Pro vnučku, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
8.8.2018 Spoření

Dobrý den, mám půlroční vnučku a chtěla bych jí začít spořit měsíčně cca 500 Kč. Nechci žádný vklad větší částky pro investice. Také bych byla ráda, kdyby tyto peníze přešly do rukou vnučky nebo zástupce v případě mé smrti. Chtěla bych spořit cca do jejích 15 let a poté případně investice. Pokud mám informace, tak žádný aspoň trochu úročený účet pro tyto účely není. Děkuji za radu.

Dobrý den,

pro děti je nejlepší stavební spoření, kde mimo úroku (1%) získáte i státní podporu až 2 000 Kč ročně. Celkový výnos pak činí 3-4%. Stavební spoření se ale vyplatí jen při měsíční úložce 1 700 Kč, která Vám zajistí plnou státní podporu. Za 500 Kč měsíčně byste získala jen 600 Kč ročně, ze kterých Vám spořitelna strhne 300-360 Kč poplatek za vedení produktu - což se moc nevyplatí. Zkuste se domluvit s rodiči a dávat dohromady měsíčně oněch 1 700 Kč (každý může posílat svou část na účet stavebního spoření samostatně).

Spoření (stavební či spořící účet) založené na jméno vnučky je jejím majetkem, tedy toto vůbec nevstupuje v případě Vašeho úmrtí do dědického řízení.