Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2056, Dotaz na běžný bankovní účet

Jakou banku vybrat pro rodinné účty a spoření?

11.7.2015 Běžný účet

Dobrý den, mám běžný účet u KB, platební karty máme oba s manželem. U této banky mají také naše 3 nezletilé děti dětské účty, kde jsou uložené malé částky. Často je ihned vybereme na potřeby dětí. Také mám založený spořící účet u ING, kde se nám také ale nedaří spořit významnější částku. Zvažujeme přechod k jiné bance, samozřejmě bez poplatků. Můžete doporučit, kterou? Nevím, zda zachovat spořící účet, který nám jednu dobu posloužil pro zaslání větší částky peněz, která byla ale ovšem už hned použita. Dále starší děti mají oba založeno stav. spoření ještě za výhodných podmínek státní podpory. Pro nejmladšího nic takového nemáme. Domnívám se, že momentálně není třeba, aby děti měly svůj dětský účet u KB, předpokládám, že ani stavební spoření pro nejmladšího se zatím nevyplatí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

běžný účet: Equa Bank (vše bez poplatků včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank, bez podmínek) nebo Fio Banka (stejné podmínky jako Equa, jen ty výběry zdarma jsou limitované pouze na vlastní síť bankomatů).

Spořící účet: Equa Bank (1% do 200 00 Kč, při používání běžného účtu 1,5%), Air-Bank (1,1% do 250 000 Kč bez podmínek), Sberbank (1,63% do 300 000 bez podmínek), Expobank (1,1% bez podmínek).

U KB a ING doporučuji všechny běžné a spořící účty zrušit a převést do výše jmenovaných bank.

Dětské účty: podle mě do 15 let nemají smysl (peníze mohou mít děti u Vás a vy jim vedete virtuální účty), od 15 let otevřít běžný účet pro dospělé. Studentské účty se už dnes moc nevyplatí.

Stavební spoření: co máte rozjednané, tak dospořte. Ohledně nových smluv: za sjednání zaplatíte poplatek, ročně za vedení zaplatíte poplatek, úrok horší než na spořících účtech, 6 let na peníze nemůžete sáhnout. I z maximální státní podpory Vám ročně po odečtení poplatků zbude zhruba jen 1 500 Kč a ne celé 2 000 Kč. Zvažte, zda Vám to za to stojí a chcete-li podporovat tuto státem dotovanou lumpárnu.