Banky.cz Banky v ČR Stavební spořitelna České spořitelny

Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny)

  Adresa: Vinohradská 180/1632, 130 11 Praha 3 
  IČ: 60197609 
  SWIFT: GIBACZPX 
  Kód banky: 8060 
  Na českém trhu: 22.6.1994 
  infolinka: 800 120 120
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Stavební spořitelna České spořitelny

  Jediná stavební spořitelna na trhu, která má v názvu hned dvakráte slovo „spořitelna“, známá též jako Buřinka. Ze všech stavebních spořitelen má asi nejlépe zpracovaný web, který obsahuje také interaktivní přehledné kalkulačky na stavební úvěr i spoření

  Stavební spořitelna ČS dnes nabízí i úvěry pro právnické osoby - bytová družstva a společenství vlastníků. Buřinka jako jedna z prvních v roce 2018 nabídla založení stavebního spoření online až pro cílovou částku 400.000,- Kč. Založení stavebního spoření nebo žádost o úvěr na rekonstrukci u Buřinky lze tedy doporučit pro jednoduchost a spolehlivost Stavební spořitelny ČS.

  O bance Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny)

  Buřinka pomáhá financovat lepší bydlení pro děti i dospělé. Stavební spořitelna ČS se snaží dělat pro klienty jednoduché a srozumitelné produkty. Není to tak složité, produktem je vlastně jen úvěr na rekonstrukci bydlení a stavební spoření s příspěvkem státu. 

  Obchodní činnosti ČS stavební spořitelna zahájila v roce 1994, vyrostla od té doby v renomovanou společnost a zaujala přední pozice na trhu. Stavební spořitelna České spořitelny patří do jednoho z kapitálově nejsilnějších seskupení na tuzemském trhu – finanční skupiny České spořitelny. Buřinka tak může využívat celé sítě poboček České spořitelny a navíc sítě poradců. Chcete-li hledat či filtrovat v přehledu poboček Buřinka - stavební spořitelny ČS, stačí přes tlačítko v profilu instituce přejít do sekce pobočky.

  Recenze banky Stavební spořitelna České spořitelny

  Stavební spořitelna ČS pracuje usilovně na rozvoji produktů i získávání nových klientů.

  On-line založení stavebního spoření u Buřinky

  Buřinka byla jednou z prvních spořitelen, která umožnila spořit on-line. Od roku 2018 je možné na webu požádat o založení stavebního spoření až do výše cílové částky 400.000,- Kč a (tehdy) podepsat na pobočce ČS. V roce 2019 Spořitelna ČS poprvé umožnila uzavření smlouvy o stavební spoření zcela online, bez nutnosti chodit na pobočku. Nyní již nejde o krátkodobou akci, ale je možné kdykoliv založit stavební spoření on-line. Tím Buřinka umožňuje zájemcům o stavební spoření ušetřit až 4.000,- Kč za poplatek, který jinak z velké části inkasoval spolupracující poradce. Bylo to revoluční, ale úspěšné! Dnes se založení stavebního spoření on-line, bez nutnosti jít na pobočku, stává standardem.

  Příklad kalkulace výhodnosti stavebního spoření Buřinka

  • Budete spořit pravidelně 1.700,- Kč každý měsíc po dobu šesti let 
  • Se stavebním spořením Buřinka ušetříte z vlastních peněz 122.400,- Kč 
  • Státní podpora stavebního spoření (10%) vám přinese 12.240,- Kč
  • Úroky z vlastních úspor a státních podpor vám přinesou 3.811,- Kč
  • Za daň z úroků odečtete 571,- Kč
  • Za poplatky při uzavření a vedení stavebního spoření odečtete 3.631,- Kč (z toho poplatek za uzavření můžete ušetřit při založení stavebního spoření on-line, nebo v akci)
  • Vaše naspořená cílová částka činí 135.000,- Kč. Tuto částku si po šesti letech vyberete a budete s ní nakládat zcela bez omezení!

  Úvěr ze stavebního spoření nebo Hypoúvěr Buřinka

  Zvýhodněný úvěr může získat účastník stavebního spoření, ale rovněž neklient Buřinky. Stavební spořitelna logicky nabízí i přestěhování úvěru = refinancování. Podmínkou úvěru u Buřinky je ručení financovanou nemovitostí, zástava v prvním pořadí. Klienti České spořitelny mohou využít zjednodušené posouzení žádosti. Postačí jim občanský průkaz a souhlas s využitím dat z běžného účtu. Údaje si získá stavební spořitelna sama. Klienti ostatních bank musí doložit potvrzení příjmů od zaměstnavatele, nebo daňové přiznání. Dále výpis z účtu na který chodí výplata za 6 měsíců a doklady o nemovitosti. Úvěr ze stavebního spoření poskytuje Buřinka na 20 let.

  Financování rekonstrukce nebo modernizace bytu je nutné doložit doklady - faktury, smlouvy, účtenky. Nabízí se přitom profinancovat úvěrem ze stavebního spoření prakticky jakýkoli stavební výdaj - stavební rekonstrukci, nový kotel či krb, chytré technologie, či projekty ze Zelené úsporám. S trochou nadsázky lze říct, že kromě obrazů a zeleně lze financovat vše.

  Financování rekonstrukce domu umožňuje rovněž účelové čerpání. Takové jaké má na mysli zákon o stavebním spoření. Financovat tak lze opět všechny stavební a technologické prvky. Financovat z úvěru u stavebního spoření nelze například umělecké předměty, rostliny a venkovní úpravy, jako je zahrada, krb, či zahradní domek.

  Hypoúvěr od Buřinky se od úvěru ze stavebního spoření liší dobou splácení až 30 let a zpravidla nižší úrokovou sazbou. Stavební spořitelna ČS garantuje, že sazba nikdy nepřekročí 5%, což zní pro dlouhodobé financování za dnešních úrokových podmínek poměrně brutálně. U hypoúvěru Buřinka prakticky využívá synergie s mateřskou Českou spořitelnou. Prakticky se tedy za asistence stavební spořitelny stanete klientem této banky.

  Úvěry na rekonstrukce pro bytová družstva a SVJ

  Není obvyklé, aby stavební spořitelny financovaly právnické osoby. Buřinka ale dává těmto klientům zajímavou alternativu k hypotékám

  • Úvěr ze stavebního spoření do výše 350 tisíc na bytovou jednotku lze získat bez zástavy nemovitosti.
  • Splátky je možné rozložit až na 25 let, fixovat úrokovou sazbu na 5 až 15 let.
  • Mimořádnou splátku z vlastních zdrojů může SVJ nebo bytové družstvo učinit kdykoliv zdarma. 
  • Doklady pro roční kontrolu hospodaření je možné se spořitelnou vyměňovat elektronicky.
  Právnické osoby vlastnící nebo provozující bytové domy jsou zajímavou klientelou hypotečních bank. Většina rekonstrukcí tak je financována hypotékami, ale úvěr ze stavebního spoření jim fakticky "šlape na paty". Řešíte-li jako provozovatel bytového domu investici, která ušetří provozní náklady, už není důvod její provedení odkládat.

  Dotazy v poradně k

  T

  #2842, Stavební spořitelna ČS - Buřinka, Spoření, 14.6.2016

  Dobrý den, prohlédla jsem si seznam stavebních spořitelen a nabyla jsem dojmu, že existuje Stavební spoření od České spořitelny a Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka. Je tomu opravdu tak, že Česká spořitelna má jak vlastní spoření tak Buřinku? To samé by potom měla i ČSOB její Modrá pyramida? Děkuji.

  M

  #1581, Dotaz na běžný bankovní účet, Běžný účet, 26.9.2014

  Dobry den daji se u sporitelny odlozit splatky u uveru ze stavebka tzv.splatkove prazdniny diky

  Dobrý den,

  toto Stavební spořitelna České spořitelny u úvěry ze stavebního spoření nenabízí.

