Banky.cz Banky.cz Štítky stavební spoření

stavební spoření

Všechna stavební spoření

Porovnání stavebního spoření

Dětské

Porovnání dětských stavebních spoření

Spořící tarif

Porovnání stavebního spoření - spořící tarif

Úvěrový tarif

Porovnání stavebního spoření - úvěrový tarif

Stavební spoření

Porovnání stavebních spoření

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

Nejúspěšnější rok za posledních 5 let mají za sebou stavební spořitelny na českém trhu. Minimálně z pohledu nově uzavřených smluv. Poprvé od roku 2014 totiž jejich počet překonal půl milionu. Podle údajů ČTK dosáhl dokonce na 546 000. Naopak poptávka po úvěrech na bydlení loni klesala.

Jen jedno spoření nebo malý výnos. Podívejte se na 6 největších mýtů o stavebním spoření

Stavební spoření je jedním z nejoblíbenějších finančních produktů na českém trhu. Jen v polovině roku bylo mezi lidmi přes 3 miliony platných smluv. Přesto stále přežívají některé mýty, které se týkají jeho fungování. Seznamte se s těmi největšími.

Stovky miliard korun ztrácí každý den svou hodnotu. Lidé je nechávají na běžných účtech

Průzkumy ukazují, že většina českých domácností se snaží každý měsíc spořit. Jenže ne vždy na to jdou opravdu chytře. Často nechávají peníze ležet na běžných účtech, kde rychle ztrácí hodnotu kvůli inflaci. Podle údajů České národní banky mají české domácnosti na těchto účtech víc než 1,3 bilionu korun.

Stavební spoření bez poplatků? Aktuálně jej nabízí téměř všechny spořitelny

Odměny, vyšší úroky nebo zrušení úvodních poplatků. To jsou nejčastější bonusy, na které v současnosti lákají stavební spořitelny. A úspěšně. Nových smluv o stavebním spoření už několik měsíců přibývá.

Češi jsou na špičce ve stavebním spoření. Se „stavebkem” totiž překonají i inflaci

Jeden z neoblíbenějších způsobů uložení a zhodnocení peněz. Taková je pozice stavebního spoření v České republice. Česko má díky tomu dokonce třetí největší podíl na evropském trhu se stavebním spořením. Hned za Německem a Rakouskem.

Jak na daňový odpočet úroků z hypotéky

Pokud splácíte hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, můžete využít zaplacené úroky jako nezdanitelnou položku a snížit si tak odvod daně. Lze tak učinit po skončení kalendářního roku prostřednictvím daňového přiznání, které si podáte sami, popřípadě prostřednictvím ročního zúčtování daně, které zpracuje zaměstnavatel.

Dluhopis Republiky: Proč se nevyplatí?

Ministerstvo financí nabízí od 3/12/2018 prostřednictvím ČSOB Dluhopis Republiky. Proč se toto státní spoření na 6 let s úrokem 2% nevyplatí?

Velké porovnání spoření – listopad 2018

Cena peněz roste. Již 6 bank nabízí spořící účet s úrokem 1% a vyšším. Nejlepší nabídka na trhu Vám peníze zúročí 1,5%. Které banky nabízejí nejvyšší úroky?

Velké porovnání spoření – srpen 2018

ČNB opět nezůstala jen u slovních intervencí a základní úroková sazba vzrostla na 1,25%. Banka Creditas a J&T Banka zvýšily úroky na spoření, ostatní banky nikoliv. Vytrestají klienti neflexibilní banky nebo se i nadále spokojí s úroky blízkými nule? Poradíme, kam uložit peníze za rozumných podmínek.

Velké porovnání spoření – červen 2018

Přestože by úroky měly spíše růst, dvě družstevní záložny snížily své sazby u spoření. Banky tak prvně v historii nabízejí více než kampeličky. Vyplatí se více spořící účet, termínovaný vklad nebo stavební spoření?

Na co nezapomenout před koncem roku?

Do konce roku 2017 zbývají poslední 2 týdny. Na které platby bychom neměli v předvánočním období zapomenout? A co nás čeká po Novém roce?

Bankovní produkty – účty a spoření

Jaký je rozdíl mezi debetní a kreditní kartou? A čemu lépe poslouží termínovaný vklad oproti spořícímu účtu? Přinášíme Vám přehled spořících bankovních produktů a běžných účtů. 

Vkladní knížka a stavební spoření

Mimo spořících účtů a termínovaných vkladů lze peníze ukládat taktéž na vkladní knížky a stavební spoření. Které banky nabízejí nejvýhodnější podmínky?

Velké porovnání spoření – duben 2017

Spořící účet, termínovaný vklad, stavební spoření a vkladní knížka. 4 klasické způsoby bankovního spoření. Které banky, družstevní záložny a stavební spořitelny nabízejí nejvyšší úroky?

Velké porovnání spoření – říjen 2016

S podzimním poklesem venkovních teplot dochází bohužel k opětovnému snižování úroků napříč celým trhem. Již pouze dvě banky jsou ochotny peníze klientům úročit 1%. Kdo chce více, musí se poohlédnout u družstevních záložen, kde stále není problém získat i 3%.

Bankovní slovník

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti bankovnictví nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší kompletní bankovní slovník. V následujících týdnech přidáme i pojišťovnický slovník.

Stavební spoření zpátky ve hře?

Zatímco úrokové sazby spořících účtů pomalu padají pod 1%, státem dotované stavební spoření opět nabývá na atraktivitě. Kolik se dá na stavebním spoření vydělat? A nesníží spořitelny v brzké době úroky také blíže k 0%?

Velké porovnání spoření – únor 2016

Letošní začátek roku s sebou přinesl mimo tradičního lednového poklesu burzy i únorový propad úroků na spořících účtech. Kde se vyplatí spořit a kterým bankám se raději vyhnout? Udrží termínované vklady současné sazby nebo budou kopírovat trend spořících účtů?

Stavební spoření zakládáme v prosinci

Zatímco většinu spořících produktů je možno v bance založit stejně výhodně kdykoliv, stavební spoření má svou hlavní sezónu v prosinci. Státní podpora se totiž vyplácí za každý započatý kalendářní rok, tedy 2 000 Kč lze získat i za 20 000 Kč složených 31/12.

Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

4 066 684 kusů. Tolik bylo aktivních smluv ve fázi spoření ke konci roku 2013. I přes změny, které proběhly v uplynulých letech, je stavební spoření oblíbený produkt. Je tu nejdéle a lidem zajišťuje „garanci a jistotu“. Jak moc je ale tato garance výhodná?

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj září 2014

Pořizujete si vlastní bydlení a hledáte nejlepší možnou hypotéku? Nebo jen splácíte spotřebitelský úvěr za letní dovolenou a chtěli byste lepší podmínky? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání hypoték, spotřebitelských úvěrů a kreditních karet.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, druhý díl K až Z.

Velké porovnání spoření - srpen 2014

Hledáte spořicí účet s nejlepším úrokem? Nebo třeba jen běžný účet bez poplatků či levný platební styk se zahraničím? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání běžných účtů spořicích účtů, terminovaných vkladů, vkladních knížek a stavebního spoření.

Historie českého bankovnictví - zpravodaj červenec 2014

Léto je v plném proudu, bankéři na dovolené a nic zásadního se během července na poli bankovnictví neděje. Proto máme prostor věnovat jedno číslo našeho měsíčního zpravodaje Banky.cz historii českého bankovnictví. Podíváme se na vývoj systému pojištění vkladů a zrekapitulujme krachy bank od rozpadu Československa. 

Reklamní triky s úroky, jak převést účet z banky do banky - zpravodaj květen 2014

Úroky u spořicích produktů dál nezadržitelně padají, a když už banky nesahají přímo ke snížení úrokové sazby, kterou se chlubí v reklamě, zavádějí aspoň pásmové úročení či požadují splnění podmínek (útrata kartou), aby vůbec k nějakému úročení došlo. Dá se dnes ještě vůbec někde rozumně spořit? A na co si dávat pozor? Uvažujeme o změně banky a chceme si zajistit naprosto hladký přesun trvalých plateb na nový účet? Těmto dvěma tématům se věnuje květnové vydání našeho zpravodaje banky.cz.

Kam uložit peníze před koncem roku? Zpravodaj prosinec 2013

V prosincovém vydání našeho pravidelného bankovního zpravodaje se blíže podíváme na stavební spoření a penzijní připojištění, resp. na „last minute vklady“, které by bylo žádoucí provést do konce kalendářního roku pro dosažení maximální státní podpory či daňového bonusu v podobě snížení základu daně z příjmu u fyzických osob. Neboť do konce roku zbývá pouze několik málo pracovních dní, kdy je možné převod peněz/vklad uskutečnit, vyplatí se příliš neotálet.

ČNB stále blokuje družstevní záložny - zpravodaj listopad 2013

Listopad uplynul jako voda a máme tu další vydání našeho bankovního zpravodaje. Tentokráte se podíváme na vývoj úrokových sazeb u spořicích účtů, situaci kolem družstevních záložen blokovaných ČNB a stavební spoření. V samotném závěru ještě přiblížíme aktuální vývoj situace ohledně vymáhání bankovních poplatků za hypoteční úvěry.

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj říjen 2013

V minulém díle našeho pravidelného měsíčního zpravodaje Banky.cz jsme se blíže podívali na běžné účty a spořicí produkty (spořicí účet, terminovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření). Tento měsíc podrobně prozkoumáme úvěrové produkty a to konkrétně kreditní karty, spotřebitelské úvěry a hypotéky. Zaměříme se především na úroky a poplatky s úvěry spojené.

Ideální banka a její produkty

Na českém retailovém bankovním trhu je přes 30 institucí, které nabízejí různě široká portfolia produktů. Od úzce specializovaných bank nabízející pouze spořicí účty či hypoteční úvěry až po banky s kompletním portfoliem, kde nechybí ani jistotní účty pro bezpečné vypořádání transakcí.

Státní banka pana Haška

S nástupem pana Zemana na prezidentský stolec došlo otevřeně k rozštěpení ČSSD na dvě frakce (dříve tyto frakce sice také existovaly, ale navenek strana vystupovala jednotně) – Sobotkovské a Haškovské, které mají trochu jiný pohled na řešení problémů a volební sliby. 

Velké porovnání spoření - září 2013

Počínaje novým školním rokem Vám bude portál banky.cz každý měsíc přinášet aktualizovaný seznam nejoptimálnějších řešení pro Vaše bankovní potřeby. Hledáte běžný účet bez poplatků, levný platební styk se zahraničím, spořicí účet s nejvyšším úrokem nebo naopak spotřebitelský či hypoteční úvěr s co nejnižší úrokovou sazbou? Neváhejte a prostudujte naše shrnutí za září 2013, kde se blíže podíváme na běžné účty a spořicí produkty. Na přehled úvěrových produktů se můžete těšit v našem příštím říjnovém zpravodaji.

Levné půjčky na studenty

S neustále rostoucí chutí lidí si půjčovat přicházejí i nové nápady, jak si půjčit co nejlevněji. Hypoteční úvěr v řádu milionů korun je i přes svůj hrozivý absolutní objem vcelku levnou záležitostí, na úrocích nezaplatíme obvykle více než 2,5-4%. Půjčit si řádově desetitisíce až statisíce přes klasický spotřebitelský úvěr je výrazně dražší, úroky činí zpravidla 15-20%. Studentům však banky dávají rády výrazné slevy a tzv. úvěr na výdaje se studiem spojené je možné pořídit za 8-10%. Vychytralí rodinní příslušníci si tedy začínají půjčovat na své potřeby pomocí studenta v rodině a dosahují tak na nižší úrok. Je to moudré?

