Banky.cz Banky.cz Štítky spotřebitelský úvěr

spotřebitelský úvěr

Půjčka na auto: podívejte se, jaké máte možnosti a podle čeho vybírat

Jak získat peníze na nákup auta? Přece pomocí půjčky! Takový názor zastává stále víc lidí. Potvrzují to bankovní i nebankovní poskytovatelé úvěrů, podle kterých zájem o půjčky na auto rok od roku stoupá. Lidé přitom mají na výběr z několika možností.

Spotřebitelské úvěry jsou stále levnější. Průměrný úrok poprvé klesl pod 6%

Měsíc od měsíce levnější. Taková je v poslední době situace na trhu se spotřebitelskými úvěry. Jejich úroková sazba klesá už 4 měsíce v řadě. V srpnu se dokonce dostala pod hranici 6%.

Trh s nebankovními půjčkami se pročistil. Přesto musíte dávat pozor

Výrazně menší a také bezpečnější. Takový je trh s nebankovními půjčkami necelé tři roky poté, co novela zákona o spotřebitelském úvěru zpřísnila podmínky pro poskytovatele a zprostředkovatele úvěrů. Ze zhruba 55 000 jich na trhu zůstala necelá stovka. Přesto jsou mezi nimi výrazné rozdíly.

Nejvýhodnější půjčka

Navzdory mírnému zdražování hypoték půjčky nadále zlevňují. Na trhu je k mání přes 50 spotřebitelských úvěrů. Které banky nabízejí nejvýhodnější podmínky? A jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN?

Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky

Zamítla nám banka žádost o úvěr bez udání důvodu? Diskvalifikačním faktorem mohla být pracovní smlouva na dobu určitou či záznamy v registrech. Jaké jsou nejčastější příčiny neúspěchu? A co můžeme udělat pro zlepšení své bonity?

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

Průměrné RPSN u spotřebitelských úvěrů letos kleslo k hranici 10%. Za posledních 7 let tak půjčky zlevnily téměř o polovinu. Co stojí za tam výrazným poklesem úroků a poplatků? A jaký trend očekávat do budoucna?

Velká rodinná reforma 1

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) pod taktovkou paní Marksové (ČSSD) navrhuje obsáhlý soubor pro-rodinných opatření. Zvýšení dávek, garantované místo ve školce, zkrácené úvazky či dotované sociální bydlení. Co všechno návrh rodinné reformy obsahuje?

Bankovní slovník

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti bankovnictví nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší kompletní bankovní slovník. V následujících týdnech přidáme i pojišťovnický slovník.

Kde se dá ušetřit?

Až dvě třetiny českých domácností neušetří měsíčně více než 3 000 Kč. Přitom by stačilo málo – zrevidovat své pravidelně se opakující výdaje (např. za energie, telefon, bankovní služby, pojištění) a za menší peníze dostat mnohdy stejnou službu. Kde všude by se tedy dalo ušetřit?

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj září 2014

Pořizujete si vlastní bydlení a hledáte nejlepší možnou hypotéku? Nebo jen splácíte spotřebitelský úvěr za letní dovolenou a chtěli byste lepší podmínky? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání hypoték, spotřebitelských úvěrů a kreditních karet.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 1. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, první díl A až J.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, druhý díl K až Z.

S ProRefinem ušetříte na splátkách

Cestou, jak odlehčit rodinnému rozpočtu nebo se zachránit před finančním kolapsem, je refinancování a konsolidace úvěrů. Na splátkách hypotéky a úvěrů lze nyní ušetřit i tisíce korun měsíčně.

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj říjen 2013

V minulém díle našeho pravidelného měsíčního zpravodaje Banky.cz jsme se blíže podívali na běžné účty a spořicí produkty (spořicí účet, terminovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření). Tento měsíc podrobně prozkoumáme úvěrové produkty a to konkrétně kreditní karty, spotřebitelské úvěry a hypotéky. Zaměříme se především na úroky a poplatky s úvěry spojené.

Ideální banka a její produkty

Na českém retailovém bankovním trhu je přes 30 institucí, které nabízejí různě široká portfolia produktů. Od úzce specializovaných bank nabízející pouze spořicí účty či hypoteční úvěry až po banky s kompletním portfoliem, kde nechybí ani jistotní účty pro bezpečné vypořádání transakcí.

