Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1036, Dotaz v bankovní poradně

Státní podpora a úroková sazba u stavebního spoření: Musím pravidelně posílat peníze?

Dobrý den, Chtěl jsem se zeptat, když jsem si založil stavební spoření u české spořitelny a pošlu si na něj nějaké peníze a poté si tam nic posílat nebudu, zda mi bude i tak poskytována státní podpora ve výši 4,75% a úroková sazba 2%, nebo si tam musím posílat každý měsíc nějakou částku? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

státní podpora je poskytována ve výši 10% (max. 2 000Kč) z Vámi vložených prostředků v daném kalendářním roce. Pokud v nějakém roce nic nevložíte, nic, nezískáte (ale ani neztratíte). Lze dohodnout i variantu, kdy vše vložíte v prvním roce (např. celých 120 000 Kč; 6x20 000 Kč) a následující roky se Vám to započte pro účely nároku na státní podporu.

Nejčastěji lidé vkládají 20 000 Kč jednorázovým vkladem ročně těsně před koncem daného roku.

Úrok 2% získáváte vždy, ať už něco vložíte či nikoliv.

Roční poplatek 310 Kč za vedení produktu po Vás bude chtít spořitelna taktéž nezávisle na tom, zda něco uspoříte či nikoliv.