Využijte výhod stavebního spoření pro děti

Vstup do dospělého života a osamostatňování se od rodičů přináší mnohá úskalí. Mladý člověk musí během pár let zvládnout několik životně důležitých úkolů – vystudovat a připravit se na svou profesi, najít vhodné zaměstnání a nastartovat kariéru, najít si partnera, založit rodinu, pořídit si vlastní bydlení. To vše jsou finančně náročné situace, na které je možné se alespoň částečně dopředu připravit.

Bankovní poplatky a problematika jejich vracení

Nejprve přišla dlouho očekávaná vlna bezpoplatkových bankovních produktů (vše od běžných účtů až po hypotéky). Za touto první módní vlnou ovšem dorazila ještě druhá, která rozhodně očekávána nebyla, a ta sebou přinesla v duchu lidového přísloví „s jídlem roste chuť“ přání klientů získat své již zaplacené poplatky od bank zpět – tentokráte za hypotéky. A německý soud tomuto přání vyhověl, ať už z důvodu úctyhodné obratnosti právníků na straně žalujících, či pouze laciného populismu. Češi nechtějí zůstat pozadu a nejméně tři instituce (právní kanceláře) již houfují nespokojené klienty na zteč proti bankám v podobě snahy vyvinout tlak na mimosoudní vyrovnání či přímo iniciovat soudní řízení. Bude tažení stejně úspěšné jako v Německu?

Letos je nejlepší doba na refinancování hypoték či úvěrů ze stavebního spoření. Úrok je již 2,29%!

Nový web lepsihypo.cz poradí, jak získat úrok 2,29% a bonus 5400 Kč.  Refinancování hypoték nebo refinancování úvěru ze stavebního spoření není složité, sníží vám měsíční splátky hypotéky a ušetříte na celkově zaplacených úrocích.

Porovnání bankovních produktů

Hledáte spořicí účet s nejvyšším úrokem, běžný účet bez poplatků či spotřebitelský úvěr s nejnižším RPSN? Portál Banky.cz Vám přináší zdarma přístup do největší české databáze bankovních produktů. Pojďme se blíže podívat, jak s databází pracovat a jak si najít pro sebe co nejvýhodnější bankovní produkt.

Bankovní produkty

Potřebujete půjčit a nevíte, zda je lepší peníze čerpat ze spotřebitelského úvěru, kontokorentu, hypotéky či kreditní karty? Nebo naopak chcete spořit a přemýšlíte, kde peníze nejlépe zúročit za co nejpříznivějších podmínek? K mání je termínovaný vklad, spořící účet, vkladní knížka i stavební spoření. Bankovních produktů je celá řada a my se dnes seznámíme s těmi nejpoužívanějšími.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

Druhý díl našeho poznávacího výletu po českých bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách, ve kterém tentokráte objevíme převážně méně známé banky a záložny, o kterých je mnohdy škoda nevědět, neboť nabízené podmínky můžou být velmi zajímavé. Budete mile překvapeni.

Zrušit podporu stavebního spoření – ihned!

Stavební spoření lze dnes bezesporu prohlásit za jeden z největších podvodů na lidech (podobně jako kapitálové či investiční životní pojištění, spořící produkty pro kojence, etc., ale o tom jindy). Ze všech stran neustále slýcháme, že se jedná o nejvýhodnější spořící produkt na trhu. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou a lidé tomu po dvaceti letech bohužel i skutečně věří. Jenže on to zas tak výhodný produkt není.

Stavební spoření a zrychlený výběr

Dobry den, mam stavebni sporeni u Ceskomoravske stavebni sporitelny, ktere jsem si uzavrela na 6 let. Konec 2021. Momentalne bych potrebovala finance. Existuje nejaka sance, ze tyto penize dostanu driv nez za 3 mesice? Treba za nejaky poplatek do 30ti dnu? Dekuji.

Stavební spoření - sjednání zdarma

To sjednani zdarma u stavebního spoření je jen online či i na pobočce do toho 20.12. 2019? Děkuji za odpověď.

Volba stavební spořitelny

Dobrý den, která stavební spořitelna nabízí momentálně nejlepší podmínky? Mám zájem vyloženě o spoření volných prostředků. Má smysl založit penzijní spoření dítěti (17 let)? Ráda bych někam smysluplně ukládala volné prostředky. Cca 4 000 Kč měsíčně. Je mi 42let. Děkuji

Stavební spoření pro syna

Dobrý den, obracím se Vás s následujícím dotazem. Synovi (19 let) končí stavební spoření. Naspořená částka činí cca 150 000 Kč. Jelikož syn končí střední školu a plánuje jít na vysokou, chtěla bych mu tyto peníze uložit a dospořovat nadále 2 000 Kč měsíčně. Tímto bych Vás chtěla požádat o radu, zda založit nové stavební spoření a naspořenou částku tam vložit s úrokem 1% nebo mi poradíte jiné řešení? Předem děkuji za odpověď. Děkuji 

Sjednala jsem si stavební spoření a spořící účet

DOBRY DEN, DNES JSEM BYLA NA POBOCCE MONETA MONEY BANK, KDE JSEM UZAVRELA SPORICI UCET A STAVEBNI SPORENI NA WUSTENROT. NIC JSEM ZATIM NEPODNIKLA, PROTOZE BYCH PO UVAZENI CHTELA ZRUSIT STAVEBNI SPORENI JINAK SPORICI UCET PONECHAT.

Snížení úroku u stavebního spoření

Dobrý den, obracím se na Vás s následujícím dotazem. Cílová částka 150 000 Kč, naspořeno ca 120 000 Kč. Založeno 31.10.2013. Nyní mi přišla informace, že mi od 1.3.2020 změní úrokovou sazbu na 0,05 % ročně. Má na to stavební spoř. právo, pokud ještě nemám naspořenou cílovou částku? Předem děkuji za informaci.

Stavební spoření - jaké vybrat?

Dobrý den, jsem ve věku 43 let a chtěl bych investovat do stavebního spoření a tímto bych se Vás chtěl zeptat, které stavební spoření je momentálně nejvýhodnější co se týče zhodnocení, nejnižšího poplatku při uzavření smlouvy a případně jiných zvýhodnění. Děkuji.

Stavební spoření a cílová částka

Mám uzavřené stavební spoř. u ERA Pošt. spoř. od roku 2015 s cílovou částkou 300 000 Kč. Jednorázově jsem vložila 200 000 Kč. Kdy mám vložit (a kolik) abych splnila cílovou částku?

Stavební spoření a dědictví

Dobrý den, když má někdo stavební spoření se státní podporou a zdědí po manželovi a po matce jiné stavební spoření se státní podporou na které dál spoří, má nárok na státní podporu na tyto smlouvy? Děkuji

Jak spořit?

Dobrý den, jsme mladý manželský pár a chceme si založit spoření, jenže na trhu je toho tolik, že se v tom opravu nevyznáme. Rádi bychom spořili tak, že se bude moct na peníze sáhnout maximálně jednou ročně a minimální vklad by byl měsíčně 5 000 Kč. Doporučíte nám prosím něco? Děkuji

Úvěr na bydlení

Dobry den, když mám schváleny úvěr přes stavební spoření a nevyužiji ho na účel na bydlení, ale přesto ho řádně splácím, mohu mít z toho nějaký postih?

Stavební spoření a překlenovací úvěr

Dobrý den, mám překlenovací úvěr na dofinancování kupní ceny u Wüstenrotu a rád bych si u jiné stavební spořitelny sjednal stavebko na spoření na 6 let s vkladem 1 700 Kč měsíčně. Poběží mi zde státní podpora, když už mám překlenovací úvěr u WSS? Předem moc děkuji za odpověď.

Refinancování úvěru ze stavebního spoření

Dobrý den, chtěla bych refinancovat stavební úvěr (500 tis.- rekonstrukce bytu, bez ručení) za jiný stavební úvěr, ale potřebuji poradit, zdali byste věděl o nějakém se splatností faktur 2 roky? Většina bank má jen 12 měsíců. Velice děkuji.

Stavební spoření a úvěr ze stavebního spoření

Hezký den, rád bych vybral fin. prostředky ze stavebního spoření, které jsem uzavřel v únoru 2015 u RSTS s cílovou částkou 300 tis. K dnešnímu dni tam mám cca 155tis vč. úroků a státní podpory. Nyní bych ale potřeboval částku vybrat a použít jí na dorovnání kupní ceny k hypotéce. Je možné se k prostředkům dostat před uplynutím vázací doby? Určitě si chci brát i úvěr ze SS na cca 100 tis, tzn. že když si jej vezmu na bydlení, že mi SS celých 155tis uvolní na nákup nemovitosti již nyní? Moc děkuji za odpověď

Exekuce a dětské stavební spoření

Dobrý den, máme s přítelem (nejsme manželé) dceru narozenou v lednu 2019. Přítel jí založil stavební spoření, tedy nyní máme začít spořit. Přítel se narodil v ČR (má tedy občanství), trvalý pobyt má cca 5 let v Německu. Problém je, že teď zjistil, že v ČR má nějaké exekuce. Bude to řešit právně. Může exekutor sáhnout na to co naspoříme dceři? Na smlouvě je jako zákonný zástupce uveden přítel. Spořím já - platím složenkou jménem dcery. Děkuji

Jak spořit?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak v současné době nejlépe využít volné finanční prostředky, cca 12-13 000 Kč měsíčně. Zaměstnání i bydlení mám, nejsem zatížena dluhy apod., děti nemám, do důchodu mám 23 let. Investování do akcií, dluhopisů apod. nerozumím. Svěřovat se do služby nějakému finančnímu poradci nechci. Zdravý selský rozum je mnohdy lepší než xx-rad různých "expertů". Mým cílem je účinně šetřit do budoucna, do důchodu (i když, kdo ví, co bude...) a zbytečně neriskovat. Pomoc od státu je jistě chvályhodná, ale ne všemu plně důvěřuji (např. doplňkové penzijní spoření). Samozřejmě jsem si vědoma, že inflaci a vývoj ekonomiky člověk neovlivní. Děkuji za odpověď.

Spoření pro děti

Dobry den, rada bych se Vas zeptala, ktery detsky sporici ucet nebo stavebni sporeni je nyni nejlepsi uzavrit. Rada bych detem neco nasporila (17 mesicu a 4 roky). Dekuji za odpoved.

Družstevní byt

Dobrý den, které banky v ČR poskytují úvěr na družstevní bydlení FO? Jaké je sazba a maximální výše úvěru? Které malé banky v ČR nabízí stavební spoření a od koho? Předem děkuji za odpověď.

Studentský účet

Dobrý den, je mi 16 let - jaký byste mi doporučili účet? Ocenil bych banku ovládanou co nejvíce přes internet a NFC platby, aspoň omezený počet výběrů zdarma z cizích bankomatů. Díval jsem se po mBank. Co si myslíte Vy? A mohl bych ještě radu na dobrý spořící účet? Děkuji.

Stavební spoření pro seniora

Dobrý den, které stavební spoření pro seniora 60+? Nedokážu posoudit jak se chová 0,- Kč za uzavření smlouvy, vedení účtu a úrok ze spoření (které je nejvhodnější, nebo jak si to mohu spočítat). Úložka měsíčně 1 700,- Kč.

Jak zrušit stavební spoření?

Prosím, jak mám napsat žádost, když chci zrušit stavební spoření nebo životní pojistku? Jaké náležitosti musí žádost mít? Děkuji Vám za odpověď.