Levné půjčky na studenty

S neustále rostoucí chutí lidí si půjčovat přicházejí i nové nápady, jak si půjčit co nejlevněji. Hypoteční úvěr v řádu milionů korun je i přes svůj hrozivý absolutní objem vcelku levnou záležitostí, na úrocích nezaplatíme obvykle více než 2,5-4%. Půjčit si řádově desetitisíce až statisíce přes klasický spotřebitelský úvěr je výrazně dražší, úroky činí zpravidla 15-20%. Studentům však banky dávají rády výrazné slevy a tzv. úvěr na výdaje se studiem spojené je možné pořídit za 8-10%. Vychytralí rodinní příslušníci si tedy začínají půjčovat na své potřeby pomocí studenta v rodině a dosahují tak na nižší úrok. Je to moudré?

Půjčka – mám šanci ji získat?

V naší bankovní poradně se poměrně často opakuje dotaz ohledně možnosti získání půjčky (spotřebitelského úvěru), kreditní karty či kontokorentu. Tyto malé úvěry převážně v řádech 10-100k Kč jsou výrazně dostupnější širokému spektru klientů oproti ostatním úvěrům o větších objemech či hypotékám. Přesto i poskytování takto malých úvěrů má svá jasná pravidla a v zájmu banky (poskytovatele úvěru) i klienta (žadatele o úvěr) ne každý nakonec na půjčku dosáhne. Jaká jsou tedy pravidla hry diktovaná bankou a naše šance na získání úvěru?

Porovnání bankovních produktů

Hledáte spořicí účet s nejvyšším úrokem, běžný účet bez poplatků či spotřebitelský úvěr s nejnižším RPSN? Portál Banky.cz Vám přináší zdarma přístup do největší české databáze bankovních produktů. Pojďme se blíže podívat, jak s databází pracovat a jak si najít pro sebe co nejvýhodnější bankovní produkt.

Půjčujeme si odpovědně

Na nejen bankovním trhu je dnes k dispozici nepřeberné množství všelijakých půjček a úvěrů, od drobných kontokorentů, kreditek, spotřebitelských úvěrů a leasingů až po velké hypotéky, a reklamami jsme neustále pobízeni, abychom po nějaké té půjčce sáhli a žili na dluh. Jaké dluhy jsou dobré a jaké špatné? Je lepší si vzít spotřebitelský úvěr nebo hypotéku a od koho je nejlépe si půjčovat? Pojďme se na problematiku dluhů podívat podrobněji.

Bankovní produkty

Potřebujete půjčit a nevíte, zda je lepší peníze čerpat ze spotřebitelského úvěru, kontokorentu, hypotéky či kreditní karty? Nebo naopak chcete spořit a přemýšlíte, kde peníze nejlépe zúročit za co nejpříznivějších podmínek? K mání je termínovaný vklad, spořící účet, vkladní knížka i stavební spoření. Bankovních produktů je celá řada a my se dnes seznámíme s těmi nejpoužívanějšími.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

Druhý díl našeho poznávacího výletu po českých bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách, ve kterém tentokráte objevíme převážně méně známé banky a záložny, o kterých je mnohdy škoda nevědět, neboť nabízené podmínky můžou být velmi zajímavé. Budete mile překvapeni.

Bankovní inovace roku

V článku Ideální banka a její produkty jsme si definovali, jak by banka měla vypadat, jaké služby poskytovat a jak se ke klientům chovat. Shrnuto, banka by klienty mělo nechat téměř vše vyřídit online z pohodlí domova a poskytovat standardní produkty s nulovými poplatky (již promítnutými do úrokových sazeb). Bezplatných resp. transparentních produktů nám přibývá, administrativa se snižuje a čím dál tím více úkonů lze vyřídit online. Za bezkonkurenčně největší bankovní inovaci roku však lze bezesporu prohlásit počin Air Bank v podobě revolučního full online založení účtu.

Důvěryhodnost fyzické osoby

Dobrý den, v květnu 2019 mně byla po 5 letech ukončena úspěšně insolvence. V zákoně o spotřebitelském úvěru by mé skončení insolvenčního řízeni nemělo byt překážkou pro ČNB jako zaměstnance banky (je uváděna 5 letá lhůta a zda chápu dobře od uvalení úpadku). Děkuji za Váš názor.

Smlouva na dobu určitou

Pokračování dotazu č. 3769: Dobrý den, děkuji za předešlou odpověď a ještě by mě zajímala jedna věc. Známému banka nabídla půjčku sama, protože mu na účet chodily každý měsíc peníze (dejme tomu 20 tis. měsíčně po dobu jednoho roku). Taky nemá smlouvu na neurčito, ale půjčili mu 100 tis. Chtěla sem se zeptat, jestli je to ojedinělý případ a nebo jestli takhle banky opravdu půjčují bez toho, aby jsem tam psala. Děkuji za odpověď.

Pracovní smlouva na dobu určitou

Chtěla bych se zeptat, jestli mi nějaká banka půjčí, když nemám smlouvu na dobu neurčitou, ale na účet mi každý měsíc chodí výplata? Děkuji za odpověď

120 000 Kč na 1 den

Dobry den, mam otazku. Potrebuji pujcit penize NA JEDEN DEN, jedna se o 120.000 Kc, a potvrzeni, ze jsou ti penize na uctu. Potom bych zrusila ucet. Mate takovou moznost?

Kreditní karta

Dobrý den, chtěl bych kreditní kartu s limitem 15-20 tisíc korun. Mám pracovní smlouvu, cestovní pas a trvaly pobyt. Poradte prosím, kterou banku bych měl kontaktovat a zda to opravdu mám dělat?

100% LTV

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné půjčit si 1 milion korun na 30 let s fixaci na 5 let, kdyz nemovitost je za 400 000. Děkuji za odpověd

Na hračky

Dobrý den, včera jsem si na mall.cz chtěla koupit na splátky Domeček pro panenky Woody. Jen jsem z časových důvodů objednávku nedokončila. Z Mall.cz mi však přišel e-mail, že je má objednávka v předběžném schválení. Je tomu tak? Od vaši společnosti mi žádný e-mail nepřišel. ...Objednávka byla na moje jméno tedy Gabriela Macečková. Děkuji za odpověď připadne info jaky bude další postup....

Úvěr na podnikání

Dobrý den, přestěhovala jsem se z Čech na Moravu a jsem vedena na ÚP, udělala jsem si rekvalifikace a chci začít podnikat. Mám vůbec možnost získat u nějaké banky úvěr na podnikání, když teď nemám platební historii? Děkuji za odpověď.

Refinancování firemního úvěru

Dobrý den, mám firemní úvěr u ČS s úrokovou sazbou 9% ročně. Nedávno za mnou byl finanční poradce, že by se dal tento úvěr refinancovat na spotřebitelský úvěr u Sberbank. Je to vůbec možné a výhodné? Nezaplatím nějaké smluvní poplatky za odchod od ČS? Děkuji

Spoluvlastnictví

Dobrý den, která banka sjedná hypotéku i na spoluvlastnický podíl? Jedná se o hypotéku ve výši 700tis na byt o podílu 23/100 v bytovém domě - dům má odhad na 3mil, byt na 800tis.

Záznam v registrech

Dobrý den, v roce 2013 jsem si vzala kontokorent u ČSOB pro přítele, v roce 2014 jsem tam poslala určitou částku a měla jsem za to, že je to uhrazene a ukončené, tím že mi nechodily žádné dopisy ani upomínky jsem to považovala za vyřízenou věc. Nyní jsem si zadala o půjčku a zjistila jsem, že jsem v registru, nechala jsem si zaslat výpisy a v Brki mám záznam 7/2016 kdy byl úvěr zesplatnen. Je možné toto napadnout, bránit se tomu, když mě nikdo neinformoval o tom, že tam něco dlužím a po 2 letech mi to zesplatni a dají mě do registru? Kdybych to věděla, tak to samozřejmě uhradím. Předem děkuji za odpověď Romana

Hypotéka po insolvenci

Dobrý den, v minulé době jsem absolvovala insolvenční řízení, které je nyní úspěšně ukončeno. Oddlužení proběhlo zpenežením majetkové podstaty, tedy dvou bytů v OV. Nyní bydlím již rok v podnájmu, kde platím 5 000 Kč měs. Mám práci se smlouvou na dobu neurčitou a příjmem cca 16 000 kč měs. Mám možnost koupit rodinný dům typu Okál. K tomu potřebuji půjčit cca 330 000 Kč. Existuje mezi našimi peněžními ústavy nějaký, který mi za těchto okolností bude ochoten dát hypotéku? Předem děkuji za odpověď. Reinohová

Půjčka a hypotéka

Dobrý den, mám obecný dotaz ke kombinaci úvěru a hypotéky. Zvažuji spotřebitelský úvěr na 3-4 roky v hodnotě cca 150 000Kč. V případě, že v období, kdy budu tímto úvěrem zatížen, budu chtít zažádat o hypotéku, jak moc tato skutečnost ovlivní rozhodnutí banky o mé bonitě? Předpoklad je, že mám dobrou platební morálku při splácení úvěru. Děkuji. DK

Rekonstrukce střechy 600 tisíc Kč

Dobrý den, chci v tomto roce uskutečnit rekonstrukci střechy na rodinném domě, předpokládaná částka 600 000,- doba splácení by byla cca 12 let. V současné době již nemám stavební spoření. Jakou variantu bych měla zvolit. Děkuji za odpověď

Kde si půjčit

Dobrý den, chci se zeptat, u jaké banky by bylo nejvýhodnější si půjčit (osobní úvěr) tzv. nejnižší úrok a nejnižší poplatky. Díky za odpověd

Drahá půjčka

Dobrý den, chtěli bychom si vzít půjčku na rekonstrukci ve výši 300.000,- Kč. Která banka nabízí nejnižší úrok? Informovali jsme se u Air bank, ale tam bychom přeplatili cca 130.000,- Kč. Je nějaká banka lepší? Děkuji za odpověď.

Úvěr na auto

Uzavřel jsem úvěr na auto 4.9 2015 s go money bank a chci zaplatit dluh...je to možné

Kolik si lze půjčit

Dobrý den Chci se zeptat kolik si jako obyčejný člověk můžu půjčit nebo vzít úvěr cokoliv chtěl bych vědět jestli se jako obyčejný člověk který chodí do práce nemá žádné dluhy nic může dostat třeba k částce 2 000 000,- korun a je v podstatě jedno jestli přes půjčku nebo hypotéku apod... v nejlepším případě tak abych docílil toho aby ty peníze byly na mém účtě

Která banka má nejlepší půjčky

Prosim o vyber banky na uver na rekonstrukci strechy castka 80 000 Kč Dekuji.

Riziko exekuce pro spolubydlícího dlužníka

Dobrý den, můžete mi vysvětlit jaký bude postup banky v případě, že by... její klient zemřel a má u banky nesplacený spotřebitelský úvěr, např. 250. tisíc Kč ? (V roce 2014 se rozvedl, v roce 2015 se odstěhoval do jiného města a bydlí tam trvalým bydlištěm u známé.) Je možné, že by tato žena byla ohrožena vymáháním pohledávky banky přes exekutora i přes to, že s úvěrem dotyčného nemá a neměla nic společného? Děkuji Vám za vysvětlení.

Mám šanci získat hypotéku?

Dobry den, chtela bych si vzit hypoteku na byt, plat mam 18500, manzel 11000, mam ale spotrebitelsky uver ve vysi 250000, mesicni splatka cca 5000. Je mozne ziskat hypoteku 2 000 000 + uhradu na spotr.uver? Je nejaka moznost? Mame jeste 16 syna, starsi jiz pracuje. Dekuji

Dotaz na půjčku

Dobry den chtěla jsem se zeptat, když si vytvořím učet u česke spořitlny. A udělam si i kontokorent. Půjde ten kontokorent ta dana častka hned vybrat na místě co jsi vytvořím účet nebo musím čekat než mi příjde karta.Děkuji za odpověď

Dotaz na půjčku

Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda můžu formou mimořádné splátky (100000,00Kč) zčásti doplatit můj spotřebitelský úvěr č. xxx3. Také bych chtěla požádat o informaci o náhradě nákladů spojených s takovou mimořádnou splátkou dle sazebníku. Děkuji. Blanka Šumanová

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1743: No jo ale když jsem tohle tenkrát udělal s tou konsolidaci tak jsem tam tu částku z ty karty pripocetl a z toho se mi ta konsolidace navýšila o 40000 (karta) + skoro 100 000 navíc

Dotaz na půjčku

Dobrý den. Mam dotaz. Moje banka je GE Moneybank. Davala jsem pozadavek ze chci snizit uroky mam u nich pujcku 190 000 a mam mesicni urok 22.50% a splatka je 4800mesicne a nebo pokus je mozne si vzit od nich 400 000 kc . Po tydnu mi bylo sdeleno ze jeste nic nevedi ze musi pockat na vedouci ... Pride vam to normalni..Maj na schvaleni 24 nebo 48 hodin a oni nic nevedi po tydnu.Uvazuji prejit do jine banky protoze tohle mne prekvapilo ze jim vsechno dlouho trva..

