Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #8877, Končí mi stavební spoření, mám vše vložit na nové?

Končí mi stavební spoření, mám vše vložit na nové?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
7.2.2020 Spoření

Dobrý den, blížím se k cílové částce stavebního spoření a bylo mi doporučeno, pokud peníze nepotřebuji všechny ihned, vložit rovnou celou částku (cca 100 000 Kč) na dalších 6 let stavebního spoření, s tím, že tedy budu mít nárok na státní podporu a budu si moci například více přispívat na penzijní připojištění. Co si o to myslíte? Nebylo by lepší vložit na termínovaný účet a spořit si znovu?

Dobrý den,

toto řešení je naprosto nevhodné, zbytečně byste na něm prodělala. Na stavební spoření (s úrokem 1%) ukládejte měsíčně přesně 1 700 Kč, čímž dosáhnete na max. státní podporu a zároveň minimálně znehodnotíte své vklady (úrok 1% je při dnešní 3% inflaci opravdu málo). Obyčejný spořící účet Vám dnes bez podmínek a poplatků nabídne 1,6%, termínované vklady s termínem na 2 roky např. 2,3% (tedy 2x více než nabízí stavební spoření s úvazkem na 6 let).