Kolik vkládat na stavební spoření?

Dobrý den, chtěl bych se poradit, kde by bylo nejvýhodnější založit stavební spoření a jaká je maximální částka, kterou můžu měsíčně vkládat? Děkuji Ondřej

Úvěr ze stavebního spoření nebo hypotéka?

Dobrý den, chtěla bych poradit. Syn má naspořené peníze. Chtěla bych, aby si je dal do banky. Navrhla jsem mu, že asi by to chtělo stavební spoření, poněvadž by chtěl stavět. Poradíte mi, jaké spoření a u které banky udělat, aby se vyplatilo? Nebyl by vysoký vstupní poplatek, popřípadě aby šel vzít úvěr předčasně? Nevím si rady. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Stavební spoření

Dobrý den, ptám se za syna, protože mě pověřil, ať mu svěřené peníze zasílám na stavební spoření každý rok (je zaneprázdněn). 27.4.2018 si založil Stavební spoření - Buřinka přes internet v České spořitelně. Dne 10.10. 2012 měl uzavřenou smlouvu na stavební spoření u Wüstenrotu, kterou vypověděl tento měsíc. Proto se ptám, 1) kdy má poslat první splátku do nově založené Buřinky. Dle mého názoru, až v lednu 2019 až do roku 1924. 2) Výpověď smlouvy by proto měl dát cca v březnu 2024? Moc vám děkuji za odpověď. Lydie

Pro vnučku

Dobrý den, mám půlroční vnučku a chtěla bych jí začít spořit měsíčně cca 500 Kč. Nechci žádný vklad větší částky pro investice. Také bych byla ráda, kdyby tyto peníze přešly do rukou vnučky nebo zástupce v případě mé smrti. Chtěla bych spořit cca do jejích 15 let a poté případně investice. Pokud mám informace, tak žádný aspoň trochu úročený účet pro tyto účely není. Děkuji za radu.

Osobní bankrot

Jsem po osobním bankrotu a chci si založit stavební spoření. Dostanu i půjčku?

Jak spořit?

Poraďte mi, prosím Vás, jak nejlépe zhodnotit své nijak moc velké finance. Mám vše u KB, ale na běžném účtu není žádný úrok. Kromě toho jsem vložila peníze do fondů (konzervativní verze), ale tam došlo spíš ke ztrátě, než k navýšení. Lepší asi doma do slamníku, co říkáte?

Spoření pro děti

Dobrý den, prosím o radu, jelikož se moc v nabídkách na internetu neorientuji. Kde nejvýhodněji založit pro mé děti (12 a 5 let) spořící účet? Mají u Ery, ale je to o ničem. Chci peníze převést někam jinam. Jedná se cca o 150 000 Kč u každého dítěte. Podmínkou je možnost kdykoliv peníze vybrat a vedení účtu zdarma. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Stavební spoření výpověď

Dobrý den, chci se zeptat, nechala jsem si poslat peníze ze stavebního spoření na účet. Jak dlouho trvá, než se mi částka připíše na účet? Děkuji

Úvěr ze stavebního spoření

Dobrý den, když bych si vzal úvěr ze stavebního spoření, může se naspořená částka použít na cokoliv stejně jako při ukončení spoření, nebo se musí celá naspořená částka a úvěr použít na bytové potřeby? Děkuji

Pro vnoučata

Mám 3 vnoučata. Mohu jim zřídit 3 spořící účty (kde nejlépe, online, co je potřeba?) a co bude s penězi když umřu dřív než budou plnoletí? Děkuji

Dětské stavební spoření

Pokračování dotazu č. 4689: Rodiče nejsou sezdaní, ale žijí spolu. Ještě jednou děkuji za odpověď. Veronika

Dětské stavební spoření

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, může exekutor sáhnout na účet stavebního spoření dítěte, když má jeden z rodičů exekuci? Peníze na spořící účet posílá rodič bez dluhů. Také se chci zeptat co se stane s penězi, když dojde k řádnému ukončení smlouvy a výběru peněz. Poté na ně bude moci exekutor sáhnout? Děkuji za odpověď. Veronika

Kam uložit 600 000 Kč?

Dobrý den, matka mi převede ze svého účtu na můj u České spořitelny 600 000 Kč. Prosím o radu, jak je zhruba asi tak na 5 let u stejné banky nejlépe investovat, uložit, s možným předčasným výběrem. Předčasný výběr uvádím v dotazu jako možnost, nepreferuji. Bylo mi doporučeno od známých stavební spoření, tak bych se rád zeptal, jaký je Váš názor. Děkuji

Stavební spoření a státní podpora

Dobrý den, končí mi stavební spoření. Je pravda, že když nechám peníze na účtu i po skončení, bude se mi i každým dalším rokem připisovat státní podpora 2 000 Kč? Je to výhoda nebo ne? Díky

Stavební spoření pro neteř

Dobrý den, má neteř oslaví v květnu 15. narozeniny. Jako dar jí chci založit stavební spoření, bohužel její rodiče (otec) má exekuci. Může exekutor v tomto případě na její účet, i když peníze vkládám já z pozice tety? Může jí exekutor jít na její účet v případě, že si jej založí, aby měla kam zasílat peníze z brigád, na které se chce po narozeninách přihlásit? Děkuji za zprávu.

Komu patří peníze ze stavebního spoření?

Matka uzavřela smlouvu o stavebním spoření na své jméno, rodné číslo a adresu. Jelikož nemá účet u banky, dohodli se ústně se synem, že za ni bude bezhotovostně platit měsíční smluvní částky ze svého účtu. Matka mu je bohatě vyrovnávala v hotovosti z ruky do ruky při každé jeho návštěvě, beze svědků. Neunesla by tedy případné důkazní břemeno, že peníze na svou smlouvu dávala vlastně ona sama. Po skončení cyklu peníze přišly podle smlouvy matce, která je přirozeně použila - rozdala je vnoučatům. Syn ji nyní žaluje a chce po ní celou částku, cca 275 000 Kč, že to platil ze svého účtu a peníze jsou tudíž jeho. Domnívám se, že peníze patří tomu, na koho byla smlouva, tedy matce, bez ohledu na to, kdo to platil. Podle mne je to stejné, jako když rodiče uzavřou stavební spoření na dítě, také mu peníze jako zletilému nemohou zcizit! Podobný dotaz s odpovědí na sítích není. Prosím, poraďte. Děkuji, Jaroslav

Stavební spoření

Dobrý den, mám stavební spoření u Modré pyramidy a letos již dosáhnu cílovou částku. Můžete mi prosím poradit, jak pokračovat? Smlouva se ukončí a peníze mi i se státním příspěvkem příští rok vyplatí nebo je lepší pokračovat v tomto spoření? Nebo by byl výhodnější nějaký jiný druh spoření? Děkuji.

Dětské stavební spoření

Dobrý den, mám smlouvu o stavebním spoření, na kterou mi od malička zasílali peníze rodiče. Chtěla bych se zeptat, zda mohu své matce udělit dispoziční právo k nakládání s účtem stavebního spoření. A jakým způsobem? Děkuji za odpověď.

Konzervativní zhodnocení peněz

Dobrý den, tchyně (76 let) právě ukončila stavební spoření a tyto peníze chce nadále zhodnocovat. Poprosila mě, abych se jí podívala po nějakých možnostech. Nabídek na internetu je spousta, volila bych spíše nějaké konzervativnější, velice mě však zajímá Váš názor. Co byste prosím doporučil? Děkuji.

Stavební spoření pro vnoučata

Prosím, chci založit své vnučce stavební spoření, co k tomu budu potřebovat? Rodný list nebo stačí pouze jméno, datum narození a rodné číslo? Můžu založit bez vědomí rodičů? Děkuji

Dětské stavební spoření

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, může exekutor na účet stavebního spoření dítěte, když se mu tam spoří (je mu 8 let) peníze, když rodič má exekuce - nepřednostní? Děkuji za odpověď, Klara

Vnoučata

Dobrý den, potřebuji poradit, kterou banku zvolit pro pravidelné ukládání peněz pro vnoučka (9 let), aby nebyla tato vkladní knížka nebo konto zahrnuty do dědictví. Je mi 75 roků. Děkuji babička

Jak spořit dětem

Pokračování dotazu č. 4190: Osobně mám u ČS stavební spoření a penzijní spoření (mám 40 let). Takže nevím, jestli je vhodnější zakládat nové stavební spoření, ovšem tedy bez státního příspěvku. Pokud bych volila jinou formu spoření, tak jednorázově převedu cca 80 000 Kč + budu pokračovat v měsíčním spoření 1 000 Kč. Více ne. Jelikož jsem v roli tety, mám možnosti založení omezené. Vše dělám z vlastní vůle, bez vědomí rodičů synovce a ráda bych v tom pokračovala. Jak už jsem uvedla - ráda bych spořila ještě 14 let (do 20 let synovce). Děkuji za pomoc.

Klamavá reklama stavební spoření

Dobrý den, kam se obrátit s podnětem na prošetření obchodní praktiky u stavební spořitelny? Dostala jsem nabídku na uzavření "nové smlouvy - následnické" do určitého data ZDARMA. Toto je vyloženě tučně psáno v hlavičce dopisu a potvrdila mi to i paní na pobočce. Splnila jsem tedy veškeré podmínky a smlouvu uzavřela. Následně jsem z účtu zjistila, že mi za uzavření smlouvy odečetli 3 000 Kč. V podmínkách jsem se pak dočetla, že peníze budou vracet do konce listopadu, avšak do max. výše 1 500 Kč a to se také stalo. Nelíbí se mi však, že v nadpise dodatku uvádí "ZDARMA", zjevně v omyl mě uvedla i paní na pobočce, a pak v detailních podmínkách zjistíte, že "zdarma" není "zdarma". Není toto nekalá obchodní praktika, je možné se nějak bránit a kde? Děkuji za odpověď.

Stavební spoření změna osobních údajů

Moje manželka Marie a já máme od roku 2012 uzavřené smlouvy "stavební spoření" - tedy 2 smlouvy. Ve smlouvě je nyní řada údajů, které již neplatí. Chceme neplatné údaje ve smlouvách opravit. Prosím, kdy a kam můžeme přijít a smlouvy dát do pořádku. Děkuji a zdravím Vás.

Stavební spoření

Dobrý den, velice se mi líbí Vaše příspěvky, a proto věřím, že byste mi to trochu mohl ještě lépe objasnit a zároveň poradit, kam bych měl vložit peníze na spoření, aby mi to vyšlo co nejlépe, jelikož tématu ohledně financí moc dobře nerozumím. Uvažuji o stavebním spoření, kdy bych teda podle Vašeho článku, aby mi to vyšlo co nejvýhodněji měl vložit svoji první částku někdy během začátku prosince a poté následně, pokud tedy tomu dobře rozumím:

  • 1. PROSINEC 2017 20 000,- Kč
  • 2. PROSINEC 2018 20 000,- Kč
  • 3. PROSINEC 2019 20 000,- Kč
  • 4. PROSINEC 2020 20 000,- Kč
  • 5. PROSINEC 2021 20 000,- Kč - v tomto roce 2021 podám výpověď začátkem října (nejsem si teď jist, zda se za výpověď něco ještě platí)
  • 6. LEDEN 2022 20 000,- Kč 


Poslední státní podpora mi bude tedy připsána na účet až v roce 2023 koncem jara dle Vašeho článku. Pochopil jsem to prosím správně? Pokud ano, bylo by moc fajn, kdybyste mi zároveň poradil, kde si mám stavební spoření založit a kolik si mám nastavit jako cílovou částku. Mockrát Vám předem děkuji za odpověď.