Dotaz na banku

Dobrý den, ráda bych změnila banku. Chtěla bych najít solidní a ustálenou banku bez poplatků (s platbou za výběr z bankomatu jiné banky počítám) a bez omezených limitů (např. že na účet musí chodit určitá částka a pak vše bude zdarma). Dále bych uvítala, aby tato banka nabízela možnost spoření s "přijatelným" úrokem (měsíčně bych si ukládala určitou částkou do budoucna) a taky možnost spotřebitelského úvěru pro případ nečekané události. Je na trhu banka, která toto vše nabízí? Ještě bych se chtěla zeptat, jestli máte informace o tom, jak pokračuje snaha Moravského peněžního ústavu k přeměně na banku. Vím, že nabízí různé možnosti spoření pro členy družstva, ale přece jenom to není banka a o jejich osobním účtu (jak moc je propracovaný oproti nízkonákladovým bankám) nemám žádné informace. Děkuji za odpověď.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal jak mám postupovat když bych si chtěl vzít úvěr u banky a chtěl bych si dopředu ověřit jejich smluvní podmínky? Mám totiž smutnou zkušenost, že je nechtějí poskytnout! (a to i u hypotéky, ale to odbočuji) Níže bych uvedl příklad komunikace s bankou. Vybral jsem si pro začátek Zuno jelikož má jeden z nejnižších inzerovaných úroků. Existuje nějaká banka která to poskytne? Kdo vlastně ukládá bankám, že mají poskytovat informace ke smlouvám, poku vůbec někdo? ČNB? Je možné si na to někde stěžovat/podat podnět? (ČNB, ombudsman, nějaký výbor v parlamentu/senátu, poslanci, prezident, EU, atd...?) Zde doplňuji naši e-mailovou komunikaci:

Roman: Dobrý den, zvažuji Vaši banku jako jednu z možných k vzetí si půjčky. Byl bych rád kdybyste mi zaslali návrh smluvy, abych se na to mohl předem podívat.

ZUNO: Dobrý den R, na začátek vám děkujeme za váš zájem o ZUNO. Dovolte nám reagovat na vaši zprávu. Návrh smlouvy o ÚVĚRU není možné zaslat z důvodu, jelikož každá žádost je posuzována individuálně a každá smlouva o ÚVĚRU je unikátní. Pro zjištění podrobných parametrů je potřebné, abyste měl založený bezplatný ZUNO ÚČET a následně jste požádal o ÚVĚR. V případě schválení je okamžitě k dispozici smlouva o ÚVĚRU. V případě, že máte zájem o náhled rámcové smlouvy o poskytování produktů a služeb, vzor naleznete zde: http://www.zuno.cz/global/documents/zuno-smlouva-vzor.pdf 

Roman: Dobrý den, zaslaný odkaz mi je k ničemu, zajímá mne smlouva k úvěru, nemám zájem o podrobně vyplněnou smlouvu, jedná se mi jen o nevyplněný vzor/ formulář, pokud to je problém, bohužel si budu hledat jinou banku, tak se nevykrucujte, zřejmě jste netransparentní průměr který českému bankovnímu trhu převládá.... Nevím proč mi tykáte a ani se nepodepíšete jménem a schováváte se za nějaký tým....

ZUNO: Dobrý den, dovolte nám reagovat na Vaši zprávu. Mrzí nás vyjádření Vaší nespokojenosti s nastaveným procesem v ZUNO bance. Pro bližší informace o smlouvě o úvěru, je třeba být klientem ZUNO banky, čili právě proto je potřeba si předem založit běžný ÚČET v ZUNO. Takový proces je nastaven iz důvodu Vaší bezpečnosti v případě zneužití Vašich údajům třetí stranou. Tento proces je prevence proti úvěrovým podvodům. Děkujeme Vám za důvěru a projevený zájem o naši banku. 

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je nějaká šance u kterékoliv banky na půjčku/hypotéku - chtěla bych koupit družstevní byt jeho hodnota i s anuitou je 700tis.(po dohodě se dá splácet měsíčně),ale bohužel mám již úvěr u ČS, který splácím pravidelně cca 4200,-Kč , hypotéku/úvěr bych si vzala i na tento úvěr abych platila jednu celkovou splátku, v současné době bydlím v nájmu a platím 6500,-/měsíčně i s poplatky, můj čistí příjem je cca 13 500,-Kč, jsem státní zaměstnanec. Od září jsem v nové práci a smlouvu mám na dobu určitou, ale s velkou pravděpodobností mi smlouvu prodlouží, pracuji tu již šestým rokem. Děkuji Vám za ochotu.

Dotaz na hypotéku

Vzal jsem pujcku 50 000kc pravividelne se to plati na ucet mi bezi mesicni vyplata chtel bych se zeptat jestli by mi poskytla banka hypoteku 500 000-700 000kc ,platim to uz skoro pul roku

Dotaz na půjčku

Dobry den,potřeb.půjčku ve výši 20000Kc...poštovni s. (kde mám účet) mi nevyšli vstříc kvůli nízkému příjmu..jsem na MD.Přítel vydělává a nejsou u něj možné doložit ty prijmy!Takže si musím vzít půjčku na sebe presto že on by ji splacelJe mi jasné,že moc možnosti nemám takze v uhavu by přicházela i nebankovni půjčka jaká?Potřeb.nízký úrok...splátka okolo 100Kc měsíčně..děkuji za odp.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den,prosím odpověď na otázku: zda se mění úroková sazba za předčasné splacení. např.půjčka 50000kč na 6let ,roč.úrok kolem 30%,ale tuto půjčku splatím do 2let,musím doplatit do 6let úrokovou sazbu?

Poplatky při přechodu do jiné banky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na poplatky, které bych musela uhradit, kdybych u Vás zrušila účet a převedla své finance do jiné banky? Děkuji za informaci Petra R.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chci se zeptat na Repůjčky. Můžete my poradit na jakou banku je dobré se obrátit? Mám půjčky z GE,České spořitelny nemohu najít všechny smlouvy a mám dost vysoké splátky, ty samozřejmě vzorně splácím. Mám napujčováno opravdu dost a skoro každá banka chce bohužel ručitele a v dnešní době je to opravdu problém. Máte pro mne nějakou radu či pomoc? Děkuji JP.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na doporučení nejvýhodnější banky na sprostředkování úvěru či hypotéky na částku 125 000,- za účelem koupi chatky se zahrádkou. Chtěla jsem úvěr ze stavebního spoření, aby byl co nejmenší úrok a ČS mi oznámila, že stavební spoření se nestahuje na koupi chatky :-( a nabídli mi půjčku s 15% úroku, což je hrozný :-(

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla jsem se informovat-manželovi přišla nabídka na úvěr od Raiffeisen bank SMS.Manželovi bude letos 70 let,proto jsem se pozastavila nad nabídkou,i když by nebyla marná,neodmítli bychom .Nabídka přišla s tel..čísla: 844224224.Děkuji,omlouvám se,jestli jsem napsala na špatnou adresu o informaci.Děkuji V.Šulcová

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1370: Tak teď to nechápu již vůbec, nikdo mi není schopen odpovědět. Příjem mám dostatečný na hpp a dělá to cca 28000kč čistého. I přesto že jsem doložila tento příjem mi byla všude zamítnuta, včetně bank které uvádíte..... Jak je možné že mi zamítnou žádost (i když mi jí předschválí) s tím že mám záznam, když žádný záznam nemám?! Jak se proti tomu mám bránit?! Vždyť není normální abych nikde nic neměla ale přesto mi to zamítnou a bránit se proti tomu nemohu protože mi řeknou že info nezveřejní a nebo že mám záznam v registru... když jsem jim dodala výpis z registru tak mi bylo odpovězeno že zamítnutí může být i díky angažovaností u jiných bank. Když ale říkáte že to nevidí tak jak je to možné?! Co může být za problém?! Když už jsem byla vážně zoufalá a zkusila i společnosti které půjčí i těm nejpochybnějším tak mne to bylo stejně zamítnuté. Vážně už nevím kam se obrátit. Protože když jsem psala na CBCB tak mi přišlo................................................."Vážená paní XXXXXX, každým dotazem do registru banka uloží do Vašich záznamů žádost, která se potom ve Vašem případě aktualizuje jako zamítnutá. Každý záznam o žádosti v BRKI zůstává 1 rok. Poté dojde automaticky k výmazu záznamu. Doporučili bychom Vám ještě zjistit si údaje z registru www.solus.cz, kde jsou vedeny, kromě jiného, údaje od mobilních operátorů a poskytovatelů el.energie. S pozdravem" Absolutně již nechápu o co se tady jedná. Může to být věkem že mi je 19let?! Ale to by mi asi uvedli že třeba nesplňuji kriteria a ne že mám záznam.

