Banky.cz Banky.cz Články Banka Porovnání bankovních produktů

Porovnání bankovních produktů

Porovnání bankovních produktů
12.12.2012, Banka

Hledáte spořicí účet s nejvyšším úrokem, běžný účet bez poplatků či spotřebitelský úvěr s nejnižším RPSN? Portál Banky.cz Vám přináší zdarma přístup do největší české databáze bankovních produktů. Pojďme se blíže podívat, jak s databází pracovat a jak si najít pro sebe co nejvýhodnější bankovní produkt.

Do databáze lze vstoupit přímo s titulní strany portálu banky.cz kliknutím na jednu z devíti kategorií bankovních produktů: běžný účet, jistotní účet, spořící účet, termínovaný vklad, vkladní knížka, kreditní karta, půjčka, mikropůjčkahypoteční úvěr a stavební spoření, viz obrázek 1.1 a červeně ohraničený vstup.

Banky.cz

Obrázek 1.1

Běžný účet

Dnes se blíže podíváme na běžný účet. Po klinutí na ikonu „Konto“ se dostaneme na stránku se zrychleným výběrem, kde mimo několika náhodně vybraných produktů v levém sloupci najdeme ještě detailní popis typu produktu od redakce banky.cz a pravděpodobně i něco málo reklamy (díky jejímu strpení máte zase všechny služby portálu banky.cz zadarmo, což se určitě vyplatí). Pro vstup do databáze klikneme na „Přehled a porovnání“, označeno červeně, viz obrázek 1.2.

Databáze Banky.cz

Obrázek 1.2

A jsme konečně v databázi. V levém sloupečku „Produkty“ jsou seřazeny abecedně dle bank všechny běžné účty nabízené všemi bankami, stavebními spořitelnami a družstevními záložnami v ČR. Uprostřed stránky vidíme druhý velký seznam „Konto – přehled a porovnání“, kde si můžeme nechat běžné účty seřadit sestupně či vzestupně dle námi zvoleným parametrů. Tedy zvolíme si první a druhý parametr, např. „poplatek za vedení účtu“ a „embosovaná karta“, vybereme „seřadit vzestupně dle prvního parametru“ a hned vidíme výsledek. Máme seřazené všechny nabízené běžné účty dle měsíčního poplatku za vedení a vidíme, která banka nám k účtu dá embosovanou platební kartu (místo obyčejnější elektronické).

Banky.cz - volba parametrů - běžný účet

Obrázek 1.3

Na každý produkt v seznamu je možné kliknout pro více detailů, což je praktické, neboť rázem máme zobrazen námi zvolený produkt se všemi sledovanými parametry, viz obrázek 1.4. Na příkladu konta od mBank vidíme, že je možné ho vést pouze v českých korunách, dostaneme embosovanou kartu, máme k dispozici všechny kanály přímého bankovnictví, je možné si sjednat kontokorent se sazbou 18,9%, není vyžadován minimální zůstatek na účtu, měsíční poplatek za vedení účtu je 0Kč, 3 výběry z libovolných bankomatů (ATM) v tuzemsku jsou za 9kč, další pak za 35Kč, přičemž při útratě platební kartou máme možnost získat i ony první tři výběry za 0kč místo 9Kč, odchozí platby zdarma, možnost založení produktu on-line. Parametry uzavírá propagační text banky.

Banky.cz - Běžný účet

Obrázek 1.4

Vždy se snažíme ctít princip fair play, tedy např. je-li vedení běžného účtu zdarma podmíněno běžně splnitelnou podmínkou (např. minimální zůstatek na účtu 100Kč), je v kolonce „poplatek za vedení účtu“ uvedeno 0Kč a v kolonce „ostatní“ je popsána ona podmínka. Naopak pakliže by bylo bezplatné vedení konta podmíněno běžně nedostupnou podmínkou (např. obrat na účtu 25 000 Kč/měsíc), je účet veden jako zpoplatněný a v kolonce „ostatní“ je popsána možnost získání produktu zdarma.

Více tipů na ideální bankovní účet a banku naleznete v článku „Ideální banka a její produkty“.

Hodnocení všech bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen naleznete v článcích „Hodnocení bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen 1“ a „Hodnocení bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen 2“.

V dalších dílech našeho seriálu „Porovnání bankovních produktů“ se blíže podíváme na porovnání spořicích a úvěrových produktů.

ANKETA k článku "Porovnání bankovních produktů"

Věděl jsem o možnosti bezplatného přístupu do databáze bankovních produktů portálu Banky.cz?
Počet odpovědí: 72

KOMENTÁŘE k článku Porovnání bankovních produktů

18.12.2012 17:19:29

tak to je dobre.., Komentoval(a): Martin Bily

To je uzitecne portal je ve skutecnosti uzitecnejsi nez vypada.. diky.
19.12.2012 14:46:44

Děkujeme, Komentoval(a): Petr Jermář

Děkujeme za podporu a přejeme příjemné svátky.

Petr JermářBanky.cz

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

7.4.2020, Banka, Autor: Jan Budín

Přijít do některé pobočky Monety Money Bank a zřídit si v ní stavební spoření? Proč ne! Tuto možnost máte už od 1. dubna, kdy Moneta Money Bank dokončila převzetí Wüstenrot – stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky. Obě společnosti koupila za téměř 4,5 miliardy korun.

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

15.5.2019, Banka, Autor: Petr Jermář

2T Repo dosáhla poprvé od roku 2008 úrovně 2%. Dobrá zpráva pro střadatele, horší pro zájemce o úvěr. Jak se bude dále vyvíjet cena peněz? A jakou fixaci zvolit u hypotéky?

Další zvýšení sazeb na březnové radě ČNB?

Další zvýšení sazeb na březnové radě ČNB?

26.2.2019, Banka, Autor: Petr Jermář

Překvapivě vysoká lednová inflace (2,5%) a pozitivnější odhad loňského růstu HDP (3%) povedou pravděpodobně na březnovém zasedání rady ČNB k dalšímu navýšení základních úrokových sazeb. O kolik zdraží hypotéky a jak si polepší střadatelé?

Bankovní radu ČNB posílí Michl a Holub

Bankovní radu ČNB posílí Michl a Holub

29.10.2018, Banka, Autor: Jan Budín

Mojmíra Hampla a Vladimíra Tomšíka vystřídá v radě ČNB Aleš Michl a Tomáš Holub. Oběma viceguvernérům končí v listopadu druhé funkční období. Jakou roli hraje centrální banka v ekonomice?Banky v ČR