Stavební spoření - změna trvalého pobytu

Dobrý den, mám u vás stavební spoření. Jelikož jsem se začátkem tohoto roku přestěhovala, potřebovala bych změnit na smlouvě trvalý pobyt. Váš pracovník, se kterým jsem sjednala tohle spoření, na moji výzvu nereaguje, tak nevím, jak postupovat. Děkuji Marta 

Spořitelna vypověděla smlouvu z roku 2002

Vážení, jelikož nejsem schopen se smířit s výpovědí resp. s ukončením smlouvy o stavebním spoření Wüstenrotem mému vnoučeti Jiřímu Kučerkovi, obracím se na vaši poradnu se žádostí o nezávislé posouzení předmětného. Přestože jsem si vědom, že ve VOP v § 7, odst. 1. je m.j. i uvedena možnost "ukončení smlouvy výpovědi smlouvy stavební spořitelnou“, jak ale dále uvádím jsem přesvědčen, že Wüstenrotem (používáno i jako SS) došlo k neoprávněném použití a dle mého názoru i ke zneužití uvedeného textu. Současně dále uvádím: 1. Dne 16.03.2002 byl předložen návrh na uzavření Jubilejní smlouvy o stavebním spoření. Potvrzení o uzavření smlouvy č. 13679219 bylo doručeno se sdělením, že smlouva je uzavřena se zvýhodněním k 10. výročí založení Wüstenrot - stavební spořitelny a.s. jako "JUBILEJNÍ SMLOUVA". 2. Zákonný zástupce (matka) byl dopisem Wüstenrotu z 16.11.2010 informován o ojedinělé příležitosti, dokonce i s uváděnými ubezpečeními (která jsou teď v podstatě popírána, nerespektována a dokonce zneužívána jako důvod výpovědi). V příloze zasílám co Wüstenrot nasliboval. 3. Matka určený formulář pro speciální akci "Chtějte víc - zvyšte své cíle" dne 20.1.2011 vyplnila, podepsala a předala. Potvrzení o změně cílové částky, z 210 tis.na 600 tis. Kč, bylo doručeno dopisem z 24.1.2011. Tím v podstatě byla novelizována smlouva uzavřená dne 16.3.2002. Hlavní podmínka, že cílová částka bude zvýšena minimálně na dvojnásobek, byla splněna. Rovněž další 3 požadavky byly splněny. Neměla dle VOP § 5, odst. 4, nejdříve skončit až po 24.1.2018? 4. Tímto potvrzením Wüstenrot mohl, měl a musel vědět, že spoření při zvýšení CČ na cca trojnásobek (o 390 tis.Kč), bude při ročních 20 tis. vkladech - úsporách trvat cca 20 let. 5. Je podivné, že "speciální akce" byla vyhlášena v době, kdy diskontní sazba byla od uzavření smlouvy do změny CČ, snížena z 3,25 na 0,25. (o celé 3 procentní body), s příslibem dlouhodobého zachování všech sjednaných výhod. 6. Již dne 24.1.2011 zatížila účet SS částkou 3.900 Kč, za zvýšení cílové částky. Vrátila pouze část nevyužité části - již vnuk t.č. řeší uplatněním úroků z prodlení, neboť vznikl Wüstenrotu neoprávněný majetkový prospěch získaný z neoprávněného využívání těchto prostředků za období od 24.1.2011. 7. Pro úplnost informací byl vnuk v dubnu 2016 nucen podat stížnost na neoprávněné sdělení-informaci z 1.3.2016, že SS je oprávněna změnit sjednanou úrokovou sazbu na účtu. Po obsáhlé korespondenci byla stížnost vyřízena jako oprávněná. 8. Následně byl vnuk nucen řešit reakci na dopis SS z 3.3.2017 (vhozeno do poštovní schránky až 8.3.). V dopisu byla ve druhém odstavci m.j. uvedena věta: "Žádáme Vás o pochopení, pokud budeme z uvedených důvodů nuceni Vaší smlouvu ukončit." Dále pak byly předloženy 3 nabídky. Na dopis jsem reagoval odeslaným emailem dne 13.3.2017, ve kterém m.j. sdělil, že si v následujícím období nabídku promyslí a výsledek rozhodnutí sdělí nejpozději ve stanovené lhůtě, tj. do 31.5.2017. Současně sdělil, že se vyjádří ke druhému odstavci. Na email SS nereagovala. 9. Aniž Wüstenrot vyčkal na odpověď klienta, přesto drze již dne 9.3.2017 vyhotovil jednostrannou výpověď, která byla odeslána až 15.3.2017 a převzata dne 20.3.2017 (přikládám). 10. To, že někdo ve SS po šesti letech rozhodl (při pouhém snížení diskontní sazby pouze o 0,2 % - z 0,25 na 0,05), že provede revizi dlouholetých smluv a následně je vypoví s odůvodněním: "Určitě Vám neuniklo, že trh zaznamenal v poslední době výrazný pokles Úrokových sazeb. Abychom Vám mohli i nadále poskytovat finanční produkty a služby s vysokou přidanou hodnotou, je nezbytné provést revizi dlouholetých smluv o stavebním spoření, u nichž Úroková sazba z vkladů výrazně převyšuje současné tržní podmínky. Žádáme Vás o pochopení, pokud budeme z uvedených důvodů nuceni Vaši smlouvu ukončit.", což v souvislosti s uvedeným kvalifikuji jako neoprávněný a neobhajitelný důvod k výpovědi. Závěrem jsem nucen konstatovat, že výpovědí smlouvy Wüstenrotem, byl vnuk omezen na svých právech, neboť mu bylo zabráněno uspořit – dospořit sjednanou cílovou částku. Uspořená částka k 31.12.2016 činila pouze 51,6 % z cílové částky, dle mého názoru je v hrubém rozporu s účelem stavebního spoření a to i bez možnosti využití poskytnutí úvěru SS. Tak byla smlouva od počátku uzavřena. Pokud by zaslané podklady nepostačovaly, na vyžádání je doplním. Předem děkuji za sdělení výsledku právního posouzení, byť i negativního, i s příp. doporučeními dalších postupů. Jaroslav

Stavební spoření pro vnouče

Dobrý den, babička by ráda posílala vnoučeti měsíčně 4 300 Kč na spoření. Jaký produkt byste prosím doporučili? U stavebního spoření, je tam nějaké maximum? To bychom v tomto případě asi přešvihli. Děkuji za odpověď.

Pro děti

Dobrý den, spořím synovi peníze k "18" narozeninám u ING na spořícím účtě. Teď, když se mi narodil druhý syn, chci mu spořit také, jen nevím kde. Někdo mi říkal, že výhodnější než spořící účet je stavební spoření. Tak nevím, na jaký bankovní ústav se obrátit, případně na jakou stavební spořitelnu. Můžete mi prosím poradit, zda je stavební spoření výhodnější a případně doporučit nějakou SS? Peníze tam mám v plánu posílat 18 let. Děkuji

Kam investovat úspory?

Dobrý den! V první řadě bych chtěl Váš server, jako jeho dlouholetý čtenář, velice pochválit. Před zhruba třemi lety jsem začal pracovat v bankovním sektoru a našel jsem na těchto stránkách mnoho skvělých a hlavně lehce pochopitelných rad i zajímavostí a aktualit. Upřímně řečeno, rad ohledně bankovnictví není v ČR nikdy dost proto palec nahoru pro Váš server :). Každopádně bych se nyní na Vás rád obrátil s prosbou o radu. Po třech letech v bankovní branži se mi nahromadily nějaké peníze a rád bych je co možná nejrozumněji investoval (samozřejmě s co možná nejzajímavějším výnosem a nejnižším rizikem). Mám už dva spořící účty, stavební spoření, na důchodové si posílám maximální částku, a v poslední době se začínám zajímat o pole investičních fondů a případně i dluhopisů. Zde právě bych rád položil svoji otázku. Myslíte si, že je zajímavější investovat do investičních fondů (aktuálně zvažuji u ING) a rovněž jsem na Vašich stránkách zahlédl i inzerci investování do dluhopisů nemovitostí přes CEE Real Estate. Mohl bych Vás požádat, o radu, čemu nebo komu se na tomto ošemetném poli vyhnout a nebo naopak kde zapojit své prostředky? Předem velmi děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

Volba banky

Chtěl bych si vzít na dluh 1 600 000 Kč s tím, že hodlám koupit byt, který v odhadu bude mít hodnotu 1 900 000+ Kč. Jsem zaměstnán pouze 6 měsíců a průměrný příjem mam 20 000 Kč. Kupní smlouvu s majitelem mam domluvenou 1 500 000 Kč. Co byste mi doporučil za nejvhodnější řešeni? (hypotéka u které banky, nebo popř. stavební spoření)

Stavební spoření

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že se syn rozvedl, tak bych chtěl vědět, jak to je se stavebním spořením mé vnučky u vás. Do loňského roku jsme na tento účet zasílali peníze jen my děda s babičkou. Nikdo jiný tam peníze neposílá. Teď jsme chtěli poslat peníze znovu, ale syn mně řekl, že účet je veden na jeho bývalou manželku a ne na vnučku. VS je opravdu na jeho bývalku. Ona tvrdí že stavebko je na vnučku a ona jen spravuje účet. Na druhém účtu co má druhá vnučka, tak je VS na vnučku. Tak nevím jak to je. Může tento účet bývalá manželka syna vybrat bez jeho vědomí. Děkuji poraďte. č.ú je u Stavební pojišťovna ČS 51-XXX/8060 František

Propadlá státní podpora

Dobrý den, v roce 2014 jsem si u ČS založila stavební spoření. Paní úřednice při sepisování smlouvy zaškrtla, že nežádám o státní podporu. Já jsem si toho nevšimla a smlouvu jsem podepsala. Dnes jsem si kontrolovala smlouvu a všimla jsem si chyby. Přišla jsem za dva roky díky paní úřednici o státní podporu ve výši 4 000 Kč. Je možné dostat zpětně státní podporu za 2 roky?Děkuji za odpověď.

Co všechno může exekutor zabavit?

Dobrý den, může napadnout exukutor mé úspory?

Stavební spoření

Dobry den, dnes jsem se dozvedela, ze mi v listopadu napadl exekutor (nevim odkud) ucet stavebniho sporeni a vybrali mi 11 000 Kc. Ja mam jedinnou pujcku u PROVIDENTU a urcite ne 11 tisic. Navic jsem nedostala zadne vyrozumeni ani z jedne strany. Co mam delat? Jinak se chci zeptat, muze-li nebankovni spolecnost bez meho vedomi vybrat penize z meho sporeni, kdyz mam i normalni ucet? Dekuji

Pro vnuky

Chtěla bych založit nezletilým vnučkám spor. knížku, jsem jejích babičkou. Že prý je to možné s právem používání. Nechci žádné fondy ani stav, neb penzijní spoření. Děkují předem za kladnou odpověď.

Jak spořit

Pokračování k dotazu č. 3306: Děkuji za odpověď. Stavební spoření mám teprve od toho měsíce (u ČS) s cílovou částkou na 300 000, měsíčně si na něj budu ukládat 2 000,-. Myslíte si, že by bylo vhodnější tam uložit dosavadní peníze pro synovce (tj. cca 68 000,-) nebo je raději dát do již zmíněné Creditas na spořící účet? Kde by bylo lepší zhodnocení? Mohu po 6 letech určité peníze ze stavebního spoření vybrat, i když nebude dosažena cílová částka? Equa bank vynechávám, tam mám spoření pro sebe.