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1343: Dobrý den děkuji za rychlou odpověď. K vaším otázkám. Jsem u Hypotečni banky. Hypotéku mam na 30let hypotéku platím 5 let. Brala jsem si tehdy částku 1 400 000,- nini zbývá zaplatit 1 290 000,- měsíčni splátka je 7300,- Jenže jsem niní na rodičovské dovolené a mesíčně pobírám 7200,- proto jsem je žádala o sníženi a znovu nataženi hypot. a byla bych ochotna platit 4000,- jenže mi odpověděli,že by to schválili pouze,kdybych byla vážně nemocná,ale kde mám ted na splátku vzít? A hypotéku mám sama na sebe. Samozřejmě byt v nabídce u RK k prodeji mám,ale zatím se nedaří prodej,proto řeším refinancováni. Děkuji Hejná

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Prosím o radu potřeboval bych si vzít půjčku ve výši 22 000,- jsem student SOU mám 21 let a nemam doložitelný příjem. Najde se na trhu banka která by mi mohla poskytnout půjčku ? Aniž by musela ručit 2. osoba a výše splátek se nevyšplhala nad 650 ,- Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych jet na Work and travel od půlky června do půlky srpna a momentálně řeším finance ohledně koupi letenky v hodnotě cca 17.000 Kč, chtěla bych se zeptat jaké by bylo nejjednodušší řešení při půjčce této částky. V mé bance mi byl nabídnut spotřebitelský úvěr v minimální výši 30.000 Kč. Tato částka mi přijde zbytečná a když jsem se ptala na variantu kontokorentu, bylo mi řečeno,že je nevýhodný vůči úrokům a konto se musí vyrovnat každý měsíc. Letenku si chci kupovat v dubnu, vrátit danou částku mohu v srpnu. Předem děkuji za radu.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ,syn (30) pracuje v zahraničí a chtěl by si u vás vzít úvěr na byt ,co k tomu všechno potřebuje ? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, chtěl bych si půjčit 1 000,000-, kč.Jak na to? Předem děkuji za odpověd.

Dotaz v bankovní poradně

Prosím chtěl bych se zeptat kdo by mě pújčil 500000kč ale co nejvýhodněji,ale pouze od bank ane od lichvářů.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jaké má KB poplatky u úvěrového účtu. Chtějí po nás abychom u nich měli účty, ale zatím se nám nevyjádřili s vyhodnocením. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, chtel bych otevirat autobazar a chtel bych dostat vice informaci, jak to funguje v pripade poskytovani uveru na vozidla z bankovni strany. Dekuhi za odpoved. S pozdravem Petr Peksa

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den mám dotaz je možné dostat hypoteku bez ručení děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, platíme v rodině hypotéku na dům (u České spořitelny) a tak se nám stalo, že jsme na nezbytné a nečekané opravy domu (topení+komín) vyčerpali kontokorent a a část z kreditní karty. Vysoká úroková sazba na kreditní kartě i při splácení 2000,-Kč měsíčně mi hodně vadí a tak jsem zvažovala půjčit si na vyrovnání kontokorentu a kreditní karty s lepší úrokovou sazbou.Bohužel moje banka (ČSOB) mi nabídla půjčku okolo 18% úročení a tak je to téměř stejné jako měsíční splácení kreditní karty. Chtěla jsem se tedy zeptat, která banka dle Vás mi nabídne půjčku s dobrým úročením a bez nutnosti zakládat si další běžný účet (chci jinak u ČSOB zůstat) ??? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, prosím o radu na půjčku. Chci kupovat pozemek na zahrádku, tudíž nic spojeného s bydlením, pouze pro rekreaci. Potřebuji půčit cca 300 000,- Kč na zaplacení pozemku, zřízení studny apod. Klasický spotřebitelský úvěr se mi zdá pro tento účel velmi nevýhodný úrokově a ráda bych si rozložila splátky na delší období. Poskytuje nějaká banka jiný produkt, který bych mohla pro tento účel využít? Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,jsem dlouholetá klienka České spořitelny a zvažuji odchod k bance, kde není tolik poplatků a tak draho.Bohužel mám od Čs.spotřebitelský úvěr a úvěrovou kartu.Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 971: Chtěl bych si půjčit 700tis. příjem mám 20tis./měs., splácet co nejméně. Moje manželka by chtěla úvěr po mateřské za cca 2 roky ve výši max 500 tis. na koupi nemovitosti. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám účet vedený u České spořitelny, kde využívám službu cestovní připojištění, kontokorent a čerpám půjčku 150000 na 72 splátek, která byla zřízena v létě 2009. Se splácením nemám problém. Jelikož mi přijdou neúnosně vysoké poplatky, ráda bych přešla k jiné bance a refinancovala půjčku. Přemýšlela jsem o mbank, equa bank, air bank a fio bankou - jenže ta asi neposkytuje repůjčky... Nevím, co je nejlepší řešení. Převážně využívám internet banking, platbu kartou a na pobočku téměř nechodím. Vybírám z bankomatu cca 3-5 x do měsíce maximálně. Na účtu mám zřízené trvalé platby i inkaso. Je mi jasné, že bych musela doplatit kontokorent. Děkuji za radu a přeji hezký den.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám dotaz.Prosím, proč požaduje banka na žadateli o úvěr nájemní smlouvu na bydlení? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěl bych refinancovat 2 úvěry ze stavebního spoření (můj a mojí manželky) v celkové výši cca 400tis. a k tomu ještě bych potřeboval neúčelovou půjčku ve výši 300tis. U úvěrů které mám ručím bytem, který splácím. Jaké jsou možnosti získání úvěru, popř. úvěrů. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu u jaké banky si nejvýhodněji (bez zbytečných poplatků a s co nejmenšími úroky) půjčit 250tis. s možností rychlého splacení. Peníze by byly použity na koupi rekreačního objektu. Účet máme u GE Money bank. děkuji za info

