Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #11583, Rodiče mi nechtějí vydat peníze ze stavebního spoření

Rodiče mi nechtějí vydat peníze ze stavebního spoření, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
27.10.2020 Spoření

Dobrý den, má otázka asi přesahuje i do lidskoprávní oblasti, ale za pokus nic nedám. Bylo mi založeno stavební spoření, na kterém k mým 18. narozeninám bylo 100 000 Kč. Rodiče mám rozvedené a na spoření šly peníze z výživného mé matky. Peníze byly vybrány na účet mého otce, který nad nimi chtěl mít kontrolu. Nyní bych rád půjčil své matce peníze na opravu auta, ale otec mi odmítá část peněz vydat (15 000 Kč) s tím, že peníze investoval do úpravy jeho bytu. Peníze mi prý vydá jen na studium nebo koupi nemovitosti. Je nějaká možnost, jak z něj eventuálně peníze právně vymáhat nebo jsem se jich de facto vzdal při vybrání stavebního spoření na jeho účet? S přáním hezkého dne.

Dobrý den,

peníze z Vašeho stavebního spoření jsou Vaše a neměly být uloženy na otcův účet. Pokud se tak stalo, můžete nárokovat vydání peněz i právní cestou, ale to může mít velké dopady na vztahy v rodině. Upřímně, tyto peníze neměly sloužit na úpravy otcova bytu, ani by nyní neměly být použity na opravu matky auta. Pokud Vám rodiče peníze jednou darovali, neměli by je chtít zpět (navíc pro takto malicherné důvody).