Jaké spoření a banku si vybrat pro cílovou částku 160 tis. Kč?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
9.3.2015 Spoření

Pokračování dotazu č. 1821: Dobrý den, děkuji Vám za odpověď pane Jermáři. Jednalo by se o částku 100 tis. Kč, cílová částka by mohla být až 160 tis. Kč. Který spořící, případně roční termínovaný účet vklad byste mi mohl doporučit? Kterou spolehlivou banku bych měla vybrat? Děkuji. O.H.

Děkuji za doplnění.

Pokud peníze skutečně a za žádných okolností nebudou příštích 6 let potřeba, zkuste stavební spoření - sjednejte ho online u České spořitelny, kde se za online sjednání platí poplatek pouze 495 Kč (jinde by to bylo 1% z cílové částky, což by bylo přes 1 000 Kč, spíše 1 500 Kč). Úrok 1%, roční poplatek za vedení 310 Kč, tedy za 6 let 1 860Kč. Alternativně Českomoravská stavební spořitelna (poplatek za sjednání 1% z cílové částky, roční poplatek za vedení 330 Kč, tedy za 6 let 1 980 Kč, ale úrok 1,3%, což při jednorázovém uložení 100 000 Kč udělá za 6 let rozdíl zhruba 1 500 Kč).

Pakliže je šance, že peníze budou potřeba dříve než za 6 let, uložte je na spořicí účet bez výpovědní lhůty u Sberbank (úrok 1,63%) nebo na jednoletý termínovaný vklad u ANO SD (úrok 2,25%).