Banky.cz Bankovní poradna zdarma #338, Dotaz v bankovní poradně

Vaše naspořené peníze založené ve stavebním spoření jsou nezvěstné. Jak získat odpovědi?

Dobrý den nevím na koho se obrátit,ale mám založene stavební spoření od pyramidy a chtěl jsem ho na pobočce zrušit a vybrat naspořené peníze,ale paní mi je převedla někam jinam a nikdo neví kde jsou.a paní Hanzliková Dana mi od té doby nebere telefon.moje r.č. XXX.....bohužel číslo smlouvy mám jen to nové kam mi měla převest finance a to je XXX....tak se tedy ptam kde jsou moje naspořené peníze?děkuji s pozdravem J.Tesař mob.XXX

Dobrý den,

výpověď smlouvy lze provést u jakéhokoliv pracovníka na libovolné pobočce. Argumenty typu "převedli jsme Vás jinam" či "to musí zrušit kolegyně, která Vám to zakládala" apod. jsou naprosto nesmyslné a primárně pramení ze zcela nelogického systému odměňování přepážkových pracovníků, kdy za každou zrušenou smlouvu dotyčný může ztratit část bonusu. Proto se nenechejte odbýt a pokud i nadále budou pracovníci neochotní Vám smlouvu okamžitě zrušit, nechte si ihned zavolat vedoucího pobočky či sepište oficiální stížnost (ideálně adresujte i dohledovému odboru ČNB).