Sberbank CZ

  Web: www.sberbankcz.cz Internetbanking: ib.sberbankcz.cz
  Adresa: U Trezorky 921/2 158 00 Praha 5 
  IČ: 25083325 
  SWIFT: VBOE CZ 2X 
  Kód banky: 6800 
  Na českém trhu:  
  Infolinka: 800 133 444

  Ze zahraničí: +420 543 525 901
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Sberbank CZ

  Relativně nová středně velká banka na trhu, která vznikla koupí a přejmenováním původní Volksbank. Banka se nejvíce proslavila zápasem o svou vlastní doménu, kterou ji těsně před nosem vyfoukli spekulanti, hrající si vtipně na sběrače baněk (sběr baňk). Velmi dobrý spořicí účet (bohužel jen do 150 000 Kč) a široká nabídka průměrných „FÉR produktů“ (půjčka, refinancování, běžný účet). Jinak dobrý dojem z hypoték si banka zbytečně kazí nemalým poplatkem za sjednání úvěru.

  O bance Sberbank CZ

  Původně rakouská banka v Čechách působila pod názvem Volksbank CZ. V roce 2011 českou pobočku spolu s ostatními aktivy Volksbank ve východní Evropě koupila ruská Sberbank. O dva roky později dochází k přejmenování banky na Sberbank CZ.

  Sberbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k

  S

  #4497, Sberbank, Banka, 24.3.2018

  Dobrý den, mám úspory u Sberbank. V souvislosti s nejnovějšími politickými opatřeními proti Rusku by se mohlo stát, že banku bud český stát nebo její majitel zavře a bude konec s úsporami. Stát se to může nebo ne? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Sberbank CZ má sídlo v ČR a je pouze vlastněna mateřskou ruskou Sberbank. Pokud by cokoliv přece jen bance neumožnilo dále fungovat (což je nyní velmi nepravděpodobné), banka by vyplácela vklady z inkasovaných úvěrů, nebo by Vám finálně byla vyplacena náhrada od Garančního systému finančního trhu (až do výše 100 000 EUR, tedy cca 2,5 mil. Kč). 
  Daleko pravděpodobnější než zavření české Sberbank by byl prodej této v zásadě dobře fungující společnosti jiné globální bance. Ostatně Sberbank CZ se do roku 2013 jmenovala Volksbank, což napovídá že rusové nakupovali celou fungující banku od rakušáků.
  Český stát by banku "zavřel" jen prostřednictvím regulátora - České národní banky, což by se stalo jen v případě že by nenaplňovala kapitálové požadavky, ztratila likviditu, nebo jinak zásadně porušila český zákon o bankách. Politická situace nebo sankce nejsou důvodem k odejmutí bankovní licence.

  R

  #1839, Dotaz na banku, Banka, 26.3.2015

  Vemi jednoduše - spolehlivost banky Sberbank cz vzhledem k dnešní mezinárodní situaci. Vlastník z Ruska - Rusko, Ukraina, NATO - možné ochlazující se vztahy, studená válka.

  Dobrý den,

  vklady všech bank v tuzemsku jsou pojištěny na 100% hodnoty až do výše ekvivalentu 100 000 EUR, tedy cca. do 2,7 mil. Kč. Pokud by se se Sberbank cokoliv stalo, náhrady Vám vyplatí Fond pojištění vkladů. 

  Mateřská Sberbank v Rusku má samozřejmě nemalé potíže, ale její česká dcera je kapitálově oddělená a ve velmi dobré kondici (není možné z ní "vysát peníze" směrem do Ruska). 

  Až do výše vkladu 2,7 mil. Kč bych osobně neměl žádné obavy.

  A

  #1483, Účet slovenské Sberbank v Česku, Běžný účet, 14.7.2014

  Dobrý den, jsem Slovák, no momentálne bydlím a pracuji v České republice. Otevrel jsem si účet v slovenské bance Sberbank SK, mužu tento účet plnohodnotne vuyžívat taky v České republice, a to vkládat naň peníze v pobočkách Sberbank CZ, vykonávat transakce a pod.
  Za odpoved vopred dakujem. Adam B.

  Dobrý den,
  bohužel nikoliv - takto mezinárodně integrovaná Sberbank (ani většina jiných bank) není.
  Při střídavém pobytu v ČR/SR doporučuji FIO Banku, která má platební styk ČR/SR bez poplatků.

  Petr JermářBanky.cz

  M

  #796, Dotaz v bankovní poradně, , 31.5.2013

  Dobrý deň, v ktorej z týchto bánk drží podiel stát a aký je vysoký ? Resp. kde by sa dala informácia dohľadať ? ČSOB Česká spořitelna KB Unicredit Bank Raiffeisen bank GE Money Bank J & T BANKA PPF banka Sberbank CZ LBBW Bank CZ

  Dobrý den,

  stát nedrží podíl v žádné retailové bance - veškeré retailové komerční banky na českém trhu jsou v rukou soukromých subjektů.