Hypoteční banka vznikla v Československu začátkem roku 1991, tehdy ještě jako regionální AGROBANKA v Hradci Králové, později Regiobanka. V následujících letech se její název měnil, až se ustálil na Českomoravská hypoteční banka, a.s. Hypoteční banka nabízí přesně ty bankovní služby, kterými je pojmenována: hypotéky, refinancování hypoték, americkou hypotéku, či hypotéky pro mladé. Na hypoteční úvěry se specializuje - a dokáže tak klientům nabídnout o mnoho víc než ostatní banky.
Hypoteční banka vznikla v Československu začátkem roku 1991, tehdy ještě jako regionální AGROBANKA v Hradci Králové, později Regiobanka. V následujících letech se její název měnil, až se ustálil na Českomoravská hypoteční banka, a.s. V roce 2000 získala majoritní podíl v této bance Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB), která je od roku 2009 jejím jediným vlastníkem. Mezitím Hypoteční banka ještě jednou zkrátila název - a od roku 2006 již působí pod jménem současným.
Hypoteční banka je nyní součástí skupiny ČSOB, tudíž se většina jejích poboček shoduje s pobočkami ČSOB. Jejich síť je poměrně hustá. V současnosti má v České republice přes 50 kamenných poboček a řadu poradenských míst a externích prodejců. Od roku 2021 se s Hypoteční bankou setkáváme i na specializovaných přepážkách České pošty: Poštovní spořitelny.
Hypoteční banka nabízí bankovní hypotéky. Ale specializuje se na ně, a tak dokáže nabídnout o mnoho více než ostatní univerzální banky. Hypotéky od Hypoteční banky umí vyjít vstříc i těm žadatelům, kteří by u jiných bank neuspěli z důvodu přílišné komplikovanosti podmínek, s nimiž do hypotéky vstupují. Jde nejen o vlastnosti bydlení, které si klient přeje koupit nebo rekonstruovat, ale i o situace, v nichž se nachází samotný žadatel. Hypoteční banka dává klientům na rozmyšlenou 30 dní, než smlouvu o hypotečním úvěru podepíší (zákon vyžaduje jen 14 dní).
Web banky, mimochodem dlouhodobě velmi přehledně vedený a uživatelsky přívětivý, jako jeden z prvních začal kdysi dávno nabízet pokročilou kalkulačku úvěrů. Hypoteční kalkulačka Hypoteční banky byla ostatními bankami poměrně brzy implementována i do jejich webových prezentací. Ostatně hypoteční kalkulačku najdete i na našem webu..
Hypoteční banka neprovozuje žádné platební karty, bankomaty a ani přepážky, na kterých by bylo možno uložit peníze nebo si je vybrat. Je specialistou na hypotéky a posledních více než 10 let je jedním z největších poskytovatelů hypoték v České republice. Spolu s úvěrem si klienti mohou sjednat další bankovní produkty a služby skupiny ČSOB související s hypotečním financováním - jako je pojištění nemovitosti a domácnosti nebo pojištění schopnosti splácet.
Hypoteční banka nabízí přesně ty bankovní služby, kterými je pojmenována: hypotéky, refinancování hypoték, americkou hypotéku, či hypotéky pro mladé. Na hypoteční úvěry se specializuje - a dokáže tak klientům nabídnout o mnoho víc než ostatní banky.
U Hypoteční banky získáte hypotéku i na komplikované případy, navíc moderní službu plnou digitálních vychytávek. Třeba na katastr už vůbec nemusíte - stačí na Czech Pointu digitalizovat zástavní smlouvu - a hypo banka už vše zařídí za vás. Již tradičně lze od Hypoteční banky získat část hypotéky jako neúčelovou hypoteční půjčku na cokoliv, nebo si v čase měnit výši splátek - snížit se dají opakovaně až o 30 %.
