Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #12228, Stavební spoření pro vnoučata

Jak správně rozdělit finanční dárek mezi vnoučata?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
29.12.2020 Spoření

Pokračování dotazu č. 12 222: Dobry den, mam dve dcery, jedna ma deti 6 let a 9 let. Druha ma deti 7 let a 10 let. Kazdemu vnouceti bych chtela dat 100 tisic. Prosim o radu, jake jsou moznosti. Dekuji

Dobrý den,

pro bezrizikové uložení cca 100 000 Kč/vnouče bude nejvhodnější stavební spoření. Doporučuji vše probrat s dcerami a nemají-li vnoučata doposud založená stavební spoření, ukládejte každému 1 700 Kč měsíčně (se stavebními spořitelnami lze dohodnout i jednorázové uložení větší částky a docílit tím tzv. předplatného pro čerpání státní podpory). Peníze budou úročeny 1% a ročně získá každé vnouče státní podporu 2 000 Kč. Celkové zhodnocení tak bude přes 3,5%. Peníze bude možné ze spoření vybrat po 6 letech.