Buřinka pomáhá financovat lepší bydlení pro děti i dospělé. Stavební spořitelna České Spořitelny se snaží dělat pro klienty jednoduché a srozumitelné produkty. Obchodní činnosti ČS stavební spořitelna zahájila v roce 1994, vyrostla od té doby v renomovanou společnost a zaujala přední pozice na trhu. Stavební spořitelna České spořitelny dnes nabízí i úvěry pro právnické osoby - bytová družstva a společenství vlastníků.
Buřinka pomáhá financovat lepší bydlení pro děti i dospělé. Stavební spořitelna České Spořitelny se snaží dělat pro klienty jednoduché a srozumitelné produkty. Není to tak složité, produktem je vlastně jen úvěr na rekonstrukci bydlení a stavební spoření s příspěvkem státu.
Obchodní činnosti ČS stavební spořitelna zahájila v roce 1994, vyrostla od té doby v renomovanou společnost a zaujala přední pozice na trhu. Stavební spořitelna České spořitelny patří do jednoho z kapitálově nejsilnějších seskupení na tuzemském trhu – finanční skupiny České spořitelny. Buřinka tak může využívat celé sítě poboček České spořitelny a navíc sítě poradců. Chcete-li hledat či filtrovat v přehledu poboček Buřinka - stavební spořitelny ČS, stačí přes tlačítko v profilu instituce přejít do sekce pobočky.
Jediná stavební spořitelna na českém trhu, která má v názvu hned dvakráte slovo „spořitelna“, známá též jako stavební spoření Buřinka. Ze všech stavebních spořitelen má asi nejlépe zpracovaný web, který obsahuje také interaktivní přehledné kalkulačky na stavební úvěr i spoření.
Stavební spořitelna České spořitelny dnes nabízí i úvěry pro právnické osoby - bytová družstva a společenství vlastníků. Buřinka stavební spoření jako jedna z prvních v roce 2018 nabídla založení stavebního spoření online až pro cílovou částku 400.000,- Kč. Založení stavebního spoření nebo žádost o úvěr na rekonstrukci u Buřinky lze tedy doporučit pro jednoduchost a spolehlivost Stavební spořitelny ČS.
Stavební spořitelna ČS pracuje usilovně na rozvoji produktů i získávání nových klientů.
Stavební spoření Buřinka byla jednou z prvních spořitelen, která umožnila spořit on-line. Od roku 2018 je možné na webu požádat o založení stavebního spoření až do výše cílové částky 400 000 Kč a (tehdy) podepsat na pobočce České Spořitelny. V roce 2019 Spořitelna České Spořitelny poprvé umožnila uzavření smlouvy o stavební spoření zcela online, bez nutnosti chodit na pobočku. Nyní již nejde o krátkodobou akci, ale je možné kdykoliv založit stavební spoření on-line. Tím Buřinka stavební spoření umožňuje zájemcům o stavební spoření ušetřit až 4 000 Kč za poplatek, který jinak z velké části inkasoval spolupracující poradce. Bylo to revoluční, ale úspěšné! Dnes se založení stavebního spoření on-line, bez nutnosti jít na pobočku, stává standardem.
Zvýhodněný úvěr může získat účastník stavebního spoření, ale rovněž neklient Buřinky. Stavební spořitelna České Spořitelny logicky nabízí i přestěhování úvěru = refinancování. Podmínkou úvěru u Buřinky je ručení financovanou nemovitostí, zástava v prvním pořadí. Klienti České spořitelny mohou využít zjednodušené posouzení žádosti. Postačí jim občanský průkaz a souhlas s využitím dat z běžného účtu. Údaje si získá stavební spořitelna sama. Klienti ostatních bank musí doložit potvrzení příjmů od zaměstnavatele, nebo daňové přiznání. Dále výpis z účtu na který chodí výplata za 6 měsíců a doklady o nemovitosti. Úvěr ze stavebního spoření poskytuje Buřinka na 20 let.
Financování rekonstrukce nebo modernizace bytu je nutné doložit doklady - faktury, smlouvy, účtenky. Nabízí se přitom profinancovat úvěrem ze stavebního spoření prakticky jakýkoli stavební výdaj - stavební rekonstrukci, nový kotel či krb, chytré technologie, či projekty ze Zelené úsporám. S trochou nadsázky lze říct, že kromě obrazů a zeleně lze financovat vše.
Financování rekonstrukce domu umožňuje rovněž účelové čerpání. Takové jaké má na mysli zákon o stavebním spoření. Financovat tak lze opět všechny stavební a technologické prvky. Financovat z úvěru u stavebního spoření nelze například umělecké předměty, rostliny a venkovní úpravy, jako je zahrada, krb, či zahradní domek.