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám účet v bance se kterou nejsem spokojená chtěla bych k jiné bance ale v té stávající mám úvěr který bych potřebovala převést do nové banky šlo by to a co by jste mě poradil děkuji Slezáková Hana

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chtel jsem se zeptat mam u vas učet je mi 18 let mam ten studensky učet chtel jsem se optat jestli bych si mohl vzít nejakou pujčku kdyš mam 18 let a mam aj stalí nejaky mnesíční příjem asik tak 4 tis a chtel bych se zeptat jakou častku si mužu vzít a jake jsou splatkove kalendaře dekuji napiste budu moc rad naschle .

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,potřebovali bychom nutně půjčit peníze,ale bohužel jsme s manželem v registrech a máme exekuce,které se snažíme splácet a splácíme -chyby z mládí.Máme oba stálé příjmy.Dnes jsem zažádala o půjčku u Ge money po internetu a schválili mi ji.Tak ted nevím zda má smysl jít na banku nebo nikoliv při našich záznamech děkuji za radu

Dotaz v bankovní poradně

Hledam banku ,ktera ma nejnizsi urokovou sazbu pri bezucelovem uveru.Dekuji

Dotaz v bankovní poradně

dobry den mate maly uroky treba 2% kdybych si chtela pujcit 30.000 kolik bych byl urok a na kolik let. a splatky jdou ja jsem z pribrami mate taky v pribrami bankomata ktera by karka byla pro me uzitecNA Dekuji za odpoved

jen jsem chtela jeste rict jsem v regist dluznika tak me nepujci zadna banka pujcku ale platim si co se da sotva mam nakou korunu kdych alspon mohla si pujcit 10.000 a zplacet po 2000 ale BOUZEL MAM SMULU DEKUJI ZA ODPOVED jana???

Dotaz v bankovní poradně

Kde seženu nejlepší spotřebitelský úvěr?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, od května mám úvěr 300.000,-, potřebovala bych půjčit ještě 150.000,- (vše do 3 let předčasně splatíme) u PS jsem dostala nabídku jen na 80.000,- Můj příjem je 14.000,- můžu doložit, přítelův příjem okolo 30.000,- nemůže doložit a nemůže být ani spolužadatelem. Je nějaká banka, která by mi těch 150.000,- půjčila? Dalo by se to případně udělat nějak že bych tento úvěr konsolidačně převedla k jiné bance plus by mi poskytli ještě peníze navíc? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

dobry den.prosim o pomoc pri splaceni modre karty.jsem splatku pozadu a to vzdy.chtela bych se domluvit jestli by slo splatky snizit at muzu splacet normalne v den splatnosti.byly bych velice vdecna aspon za radu.dekuji petra

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. mám u vás spotřebitelský úvěr, který řádně platím, ale potřebuji hypotéku, kde mi ten úvěr brání. je možné v případě, že u vás bude mít účet partner, převést splátky na něj?? Děkuji Kubečková

Dotaz v bankovní poradně

mám dotaz , když si někdo vezme u banky spotřebitelský úvěr ,po kolika letech se táto pohledávka považuje za promlčenou.

Všechny půjčky

Porovnání všech půjček


Rychlé odkazy

Banky v ČR