Jak získat hypotéku na byt při splácení spotřebitelského úvěru?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, chtela bych si vzit hypoteku na byt, plat mam 18500, manzel 11000, mam ale spotrebitelsky uver ve vysi 250000, mesicni splatka cca 5000. Je mozne ziskat hypoteku 2 000 000 + uhradu na spotr.uver? Je nejaka moznost? Mame jeste 16 syna, starsi jiz pracuje. Dekuji

Dobrý den,

celkové příjmy domácnosti jsou tedy 29 500 Kč měsíčně a na splátky současných dluhů jde 5 000 Kč, tedy zbývá 24 500 Kč na 3 vyživované osoby. Hypotéka 2 mil. Kč při úroku 1,99% a splatnosti 30 let vychází na 7 400 Kč. Větší splátku banka nepovolí a i tak to bude o fous, neboť na 3 vyživované osoby pak zbývá jen 17 100 Kč.

Kolik činí zástavní hodnota nemovitosti? Banka za těchto okolností nepůjčí více než 90% LTV, tedy pro 2 mil. Kč je třeba kupovat nemovitost min. za 2 222 000 Kč, tedy přes 200 tisíc Kč dát z vlastních zdrojů. Současný spotřebitelský úvěr (250 tisíc Kč) refinancovat hypotékou možné je, ale opět musí být dodrženo 90% LTV, tedy kupovat dům za 2,22 mil Kč, na který bude třeba dát 470 tisíc Kč z vlastní kapsy. Pro splatnost 30 let je max. přípustný věk 35, výjimečně 40 let (aby se to stihlo splatit do důchodu).

Napište mi prosím více informací o kupované nemovitosti, resp. jestli splňujeme výše uvedené předpoklady a já Vám následně doporučím vhodnou banku.