Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny) Hypoúvěr od Buřinky
Úrok 70% LTVúroková sazba p.a. s fixací na 5 let pro úvěry od 1,5 mil. Kč a LTV do 70% 3,24 %
Úrok 80% LTVúroková sazba p.a. s fixací na 5 let pro úvěry od 1,5 mil. Kč a LTV 80% 3,24 %
Úrok 90% LTVúroková sazba p.a. s fixací na 5 let pro úvěry od 1,5 mil. Kč a LTV 90% 4,04 %
Bez pojištěnípřirážka k úrokové sazbě při nesjednání životního pojištění či pojištění schopnosti splácet
N/A
Sjednání úvěrupoplatek za poskytnutí hypotéky 0 Kč
Vedení úvěruměsíční poplatek za vedení úvěru 0 Kč
Min. doba spláceníminimální doba splatnosti hypotéky 5 let
Max. doba splácenímaximální doba splatnosti hypotéky 30 let
Min. výše úvěruminimální výše hypotéky 0,4 mil. Kč
Max. výše úvěrumaximální výše hypotéky, není-li stanovena její přesná hranice, je max. výše úvěru závislá na bonitě klienta 5 mil. Kč
LTVnejvyšší přípustná hodnota LTV (poměr dluhu k zástavní hodnotě nemovitosti) 90 %
Splátka 1 mil. Kčměsíční splátka úvěru platná s fixací úrokové sazby na 5 let pro úvěr ve výši 1 mil. Kč na 15 let a LTV do 70% 7 022 Kč
Splátka 3 mil. Kčměsíční splátka úvěru platná s fixací úrokové sazby na 5 let pro úvěr ve výši 3 mil. Kč na 30 let a LTV do 70% 13 040 Kč
Fixacenejdelší možná fixace úrokové sazby 10 let
Povinný účetpovinnost mít u banky veden běžný účet Ne
Refinancováníhypotékou je možné refinancovat úvěr od konkurence Ne
Přeprodejprodukt je touto institucí pouze přeprodáván a je původně nabízen jinou finanční institucí
-
Ostatnídalší informace o produktu
-

Expertní hodnocení Hypoúvěr od Buřinky

Hypoúvěr od Buřinky patří mezi překlenovací úvěry, které se dlouhodobě řadí mezi nejlevnější na trhu. Je koncipován tak, že čistá úroková sazba (úroková sazba se započtení poplatků a nákladů / výnosů z účtu stavebního spoření) se příliš neliší od nominální sazby a nemění se příliš ani s rychlostí splácení. Příznivá je i doba splatnosti, která může být sjednána až na 30 let.

V našem srovnání hypoték na bydlení se Hypoúvěr od Buřinky umístil ze zhruba šedesátky produktů od přibližně 20 bank na 20 místě.

  • nízká úroková sazba při 6ti leté fixaci bez nutnosti sjednat další produkty 
  • zdarma je poskytnutí úvěru a vedení účtu, čerpání i nedočerpání 
  • anuitní splácení úvěru od první splátky 
  • splatnost 30 let
  • zaručení maximální výše úrokové sazby do konce splatnosti
  • Za hypoúvěr ručíte svou nebo koupenou nemovitostí
  • Doložení příjmů od zaměstnavatele nebo daňového přiznání
  • Nahlížení do registrů
  • Nesmíte mít exekuci 

Popis produktu Hypoúvěr od Buřinky

Chcete si pořídit dům, stavět nebo plánujete rozsáhlejší rekonstrukci? Hypoúvěr od Buřinky je určen k financování nákupu bytů. Půjčku na bydlení můžete dostat ještě předtím, než si vyberete konkrétní byt. Tímto se předejte riziku, že úvěr Buřinka nebude schválen a klient by tak přišel o rezervační zálohu, nebo byt, který si vybral by nestihl včas zaplatit. Proto je Hypoúvěr Buřinka od Stavební spořitelny jedinečná, protože neodděluje fázi překlenovacího a řádného úvěru.

Další možnost, na co peníze z Hypoúvěru od Buřinky použít, je koupě nebo stavba rodinného domu, nebo bytu, nákup nového vybavení, financování rekonstrukce nebo modernizace vašeho domova, ale i koupě stavebního pozemku. Z Buřinky, kterou nabízí Česká spořitelna, si můžete platit i privatizaci obecního bytu, koupit převod podílu v družstvu nebo právnické osobě až do 1,5 milionu korun bez zajištění.

Ročně se splácí úvěr již první splátkou, která obsahuje úrok i splátku jistiny. Hypoúvěr od Buřinky je možné získat až do výše 80 % ceny nemovitosti. Zbylých 20 procent si musíte zajistit z vlastních zdrojů. Úroková sazba není podmíněna sjednáním doplňkových produktů. Minimálně si můžete půjčit 300 tisíc korun.

Stavební spořitelna České spořitelny poskytuje jako jediná nezajištěný úvěr od Buřinky na pořízení družstevního bydlení od fyzické nebo právnické osoby do 2,5 milionu korun s nízkým úrokem.

Buřinka Česká Spořitelna nabízí výhodu rychlého zpracování, zdarma poskytnutí a vedení účtu. Také nízkou úrokovou sazbu od 2 % p.a. při 6tileté fixaci bez nutnosti sjednat další produkty. Nabízí se 3 varianty fixace úrokové sazby na 3, 6, nebo 10 let. Úvěr můžete splácet 5 až 30 let a tím získat nízké splátky. Lhůta pro čerpání úvěru je až 2 roky. Do 1 roku je třeba doložit, na co jste úvěr použili. Za placené úroky si lze odečíst z daňového základu.

Výhodou Stavební spořitelny České spořitelny proti hypotečním bankám je jistota vývoje úroků, a to, že se do budoucna nemění nebo nepřesáhne určité procento (5%), což u hypoték není.

Není taky třeba mít stavební spoření a našetřené peníze předem.

Peníze si můžete vybrat buď poté, co doložíte účtenky a faktury, nebo si necháte poslat peníze předem (až 50% čerpané částky do výše půl milionu korun). Do 1 roku doložíte bance doklady.

K založení potřebujete občanský průkaz, pokud jste klientem České spořitelny. Pokud nejste, tak od vás bude banka požadovat potvrzení příjmů od zaměstnavatele nebo daňové přiznání a 2 výpisy z účtu. Dále jsou třeba výpis z katastru nemovitostí a znalecký posudek pro zástavu nemovitosti, a také dokumenty, kterými doložíte použití úvěru na bydlení (faktury, smlouvy, účtenky).Banky v ČR