Banky.cz Články Aktuálně ČSOBSS: Akce - Prémie 1 000 Kč za uzavření smlouvy o SS a 3 000 Kč za vklad

ČSOBSS: Akce - Prémie 1 000 Kč za uzavření smlouvy o SS a 3 000 Kč za vklad

Novinky ze světa spoření
7.6.2024 Aktuálně

ČSOB Stavební spořitelna k 7. 6. 2024 navýšila prémii za vklad na 3 000 Kč (původně 2 000 Kč) u akce "Prémie 1 000 Kč za uzavření smlouvy o SS a 3 000 Kč za vklad.

REKLAMA

V rámci časově neomezené akce na podporu stavebního spoření, klient získá prémii 1 000 Kč, když do konce 2. kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém bylo spoření uzavřeno vloží na účet min. 0,5 % z cílové částky a dále prémii ve výši 3 000 Kč, když do konce 4. kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém bylo spoření uzavřeno vloží na účet min. 50 000 Kč.

Běžný účet

Běžný účet bez poplatků

REKLAMA

KOMENTÁŘE k článku ČSOBSS: Akce - Prémie 1 000 Kč za uzavření smlouvy o SS a 3 000 Kč za vklad

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

TA: Týdenní analýza 24/2024: Úrokové sazby stále na úrovni roku 2009. Kdy klesnou?

TA: Týdenní analýza 24/2024: Úrokové sazby stále na úrovni roku 2009. Kdy klesnou?

11.6.2024 Aktuálně

Realitní trh ožívá i přes stagnaci úrokových sazeb. Strmý pokles nabídkových sazeb zkraje letošního roku byl vystřídán v druhém kvartálu stagnací a mírným nárůstem.

ČSOBSS: Akce - Prémie 1 000 Kč za uzavření smlouvy o SS a 3 000 Kč za vklad

ČSOBSS: Akce - Prémie 1 000 Kč za uzavření smlouvy o SS a 3 000 Kč za vklad

7.6.2024 Aktuálně

ČSOB Stavební spořitelna k 7. 6. 2024 navýšila prémii za vklad na 3 000 Kč (původně 2 000 Kč) u akce "Prémie 1 000 Kč za uzavření smlouvy o SS a 3 000 Kč za vklad.

ČS: Zvýšení slevy na sazbě u Hypotéky pro budoucnost

ČS: Zvýšení slevy na sazbě u Hypotéky pro budoucnost

7.6.2024 Aktuálně

Česká spořitelna s platností k 7. 6. 2024 spustila časově omezenou akci týkající se navýšení slevy z úrokové sazby v pří. tzv. Hypotéky pro budoucnost.

TA: Týdenní analýza 23/2024: Ceny nemovitostí zhoršují dostupnost bydlení i přes pokles úrokových sazeb

TA: Týdenní analýza 23/2024: Ceny nemovitostí zhoršují dostupnost bydlení i přes pokles úrokových sazeb

4.6.2024 Aktuálně

Za uplynulý měsíc nám opět o něco povyskočily nabídkové ceny nemovitostí, což se projevuje ve zhoršení dostupnosti bydlení o to více, že se zastavil pokles úrokových sazeb.

RSTS: Akce na stavební spoření

RSTS: Akce na stavební spoření

2.6.2024 Aktuálně

Raiffeisen stavební spořitelna prodlužuje do 30. 6. 2024 akci "Akční úrok na spoření až 5,5% p.a. až do roku 2025."

Z naší bankovní poradny

Rozdělení bytového domu na bytové jednotky a založení SVJ

3.6.2024 Reality
Dobrý den, mám po otci podíl v bytovém činžovním domě. Podílové vlastnictví je tam už řadu let, protože byly nějaké spory mezi nájemníky a nebyla vůle vytvořit SVJ. Aktuálně je dům v havarijním stavu a je potřeba ho rekonstruovat, zateplit apod. Pro získání dotace i úvěru nám bylo doporučeno založení SVJ. Někdo tvrdí, že to není potřeba, ale firma, která by měla mít rekonstrukci na starost, to považuje za nutné. Co všechno s touto změnou souvisí? Jde mi zejména o vypořádání případných dluhů, aktuální přeměření bytových jednotek apod. Chtěli bychom před ostatní předstoupit s jasným a právně podloženým postupem. Děkuji moc za odpověď. Dobrý den, důrazně doporučuji bytový dům rozdělit na samostatné bytové jednotky a založit SVJ nezávisle na tom, zdali toto po vás někdo požaduje či nikoliv. Je to především v zájmu všech stávajících podílových vlastníků bytového domu. Podílové vlastnictví bytových domů je reliktem minulosti, má mnoho nevýhod a rizik, nemá žádné výhody. Naopak rozdělení domu na bytové jednotky a založení SVJ má samé výhody. Každý budeme vlastníkem svého bytu, nebudou Vás ohrožovat dluhy ostatních atd.Co všechno s touto změnou souvisí? Rozdělení BD na bytové jednotky se řeší přes Prohlášení vlastníků podaného na katastr. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc. Právník Vám za úplatu pomůže s Prohlášení vlastníků i se založením SVJ.  ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

Pojmy ve slovníku

Fond pojištění vkladů

Je nejdůležitější součástí Garančního systému finančního trhu v ČR. Z fondu pojištění vkladů probíhá výplata klientů zkrachovalých bank.  Vklady na účtech u českých bank jsou pojištěny do 100 000 euro, resp. jejich ekvivalentu v českých korunách (cca 2,5 mil. korun). Pravidlo je nastaveno tak, že pojištěn je v každé bance součet vkladů jednoho klienta. Za samostatného klienta se považuje fyzická osoba (pod rodné číslo), nebo i firma (pod IČ).  Pokud tedy máte v některé z bank více než 2,5 milionu korun, rozhodně byste měli své peníze rozdělit mezi více bank, nebo více rodných čísel, či IČ. Stačí tedy převést část peněz na manželku, či firmu. Zároveň může mít každý člověk pojištěné vklady ve více bankách v ČR, nebo EU. Do Fondu pojištění vkladů přispívají všechny české banky, stavební spořitelny a záložny pravidelným odvodem určitého promile z výše vkladů jejich klientů. Tento fond momentálně disponuje prostředky přibližně ve výši 40 miliard českých korun. Poslední výplaty prováděl klientům malých institucí Sberbank, Československé úvěrní družstvo (dříve Akcenta záložna) a předtím Evropsko Ruská Banka. Ještě předtím větší výplata přes 10 miliard proběhla klientům Metropolitního spořitelního družstva. Fond pojištění vkladů vyplácí náhradu na základě sdělení regulátora České národní banky, že konkrétní instituce není schopna dostát svým závazkům. Výplatu náhrad realizuje Garanční systém finančního trhu, který si zajistí od banky seznamy depozitních klientů. Vyplácí se zůstatek klienta k datu oznámení ČNB, sestávající z jistiny vkladu a naběhlých úroků k datu. Pro výplatu Garanční systém zpravidla najme některou z velkých bank s dostatkem poboček. Informace je zasílána na kontaktní údaje zkrachovalé banky či záložny. Pozor - výplata probíhá pouze po dobu 3 let, během kterých se musíte o své prostředky přihlásit! Jak uvedeno výše, aktuálně má fond dostatek prostředků pro případné uspokojení klientů při krachu středně velké banky. A pokud by prostředky fondu nestačily, doplácet se bude ze státního rozpočtu, fond smí vydat dluhopisy anebo si může vypůjčit prostředky na finančním trhu prostřednictvím úvěru. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena