Kam uložit peníze pro synovce a dosáhnout lepšího zhodnocení: stavební spoření nebo spořící účet u Creditas?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
16.1.2017 Spoření

Pokračování k dotazu č. 3306: Děkuji za odpověď. Stavební spoření mám teprve od toho měsíce (u ČS) s cílovou částkou na 300 000, měsíčně si na něj budu ukládat 2 000,-. Myslíte si, že by bylo vhodnější tam uložit dosavadní peníze pro synovce (tj. cca 68 000,-) nebo je raději dát do již zmíněné Creditas na spořící účet? Kde by bylo lepší zhodnocení? Mohu po 6 letech určité peníze ze stavebního spoření vybrat, i když nebude dosažena cílová částka? Equa bank vynechávám, tam mám spoření pro sebe.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Stavební spoření má smysl jen pro zisk státní podpory 10% z vkladu (max. 2 000 Kč/rok), tedy ukládat sem více než 20 000 Kč ročně nemá smysl. Vše ostatní včetně již naspořených 68 000 Kč doporučuji směřovat za 1,1% do Creditas. Po 6 letech můžete ze stavebního spoření vybrat vše nezávisle na výši naspořené částky.