Jak spořit

Dobrý den, spořím peníze (měsíčně 1 000,-) pro svého synovce. Peníze zatím dávám na spořící účet u Equa bank (Spořící účet HIT mám pro sebe). Pokud vše bude dobře probíhat, spořit budu ještě 13 let. Bylo by vhodnější převést spoření jinam, např. do nově vzniklé banky Creditas? Spořící účet nebo raději termínovaný vklad? Nejlepší by jistě bylo stavební spoření, ale to mohou založit pouze rodiče (těm o spoření říkat nechci). Nebo jsou i jiné možnosti? Děkuji za pomoc.

Stavební spoření nebo termínovaný vklad?

Dobrý den, ráda bych investovala. Je lepší termínovaný vklad nebo stavební spoření? Původně jsem uvažovala o 2letém časovém období. V každém případě se 100% garancí státu. Poradíte mi, prosím?

Stavební spoření - úvěr

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak často aktualizujete své stránky, protože jsem si včera sjednal stavební spoření na doporučení Vašich stránek s výběrem České spořitelny, kde je úrokový úvěr 2,99%, ale při vyplnění všech dokumentů na pobočce spořitelny mi bylo místo 2,99% přiděleno 3,99%. Zajímalo by mne tedy, zda se dá na Vaše podklady na webových stránkách spoléhat či nikoliv. Děkuji za odpověď. Petr

Penzijní připojištění a stavební spoření

Pokračování dotazu č. 3267: Pokud bych uvažovala o stavebním spoření i o penzijním připojištění, které banky mi doporučujete? Určitě bych vše raději vyřizovala osobně na pobočce než formou online. Lze od ledna očekávat v těchto dvou produktech nějaké výrazné změny? Hypotéka by byla pro mě velká zátěž, naspořeno zatím mnoho nemám (cca 100 000 Kč). Bydlím v rodinném domě a v budoucnu budu určitě vlastnit jeho polovinu.

Penzijní připojištění a stavební spoření

Dobrý den, vyplatí se v dnešní době a pro mě osobně mít penzijní připojištění nebo stavební spoření? Dříve jsem měla obojí, pak ale přišly rodinné problémy, takže jsem vše zrušila. Nyní přemýšlím, jestli si mám něco znova založit, jestli se mi to vyplatí, jestliže: mám 39 let (jsem svobodná, děti nemám, na vlastní bydlení nemám dostatek financí a do zadlužení jít nechci), mám trvalé zaměstnání, běžný a spořící účet mám u Equa bank, kde si měsíčně ukládám několik tisíc. Děkuji za odpověď.

Stavební spoření a internetbanking

Dobrý den, je možné spravovat a kontrolovat účet stavebního spoření online? Děkuji

Kam uložit 5 mil. Kč

Dobrý den, prosím, do jaké banky vložit 5 000 000 Kč, aby šly co největší úroky? A do kolika korun ručí banka za vklad, abych o ně nepřišla?

Kam uložit peníze na 10 let

Dobrý den, momentálně řeším, kam uložit 1,7 mil, zatím je mám nevybrané u ERB v likvidaci na TV, který měl být min. 2 letý. Jedná se o mou důchodovou rezervu k čerpání za 10 let.

Pro děti

Dobrý den, potřebovala bych zřídit dětské konto na které budu moci 1-2x ročně uložit peníze, které děti dostanou od babiček. Nepředpokládám výběry ani odchozí a příchozí platby. Prosím můžete mi doporučit nějakou banku, kde je vše zadarmo a nejlépe ještě děti při zřízení obdrží plyšovou hračku? děkuji

Pro děti

Dobrý den, prosím o radu - doporučení, který ze současných finančních produktů by byl nejvhodnější pro mého právě narozeného vnuka. Měsíčně mu chci přispívat částkou 500,- Kč. Děkuji Dušák

Kam uložit peníze

dobrý den, dovolil jsem si Vás oslovit s dotazem, zda byste v jedné větě neporadil. Četl jsem od Vás nějaké články na internetu i od Vašich kolegů. Dotaz směřuje kam a jak investovat například 1 mil korun. Který jsem zdědil po otci. Peníze momentálně nepotřebuji a mužů s nimi pár let disponovat na to, aby mně vydělali na stáří nebo budoucí investice. Úrokové sazby u mé banky jsou směšné a nehezké ( KB ) a do investičních podílových fondu se bojím samozřejmě ukládat. Které mi pracovník banky se snažil vnutit, ale po dlouhodobé studii doma i s kolegy v práci je vidět, že to vždy není ok dobré řešení. A tuto variantu jsem spíše zamítl. Nějaké dluhopisy mně popravdě neoslovili, nerozumím tomu. Hodně let jsem numismatik a tak se chci optat, vyplatí se něco jiného, než například koupit x g AU- Ag (zlato, stříbro). Pokud si najdete na mojí otázku ve Vašem určitě vytíženém čase odpověď, budu rád, pokud ne nevadí a přeji hezky den J Děkuji a s přáním hezkého pracovního dne Tomáš

Stavební spoření

Ctěl bych poradit se založením stavebního spoření. Hledám nejvyšší úročení, nejnižší sjednávací poplatek a pokud možno roční poplatek za vedení účtu zdarma. Plánuji stavební spoření pouze ke spoření bez možnosti čerpání úvěru. Chci se zeptat zda jde vložit částka na celých 6let dopředu, aby byl zachován max. státní příspěvek...kolik bych musel složit? Jaká je povinnost uzavřít min. cílovou částku? Děkuji za pomoc

Stavební spoření - stará smlouva

Dobrý den, bude mi končit stavební spoření založené za podmínek roku 2003. Musím ho tedy ukončit a peníze vybrat, nebo mohu pokračovat ve spoření - a za jakých podmínek, popř. za jakých sankcí. Děkuji za odpověď.

Pro děti

Dobrý den,chtěla bych něco založit své 11 měsíční dceři poradíte prosím co by bylo nejlepší aby z toho v budoucnu také něco měla a neplatila jsem jen bance poplatky,chtěla jsem vkladní knížku nebo něco podobného do 18 let aby se tam nemuselo v případě "nouze" vkládat každý měsíc ale nějak se v tom ztrácím :-)...děkuji za odpověď.

Kam uložit 0,5 mil. Kč

Dobrý den, hledám možnost jak uložit 500 000 na dobu 3-5 let. Předem díky

Investiční centrum ERSTE

Chci zrušit osobní účet u ČS a.s. a přejít k jiné bance. Chtěl bych ale ponechat investice v Investičním centru ERSTE/ ČS a.s., které teď obsluhuji přes Internet banking. Lze po zrušení osobního účtu mít online přístup ke svým investicím u ČS a.s.?? A jak je možné tento přístup zachovat ... Díky za odpověď

Komu náleží dětské stavební spoření

Dobrý den, otec mi jako malému před několika lety založil stavební spoření, které na začátku tohoto roku skončilo a penize jsem si tedy s jeho souhlasem převedl na můj osobní účet. Ovšem nedávno nastal problém kvůli sporům v rodině - s otcem jsem se nepohodl a tak otec chce nyní po mě peníze zpět. Legálně by peníze měly být moje. Tzn. vracet mu nemusím nic. Pokud by se je nějak pokusil získat zpět má tu možnost nebo jsou peníze opravdu moje? Děkuji

Kam investovat 0,5 mil. Kč

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má smysl nechat ležet peníze, ať už na termínovaném či spořícím účtu, sporobondu či jiném fondu, kde to není žádná výhra a stejně to "sežere" inflace, nebo investovat do nějaké konzervativní a likvidní komodity, jako je například zlato? Jaký je na to Váš názor? Investiční horizont je zhruba 5-10 let, částka do 0,5M Kč. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Vojta

Stavební spořitelna ČS - Buřinka

Dobrý den, prohlédla jsem si seznam stavebních spořitelen a nabyla jsem dojmu, že existuje Stavební spoření od České spořitelny a Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka. Je tomu opravdu tak, že Česká spořitelna má jak vlastní spoření tak Buřinku? To samé by potom měla i ČSOB její Modrá pyramida? Děkuji.

Spoření pro dceru (9 let)

Dobrý den, mám dceru 9 let a chtěla bych jí začít spořit bez finančního omezení a datového limitu. Když budu moci, vložím na účet např. 3000 kč jeden měsíc a druhý třeba 300 kč a po dobu jakou budu schopna spořit. Můžu Vás požádat o radu, jaké spoření je pro mě a mojí dceru nejvýhodnější? Děkuji a přeji hezký den. Soňa Bauerová.

Dluhopis

Dobrý den, ráda bych investovala do dluhopisu, ale nevím zda je ze zákona pojištěn. Děkuji za odpověď.

Stavební spoření - banka mě nutí do běžného účtu

Dobrý den pane Jermáři, mám na Vás prosbu o Váš názor. Jsem v prakticky nejspíš stejné situaci jako tazatelka s dotazem č. 2742. Totiž nově přidělený finanční poradce z Modré pyramidy mě kontaktoval s tím, abychom se sešli pro aktivaci on-line náhledu mého stavebního spoření, které mám u Modré pyramidy. Až na místě jsem se postupně dozvídal, že toto obnáší založení si účtu u Komerční banky (včetně třeba toho, že bych tam měl poslat 300 Kč, ze kterých si ale 200 prý můžu po aktivaci nechat zase poslat zpět). Na výběr mi poradce dal účet aktivní a pasivní, z tohoto jsem vybral pasivní (bez platební karty), i u toho jsem se pak ale v cenících na internetu dočetl, že měsíční poplatky obnáší - konkrétně "MůjÚčet" 68 Kč/měsíc, "MojeBanka" 39 Kč/měsíc. Dočetl jsem se pak sice, že vzhledem k tomu, že mám na SS u Modré pyramidy uloženo > 100 tisíc korun, měsíční poplatek bych neplatil. Přesto ale nemám z tohoto postupu dobrý pocit. Ať už proto, že zatím nikde jinde jsem pro on-line přístup k informacím něco takového podstupovat nemusel - ale i tím, že pro mne podstatné informace mně poradce nesdělil předem, ale spíš až dodatečně, po mém doptávání. V pondělí hodlám ještě zavolat na infolinky KB a Modré pyramidy, co mi k tomuto řeknou tam; nicméně pokud byste mi k tomu dal nějaké doporučení Vaše, určitě to uvítám. Zmíněné tazatelce jste doporučil, aby žádost ihned zrušila - na druhou stranu si říkám, jestli s tím nemám zbytečné obavy (když jsem zvolil tu pasivní variantu) - a taky jestli bych toto v budoucnu nemusel absolvovat tak jako tak. Navíc už jsem při té schůzce s poradcem (12. května) popodepisoval lejstra včetně žádosti o tedy "zřízení a vedení účtu" (balíček MůjÚčet, služba MojeBanka) a nevím, jestli to vůbec ještě stornovat můžu (chodit v těchto věcech příliš neumím). Prý bychom se ale měli sejít ještě jednou, abych (po dodání následných tiskovin od KB) ještě nějaké své podpisy doplnil - tak že bych ještě měl možnost z tohoto vycouvat? Ale nehrozily by mi v takovém případně třeba nějaké penále? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Dědictví

Dobrý den, získala jsem dědictvím stavební spoření, prosím o sdělení postupu děkuji

Stavební spoření - nedospoření cílové částky

Dobrý den, dostala jsem výpověď ze stavebního spoření od RSTS. Jedná se o smlouvu z XII/2000. Z cílové částky bylo vždy sraženo 1%, ale nemám ji ještě dospořenou. Mám nárok na vrácení její poměrné části? Děkuji za info.

