Jak získat půjčku/hypotéku na družstevní byt s již existujícím úvěrem u ČS a státním zaměstnáním?

Sjednejte si hypotéku online
13.10.2014 Hypoteční poradna

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je nějaká šance u kterékoliv banky na půjčku/hypotéku - chtěla bych koupit družstevní byt jeho hodnota i s anuitou je 700tis.(po dohodě se dá splácet měsíčně),ale bohužel mám již úvěr u ČS, který splácím pravidelně cca 4200,-Kč , hypotéku/úvěr bych si vzala i na tento úvěr abych platila jednu celkovou splátku, v současné době bydlím v nájmu a platím 6500,-/měsíčně i s poplatky, můj čistí příjem je cca 13 500,-Kč, jsem státní zaměstnanec. Od září jsem v nové práci a smlouvu mám na dobu určitou, ale s velkou pravděpodobností mi smlouvu prodlouží, pracuji tu již šestým rokem. Děkuji Vám za ochotu.

Dobrý den,

obávám se, že bude problém jednak se smlouvou na dobu určitou (banky půjčku poskytnou pouze tehdy, pakliže doba splatnosti není delší než doba určitá pracovního poměru - hypotéka by byla s tímto příjmem min. na 15 let), tak i se zkušební lhůtou - první 3 měsíce u každé pracovní smlouvy (banky nepůjčují lidem ve zkušební lhůtě, neb může dojít ke ztrátě zaměstnání ze dne na den).

Ohledně výše příjmu: 13 500 - 6 500 = 7000 Kč, což by mělo pokrýt jak splátky úvěru tak náklady na živobytí (strava, oblečení, atd), což není mnoho. Životní minimum kalkulované bankami pro potřeby úvěrů je cca 8 500-10 000 Kč, tedy max. měsíční splátka by byla 3 500-5 500 Kč a úvěr je třeba doplatit nejpozději při odchodu do důchodu (banky uvažují 70 let).

  • Kolik máte nyní půjčeno?
  • Kolik je Vám let?

Např. úvěr 700 000 Kč na 15 let bude mít splátku cca 5 000 Kč. Pokud by nynější spotřebitelský úvěr činil 100 000 Kč, pak 800 000 Kč na 15 let by vycházelo na 5 700 Kč.