Jak nejlépe zhodnotit peníze pro svého vnoučka za 5-6 let? Doporučení spořicího účtu bez rizika

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
8.3.2015 Spoření

Dobrý den, chtěla bych vložit dvacetiletému vnoučeti určitou částku na nějaký spořící účet, který by mu nejlépe zhodnotil peníze (bez rizika) za 5-6 let. Jaký produkt a u které spořitelny byste mi mohl doporučit? Přemýšlím o stavebním spoření. Děkuji. O. H.

Dobrý den,

o kolik se přesně jedná peněz? Stavební spoření by mělo smysl jen v tom případě, že peníze skutečně těch 6 let nebudou potřeba a že bude uloženo tolik, aby se dosáhlo na max. státní podporu 2 000 Kč/rok, tedy 120 000 Kč. Pokud by mělo být uloženo výrazně méně či je šance, že peníze budou potřeba dříve, pak se stavební spoření nevyplatí (platíte poplatek za sjednání, poplatek za vedení každý rok, omezení dispozice na 6 let).

Na spořicích účtech lze dosáhnout úroku až 1,63% (do 300 000 Kč) a peníze jsou kdykoliv k dispozici, na ročních terminovaných vkladech až 2,25% (omezení dispozic na jeden rok je rozumným kompromisem mezi spořicícm účtem a stavebním spoření).