Kde nejvýhodněji založit spořící účet pro děti s možností volného výběru a bezplatným vedením?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
5.7.2018 Spoření

Dobrý den, prosím o radu, jelikož se moc v nabídkách na internetu neorientuji. Kde nejvýhodněji založit pro mé děti (12 a 5 let) spořící účet? Mají u Ery, ale je to o ničem. Chci peníze převést někam jinam. Jedná se cca o 150 000 Kč u každého dítěte. Podmínkou je možnost kdykoliv peníze vybrat a vedení účtu zdarma. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Dobrý den,

spořící účty nabízejí velmi nízké zhodnocení (ty nejlepší jen 0,6-1%). Výhodou je možnost peníze kdykoliv vybrat a nulové poplatky za vedení účtu, ale při inflaci 2% se Vám peníze každý rok znehodnocují. Pro dlouhodobé uložení peněz a větší částky nevhodné. Kompletní přehled zde.

Dětem bych spíše doporučil stavební spoření, u kterého mimo úroku 1% získají taktéž státní podporu (až 2 000 Kč/rok), čímž peníze zhodnotíte ročně o 3-4%. Přehled dětských stavebních spoření zde.