Banky.cz Bankovní poradna zdarma #13, Dotaz v bankovní poradně

Konsolidace dluhu po platební neschopnosti v KB.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda vaše banka poskytuje rovněž úvěry pro SVJ na opravy nemovitostí, v našem případě činžovního domu s 19ti jednotkami ve vlastnictví 8mi vlastníků. Našemu SVJ Donská 10, by se jednalo o úvěr ve výši cca 300-350 tisíc na opravu fasády domu, ale máme zájem výlučně o "půjčku" bez zástavy nemovitosti. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

nejsme přímo banka, ale pouze informační server, který Vám pomůže s výběrem vhodné bankovní instituce a produktu. Nabídka úvěrů pro SVJ je výrazně menší než úvěrů pro jednotlivce a podmínky jsou horší. Zkuste stavební spořitelny, např. Wüstenrot a jejich úvěr TopRevit. Úrok se pohybuje kolem 5%, bez zástavy nemovitosti, ručitelský závazek vyžadován nad velikost úvěru cca 300k/bytová jednotka. Nevýhodou u stavebních spořitelen a jejich "kombi úvěrů" jsou netriviální struktury úvěrů provázené s povinným stavební spořením, což má dva hlavní důsledky: za sjednání smlouvy platíte % z cílové částky a úrok se do tzv. naspoření určité části úvěru počítá z celé počáteční výše úvěru.Úvěrové programy pro SVJ nabízí dále také např. ČSOB.

Pokud by výše úvěru byla pouze 300-350k celkem za celé SVJ a nikoliv jen část na bytovou jednotku (což mi přijde na fasádu málo), doporučuji se obejít bez úvěru a vybrat od všech cca 40-50k mimořádným příspěvkem do fondu oprav.