Banky.cz Bankovní poradna zdarma #911, Dotaz v bankovní poradně

Jak urychlit převod peněz ze stavebního spoření na běžný účet?

Dobrý Den Chtěl bych se zeptat, mám založené od roku 2000 stavební spoření u KB. Nyní bych si rád peníze z něj převedl na svůj účet. Prý se to ale převede až za tři měsíce od září takže vlastně za 4. Je možné to urychlit? Děkuji

Dobrý den,

obvykle nikoliv. U stavebního spoření je výpovědní lhůta 3 měsíce a počíná běžet od 1. měsíce následujícího, ve kterém podáte výpověď. Můžete se zkusit s Modrou pyramidou (stavební spořitelna KB, technicky máte stavební spoření vedené u nich) domluvit na kratší výpovědní lhůtě, ale samotnou MP/KB k tomu nic netlačí.

Toto je bohužel jedna z dalších nepříjemných vlastností stavebních spořitelen.