Jak vybrat nejlepší účet pro 16letého s důrazem na internetové bankovnictví a NFC platby? Doporučení a tipy pro výběr spořicího účtu.

2.1.2019 Běžný účet

Dobrý den, je mi 16 let - jaký byste mi doporučili účet? Ocenil bych banku ovládanou co nejvíce přes internet a NFC platby, aspoň omezený počet výběrů zdarma z cizích bankomatů. Díval jsem se po mBank. Co si myslíte Vy? A mohl bych ještě radu na dobrý spořící účet? Děkuji.

Dobrý den,

studentský účet od mBank je určitě dobrou volbou, ale v 18 letech doporučuji přechod k Equa bank či Air Bank, neboť mBank podmiňuje od 18 let vedení účtu zdarma útratou kartou (min. 1 500 Kč měsíčně, jinak platíte 29 Kč za vedení karty). Kompletní přehled studentských účtů zde

Nejlepší spořící účet mají Hello bank a Creditas (úrok 1,5%), ale ty je možné si založit až po dosažení plnoletosti (stejně jako většinu ostatních bankovních produktů). Do 18 let je dobré stavební spoření (úrok 1% a státní příspěvek 2 000 Kč/rok), ale je nutné měsíčně ukládat 1 700 Kč. Nebo vkladní knížka od České spořitelny (úrok 1% a bonus 1 000 Kč při dosažení 18 let). Ale jestli na účtu nemáte více než 50 000 Kč, pravděpodobně se vyplatí následující 2 roky vše ponechat na běžném účtu a spoření řešit až po dosažení 18 let.