Jaká banka nabízí nejlepší úročení a výhodné poplatky za spořicí účet pro děti?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
15.1.2021 Spoření

Dobrý den, po přečtení vašich odpovědí ohledně spoření pro děti jsem zjistila, že je nejlepší spořit měsíčně částku 1 700 Kč. Ráda bych se však zeptala, jaká banka momentálně nabízí nejlepší úročení s ohledem na poplatky za založeni a vedení účtu. Zda třeba momentálně není nějaká akce? Vyplatí se vůbec při dnešní inflaci spořit dítěti nebo je jiná forma spoření? Mohla bych spořit měsíčně cca 2 000 Kč. Dále bych se chtěla zeptat na vkladní knížku, jak přesně funguje. A kdybych ji svému dítěti založila, zda jsou tam úroky. S přáním krásného dne.

Dobrý den,

doporučení spořit dětem přesných 1700 Kč měsíčně se týká stavebního spoření, kde ročním vkladem 20400 Kč dosáhnete na maximální státní podporu 2000 Kč za rok. Při úroku nabízeném dnes většinou stavebních spořitelen ve výši 1% pak budou peníze ročně zhodnocovány 3,6%. Tím porazíte i současnou inflaci (3%). Podívejte se na náš srovnávač stavebního spoření.

Bohužel výše uvedená kombinace platí pouze pro spoření uvedených 20400 Kč. Za 6 let naspoříte vašemu dítěti 122400 korun a získáte pro něj úrok a státní příspěvek. To vše při jakž-takž rozumných poplatcích dává dnes nejlepší výnos ze spoření na trhu!

Vkladní knížky aktuálně již pro spoření vhodné nejsou. Vkladní knížka dnes funguje již jen u 3 bank, má nízký úrok, složitou manipulaci a nejde ji sjednat on-line.

Lepší výnos než vkladní knížka vám dnes určitě zajistí spořící účet, nebo termínovaný vklad. Dlouhodobě nejlepší výnosy poskytují investice na kapitálových trzích. Nemohu vám nyní radit konkrétní investici do akcií, ale průzkumy dokladují, že investice do akciových indexů přináší vyšší zhodnocení než termínované vklady, nebo než dluhopisy. Podle objemu vámi uvažovaných prostředků by tak kromě stavebního spoření přicházel v úvahu bezpečný termínovaný vklad, nebo méně jistá ale výnosnější kapitálová investice.