Banky.cz Bankovní poradna zdarma #431, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat půjčku ve výši 150.000,- Kč při již existujícím úvěru a nízkém příjmu?

Dobrý den, od května mám úvěr 300.000,-, potřebovala bych půjčit ještě 150.000,- (vše do 3 let předčasně splatíme) u PS jsem dostala nabídku jen na 80.000,- Můj příjem je 14.000,- můžu doložit, přítelův příjem okolo 30.000,- nemůže doložit a nemůže být ani spolužadatelem. Je nějaká banka, která by mi těch 150.000,- půjčila? Dalo by se to případně udělat nějak že bych tento úvěr konsolidačně převedla k jiné bance plus by mi poskytli ještě peníze navíc? Děkuji za odpověď

Dobré dopoledne,

celkový spotřebitelský úvěr 450 000Kč při pravidelném měsíčním příjmu 14 000 Kč je bohužel zcela nereálný (přítelův příjem, ať už doložitelný či nikoliv, je zde irelevantní, pokud nemůže být spolužadatelem/ručitelem). I současných 300 000Kč je silně na hranici Vašich možností.

Úrok u spotřebitelských úvěrů činí 15-20%, tedy z částky 450 000 Kč by to dělalo ročně 70-90 tisíc Kč, což by se ani Vám za žádných okolností nevyplatilo. Můžete-li ručit nemovitostí, zkuste Americkou hypotéku na konsolidaci současných dluhů, kde by se úrok pohyboval v rozmezí 5-8%.