Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1433, Dotaz v bankovní poradně

Nejvýhodnější banka na úvěr či hypotéku na koupi chatky se zahrádkou za 125 000,-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na doporučení nejvýhodnější banky na sprostředkování úvěru či hypotéky na částku 125 000,- za účelem koupi chatky se zahrádkou. Chtěla jsem úvěr ze stavebního spoření, aby byl co nejmenší úrok a ČS mi oznámila, že stavební spoření se nestahuje na koupi chatky :-( a nabídli mi půjčku s 15% úroku, což je hrozný :-(

Dobrý den,

hypotéka by byla nejvýhodnější (úrok cca. 3%), ale v takto malém objemu je banky bohužel neposkytují - méně než 200 000 Kč nepůjčují (hypotéka je poměrně dost papírování, odhad zástavní hodnoty nemovitosti, katastr, atd.). Tedy nezbývá než si buď na chatku našetřit nebo zkusit spotřebitelský úvěr s úrokem 9-10% od Air-Bank, Equa Bank či ZUNO Bank (kromě úroku zde již neplatíte žádné poplatky za zřízení či vedení půjčky).

Při úroku 10% Vás Vás to bude v prvním roce stát cca. 12 500 Kč - zvažte, zda-li Vám rok užívání chatky přinese užitek adekvátní 12 500 Kč. Pokud ano, jděte do toho. Pokud ne, raději počkejte a šetřete.

Před koupí chatky si nezapomeňte ověřit, patří-li pozemek pod chatkou a zahrádka taktéž prodejci nebo to má v nájmu.

Petr JermářBanky.cz