Stavební spoření a běžný účet

Dobrý den, stavební spořitelna Modrá pyramida mne nutí založit si účet v KB kvůli přístupu do elektronického bankovnictví stavebního spoření. Zdůvodňují to šetřením - nebudou muset posílat papírové výpisy, nemusí vyvíjet samostané elektronické bankovnictví pro SS. Tento postup se mi moc nelíbí, ale žádost o účet ( a internetové bankovnictví) jsem podepsala. Je to obvyklý postup? Nebo mám raději žádost zrušit?

Jak spořit

Dobrý den, mám dva dotazy. První dotaz se týká stavebního spoření wüstenrot. Mám spořící účet u sberbank, ale kvůli snížení úroku na 0,73% jsem se rozhodl peníze z tohoto účtu(cca 40 000) přelít na mé stavební spoření, kde mám cca 100 000kč s cílovou částkou 200 000kč. Jak mám tento přenos nadávkovat? Mám poslat všechny peníze najednou nebo je lepší je přeposílat měsíčně po určité (jaké?) částce, abych dosáhl státní podpory? Druhý dotaz: mám eura v hotovosti a chci je dát na spořící účet. Existuje banka, který by mi tato eura dovolila na spořící účet v eurech vložit aniž by je nejdříve převedla na koruny a poté zpět na eura ? Děkuji za odpověď

Ukončení stavebního spoření

chci ukončit stavební spoření, které jsem měla na 5 let. Tato doba již uplynula. Bylo mi řečeno, že peníze mi budou poukázány až za tři měsíce od výpovědi. Nevím jestli ještě po dobu těchto tří měsíců mám zasílat měsíční platbu nebo již ne.

Zcizené stavební spoření matkou

Jako dítě jsem byla v poručnické péči. Můj poručník, nevlastní dědeček založil smlouvu o stavebním spoření a do své smrti přispíval. Matka zbavená rodičovské zodpovědnosti předložila pouze návrh rozhodnutí a to ještě se zásadní chybou v označení matky - jiné jméno. Dále smlouvu vypověděla dne 31.1.2002, PM rozhodnutí o navrácení rod.zodpovědnosti je dne 19.2.2002. Potom matka na neúplně vyplněném tiskopise požádala o změnu čísla banky pro výplatu. Stavební spořitelna nyní trvá na to, že rozsudek s jiným jménem v rozsudku i v odůvodnění, s jinou adresou bydliště je pro ně závazný. Dále v původním dopise určují pouze vyplacení částky, oslovují mne jako komunikačního partnera, já byla v ústavní péči a o spoření jsem se dozvěděla nyní. Je jiné jméno a návrh rozsudku před nabytím právní moci a vyznačení doložky o právní moci a novace pouze v čísle k vyplacení možná? zašlu potřebné doklady, včetně opravy jména rozsudku z roku 2016. Děkuji za odpověď Nikola Smějová - z komunikace vyplývá, že budu muset medializovat a žádat o rozhodnutí soud - odmítají svoji argumentaci podpořit zákonným výkladem, pouze nově uvedli v korespondenci, že mají rozhodnutí soudu a výplatu provedli na základě žádosti z března, kdy se původní podmínky nezměnily. Děkuji Nikola Smějová

Jak ukončit stavební spoření

Dobrý den, chci dat výpověd na konec stavebního spoření - co k tomu potřebuji? Děkuji

Stavební spoření

Dobrý den... Ráda bych uzavřela stavební spoření. Je tam nějaké omezení věku? Je mi 55. Také bych prosila poradit, kdo poskytuje nejlepší podmínky. Děkuji moc Ina

Spoření pro děti 200 Kč měsíčně

Dobrý den, mé starší děti (10 a 8 let) mají již od narození stavební spoření díky švagrové. Spořili jsme měsíčně dříve 100, nyní 200 Kč, tato částka se odvíjí podle stavu našich financí. Cílové částky jsou na 50.000,-. Věříme, že v 18 letech se dětem tyto naspořené peníze budou hodit pro jejich potřeby. Máme i nejmladšího, bude mít 5 let. Ovšem ten spoření nemá žádné. Když se narodil, podmínky spoření se změnily, nebylo nám doporučeno zakládat stav. spoření. Ovšem rádi bychom mu také nějakým způsobem spořili, nejlépe na nějaký účet. Všechny děti mají také dětské konto Beruška u KB, ovšem nejsou nijak využívaná. Máte nějaký tip či radu, jakým způsobem začít spořit i třetímu dítěti? Děkuji.

Kdy zaniká stavební spoření

Dobrý den, chtěl bych vědět, jestli po splacení úvěru u stavební spořitelny automaticky zanikne účet nebo jestli lze na něj dále spořit a využívat všech výhod. Děkuji.

Stavební spoření - stará smlouva

Dobrý den, mám na Vás dotaz týkající se změny stavebního spoření. Jedná se o Raiffeisen stavební spořitelnu. Datum uzavření 28.08. 2003 Tarifní smlouva: od r. 2003 na D01 od r. 2013 na S 041, Cílová částka: od r. 2003 na -200 000,- Kč od r. 2010 na -500 000,- Kč Úroková sazba 2% Vedení účtu:  - od r. 2003 -70,- Kč čtvrtletně  - od r. 2006 -71,- Kč čtvrtletně  - od r. 2007 -72,- Kč čtvrtletně  - od r. 2008 -74,- Kč čtvrtletně  - od r. 2009 -77,- Kč čtvrtletně  - od r. 2010 -79,- Kč čtvrtletně  - od r. 2013 -80,- Kč čtvrtletně  - od r. 2015 -160,- Kč čtvrtletně Stavební spořitelna mění podmínky spoření. Podmínky jsou nevýhodné. 1. možnost Ukončit stávající a založit novou smlouvu - nepožaduji. 2. možnost Při setrvání se sice nebude účtovat za vedení účtu, ale sníží se úročení z 2% na 0,1% ročně. Lze se nějak bránit? Děkuji za odpověď.

Rekonstrukce střechy 600 tisíc Kč

Dobrý den, chci v tomto roce uskutečnit rekonstrukci střechy na rodinném domě, předpokládaná částka 600 000,- doba splácení by byla cca 12 let. V současné době již nemám stavební spoření. Jakou variantu bych měla zvolit. Děkuji za odpověď

Stavební spoření

Pokracovani dotazu #2422: Na odebrani statni podporu za celou dobu existence uctu jsem si pisemne stezovala 9.1., ale stale cekam na odpoved. Zadne poplatky za vedeni atd. toho stav. sporeni neplatim (smlouva byla uzavrena predtim, nez bylo poplatky vznikly). Vim, ze uroky tam nejsou nijak dobre, ale problem je v tom, ze nemam kam ty penize prevest. Zadny jiny ucet v CR nemam a kdyz jsem se v prosinci 2015 informovala o moznosti otevreni uctu u jinych ceskych bank po internetu, vsechny pozadovali cislo, pripadne rovnou kopii obcanskeho prukazu. Ja OP nemam, vratila jsem jej po zruseni trv. pobytu jak narizuje zakon. Zda se ale, ze bez OP mi ucet nikdo neotevre. Takze ted mam celkem vysokou castku ze stav. sporeni, ktera je na nyni zrusenem uctu a nemam ji kam prevest. Do CR pojedu az v rijnu, tak se pak pokusim otevrit nejaky ucet osobne (pokud se nebudou domahat OP), ale poradte mi, co mam do te doby s temi penezmi udelat... Dekuji za odpoved.

Stavební spoření a trvalý pobyt na území ČR

Dobry den, Raffeisen stav. sporitelna mi vypovedela smlouvu a zrusila ucet, protoze nemam trvaly pobyt v CR. Ucet byl otevren v roce 1999, trv. pobyt jsem ukoncila v 2007 (Raiffeisen jsem o tom informovala - odjela jsem do zahranici za praci). V rijnu 2015 mi pisemne oznamili, ze kvuli tomu, ze nemam trv. pobyt v CR, mi ucet byl zrusen a veskera statni podpora za celou dobu trvani mi byla odebrana (i ta za dobu, kdy jsem trv. pobyt v CR mela). Jak se mohu branit odebrani statni podpory za dobu, kdy jsem na ni mela narok (1999-2007) a mohu se nejak branit uzavreni uctu? Pokud vim, tak trvaly pobyt neni podminkou otevreni uctu... Penize z tohoto uctu jsem dosud neobdrzela (ucet uzavren v rijnu 2015). Chtela bych ve sporeni pokracovat (bez statni podpory), pripadne najit jine reseni pro ulozeni cele castky.

Jak spořit dětem

Dobrý den, jsme s manželem důchodci a rádi bychom spořili vnoučatům, vzhledem k tomu, že naše finanční stránka není tak skvělá, rádi bychom spořili tak 300 korun měsíčně s tím, že v případě potřeby s těmi penězi můžeme manipulovat. Napadla nás, jako byla dříve dětská vkladní knížka? Co vy na to? Děkuji za radu a odpověď. S pozdravem Sedláčková

Stavební spoření pro děti

Dobrý den, babička chce založit naší roční dceři stavební spoření. Zarazil mne nízký úrok, přitom vysoké vedení účtu (částka je roční nebo měsíční?). Nějak se nemohu dopočítat, co by bylo nejvýhodnější, když je jí rok, poradíte, prosím?

Stavební spoření - účel

Dobry den, je mozne vybrat penize ze stav. sporeni Wustenrot po jeho ukonceni na jakykoliv ucel, nebo pouze na stavebni a podobne ucely. Dekuji Tomas

Vypořádání fondu

Pokračování dotazu č. 2379: Dobrý večer, operátor v bance mi řekl, že je účet již zrušený. Nebyl to klasický účet, byly tam cenné papíry podložené penězi. I tento převod musí být tak zbytečně dlouho trvající? Děkuji Petra

Kam uložit 100 000 Kč

Dobrý den. Právě mi skončilo Stavební spoření s buřinkou. Je to 100tisíc, ale pro mne důchodkyni dost. Během následujících pěti deseti let to budu potřebovat na zuby a péči vůbec. Kam si peníze uložit? Mám jen sporožíro a to mi nepřipadá dobrý nápad. Co je mi divné, že mne vyzvali, abych zrušila trvalý příkaz/ byl 1000,- měsíčně/ , ale peníze mohu vybrat až za rok. Děkuji Černochová

Optimální spoření pro důchodce

Dobrý den, nedávno jsem se vás ptala na nejlepší spoření pro 75 letého tatínka. On mezitím navštívil ČSOB a tam mu doporučili rozložení financí do 3 produktů - penzijní připojištění, vyvážený fond ČSOB a fond s 90% hraniční jistotou. Zajímal by mě váš názor. Děkuji. Jitka Radimecká

Stavební spoření pro děti

DOBRÝ DEN, MÁM NEMANŽELSKÉ DÍTĚ, KTERÉ NEVÍDÁM. NYNÍ MI VOLALA PANÍ ZE STAV. SPOŘITELNY, ŽE MU CHCE JEHO MATKA SPOŘIT A JÁ K TOMU MUSÍM DÁT SOUHLAS, PRÝ NOVÝ ZÁKON. JE TO PRAVDA, ŽE PŘI ZALOŽENÍ STAV. SPOŘENÍ NEZLETILÉMU MUSÍ BÝT SOUHLAS OBOU RODIČŮ? DĚKUJI

Změna banky

Dobrý den, mám účet u České spořitelny kde mám vedené i stavební spoření. Chtěla bych přejít k jiné bance, ale jak mi bylo řečeno, o způsobu převodu stavebního spoření se musím dohodnout s Českou spořitelnou což si neumím představit. Jak tedy na ně? A jak mám postupovat? Protože současné bance se určitě můj odchod líbit nebude. Děkuji

Kde si vzít hypotéku?

Dobrý den, kupujeme nemovitost za 3,5mil. Vybíráme způsob jak ji financovat. 10% máme vlastní zdroje. Ptali jsme se po bankách a nejlepší nabídku máme od Modré pyramidy, jedná se o hypoúvěr. Což by měla být kombinace hypotéky a úveru ze stavebního spoření (úrok 1,89%-splatka cca 10800). Zajímalo by mě zda je na trhu něco výhodnějšího, popř. kde je u této nabídky "zakopaný pes". Jenom dodávám,že jsme oba do 30 let, smlouvy na dobu neurčitou, příjmy dostatečně vysoké. Děkuji za odpověď.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, mám běžný účet u KB, platební karty máme oba s manželem. U této banky mají také naše 3 nezletilé děti dětské účty, kde jsou uložené malé částky. Často je ihned vybereme na potřeby dětí. Také mám založený spořící účet u ING, kde se nám také ale nedaří spořit významnější částku. Zvažujeme přechod k jiné bance, samozřejmě bez poplatků. Můžete doporučit, kterou? Nevím, zda zachovat spořící účet, který nám jednu dobu posloužil pro zaslání větší částky peněz, která byla ale ovšem už hned použita. Dále starší děti mají oba založeno stav. spoření ještě za výhodných podmínek státní podpory. Pro nejmladšího nic takového nemáme. Domnívám se, že momentálně není třeba, aby děti měly svůj dětský účet u KB, předpokládám, že ani stavební spoření pro nejmladšího se zatím nevyplatí? Děkuji za odpověď.

Dotaz na pojištění

Dobrý den, můžete mi poradit ohledně zrušení pojištění nemovitosti? Toto pojištění se automaticky obnovuje k 5.7. a já jsem ho chtěl vypovědět již 19.6. ale prý to nešlo protože se o to musí požádat nejméně 6 týdnů předem podle smlouvy. Říkali to i na pobočce kam jsem volal. (Bohužel o tom nemám písemný doklad) Existuje nějaká možnost jak se z toho vyvléknout? Ve smlouvě je dodatek, že je možno to zrušit i podle dalších ustanovení uvedených v zákoně - nevím jaká ustanovení to jsou. Podle nějakých informací se pojištění zruší když nezaplatím, ale až po čtvrt roce, kdy mi zašlou upomínkua pak budu muset zaplatit pokutu plus poměrnou část pojištění. Je takováto šesti týdení výpovědní lhůta standartní? Zdá se mi že dělají zbytečné problémy a chtějí za každou cenu aby nepřišli o pojistné za další rok. Děkuji

Dotaz na běžný bankovní účet

dobry den chci se zeptat jestli je mozne u vas zalozit detsky ucet? Dekuji za odpoved :)

Dotaz na spoření

Dobrý den, na začátku května se mi narodil syn, jeho babička mu dala k narození nějaké peníze. Chtěla bych mu proto založit nějaký dětský účet s tím, že peníze mu tam budeme více méně spořit. Na internetových stránkách www.banky.cz jsem porovnávala dětské účty, jako nejlepší mi jednoznačně vyšla ČSOB. Když jsem ale dnes navštívila jednu z poboček, bylo mi řečeno, že Dětské konto Slůně se dá založit pro dítě od 8 let věku, což na zmíněném portálu není uvedeno (nebo jsem to přehlédla). Kvůli těmto drobným nepřesnostem chci poprosit o radu, jaký účet a u které banky by byl nejvýhodnější (KB, Modrou pyramidu a Českou spořitelnu jsem předem kvůli špatným zkušenostem vyřadila). Za odpověď děkuji.

Dotaz na spoření

dobrý den, mám letos narozené dítě, chci mu co nejdříve začít spořit. Jedna z možností je stavební spoření, kterou banku / produkt by jste doporučili? Další možnost jsou investiční fondy, můžte zde něco doporučit? a jaký je váš názor na Fondy životního ciklu?? děkuji za odpověď. MM

Dotaz na spoření

dobrý den. chtěl by se zeptat když mi mamka spořila na spořeni a dozvěděl jsem se aš teď poradíte mi. děkuji vam.

Dotaz na spoření

mam u vas stavebni sporeni mam dotaz jesli je mozne predcasne zrusit a za jakych podminek.dekuji za odpoved

Dotaz na spoření

Dobrý den, na můj běžný účet mi mají přijít peníze ze stavebního spoření, chtěla jsem se pouze zeptat, jsem u KB a vůbec netuším jak to funguje pokud bych chtěla vybrat třeba 100 000Kč hned? Za jak dlouho je mi banka povinna vyplatit tyto peníze? Děkuji..

Dotaz na spoření

Hezký den! Uvažuji o ukončení Stavebního spoření, kde je cca 130 tisíc a nebo penzijního s 30 tisíci. Na obojí účty již delší dobu peníze nedávám! Co zrušit-ponechat vzhledem k připsanému ročnímu výnosu, ale i ztrátám za poplatky z vedení účtů? Jsem důchodkyně a ráda bych zbytečné náklady snížila a upravila na minimum. Mocděkuji za radu! S pozdravem Eva Pavelkova

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č. 1821: Dobrý den, děkuji Vám za odpověď pane Jermáři. Jednalo by se o částku 100 tis. Kč, cílová částka by mohla být až 160 tis. Kč. Který spořící, případně roční termínovaný účet vklad byste mi mohl doporučit? Kterou spolehlivou banku bych měla vybrat? Děkuji. O.H.

Dotaz na spoření

Dobrý den, chtěla bych vložit dvacetiletému vnoučeti určitou částku na nějaký spořící účet, který by mu nejlépe zhodnotil peníze (bez rizika) za 5-6 let. Jaký produkt a u které spořitelny byste mi mohl doporučit? Přemýšlím o stavebním spoření. Děkuji. O. H.

Dotaz na spoření

Dobrý den, chci poopravit údaje na stavební spoření své a svých dětí. Po rozvodu jsme se přestěhovaly na novou adresu-týká se to smluv: Petra Smejkalová č.smlouvy XXX Jakub Smejkal č.smlouvy XXX Pavlína Smejkalová ml. č.smlouvy XXX Pavlína Smejkalová ml.č.smlouvy na pojistku XXX Pavlína Smejkalová č. smlouvy XXX Nová adresa je:XXX Předem díky za vyřízení. S práním krásného dne Smejkalová

Dotaz na spoření

Dobrý den mamina Dagmar Hoblová má u stavební spoření od roku 1999 chci se zeptat zda je možné z tohoto spoření odebrat část peněz a spořit potom dál.Jsou tam nějaké poplatky z vybrání popřípadě bude nějaká změna díky tomuto výběru?děkuji Ledvinová

Dotaz na spoření

Mám uzavřené stavební spoření u ČS, a.s. již od roku 2001, nemám dospořenou cílovou částku, ale teď bych ráda vložila takovou částku, abych získala max. státní podporu. Bude u mě podpora 10% z max. 20000 nebo podle roku založení spoření, tj. 4500 z max. 18000? Děkuji za odpoveď.

Dotaz na spoření

Hezký den přeji, mám dotaz ohledně ČMSS a vkladní knížky. Když dítěti už bylo 17 let a má právo si to zrušit a převést na účet, tak to trvá maximálně 3 měsíce. Jelikož dítě jde na internát, tak to chceme platit z toho, tak nevíte, jak by to šlo urychlit třeba?

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č. 1555: Prosím,ještě mám jeden dotaz státní podpora se dostává každý rok nebo až při naspořené určité částce. Předem děkuji Strnadová

Nespokojený klient banky chce přejít

Dobrý den, už dlouhá léta jsem nespokojeným klientem ČS, avšak má trpělivost s touto institucí přetekla a rád bych přešel se svými závazky a účtem do jiné banky. U ČS mám mimo spořícího účtu i stavební spoření a spotřební úvěr, kdy u st.spoření mám nárok na vznik úvěru za dva měsíce. Chtěl bych se tedy zeptat, zda je možné přejít k jiné bankovní instituci alespoň s osobním a spořícím účtem (tzn. zda úvěr ze stavebního a spotřebního úvěru není podmíněn účtem u stejné banky)? Popřípadě, jestli by nebylo vhodnější v této době, tedy v době vzniku nároku na úvěr ze st. spoření refinancovat oba dva úvěry, u jiné banky, do jednoho úvěru? Děkuji za radu. Michal R.

Výběr ze stavebního spoření

Chci se zeptat, když mám stavební spoření, jestli si můžu z něho určitou částku vybrat a ve spoření dále pokračovat jde to ? 
Vojtěch

Zrušení výpovědi stavebního spoření

Dobrý den, prosím odpověď na otázku, zda je možné zrušit již podanou výpověď stavebního spoření. Děkuji G

Zpožděná platba na stavební spoření

Dobrý den, mám stavební spoření u Raiffeisen banky a každý měsíc mám do 27 poslat peníze na vklad, ale tenhle měsíc se mi na účtě peníze nemohly odeslat, protože mi je srazili poplatky, takže platba se neuskutečnila a já teď nevím, jaké za to dostanu penále, když přetáhnu den nebo dva dny platby.
Tomáš

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám dotaz. Chtěl bych zrušit stavební spoření. A zajímá mě jak dlouho trvá než mi vaše banka vyplatí peníze? Děkuji za rychlou odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na doporučení nejvýhodnější banky na sprostředkování úvěru či hypotéky na částku 125 000,- za účelem koupi chatky se zahrádkou. Chtěla jsem úvěr ze stavebního spoření, aby byl co nejmenší úrok a ČS mi oznámila, že stavební spoření se nestahuje na koupi chatky :-( a nabídli mi půjčku s 15% úroku, což je hrozný :-(

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, děkuji velice za odpověď na otázku č. 1375. Měla bych na Vás ještě jeden dotaz. Když jsem si na internetu porovnala stavební spoření, tak mi asi nejlépe vychází Wustenrot. Zeptala bych se Vás tedy, když byste si chtěl založit stavebko (cílová částka 100 000 Kč, vstupní kapital 50 000 Kč, měsíční splátka 500 Kč.), u které stavební spořitelny byste si jej založil? Raiffka mi vychází asi nejhůře ze všech. Ještě mám jeden dotaz. V Raiffeisen stavební spořitelně mi bylo sděleno, že úrokovou sazbu 2% mi mohou nabídnout jen do konce dubna, že prý poté bude již všude možné čerpat jen 1 %. Nevíte, jestli toto je pravda? předem děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, právě mi končí smlouva na stavební spoření u "Raiffeisen stavební spořitelna", kde jsem si spořila 500 Kč/měsíčně. Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaký typ na stránky, kde bych si mohla porovnat všechny stav.spořitelny. Jde mi hlavně o porovnání úroku (zhodnocení vkladu), poplatku za vedení účtu, poplatek za zřízení nové smlouvy. Ráda bych ve spoření dále pokračovala, ale nevím, zda "Raiffka" je úplně vhodná (poplatek za vedení účtu 360Kč, poplatek při zřízení nové smlouvy cca 2000Kč). Přijde mi, že si na poplatcích berou hodně. děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, dnes mi Modra pyramida usty bankovniho poradce v KB oznamila, ze mi od pristiho mesice snizi urokovou sazbu z vkladu ze 2% na 1%. Sporim od 07/2007 - takze loni v cervenci jsem uz sporil 6 let. Cilovou castku mam na 300 tis, nasporeno cca 160 tis. Smouva by mela trvat do nasporeni cilove castky, mylim se? Tak byla uzavrena... Nebo smlouva byla naplnena sporenim po dobu 6-ti let? Mohou mi takto snizit platnou urokovou sazbu na smlouve? Diky za info... J.Trojan

