Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1227, Dotaz v bankovní poradně

Co dělat, když má dcera s invalidním důchodem na stavebním spoření pouze 37 Kč?

Dobrý den, moje dcera,která pobírá invalidní důchod uzavřela v pátek 31.1.stavební spoření,a až doma řekla,že má na účtě 37 Kč a to je vše co má,nevím,jak to bude platit,je možné to ještě zrušit? Vím,že byla na poště.Děkuji za odpověď,má platiti 900 Kč nebo zda to půjde snížit.Moc děkuji matka.

Dobrý den,

u stavebního spoření není povinnost nic platit/pravidelně vkládat, tedy nemusí roky vložit ani korunu. Na druhou stranu již asi zaplatila (či jí byl ze spoření stržen) poplatek za sjednání stavebního spoření (obvykle 1% z cílové částky, např. 1 500 Kč pro cílovou částku 150 000 Kč) a ročně jí bude navíc stavební spoření stát cca 300-360 Kč na poplatcích za vedení produktu.

Stavební spoření je možné kdykoliv zrušit, výpovědní lhůta 3 měsíce (od konce měsíce, ve kterém byla podána výpověď). Ale poplatky Vám nikdo bohužel nevrátí.

Petr JermářBanky.cz