Banky.cz Články Banka Porovnání bankovních produktů

Porovnání bankovních produktů

12.12.2012 Banka

Hledáte spořicí účet s nejvyšším úrokem, běžný účet bez poplatků či spotřebitelský úvěr s nejnižším RPSN? Portál Banky.cz Vám přináší zdarma přístup do největší české databáze bankovních produktů. Pojďme se blíže podívat, jak s databází pracovat a jak si najít pro sebe co nejvýhodnější bankovní produkt.

Do databáze lze vstoupit přímo s titulní strany portálu banky.cz kliknutím na jednu z devíti kategorií bankovních produktů: běžný účet, jistotní účet, spořící účet, termínovaný vklad, vkladní knížka, kreditní karta, půjčka, mikropůjčkahypoteční úvěr a stavební spoření, viz obrázek 1.1 a červeně ohraničený vstup.

Banky.cz

Obrázek 1.1

Běžný účet

Dnes se blíže podíváme na běžný účet. Po klinutí na ikonu „Konto“ se dostaneme na stránku se zrychleným výběrem, kde mimo několika náhodně vybraných produktů v levém sloupci najdeme ještě detailní popis typu produktu od redakce banky.cz a pravděpodobně i něco málo reklamy (díky jejímu strpení máte zase všechny služby portálu banky.cz zadarmo, což se určitě vyplatí). Pro vstup do databáze klikneme na „Přehled a porovnání“, označeno červeně, viz obrázek 1.2.

Databáze Banky.cz

Obrázek 1.2

A jsme konečně v databázi. V levém sloupečku „Produkty“ jsou seřazeny abecedně dle bank všechny běžné účty nabízené všemi bankami, stavebními spořitelnami a družstevními záložnami v ČR. Uprostřed stránky vidíme druhý velký seznam „Konto – přehled a porovnání“, kde si můžeme nechat běžné účty seřadit sestupně či vzestupně dle námi zvoleným parametrů. Tedy zvolíme si první a druhý parametr, např. „poplatek za vedení účtu“ a „embosovaná karta“, vybereme „seřadit vzestupně dle prvního parametru“ a hned vidíme výsledek. Máme seřazené všechny nabízené běžné účty dle měsíčního poplatku za vedení a vidíme, která banka nám k účtu dá embosovanou platební kartu (místo obyčejnější elektronické).

Banky.cz - volba parametrů - běžný účet

Obrázek 1.3

Na každý produkt v seznamu je možné kliknout pro více detailů, což je praktické, neboť rázem máme zobrazen námi zvolený produkt se všemi sledovanými parametry, viz obrázek 1.4. Na příkladu konta od mBank vidíme, že je možné ho vést pouze v českých korunách, dostaneme embosovanou kartu, máme k dispozici všechny kanály přímého bankovnictví, je možné si sjednat kontokorent se sazbou 18,9%, není vyžadován minimální zůstatek na účtu, měsíční poplatek za vedení účtu je 0Kč, 3 výběry z libovolných bankomatů (ATM) v tuzemsku jsou za 9kč, další pak za 35Kč, přičemž při útratě platební kartou máme možnost získat i ony první tři výběry za 0kč místo 9Kč, odchozí platby zdarma, možnost založení produktu on-line. Parametry uzavírá propagační text banky.

Banky.cz - Běžný účet

Obrázek 1.4

Vždy se snažíme ctít princip fair play, tedy např. je-li vedení běžného účtu zdarma podmíněno běžně splnitelnou podmínkou (např. minimální zůstatek na účtu 100Kč), je v kolonce „poplatek za vedení účtu“ uvedeno 0Kč a v kolonce „ostatní“ je popsána ona podmínka. Naopak pakliže by bylo bezplatné vedení konta podmíněno běžně nedostupnou podmínkou (např. obrat na účtu 25 000 Kč/měsíc), je účet veden jako zpoplatněný a v kolonce „ostatní“ je popsána možnost získání produktu zdarma.

Více tipů na ideální bankovní účet a banku naleznete v článku „Ideální banka a její produkty“.

Hodnocení všech bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen naleznete v článcích „Hodnocení bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen 1“ a „Hodnocení bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen 2“.

V dalších dílech našeho seriálu „Porovnání bankovních produktů“ se blíže podíváme na porovnání spořicích a úvěrových produktů.Běžný účet bez poplatků je zde!

ANKETA k článku Porovnání bankovních produktů

Věděl jsem o možnosti bezplatného přístupu do databáze bankovních produktů portálu Banky.cz?

Počet odpovědí: 73

KOMENTÁŘE k článku Porovnání bankovních produktů

Přidejte nový komentář

tak to je dobre.., Komentoval(a): Martin Bily

18.12.2012 17:19:29
To je uzitecne portal je ve skutecnosti uzitecnejsi nez vypada.. diky.

Děkujeme, Komentoval(a): Petr Jermář

19.12.2012 14:46:44
Děkujeme za podporu a přejeme příjemné svátky.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Equa bank se v listopadu 2022 změnila na Raiffeisenbank.

13.11.2022 Banka

Nový název i kód banky, většinou však stejné číslo účtu. Zároveň víc bankomatů nebo možnost využívat bankovní identitu. Klienti Equa bank prošli 14. listopadu mnoha změnami. Jejich banka totiž právě k tomuto datu zmizela z bankovní mapy České republiky. Značku Equa bank plně nahradila Raiffeisenbank.

Max banka nahradila původní Expobank a láká na nejlepší spořicí účty

12.10.2022 Banka

Přejmenování Expobank na Max banku je formálním zakončením prodeje této původně ruské banky Bance CREDITAS, resp. investiční skupině CREDITAS. Stávající produkty banky zůstávají v nabídce, přibyl ale nejlepší spořicí účet, který je teď na českém bankovním trhu k mání. Úrok startuje na 6,01 %, dokonce bez omezení výše vkladu.

Expobank přešla pod Banku Creditas, zatím zůstává samostatnou bankou

23.9.2022 Banka

Banka Creditas se stala novým majitelem původně ruské banky Expobank CZ a.s. Pro klienty Expobank se tím však nic nemění - obě banky budou v následujících letech fungovat zcela samostatně, včetně garantovaného pojištění vkladů. Transakce má být dalším impulsem k růstu Expobank CZ na českém trhu, obě banky plánují těžit ze vzájemné synergie a zázemí silného, ryze českého vlastníka.

Bankovních poboček rychle ubývá. Lidé chtějí vše vyřešit on-line

5.6.2022 Banka

Zajít na pobočku banky? To láká stále méně klientů. Často raději  bankovní operace vyřeší on-line přes počítač nebo mobilní telefon. Proto banky postupně omezují počet míst, kam mohou lidé zajít osobně. Jen za loňský rok v České republice ubylo 85 poboček bank.

Česká spořitelna uhájila prvenství v počtu klientů, ČSOB v objemu peněz

9.5.2022 Banka

Zatímco jedna vede v počtu klientů, druhá se může pyšnit největším objemem spravovaných peněz. Řeč je o finanční skupině České spořitelny, která se loni starala o 4,5 milionu klientů. A také o skupině ČSOB, která ve stejném období spravovala 1,8 bilionu Kč. Obě společnosti tak uhájily prvenství z předchozího roku.

REKLAMA
REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena