Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2545, Zcizené stavební spoření matkou

Zcizené stavební spoření matkou, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
25.2.2016 Spoření

Jako dítě jsem byla v poručnické péči. Můj poručník, nevlastní dědeček založil smlouvu o stavebním spoření a do své smrti přispíval. Matka zbavená rodičovské zodpovědnosti předložila pouze návrh rozhodnutí a to ještě se zásadní chybou v označení matky - jiné jméno. Dále smlouvu vypověděla dne 31.1.2002, PM rozhodnutí o navrácení rod.zodpovědnosti je dne 19.2.2002. Potom matka na neúplně vyplněném tiskopise požádala o změnu čísla banky pro výplatu. Stavební spořitelna nyní trvá na to, že rozsudek s jiným jménem v rozsudku i v odůvodnění, s jinou adresou bydliště je pro ně závazný. Dále v původním dopise určují pouze vyplacení částky, oslovují mne jako komunikačního partnera, já byla v ústavní péči a o spoření jsem se dozvěděla nyní. Je jiné jméno a návrh rozsudku před nabytím právní moci a vyznačení doložky o právní moci a novace pouze v čísle k vyplacení možná? zašlu potřebné doklady, včetně opravy jména rozsudku z roku 2016. Děkuji za odpověď Nikola Smějová - z komunikace vyplývá, že budu muset medializovat a žádat o rozhodnutí soud - odmítají svoji argumentaci podpořit zákonným výkladem, pouze nově uvedli v korespondenci, že mají rozhodnutí soudu a výplatu provedli na základě žádosti z března, kdy se původní podmínky nezměnily. Děkuji Nikola Smějová

Dobrý den,

od kdy do kdy bylo stavební spoření sjednáno, kdy a komu bylo vyplaceno?

Došlo-li k ukončení a vyplacení spoření v roce 2002 (tedy před 14 lety), tak se obávám, že na soudy a jakoukoliv nápravu je již dnes pozdě (přestože to jistě je velmi nespravedlivé, že Vaše úspory od dědečka zcizila Vaše matka).

Dnes již platí zcela jiné právní výklady, kdy naopak majetek dítěte (stavební spoření, dětský účet - ať už mu na něj přispívá kdokoliv) je skutečně dítěte a rodiče ani nikdo jiný si ho nemůže nechat jen tak vyplatit (bez potvrzení opatrovnického soudu, kde se musí dokázat, že peníze půjdou ve prospěch dítěte).