Co se stane s penězi na spořícím účtu dítěte, když má jeden z rodičů exekuci? A co po řádném ukončení smlouvy?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, může exekutor sáhnout na účet stavebního spoření dítěte, když má jeden z rodičů exekuci? Peníze na spořící účet posílá rodič bez dluhů. Také se chci zeptat co se stane s penězi, když dojde k řádnému ukončení smlouvy a výběru peněz. Poté na ně bude moci exekutor sáhnout? Děkuji za odpověď. Veronika

Dobrý den,

neslouží-li dětské stavební spoření k odklánění peněz před věřiteli (peníze na něj posílá rozvedený nezadlužený rodič), pak tyto peníze exekutor zabavit nemůže. Nejsou-li rodiče rozvedeni, pak za všechny dluhy ručí společně a nerozlučně. Při řádném ukončení smlouvy doporučuji peníze převést na účet Vašeho dítěte. Pokud by byly peníze převedeny na účet zadluženého rodiče, pak by je exekutor použil k uhrazení dluhů.