Hypoúvěr od Buřinky se od úvěru ze stavebního spoření liší dobou splácení až 30 let a zpravidla nižší úrokovou sazbou. Stavební spořitelna ČS garantuje, že sazba nikdy nepřekročí 5%, což zní pro dlouhodobé financování za dnešních úrokových podmínek poměrně brutálně. U hypoúvěru Buřinka prakticky využívá synergie s mateřskou Českou spořitelnou. Prakticky se tedy za asistence stavební spořitelny stanete klientem této banky.
Není obvyklé, aby stavební spořitelny financovaly právnické osoby. Buřinka ale dává těmto klientům zajímavou alternativu k hypotékám.
Dobrý den, prohlédla jsem si seznam stavebních spořitelen a nabyla jsem dojmu, že existuje Stavební spoření od České spořitelny a Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka. Je tomu opravdu tak, že Česká spořitelna má jak vlastní spoření tak Buřinku? To samé by potom měla i ČSOB její Modrá pyramida? Děkuji.
Dobrý den,
dohromady je na trhu 5 stavebních spořitelen:
Českomoravská stavební spořitelna (Liška) - skupina ČSOB Modrá pyramida - skupina Komerční banky Raiffeisen stavební spořitelna - Raiffeisenbank Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) - Česká spořitelna Wüstenrot stavební spořitelnaDobry den daji se u sporitelny odlozit splatky u uveru ze stavebka tzv.splatkove prazdniny diky
Dobrý den,
toto Stavební spořitelna České spořitelny u úvěry ze stavebního spoření nenabízí.
Dobrý den. Mám účet u České spořitelny Studentský, je mi 19 let. A chtěl bych si uzavřít bud stavební spoření a nebo spořící účet. Chtěl bych se zeptat co je pro mě výhodnější když bych na spoření každý měsíc odváděl (+- 600Kč až 1000Kč). Zda kterou banku bych měl zvolit. Jestli mi poradíte ohledně úroku, poplatků, příspěvků. Děkuji Lukáš
Dobrý den,
nejvyšší úroky u spořicích účtů nabízí aktuálně Air-Bank (1,3%) a Equa Bank (1,6%), peníze máte kdykoliv k dispozici.
Stavební spořitelna České spořitelny Vám vklad bude úročit 1% + máte nárok na státní podporu 10% z vkladů ročně (max. z 20 000 Kč), tedy můžete získat dalších až 2 000 Kč. Na druhou stranu zaplatíte poplatek za sjednání produktu (495Kč při sjednání online či 1% z cílové částky při sjednáni na pobočce a to už jde do tisíců), ročně 310 Kč za vedení produktu a ještě něco málo za výpisy.
Při průměrném vkladu 600 Kč měsíčně dostanete u stavebního spoření roční podporu 960 Kč. Od toho odečtěte všechny výše zmíněné poplatky.
Osobně bych preferoval spořicí účet, neboť je bez zbytečné byrokracie, podmínek, poplatků, atd. U Stavebního spoření možná získáte něco málo navíc (možná a když už, tak velmi málo) a máte s tím spojená samá omezení a byrokracii.
Jinak s běžným účtem bych doporučil přejít např. k mBank, Air-Bank, ZUNO Bank či FIO Bance, kde máte komplet vedení zdarma, ať už jste student či nikoliv.
… 700 Kč Moneta Stavební spořitelna 700 Kč Oberbank maximálně 3 000 Kč Raiffeisenbank 1 000 Kč Raiffeisen stavební spořitelna 200 Kč Stavební spořitelna České spořitelny 0 Kč UniCredit Bank 1 500 Kč Poplatky snížil zákon ohypotečním úvěru Přestože jsou rozdíly mez…
Stavební spořitelna České spořitelny oznámila od 27. 10. 2023 snížení úrokových sazeb Hypoúvěru od Buřinky, a to pro 3letou fixaci o 0,3% p.a. a pro 6 a 10letou fixaci o 0,1% p.a. Nabídka Hypoúvěru odBuřinky začíná nasazbě 5,84% p.a, pro fixace 6 a 10 let, ato zap…
Stavební spořitelna České spořitelny oznámila od 21. 10. 2023 změnu tarif pro nezajištěný Úvěr od Buřinky pro 3letou fixaci, a to z původního tarifu "5,45% / 8,45%" na nový "7% / 10%". Tarif pro Úvěr od buřinky ze stavebního spoření s pevnou úrokovou sazbou po cel…