Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1731, Dotaz na běžný bankovní účet

Co udělat s neaktivním bankovním účtem ve Španělsku po několika letech?

7.1.2015 Běžný účet

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak postupovat, když jsem si před ix lety otevřel účet ve španělsku, ale před odjezdem jsem ho zapoměl zrušit. Tenkrát, z důvodu věku byl bez poplatků, ale jen do určitého věku. Chtěl bych se zeptat, jestli banka sama účet uzavře, nebo jestli mi tam může vzniknout i případný nějaký dluh. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel banka sama účet neuzavře a dluh vzniknout vlivem kumulace poplatků může. Pokud byl dříve účet bezplatný a nyní zpoplatněný je, banka bude poplatky z účtu odečítat každý měsíc (sama účet z důvodu neaktivity nezavře) a zůstatek může jít do mínusu. Doporučuji účet zrušit co nejdříve (a případný dluh vyrovnat), jinak po Vás banka může dlužnout částku vymáhat.