Hypoteční banka je součástí skupiny ČSOB. Sídlí v Praze - Radlicích v jedné z nejkrásnějších kancelářských budov (stejně jako mateřská ČSOB). Poskytuje hypoteční úvěry všeho druhu (má nejširší portfolio hypoték na trhu v ČR). Platí, že pokud Vaši žádost o hypotéku odmítnou jinde z důvodu komplikací, máte ještě šanci uspět v Hypoteční bance! Úrokové sazby a poplatky nepatří k nejnižším, ale za tento příplatek dostanete i možnost nadstandardního řešení jinde neřešitelných situací. K nabídce hypotéky získáte odhad nemovitosti zdarma.
V našem přehledu všech bank v ČR se tak Hypoteční banka ocitá mezi nejlepšími kandidáty na poskytnutí hypotéky! Kdykoliv klient potřebuje část peněz neúčelově, nebo je v situaci, která by u jiné banky vedla k zamítnutí pro nepřekonatelné komplikace je tu Hypoteční banka. Například když žadatel o hypotéku pořizuje mobilní dům bez popisného čísla. To samozřejmě neznamená, že na Hypoteční banku je dobré se obrátit, jen pokud klient tuší, že jinde bude mít potíže....
Jde o specialistu na hypotéky, a tak dokáže nabídnout tu nejpestřejší škálu hypoték a doplňkových služeb (pojištění) na celém českém bankovním trhu. Avšak hypotéky jsou věcí natolik složitou, že se vždy vyplatí využít služby hypotečního poradce.
Jak vznikla Hypoteční banka?
Hypoteční banka byla založena na začátku roku 1991 v Hradci Králové jako regionální Agrobanka, coby univerzální banka regionálního charakteru. V říjnu 1995 získala už jako Českomoravská hypoteční banka jako první z tuzemských bank licenci od ČNB na vydávání hypotečních zástavních listů. Významná změna přišla s rokem 2000, kdy se (po koupi od skupiny IPB - Investiční a poštovní banky) stala jejím novým majoritním akcionářem společnost ČSOB. Ta je od roku 2009 jediným akcionářem Hypoteční banky. Pod názvem Hypoteční banka vystupuje na českém trhu s hypotékami od roku 2006.
V současnosti je Československá obchodní banka jejím jediným akcionářem. Hypoteční banka tak patří do finanční skupiny ČSOB. Samotná ČSOB je členem belgické mezinárodní finanční skupiny KBC Group NV. Sama o sobě tato skutečnost dává Hypoteční bance silné zázemí a možnost plně se soustředit na rozvoj své činnosti a na dlouhodobé udržení se na čele hypotečního trhu v České republice. V roce 2021 došlo k masivnímu rozšíření počtu jejích poboček a zastupitelských míst tím, že plně integrovala svou pobočkovou síť do ČSOB. Své služby nyní nabízí prostřednictvím strategických partnerů, jmenovitě ČSOB, ERA Poštovní spořitelny a ČSOB Stavební spořitelny.
Jaké finanční služby můžete získat od Hypoteční banky?
Hypoteční banka se zaměřuje na hypotéky všeho druhu, včetně hypoték pro OSVČ. Vedle hypotéky je možné si zde sjednat i pojištění, která s hypotékou souvisejí: pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, pojištění schopnosti splácet.
Na stránkách Hypoteční banky narazíte na následující produkty:
Při využívání služeb banky je nutné počítat s tím, že má Hypoteční banka kontakty prostřednictvím telefonu rozděleny do dvou skupin: zdarma linku pro zájemce o hypotéku a placenou pevnou linku klientského centra pro ty, kdo její hypotéku již mají.
Jak to má Hypoteční banka s pojištěním vkladů?
Hypoteční banka nepřijímá vklady a neposkytuje žádné vkladové produkty - ani běžný a ani spořicí, nenašli byste tu ani možnost založit si termínovaný vklad. Hypoteční banka poskytuje pouze hypotéky, proto není součástí garančního systému pojištění vkladů, ani přispěvatelem Fondu pojištění vkladů. Pokud je vám divné že banka nepřijímá vklady, vezměte na vědomí, že refinancování poskytnutých hypoték tak banka řeší spíše přes dluhopisy č hypoteční zástavní listy.
