Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1029, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat půjčku na koupi pozemku pro rekreaci a zřízení studny?

Dobrý den, prosím o radu na půjčku. Chci kupovat pozemek na zahrádku, tudíž nic spojeného s bydlením, pouze pro rekreaci. Potřebuji půčit cca 300 000,- Kč na zaplacení pozemku, zřízení studny apod. Klasický spotřebitelský úvěr se mi zdá pro tento účel velmi nevýhodný úrokově a ráda bych si rozložila splátky na delší období. Poskytuje nějaká banka jiný produkt, který bych mohla pro tento účel využít? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

máte naprostou pravdu - půjčit si 300 000 Kč na spotřebitelský úvěr byť od vstřícnějších bank (např. Air-Bank) s úrokem 8-10% je zbytečně drahé. Vhodnější by bylo půjčit si na hypotéku (tedy úvěr se zástavou nemovitosti), které banky poskytují již od 200 000 Kč, se splatností až 30 let.

Zde bude hlavním problémem zástavní hodnota nemovitosti - banky nejsou vždy ochotné půjčit až 100% zástavní hodnoty nemovitosti a když už, tak za vyšší úrok kolem 5% (což je ale stále lepší než 8-10% zmíněných výše). Bude záležet na Vašem příjmu, zvolené době splácení a zástavní hodnotě nemovitosti (LTV) - zkuste úvěr poptat u několika bank (Hypoteční banka - dražší, ale ochotná půjčit i tam, kde jiné banky odmítají, mBank - levnější, ale nepůjčí 100% LTV) či vyplňte formulář zde a kolegové pro Vás zkusí něco najít.