Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1167, Dotaz v bankovní poradně

Stavební spoření: Jak napravit chybně zadané číslo účtu a vrácené peníze?

Dobrý den ! Moje žena má u Vás stavební spoření. Dne 27.12.2013 přes mé PC posílala částku 6.000 Kč. Já jsem dnes 06.01.2014 zjistil, že peníze se vrátily zpět na účet. Příčinou bylo chybně uvedené číslo - ZAPOMNĚLA na předčíslí "51". Správné číslo účtu je: 51-1016606079 / 8060. Co by měla nyní udělat ??? Za Vaši odpověď děkuju

Dobrý den,

nejsme přímo Vaše stavební spořitelna, ale pouze poradenský portál.

Platba se Vám vždy automaticky vrátí, pokud cílový účet neexistuje - prosím odešlete platbu znovu na správný účet. Těchto 6 000 Kč však již nebude možné zahrnout do roku 2013 pro případné potřeby přiznání státní podpory.

Pokud jste v roce 2013 vložili na účet stavebního spoření 20 000 Kč, nemá to na nic vliv. Pokud ne, přišli jste bohužel o státní podporu 600 Kč (10% z 6 000 Kč).