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, V roce 2008 jsem si založil stav.spoření u ČS (Buřinka) a v roce 2010 jsem pořeboval 300tis na koupi bytu.Ve spořitelně mně dopuručili překl.úvěr z důvodu nedostatečné částky na st.spoření.Úrok překl.úvěru je 6,35% a st.spoření 4,75%.Při dotazu 7.2.2014 kdy skončí překl.úvěr mi bylo zděleno že v roce 2019.Měsíční splátka je 2850kč která se dělí na pokrytí úroků a část jde na stavební spoření.Chtěl jsem zrušit tento úvěr a vzít si hypotéku od jiné banky s menším úročení ale stávajíci banka mi nechce tento pro mne nevýhodný úvěr přes veškeré moje písemné žádosti zrušit.Nemáte radu jak jinak postupovat. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, moje dcera,která pobírá invalidní důchod uzavřela v pátek 31.1.stavební spoření,a až doma řekla,že má na účtě 37 Kč a to je vše co má,nevím,jak to bude platit,je možné to ještě zrušit? Vím,že byla na poště.Děkuji za odpověď,má platiti 900 Kč nebo zda to půjde snížit.Moc děkuji matka.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den poslal jsem do Vaší spořitelny omylem dvě platby na shodnou částku 3130,-Kč jednu z GE money bank a druhou z Raifeisen Bank dne 29.1. v dopledních hodinách, spletl jsem si čísla bank místo 7970(Wustenrot) jsem to poslal k Vám na 7990. vše mohu doložit,že peníze měly dorazit na stavební spoření Wustenrot-můžete mi nějak pomoci k mým penězům? děkuji Holšan

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, sjednala jsem si stavební spoření , podepsala smlouvu a ted mám poslat první spořící částku na účet. Vyskytla se mi nepředpokládaná investice a tak chci od smlouvy odstoupit. Je to možné?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ! Moje žena má u Vás stavební spoření. Dne 27.12.2013 přes mé PC posílala částku 6.000 Kč. Já jsem dnes 06.01.2014 zjistil, že peníze se vrátily zpět na účet. Příčinou bylo chybně uvedené číslo - ZAPOMNĚLA na předčíslí "51". Správné číslo účtu je: 51-1016606079 / 8060. Co by měla nyní udělat ??? Za Vaši odpověď děkuju

Dotaz v bankovní poradně

Prosím o zaslání potřebných údajů při jednorázové platbě pomocí internetového bankovnictví. Jedná se stavební spoření

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, sestra založila dceři stavební spoření a teď ho potřebuje zrušit. Je svobodná matka a otec dcery nemůže podepsat výpověď smlouvy. V OP má stav svobodná. Jakým způsobem může smlouvu vypovědět. Děkuji za odpověď. Nováková

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,zrusila jsem stavební spoření k 30.10.2013 a chtěla bych vědět kdy mi budou vyplaceny peníze.Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,zrušila jsem předčasně stavební spoření a chtěla bych vědět za jak dlouhou dobu přijdou peníze a zda mi mohou být poslány na adresu složenkou když mám uvedeno že je chci na učet.Na koho se mám obrátit.Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Mám účet u České spořitelny Studentský, je mi 19 let. A chtěl bych si uzavřít bud stavební spoření a nebo spořící účet. Chtěl bych se zeptat co je pro mě výhodnější když bych na spoření každý měsíc odváděl (+- 600Kč až 1000Kč). Zda kterou banku bych měl zvolit. Jestli mi poradíte ohledně úroku, poplatků, příspěvků. Děkuji Lukáš

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, v nejbližší době očekáváme vypořádání spoluvlastnických podílů na domě - asi budeme dokupovat 1/4 podílu. Máme s manželem stavební spoření u lišky 6 let, naspořeno oba přes polovinu cíl.částky. Budeme oba potřebovat úvěr ze stavebního spoření. dotaz-jak dlouho asi trvá vyřízení tohoto úvěru, aby peníze, pokud dojde k vypořádání podílů, došly na příslušný účet do konce roku? Co je vše nutné k poskytnutí tohoto úvěru ze stavebního spoření? (jedná se o cíl.částky 300 a 200 tis.) děkuji j

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co se děje s financemi na doplaceném stavebním spoření /tedy doba 5 let/, aby jste rozumněl: moji rodiče založili spoření pro mého syna na 5 let, po uplynulé době mi to dali ať buďto spořím dál nebo to použiju, neudělala jsem ani jedno a už uplynulo cca.6 let, já se jen bojím, zda-li to nějak nepropadlo bance nebo prostě jestli o to nepřijdu. Děkuji za případnou odpověď a Váš čas.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, Chtěl jsem se zeptat, když jsem si založil stavební spoření u české spořitelny a pošlu si na něj nějaké peníze a poté si tam nic posílat nebudu, zda mi bude i tak poskytována státní podpora ve výši 4,75% a úroková sazba 2%, nebo si tam musím posílat každý měsíc nějakou částku? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla bych se zeptat co by bylo lepší pro má vnoučata,jestli spořící učet nebo stavební spoření.a jestli abych z toho měla i něco já,nějaké bonusy. jsem váš klient .Čápová .napište mi prosím na meila.mám totiž nočnní,tak dlouho spím.děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám u vás stavební spoření pro děti již sedmý rok. Cílová částka je 100000,- naspořeno je cca 60000,- .Děti jsou již dospělé, ale ještě nevydělávají. Chci se zeptat, zda je možné přerušit spoření a začít, až budou mít svoje prostředky, nebo je lepší smlouvu ukončit a znovu si ji založit. Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,máme u ČESKOMORAVSKÉ STAVEBNÍ SPOŘITELNY uzavřené stavební spoření, MŮZEME JEŠTĚ VYUŽÍT BONUSOVÝ VKLAD OD LIŠKY? Díky za odpovědˇ!

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám u vás dvě stavební spoření na své jméno vedené na dvou účtech. Je možné spojit tyto dvě spoření na jedno s použitím jednoho účtu? Děkuji za odpověď. Otakar Sládek, Ostrava.

Dotaz v bankovní poradně

Prosím o sdělení, zda má Česká spořitelna - kde mám stavební spoření se 4% úrokem, které sice již skončilo ale vzhledem k tomu, že jsem peníze nepotřebovala nechala jsem je na účtě. Nyní jsem dostala dopis s výpovědí. Musím na toto přistoupit nebo ne? děkuji za odpověď. Poislová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý Den Chtěl bych se zeptat, mám založené od roku 2000 stavební spoření u KB. Nyní bych si rád peníze z něj převedl na svůj účet. Prý se to ale převede až za tři měsíce od září takže vlastně za 4. Je možné to urychlit? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám dotaz.....Mám učet u České Spořitelny nechala jsem tam synovi udělat stavební spoření k mému učtu je totiž nezletilý......Chtěla bych si osobní učet zrušit a přejít k jiné bance tím pádem nevím, co se stane s tím Stavebním spořením bude zrušeno nebo převedeno do té nové banky???Děkuji za odpověd

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám založené od roku 2008 stavební spoření u české spořitelny, tehdy jsem dávala vklad 1500,- od té doby sem na účet nic neposílala z důvodu nízkých financí, chci se zeptat, jestli nehrozí nějaký postih, popř. jesti můžu začít posílat peníze ještě teď...děkuji moc za odpověd

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den! Mám 5 let stavební spoření, jehož zůstatek je mínus 122 Kč,můžu toto spoření zrušit? A musím doplatit těch 122 Kč? Děkuji za odpověď! S pozdravem Anna

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, hledáme vhodnou hypotéku pro koupi zavedeného hotelu s restaurací na Lipně, kde budeme bydlet. Prodejní cena je 3.800.000,-- ale tržní je mnohem vyšší. Budeme potřebovat hypotéku na celou částku s 5ti letou fixací na cca 20 let. Za rok nám končí 3 stavební spoření a máme byt a garáž v OV v ČB, které chceme pronajímat. Máte pro nás nabídku?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, prosím o sdělení - pokud vypovím své stavební spoření letos např. v květnu, a v únoru 2013 vložím ještě na účet vklad, připočte se mně při vypořádání k uspořené částce státní podpora za rok 2013? Děkuji za odpověď M.Nestler

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám u vás již 10 let stavební spoření,cílovou částku mám 500 000,naspořeno 300 000. Peníze vybírat nechci,poraďte mi prosím jestli mám založit ZLATÝ ÚČET .Děkuji Braunová Věra.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den nevím na koho se obrátit,ale mám založene stavební spoření od pyramidy a chtěl jsem ho na pobočce zrušit a vybrat naspořené peníze,ale paní mi je převedla někam jinam a nikdo neví kde jsou.a paní Hanzliková Dana mi od té doby nebere telefon.moje r.č. XXX.....bohužel číslo smlouvy mám jen to nové kam mi měla převest finance a to je XXX....tak se tedy ptam kde jsou moje naspořené peníze?děkuji s pozdravem J.Tesař mob.XXX

Dotaz v bankovní poradně

V loňském roce jsme s manželkou ukončili stavební spoření s tím, že jsme zaplatili celou částku spoření za rok 2011. Bylo nám řečeno, že státní podporu za rok 2011 dostaneme vyplacenu v roce letošním. Do dnešního dne žádné peníze na náš účet nepřišly. Tel.: 602 702 214

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda mohu vypovědět stavební spoření u ˇ|Ceské spořitelny na kterékoliv pobočce nebo jednatelství, nebo zda jen tam, kde bylo založeno. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, rodiče mi při narození založili stavební spoření, rádi bychom se podívali, kolik je tam již naspořeno, je možné to přes internet zjistit? Děkuji za odpověď Denisa Palicová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chci se zeptat na pár věcí, jsem v Dětském domově, pobírám Syrotčí důchod 6900. V domově chci být co nejdýl to půjde takže dokud budu studovat, mám stavební spoření, které bude koncem tohoto roku končit mám tam našetřeno cca 200 000,- Kč, Chtěl jsem si vzít hypotéku na byt a okamžitě ho dát do pronájmu dokud budu v DD. Myslíte že by šlo todle nějak zrealizovat, či nikoli. Životní pojistku mám zřízenou. A ručil bych nemovitosti kterou bych zakoupil. Díky S pozdravem Michal.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda li jde stavební spoření zrušit přes internet.děkuji za odpoved Bálkova Kateřina

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je možné zrušit stavební spoření,spořím u česke spořitelny od 15.1.2009 děkuji za odpověd.Bálková Kateřina

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jak to bude vypadat se stavebním spořením a st. podporou od 1.1.2013. V tisku proběhlo, že od 1.1.2013 bude státní podpora pouze účelová, tj. na bydlení. Myslí tím jenom státní podporu za r.2013 např. Kč 2000,-? Rozumím tomu správně, že všechny moje úspory a státní podpory do 31.12.2012 mohu vybrat a koupit si například automobil?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda vaše banka poskytuje rovněž úvěry pro SVJ na opravy nemovitostí, v našem případě činžovního domu s 19ti jednotkami ve vlastnictví 8mi vlastníků. Našemu SVJ Donská 10, by se jednalo o úvěr ve výši cca 300-350 tisíc na opravu fasády domu, ale máme zájem výlučně o "půjčku" bez zástavy nemovitosti. Děkuji za odpověďRychlé odkazy

Banky v ČR