V čem se Hypoteční banka odlišuje od ostatních bank?
Základní odlišností je nabídka produktů. Hypoteční banka se zaměřuje pouze na hypotéky, zprostředkovaně k nim nabídne související pojištění hypotéky realizované členy skupiny ČSOB. U hypoteční banky lze narazit na hypotéky všeho druhu, které jsou navíc individuálně nastavovány na míru každému klientovi, jeho podmínkám a požadavkům.
Kdo vlastní Hypoteční banku?
Jediným akcionářem Hypoteční banky a.s. je Československá obchodní banka (ČSOB). Díky tomu je Hypoteční banka součástí finanční skupiny ČSOB, do níž náleží několik dalších finančních domů a služeb, jako je Patria Finance, ERA Poštovní spořitelna, ČSOB Leasing, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Pojišťovna, Ušetřeno.cz nebo MallPay. Samotná mateřská ČSOB a.s. je součástí belgické skupiny KBC Group NV.
Ocenění Hypoteční banky
Hypoteční banka je již dlouhodobě pravidelným medailistou soutěží v oblasti hypotečních úvěrů. Jmenujme například:
Možná jste se s Hypoteční bankou už setkali (v reklamě)
Hypoteční banka dlouhodobě spoléhá na kreslené reklamy a zpívané motto „Zkraťte si cestu domů“. V reklamách se prezentuje právě jako hypoteční specialista, který umí hypotéky nejlépe. Klienty láká na svou specializaci, díky níž dokáže hypotéky poskytnout i v komplikovanějších situacích, které ostatní banky automaticky odmítají.
Dobrý den, s manželem jsme si od Ekonomických staveb nechali postavit domeček. Bylo na něm moc a moc nedostatků a tak jsme se dostali až k soudu, který jsme prohráli. Vstoupili jsme s manželem do insolvence, protože bychom přišli o dům. Máme štěstí, že na hypotéce manželovi ručí jeho sestra a tak není dům v insolvenci. Vše platíme poctivě a včas. Teď nám ale končí fixace na hypotéce a banka chce po nás od nového roku na místo 16 000 Kč nově 24 500 Kč měsíčně. Hypoteční banka nám nandala o 3% vyšší úrok. I po žádosti o snížení nám odmítli dát menší úrok. A tak jsem se chtěla optat, zda je nějaká možnost platit méně. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den,
cena peněz za poslední roky bohužel vzrostla a dnes jsou úrokové sazby u hypoték běžně v rozmezí 5-7%. Toto může bohužel vést k výrazně vyšší měsíční splátce pro další období fixace, jako ve vašem případě i o více než o 50%. Aby Vám banka mohla půjčit peníze, musí je sama vybrat od střadatelů. A protože střadatelé v dnešní době vysoké inflace požadují i 6% (viz nabídka spořicích účtů), nemůže Vám banka půjčovat jako dříve za 2-3%. Ideální by samozřejmě bylo oslovit další banky a zkusit hypotéku refinancovat. V insolvenci Vám ale nikdo peníze nepůjčí, refinancování hypotéky nezískáte.
Dobrý den, bude mi končit insolvence. Zjistila jsem, že hypoteční banka má zástavu na celý byt, ačkoliv půlka je mého bývalého muže, který si ji vzal na sebe, aby mi schválili insolvenci. Teď chceme byt prodat a tak mi IS nařídil prodat to přes něj, tedy i půlku mého bývalého. Dostal od hypoteční banky povolení byt prodat. Na hypotéce je asi 200 tisíc, věřitelům ještě zbývá asi 300 tisíc. Chci se zeptat, zda je tento postup správný, když od začátku je zajištěna hypotéka někým jiným? Já bych stejně doplatila zbytek, ale musíme prodat byt jak nám nyní určuje IS. A když se budou peníze dělit, tak můj dluh je v podstatě u věřitelů, hypotéka se tedy splatí z celkové částky, napůl s manželem? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
tento postup je správný. V insolvenci je třeba výtěžek z prodeje nemovitosti použít na umoření závazků primárně zajištěných věřitelů (banka) a dále ve druhém pořadí i všech ostatních věřitelů. Prodej nemovitosti řídí ins. správce za souhlasu zajištěného věřitele (banka).
