, 13.3.2019

  Dobrý den, domnívala jsem se (někde jsem to četla v Zákoně o spotřebitelském úvěru), že pokud banka, například Hypoteční banka, vyžaduje k poskytnutí hypotéky založení osobního účtu v bance a klient ho zakládá jen a pouze kvůli tomuto úvěru, v tomto případě v ČSOB, je vedení osobního účtu zdarma a není podmíněno například obratem na účtu. Dokonce tato otázka a odpověď byla uvedena v testu ohledně registrace u ČNB pro získatele a zprostředkovatele spotřebitelských úvěrů, což hypotéka určitě je. Děkuji za odpověď. Hana

  Dobrý den,

  Hypotéční banka ani ČSOB vedení účtu k hypotéce nevyžadují povinně, ale nabízejí za to slevu z úrokové sazby. Je tedy pouze na Vás, jak se rozhodnete (hypotéka bez účtu s vyšším úrokem nebo hypotéka s účtem s nižším úrokem). 

  VK

  #4636, Doplacení úvěru, Hypoteční poradna, 2.5.2018

  Dobrý den, potřebovala bych informaci ohledně částky k doplacení mé hypotéky u vaší banky . Prosím o informaci, na koho se mám obrátit. Hypotéka je u Hypoteční banky. Děkuji za odpověď, Věra 

  Dobrý den,

  nejsme Hypotéční banka ani ČSOB, ale poradenský portál. Dotaz prosím směřujte na vaši banku, kterou požádejte o vyčíslení zůstatku hypotéky.

  CS

  #4607, Na rekonstrukci, Hypoteční poradna, 22.4.2018

  Dobrý den, poradili byste mi, prosím, u které hypoteční banky, stavební spořitelny či banky si vzít výhodný hypoteční úvěr nebo půjčku na rekostrukci bytu. Zdědila jsem byt a chtěla by jej komplexně zrekonstruovat. Počítám s částkou 600 000-700 000 Kč. Takovou částku momentálně však k dispozici nemám, ale 10-20% z té částky ano. Mohla bych splácet zhruba 2 500 - 4 000 Kč měsíčně . Zároveň bych však chtěla mít i možnost mimořádné splátky, alespoň jednou ročně v rozpětí 10 000- 20 000 Kč, možná i vyšší. Existuje hypoteční banka, stavební spořitelna nebo banka, která by mi tuto částku půjčila s mými možnostmi a jaké by byly eventuální další podmínky? Poplatek za vedení, LTV, úrok, RSPN, délka splácení a celková výše splacené půjčené částky. Děkuji za odpověď. Oceňuji velmi vaši poradenskou činnost, kvalifikované rady a také vždy rychlé zodpovězení. S pozdravem Iris.

  Dobrý den,

  máte 2 možnosti:

  1) hypotéka s úrokem 2,5-3%, splatnost až 30 let, ručení nemovitostí (banka půjčí max. 90% z hodnoty nemovitosti), mimořádná splátka bez poplatků ročně až 25%, složitější papírování (odhadce musí stanovit hodnotu nemovitosti, na katastru se zapisuje zástavní právo ve prospěch banky) 

  2) půjčka s úrokem 5%, splatnost až 10 let, bez ručení nemovitostí, úvěr lze splatit mimořádně kdykoliv, jednodušší papírování

  V obou případech si lepší banky neúčtují žádné poplatky za sjednání ani vedení úvěru. Vždy je vyžadováno doložení příjmů a doplacení úvěru nejpozději v 65 letech (výjimečně 70 let).

  Vzhledem k Vašim možnostem splácet (max. 4 000 Kč/měsíc) půjčka padá, neboť měsíční splátka úvěru 600 000 Kč na 10 let vychází na necelých 8 000 Kč. Splátka u hypotéky na 20 let je příznivější (3 200 Kč/měsíc). Vyplňte prosím formulář hypotéční kalkulačka a kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou. 

  Články o Hypoteční banka

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …aušálně tato výšepříjmu. Zároveň je třeba zahrnout nenarozené dítě do výpočtu bonity. Podklady: výpisz běžného účtu za poslední uzavřený měsíc Hypoteční bankaPokud ještě nenívyplácen rodičovský příspěvek, bude posuzováno individuálně a na výjimku. Jinak jeakceptováno 6 111 Kč v případ…

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  Průměrná úrokovásazba hypoték u pětiletého fixu vrostla na 3%. Pod baťovských 2,99% nabízíúvěry na bydlení poslední 4 banky. Kam pro nejvýhodnější hypotéku? Úroky rostouČNB si povýrazném zvyšování sazeb během celého letošního roku dopřála vánoční prázdninya úroky v prosinci dále neros…

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  Průměrná sazba u hypoték klesla na 2,4%.Největší banky na trhu nečekaně zlevnily. Poslední šance na úvěr za dobrýchpodmínek před zavedením dalších omezení? Poradíme, které banky nabízejínejnižší úroky.  Centrálníbanka omezí hypotékyNečekaně vysoká inflace (2,6%) a slabá koruna(vlivem …

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …ílit na post hypoteční jedničky. Vloni zůstala těsně na druhé pozici,letos by mohla skupinu ČSOB zprvního místa po dlouhých 10 letech sesadit. Hypoteční banka: Vloňskéroce obhájila prvenství, letos odhadujeme, že souboj s Českou spořitelnou budeještě těsnější. Komerční banka: Vminulém…

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  28.8.2017, Spoření

  Které banky nabízejí nejvyšší úroky naspořících účtech a termínovaných vkladech? Co očekávat od růstu sazeb ČNB? Ajaký vliv bude mít konec tzv. přechodného období na sektor družstevních záložen? ČNBzvýšila sazby, bude se lépe spořit? Centrální banka na svém srpnovém zasedání zvýšila z…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR