Kam vložit peníze na spoření a jaké jsou optimální částky?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
12.11.2017 Spoření

Dobrý den, velice se mi líbí Vaše příspěvky, a proto věřím, že byste mi to trochu mohl ještě lépe objasnit a zároveň poradit, kam bych měl vložit peníze na spoření, aby mi to vyšlo co nejlépe, jelikož tématu ohledně financí moc dobře nerozumím. Uvažuji o stavebním spoření, kdy bych teda podle Vašeho článku, aby mi to vyšlo co nejvýhodněji měl vložit svoji první částku někdy během začátku prosince a poté následně, pokud tedy tomu dobře rozumím:

  • 1. PROSINEC 2017 20 000,- Kč
  • 2. PROSINEC 2018 20 000,- Kč
  • 3. PROSINEC 2019 20 000,- Kč
  • 4. PROSINEC 2020 20 000,- Kč
  • 5. PROSINEC 2021 20 000,- Kč - v tomto roce 2021 podám výpověď začátkem října (nejsem si teď jist, zda se za výpověď něco ještě platí)
  • 6. LEDEN 2022 20 000,- Kč

Poslední státní podpora mi bude tedy připsána na účet až v roce 2023 koncem jara dle Vašeho článku. Pochopil jsem to prosím správně? Pokud ano, bylo by moc fajn, kdybyste mi zároveň poradil, kde si mám stavební spoření založit a kolik si mám nastavit jako cílovou částku. Mockrát Vám předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jsme rádi, že se Vám náš bankovní portál líbí. Vaše strategie nastíněná výše je zcela správná. Jen bych doporučil vkládat peníze na účet stavebního spoření pravidelně každý měsíc, třeba 1 700 Kč (mimo prvního a posledního roku, kdy vložíte 20 000 Kč naráz). Stavební spořitelny dnes v obchodních podmínkách více vyžadují pravidelné spoření (bez něj mohou, ale nemusí, spoření vypovědět).

Stavební spoření doporučuji sjednat online u Stavební spořitelny ČS s cílovou částkou 300 000 Kč. Při online sjednání platíte poplatek jen 495 Kč. Není třeba naspořit celou cílovou částku a zvolit lze taktéž 150 000 Kč. Ale proč ne plných 300 000 Kč, když to nestojí nic navíc. K tomu si navíc sjednejte zdarma pasivní internetbanking, kde budete moci sledovat spoření online (čímž ušetříte na poplatcích za papírové výpisy). Za výpověď se nic neplatí.