   

  L

  #1115, Dotaz v bankovní poradně, , 22.11.2013

  Dobrý den. Mám účet u České spořitelny Studentský, je mi 19 let. A chtěl bych si uzavřít bud stavební spoření a nebo spořící účet. Chtěl bych se zeptat co je pro mě výhodnější když bych na spoření každý měsíc odváděl (+- 600Kč až 1000Kč). Zda kterou banku bych měl zvolit. Jestli mi poradíte ohledně úroku, poplatků, příspěvků. Děkuji Lukáš

  Dobrý den,

  nejvyšší úroky u spořicích účtů nabízí aktuálně Air-Bank (1,3%) a Equa Bank (1,6%), peníze máte kdykoliv k dispozici.

  Stavební spořitelna České spořitelny Vám vklad bude úročit 1% + máte nárok na státní podporu 10% z vkladů ročně (max. z 20 000 Kč), tedy můžete získat dalších až 2 000 Kč. Na druhou stranu zaplatíte poplatek za sjednání produktu (495Kč při sjednání online či 1% z cílové částky při sjednáni na pobočce a to už jde do tisíců), ročně 310 Kč za vedení produktu a ještě něco málo za výpisy.

  Při průměrném vkladu 600 Kč měsíčně dostanete u stavebního spoření roční podporu 960 Kč. Od toho odečtěte všechny výše zmíněné poplatky.

  Osobně bych preferoval spořicí účet, neboť je bez zbytečné byrokracie, podmínek, poplatků, atd. U Stavebního spoření možná získáte něco málo navíc (možná a když už, tak velmi málo) a máte s tím spojená samá omezení a byrokracii.

  Jinak s běžným účtem bych doporučil přejít např. k mBank, Air-Bank, ZUNO Bank či FIO Bance, kde máte komplet vedení zdarma, ať už jste student či nikoliv.

  Články o

  Nejoblíbenější zhodnocení peněz? Opět zvítězilo stavebko

  10.1.2022, Spoření, Autor: Jan Budín

  Kam nejvýhodněji uložit peníze? Podle názoruvětšiny lidí do stavebního spoření. Vyplývá to z průzkumu Asociace českýchstavebních spořitelen z posledního čtvrtletí roku 2021. Podle Barometruobliby spoření tento způsob zhodnocení peněz preferuje 51 % oslovených lidí…

  První spořitelna zvedla úroky. Moneta nabízí 1,3 %

  15.11.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …řitelna, ke kterése posléze přidala ČSOB stavební spořitelna. Na tuto změnu museli rychle reagovat ostatní hráči na trhu.Konkrétně: Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka), Modrá pyramida a Raiffeisen stavební spořitelna. Zatím sice nabídli pouze časově om…

  Stavební spoření bez vstupního poplatku už nabízí všech 5 spořitelen

  18.10.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …ořitelně aMoneta stavební spořitelně,které vstupní poplatek zrušily uždřív, setotiž postupně přidali dalšíposkytovatelé. Konkrétně: Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka), Modrá pyramida a Raiffeisen stavební spořitelna Tito poskytovatelé ale většinou nabí…

  Stavební spoření bez poplatků? Aktuálně jej nabízí téměř všechny spořitelny

  27.11.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

  …ení smlouvy s cílovoučástkou alespoň 200 000 korun. Úrok 1,5 % pro klienty do 25 let(pro starší klienty platí úroková sazba 1,2 %). Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka)Aktuálně žádné akční nabídky nemá. Platí stálé zvýhodnění u poplatkuza uzavření nové s…

  Velké porovnání spoření – říjen 2016

  9.10.2016, Spoření, Autor: Pavel Strašák

  …za spoření po dobu 9 let +0,2%. Nabídka stavebních spořitelen se tak liší především výší poplatků za sjednání a vedení produktu. Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka):sjednání produktu 495 Kč (online do cílové částky 300 000 Kč), roční vedení produktu …