Banky.cz Banky.cz Články Komerční sdělení Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně
22.6.2021, Komerční sdělení

Stejně jako rostou počty nových hypoték, objevují se rekordní čísla v počtu nárůstu financování rekonstrukcí. Za tímto trendem financování renovací stojí dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že lidé zůstávají doma. Pracují z domova, pečují o děti nebo o své blízké, a v době pandemie nemohli navštěvovat sportovní, kulturní ani společenské akce. Druhým důvodem je bezpochyby zpomalení výstavby nových bytů a domů. Na vině je odliv stavebních dělníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě. Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští do rekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, může se stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou.

Stavební spoření nebo hypotéka?

Financovat modernizaci bytu lze různými způsoby. Nejčastější bývá financování za pomoci produktu, přímo k tomuto účelu navrženému. Je jím stavební spoření. Některé stavební spořitelny vám mohou kromě úvěru na stavební spoření navíc poskytnout možnost slevy na služby či produkty svých partnerů.

Další variantou může být hypoteční úvěr. Pokud právě žádáte o hypotéku, je vždy lepší kalkulovat s rezervou. Vyhnete se tak nepříjemnému tlaku z neočekávaných výdajů či z nákladů dokončovacích prací. Banky dovolují finance načerpané z hypotečního úvěru využít také na vybavení domácnosti, které je jeho nedílnou součástí. Příkladem takového využití finančních prostředků je zakoupení spotřebičů do kuchyňské linky, obývací stěny, postele, vestavěných skříní nebo třeba zámkové dlažby. Vyplatí se tedy využít hypotéku plně ve svůj prospěch. Pokud váš rozpočet v konečném součtu hypotéku přesahuje, je možné hypoteční úvěr navýšit. Má to sice svá pravidla, ale stále je to jeden z nejlevnějších způsobů, jak si půjčit peníze na další investice do nemovitosti. Klíčová je bonita klienta a hodnota zastavené nemovitosti.

Počítat se vyplatí

Odborníci radí, že si každý musí dobře zvážit, zda je vůbec za současné situace vhodné pustit se do rekonstrukce, pokud nemá dostatek vlastních prostředků a existuje zvýšené riziko poklesu příjmu. Za předpokladu, že máte obavy z výdajů, může být dobrým řešením kompromis. Někdy není třeba hned renovovat celou kuchyň, postačí například výměna spotřebičů. Financovat je můžete spotřebitelským úvěrem nebo účelovou půjčkou. Tento druh půjčky je právě na účely spojené s bydlením, jako je nábytek nebo kuchyňské spotřebiče, modernizace koupelny, výstavbu nové garáže, dokonce na platbu za materiál, řemeslníky nebo projektovou dokumentaci. Některé banky dokonce zvýhodňují sazbu, pokud se rozhodnete dát přednost ekologicky úsporné technologii.

Dnešním standardem je sjednání těchto druhů půjček on-line.

Nezapomeňte na pojištění

Pokud jste právě nainstalovali vaši vysněnou kuchyňskou linku, položili nové podlahy nebo si vybavili domácnost novými spotřebiči, nezapomeňte na pojištění majetku. Pojištění majetku totiž zahrnuje vše, co není pevně neoddělitelnou součástí domu či bytu. Tento typ pojištění obvykle zahrnuje též asistenční služby, jejíž výhody oceníte v případě prasklého vodovodního kohoutku nebo zabouchnutých dveří.

KOMENTÁŘE k článku Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

7.7.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Autonehoda může potkat i toho nejlepšího řidiče. Proto je vhodné si kromě povinného ručení sjednat také havarijní pojištění. Pokryje vám škody, které si sami způsobíte na vlastním autě. Jde však o výdaj navíc, kterému se většina motoristů stále snaží vyhnout. Poradíme vám, jak na havarijním pojištění ušetřit. 

Filatelie jako příležitost pro začínající i zkušené investory

Filatelie jako příležitost pro začínající i zkušené investory

7.7.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Poštovní známky si dlouhodobě udržují svou hodnotu, a představují tak nejen klasické hobby, ale i zajímavou investici. Nejčastěji se filatelii věnují senioři, ale také mládež a hlavně generace středního věku – ta právě z investičních důvodů.

Představujeme Microsoft 365

Představujeme Microsoft 365

25.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Vše, co milujete, a ještě něco navíc. Tak by se dal popsat balíček Microsoft 365, který jste dosud znali pod názvem Office 365. Jaké jsou jeho výhody, co všechno umí a jaké služby nabídne? Na dalších řádcích se mu mrkneme na zoubek.

Prémiové jízdní vlastnosti, paket, i skutečná hodnota

Prémiové jízdní vlastnosti, paket, i skutečná hodnota

21.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nová generace Subaru Outback je příkladnou ukázkou evoluce. Zachovává si vlastnosti, které z něj udělaly ikonu kategorie crossover, a současně přidává všechny nové technologie, jež na moderních autech tak milujeme. 

Založení firmy v době covidové: Jak na to?

Založení firmy v době covidové: Jak na to?

31.5.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Přemýšlíte, že byste si založili firmu, ale nevíte, jak na to? Poradíme vám, kam zajít, co vyplnit a na jaké výdaje se připravit. Založte si firmu jednoduše a rychle, ať můžete svůj nápad začít zpeněžovat.Banky v ČR