Banky.cz Články Komerční sdělení Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Stejně jako rostou počty nových hypoték, objevují se rekordní čísla v počtu nárůstu financování rekonstrukcí. Za tímto trendem financování renovací stojí dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že lidé zůstávají doma. Pracují z domova, pečují o děti nebo o své blízké, a v době pandemie nemohli navštěvovat sportovní, kulturní ani společenské akce. Druhým důvodem je bezpochyby zpomalení výstavby nových bytů a domů. Na vině je odliv stavebních dělníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě. Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští do rekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, může se stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou.

Stavební spoření nebo hypotéka?

Financovat modernizaci bytu lze různými způsoby. Nejčastější bývá financování za pomoci produktu, přímo k tomuto účelu navrženému. Je jím stavební spoření. Některé stavební spořitelny vám mohou kromě úvěru na stavební spoření navíc poskytnout možnost slevy na služby či produkty svých partnerů.

Další variantou může být hypoteční úvěr. Pokud právě žádáte o hypotéku, je vždy lepší kalkulovat s rezervou. Vyhnete se tak nepříjemnému tlaku z neočekávaných výdajů či z nákladů dokončovacích prací. Banky dovolují finance načerpané z hypotečního úvěru využít také na vybavení domácnosti, které je jeho nedílnou součástí. Příkladem takového využití finančních prostředků je zakoupení spotřebičů do kuchyňské linky, obývací stěny, postele, vestavěných skříní nebo třeba zámkové dlažby. Vyplatí se tedy využít hypotéku plně ve svůj prospěch. Pokud váš rozpočet v konečném součtu hypotéku přesahuje, je možné hypoteční úvěr navýšit. Má to sice svá pravidla, ale stále je to jeden z nejlevnějších způsobů, jak si půjčit peníze na další investice do nemovitosti. Klíčová je bonita klienta a hodnota zastavené nemovitosti.

Počítat se vyplatí

Odborníci radí, že si každý musí dobře zvážit, zda je vůbec za současné situace vhodné pustit se do rekonstrukce, pokud nemá dostatek vlastních prostředků a existuje zvýšené riziko poklesu příjmu. Za předpokladu, že máte obavy z výdajů, může být dobrým řešením kompromis. Někdy není třeba hned renovovat celou kuchyň, postačí například výměna spotřebičů. Financovat je můžete spotřebitelským úvěrem nebo účelovou půjčkou. Tento druh půjčky je právě na účely spojené s bydlením, jako je nábytek nebo kuchyňské spotřebiče, modernizace koupelny, výstavbu nové garáže, dokonce na platbu za materiál, řemeslníky nebo projektovou dokumentaci. Některé banky dokonce zvýhodňují sazbu, pokud se rozhodnete dát přednost ekologicky úsporné technologii.

Dnešním standardem je sjednání těchto druhů půjček on-line.

Nezapomeňte na pojištění

Pokud jste právě nainstalovali vaši vysněnou kuchyňskou linku, položili nové podlahy nebo si vybavili domácnost novými spotřebiči, nezapomeňte na pojištění majetku. Pojištění majetku totiž zahrnuje vše, co není pevně neoddělitelnou součástí domu či bytu. Tento typ pojištění obvykle zahrnuje též asistenční služby, jejíž výhody oceníte v případě prasklého vodovodního kohoutku nebo zabouchnutých dveří.

KOMENTÁŘE k článku Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Komarek System - nová platforma pro obchodování s aktivy

Komarek System je nová platforma pro obchodování s aktivy, která byla vytvořena s tím cílem, aby svým uživatelům maximálně usnadnila obchodování. Platforma za vás analyzuje tržní trendy a podle toho pak provádí transakce. Snadnější už to být nemůže.

Povinné zřizování datových schránek - koho se týká?

Od ledna příštího roku v České republice výrazně přibude počet datových schránek. Povinně ji budou mít nově všechny osoby samostatně výdělečně činné a také někteří nepodnikatelé. Co přesně datová schránka obnáší a jaké jsou její výhody?

Nejlepší Altcoiny, které nesmí chybět ve Vašem portfoliu.

Pokud se zajímáte o svět kryptoměn, tak jste již určitě všimli, že kromě Bitcoinu existuje celá řada dalších zajímavých projektů. Ať už se jedná o známé Ethereum či Dogecoin. Tento článek Vám přinese pohled na naše favority, kteří by rozhodně neměli chybět ve Vašem portfoliu. 

Jak se změnilo bankovnictví v posledních letech

Bankovnictví si v posledních letech prošlo poměrně dynamickým vývojem. Po mnoho desítek let poměrně stabilní obor zažil digitální transformaci. Banky se přizpůsobily moderním trendům, místo kamenných poboček se hlavní vstupní branou do bankovních služeb se stávají mobilní telefony.

Bojovník Jiří Procházka se stal novou tváří brokerské společnosti XTB

Jiří Procházka, jeden z nejlepších MMA zápasníků současnosti, se stal novým globálním ambasadorem společnosti XTB. Nová kampaň předního globálního brokera se zaměří na budování povědomí Čechů o investicích a podpoří růst klientské základny.

REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od