Dobrý den, řešíme nyní s mojí babičkou jednání insolvenčního správce. Velmi nedávno byla babičce přiklepnuta insolvence, nyní odeslala první splátku a hned na to přišel dopis od samosoudce, že její být ve vlastnictví jde do dražby se souhlasem ins. správce. Součástí insolvence je totiž hypotéka, za kterou se tímto bytem ručí. Hypoteční banka nám už ale předtím řekla, že po nás nepožaduje prodani bytu a vyplacení dluhu. Hypoteka se pravidelně v daném termínu splácí. Je to tak napsáno i v usnesení, kterým je informace pro babičku, že byt jde do dražby. Sám ins. spravce ji do očí řekl, že všelijaká odvolání proti prodeji bytu jsou zbytečná a hned na to se stalo toto. Myslíte, že je možnost podání trestného oznámení nebo stížnosti na soud? Je velmi zřejmé, že tento ins. správce jednal s cílem vytěžit zisk z prodaného bytu, využil důvěru staré paní. Žádné oznámení, dokument o tom, že jde být do dražby nebyl poslán a ani osobní schůzka nebyla sjednána. Jediné co přišlo bylo usnesení, kde jíž byt je ve dražbě. V tom samém usnesení je i napsáno, že hypoteční banka tohleto nepožaduje. Tak jak je tohle možné? Má na to ins. správce právo? Předem moc děkuji za odpověď!
Dobrý den,
umoření dluhů v rámci insolvence se řeší splátkovým kalendářem a zpeněžením majetku. Úkolem ins. správce je umořit co nejvyšší část přihlášených pohledávek. O způsobu řešení insolvence rozhoduje soud na návrh ins. správce. Pokud ins. správce navrhl zpeněžení bytu a soud tento návrh schválil, je vše v pořádku. Dlužník v insolvenci musí počítat s tím, že o svůj majetek přijde (a být případně mile překvapen, pokud mu část majetku zůstane). Není proč podávat trestní oznámení.
Dobrý den, chci se zeptat, dozvěděl jsem se, že některé banky nezkoumají SOLUS. Např. Sberbank, Hypoteční banka a Česká spořitelna. Pokud mám záznam v SOLUSu od Vodafonu kvůli tomu, že věřitel se nepřihlásil do insolvence a mě to tam teď ukazuje nezaplacenou pohledávku, není lepší pak zkusit tyto banky než ty ostatní, které do SOLUSu nahlížejí? Děkuji
Dobrý den,
máte-li záznam v SOLUSu, pak je samozřejmě lepší při žádosti o půjčku či hypotéku preferovat takové banky, které do tohoto registru nenahlížejí.
…ořitelna 700 Kč ČSOB individuálně, obvykle 500 Kč Fio banka 2 000 Kč + náklady nazdroje, které vycházejí zevzorce uvedeného vhypoteční smlouvě Hypoteční banka individuálně, obvykle 500 Kč Komerční banka maximálně 1 000 Kč mBank 700 Kč Modrá pyramida 4 000 Kč Moneta Money Bank 700 Kč M…
Skupina ČSOB do které patří i Hypoteční banka rozhodla s platností od 13. 11. 2023 o úpravě úrokových sazeb u účelových hypotečních úvěrů. Úroková sazba se snižuje pro 1 a 3letou fixaci o 0,1% p.a. V příp. 7 a 10leté fixace se zvyšuje o 0,2% p.a.. Nabídka banky tak začíná na sazbě 6,…
…ejvětších hráčů natrhu. To idalší zajímavá fakta ukazují data zhypotečního trhu poskytované Ministerstvem pro místní rozvoj zatřetí čtvrtletí. Hypoteční banka / ČSOB siupevňuje pozici jedničky natrhu, když vetřetím kvartálu poskytla úvěry vobjemu 10,6 mld. Kč ajejí náskok nadruhou Čes…