Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #2101, Mám šanci získat hypotéku?

Mám šanci získat hypotéku?, Hypoteční poradna

SS

Dobry den, chtela bych si vzit hypoteku na byt, plat mam 18500, manzel 11000, mam ale spotrebitelsky uver ve vysi 250000, mesicni splatka cca 5000. Je mozne ziskat hypoteku 2 000 000 + uhradu na spotr.uver? Je nejaka moznost? Mame jeste 16 syna, starsi jiz pracuje. Dekuji

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

celkové příjmy domácnosti jsou tedy 29 500 Kč měsíčně a na splátky současných dluhů jde 5 000 Kč, tedy zbývá 24 500 Kč na 3 vyživované osoby. Hypotéka 2 mil. Kč při úroku 1,99% a splatnosti 30 let vychází na 7 400 Kč. Větší splátku banka nepovolí a i tak to bude o fous, neboť na 3 vyživované osoby pak zbývá jen 17 100 Kč. 

Kolik činí zástavní hodnota nemovitosti? Banka za těchto okolností nepůjčí více než 90% LTV, tedy pro 2 mil. Kč je třeba kupovat nemovitost min. za 2 222 000 Kč, tedy přes 200 tisíc Kč dát z vlastních zdrojů. Současný spotřebitelský úvěr (250 tisíc Kč) refinancovat hypotékou možné je, ale opět musí být dodrženo 90% LTV, tedy kupovat dům za 2,22 mil Kč, na který bude třeba dát 470 tisíc Kč z vlastní kapsy. Pro splatnost 30 let je max. přípustný věk 35, výjimečně 40 let (aby se to stihlo splatit do důchodu).  

Napište mi prosím více informací o kupované nemovitosti, resp. jestli splňujeme výše uvedené předpoklady a já Vám následně doporučím vhodnou banku.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

2.7.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Nákup nemovitosti je jeden z nejspolehlivějších způsobů zhodnocení peněz. Dlouhodobě se totiž jejich výnos pohybuje mezi 4 až 6 %. Víte ale, do jakých nemovitostí investovat, aby se vám to opravdu vyplatilo? Variant je několik.

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

1.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Za půl roku nesplácení pokuta až ve výši trojnásobku původní půjčky. Nebo roční úrok ve výši stovek procent. I takové nástrahy na vás čekají, pokud se rozhodnete pro půjčku. Vyplývá to z aktuálního Indexu odpovědného úvěrování, který každoročně vydává organizace Člověk v tísni.

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

30.6.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Poplatky za předčasné splacení hypotéky straší spoustu lidí, kteří o takovém kroku uvažují. V současnosti se ale ve většině případů žádných závratných částek bát nemusíte. A při správném postupu je mimořádné splacení hypotéky dokonce zcela zdarma. Bez ohledu na to, u jaké banky jste si půjčili.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PL

#10611, Běžný účet na Erasmus, Běžný účet, 4.7.2020

Dobrý den, mám dotaz spojený s mým studiem v zahraničí. Konkrétně jde o to, že jedu na Erasmus do Portugalska na 5 měsíců a následně na 5 měsíců do Slovinska. Chtěl bych se zeptat, jaký účet pro mě bude nejvhodnější ohledně plateb v zahraničí, případných výběrů z bankomatů apod. Byl mi doporučen eKonto STUDENT PREMIUM od RB (zdarma výběry v zahraničí, více měn), avšak dál se již neorientuji. Nebo jsem někde četl i o Equa bank. Dokážete mi prosím poradit, nejvhodnější účet Děkuji

Dobrý den, volte běžný účet od Equa bank, kde máte vše zdarma a bez podmínek (včetně výběrů z bankomatů v zahraničí, druhého účtu v EUR, atd.). Zahraniční platby v EUR v rámci EU jsou od 12/2019 dle nařízení EU zdarma u všech bank. Equa bank nabízí na rozdíl od RB takto výhodný účet zdarma všem (ne pouze studentům), tedy u tohoto účtu nebudete muset řešit dokládání potvrzení o studiu a máte ho napořád. 

T

#10610, Kdo mi půjčí?, Půjčka, 4.7.2020

Dobrý den, jsem v situaci, kdy potřebuji finanční injekci, ale u mé banky v ČR mi momentálně nemůže být vyhověno. Pracuji od 22.10. 2018 pod jedním zaměstnavatelem ve Švýcarsku, ale nemám platný typ povolení pro udělení půjčky ve Śvýcarsku, tedy otázka je, která možnost je pro mě reálně uskutečnitelná, kam se mám v ČR nebo na koho obrátit ? Poradíte prosím? Děkuji

Dobrý den, pokud pracujete i bydlíte ve Švýcarsku, mělo by být jednodušší si půjčit ve Švýcarsku. Proč Vám česká banka nechce půjčku poskytnout? Pokud Vám nevyšla vstříc vaše banka (kde máte veden běžný účet), pravděpodobně Vám nepůjčí ani jiné banky. V případě příjmu v CFH a půjčky v CZK by se jednalo o tzv. cizoměnový úvěr, u kterého jsou kladeny výrazně vyšší nároky na žadatele o půjčku (z důvodu kurzového rizika).

Z

#10609, Jak na platbu z USA?, Platba, 4.7.2020

Dobry den, budu pobirat duchod z USA v USD. Jak mam penize prevadet, aby byly poplatky co nejmensi?

Dobrý den, bezkonkurenčně nejnižší poplatky za příchozí platby ze zahraničí nabízí Equa bank, jen 29 Kč (vedení účtu je zdarma a bez podmínek).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR