Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Expobank
Expobank
  Web: www.expobank.cz Internetbanking: expobanking.cz
  Adresa: Na Strži 2097/63, Praha 4, 140 00 
  IČ: 14893649 
  SWIFT: EXPN CZ PP 
  Kód banky: 4000 
  Na českém trhu: 23.1.1991 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Expobank

  Banka usilovně pracuje na tom, aby v Česku byla nejlepší alternativou pro spoření a investování. Poskytuje velmi výhodné úrokové sazby u depozit, služby jsou většinou bez poplatků a ve spolupráci s prověřenými partnery nabízí řadu investičních služeb. Své prostředky z účtů pak můžete s pomocí aplikace jednoduše a on-line přemístit do drahých kovů, kryptoměn, nebo start-upů. Pro majetnější skupinu klientů pak banka poskytuje privátní bankovnictví.

  Výhody:

  • výborné sazby u depozitních produktů
  • středně velká moderní univerzální česká banka
  • propracované internetové bankovnictví, možnost založení běžných produktů on-line
  • pojištění vkladů včetně úroku u garančního fondu (do výše ekvivalentu 100 tisíc EUR)

  Nevýhody, obavy:

  • v Česku nedisponuje sítí poboček
  • reputační problémy (šetření ČNB, původ akcionářů)

  O bance Expobank

  Expobank CZ a.s. je malou bankou poskytující služby převážně firemním klientům s mezinárodním přesahem. Fyzickým osobám poskytuje jen spořící a investiční produkty. 

  Banka dlouhodobě nabízela nadprůměrné úrokové sazby, ale zřejmě z nákladových důvodů v posledních letech silně omezila počet poboček a koncentrovala se na on-line finance. Banka v roce 2017 představila zcela nové internetové bankovnictví Expobanking fungující bez návštěvy pobočky a umožnila zakládání produktů po internetu. Tato strategie se již v roce 2018 projevila pěkným ziskem z hospodaření.

  Aktuálním majoritním akcionářem banky je Igor Vladimirovič Kim, rovněž také jediný akcionáře AS Expobank (Lotyšsko) a majoritním akcionářem Expobank LLC (Rusko), Expo Capital LLC (Rusko), a také má významný podíl na Orient Express Bank (Rusko).Expobank má pestrou historii. Na českém trhu banka od roku 2008 vystupovala banka pod názvem LBBW Bank CZ a.s. (většinovým vlastníkem byla německá Bayerische Landesbank), dříve působila od roku 2004 pod názvem BAWAG Bank CZ a.s. (rakouský akcionář), přičemž v roce 2003 banka byla sloučena s Dresdner Bank CZ. Samotné založení Expobanky švýcarskými a maďarskými vlastníky se datuje do roku 1991. 

  Banka je účastníkem státního systému pojištění vkladů, takže jakýkoliv vklad na běžném či spořícím účtu, nebo na termínovaném vkladu je pojištěn.

  Flash news o Expobank

  7.5.2020

  Expobank za 2019 ve stamilionovém zisku  a připravena na další expanzi
  Chystá se i změna vlastníka? Expobank rok 2020  zahájila s novým českým vedením, přitom z orgánů banky zcela vystoupil majitel Igor Kim a jeho dřívější souputníci. Probleskly i zprávy, že se o banku zajímá fond severomoravského miliardáře Tomáše Chenka. Uvidíme jak možné změny katalyzuje koronavirová krize? Digitalizovaná banka se zdá být na další fungování dobře připravenou.

  Finanční rok Expobank uzavřela se ziskem 117 mil.Kč, zároveň vykazuje obrovskou míru likvidity 41%. Nadstandardní kapitálová přiměřenost 27% umožňuje ztrojnásobit bilanci, pokud se banka pustí do aktivních úvěrových obchodů.

  Expobanka právě spustila i novou éru svého hlavního produktu NEO účet. Nyní mohou klienti založit účet  on-line na pár kliknutí. Dva osobní doklady postačí nafotit mobilem a jednoduše je připojit k elektronické žádosti. Původní formulář vyžadoval deset kroků a po jeho odeslání bylo nutné manuální zpracování.  NEO účet nabízí jednu z nejvyšších úrokových sazeb bez omezení výše a délky vkladu. Prostředky lze kdykoliv investovat přes partnerské služby a většina služeb je bez poplatků.

  29.8.2019

  Expobank CZ po 28 letech na trhu inovuje, aneb skutečně moderní inteligentní bankovnictví
  Chvíli to vypadalo na finanční katastrofu - Expobanka rušila pobočky, produkty a veřejnosti nebylo jasné jakým směrem se hodlá vydat? Nyní ale i název letos nového produktu NEO účet ukazuje, že nešlo o osamělý výkřik. Banka masivně digitalizuje a inovuje. NEO účet jako první umožňuje přímo obchodovat s bitcoiny, nebo investovat do zlata a stříbra. Úroková sazba tohoto účtu poskytuje zajímavý fondem pojištění vkladů garantovaný výnos. Doufejme tedy, že se bance bude dařit i na vysoce konkurenčním trhu hypoték, půjček či kreditních karet. Čili, že bude ziskem dělat radost regulátorovi a vlastním akcionářům.

  22.2.2019

  ČNB a FAÚ prověřuje Expobank z praní špinavých peněz
  Nad českou bankou, která v posledních letech zrušila většinu poboček a prakticky přestala poskytovat služby pro veřejnost se začínají stahovat mraky. Česká národní banka zahájila hlubší prověrku hospodaření Expobanky, ve které jí pomáhá Finanční analytický útvar Ministerstva financí. Zdá se, že hledají praní špinavých peněz, obcházení mezinárodních zákazů a sankcí, nebo nedovolené úvěrování akcionářů a členů orgánů.  Pikantní je, že v dozorčí radě, která má na chod banky dohlížet, jsou dodnes vedeni jeden z minulých členů bankovní rady ČNB a známý český ekonom.
  Klienti, kteří v bance ponechali depozita do výše protihodnoty 100 tis. EUR však nemusí být v panice. Tak jako u všech českých bank jsou vklady do 2,6 milionů pojištěny a i v případě odebrání licence by k jejich vyplacení Garančním fondem došlo v horizontu týdnů.

  1.12.2017

  Expobank CZ brutálně digitalizuje - ruší 4 pobočky s účinností od 30.11.2017
  Banka se z důvodu plánovaného přechodu na digitální model obsluhy klientů rozhodla zrušit pobočky:
  - 17. listopadu 389, 530 02 Pardubice - Zelené Předměstí
  - Dlouhá 194/3, 702 00, Ostrava
  - Náměstí P. Otakara II. 90/28, 370 01, České Budějovice 
  - Náměstí Republiky 5/4, 301 00, Plzeň
  Více informací lze získat na zákaznické lince: +420 844 844 822 (PO - PÁ 8.00-19.00)

  Dotazy v poradně k Expobank

  J

  #14217, Banka mi účtuje vysoké poplatky, Běžný účet, 12.5.2021

  Dobrý den, mám účet u Poštovní spořitelny. Na účet přišla blokace od exekutora. Po nabytí právní moci exekuce banka strhla účetní zůstatek ve výši asi 104 Kč a odeslala ho na účet exekutora. Vše v pořádku. Ovšem za tuto jednorázovou transakci mi naúčtovala poplatek 2 tisíce Kč. S tím nemohu souhlasit a domnívám se, že je taková částka nepřiměřeně vysoká a možná i protiústavní. S poplatkem souhlasím, ale myslím, že by v tomto případě měl být na úrovni poplatku za bankovní informací, kterou dává banka exekutorovi, tedy v ČR maximálně 200 Kč. Aktuálně mám vedeno 16 účtů u 11 bank v ČR a s takovým poplatkem jsem se zatím nesetkal. Zarážející je také rozdílnost v tom, jak banky konají nebo nekonají když dojde k nabytí právní moci na exekuci. Osobně jsem žádal u České spořitelny s vyjádřením od exekutora, že má banka dokonce ze zákona povinnost uhradit zbývající částku na exekuci, která v tu dobu byla na účetním zůstatku na mém účtu u ČS. Ta však tvrdila, že nemůže takovou operaci provést, zřejmě kvůli blokaci exekutora. Prosím o váš výklad jak je možné tak rozdílné chování, kdy jedna banka si naúčtuje tak vysoký a dle mého názoru nepřiměřeně vysoký poplatek a jiná nekoná vůbec, přestože by podle zákona měla. Jen pro přehled uvádím poplatek, který si banky účtují za vyžádání bankovní informace pro exekutora. Fio banka - 100 Kč Mbank - 0 Kč Airbank - 0 Kč Česká spořitelna - 0 Kč Expobank - 0 Kč Sberbank - 150 Kč Equa bank - 0 Kč Hello! bank - 0 Kč Creditas - 0 Kč UniCredit Bank - 0 Kč.

  Dobrý den,

  každá banka uvádí poplatky ve svém sazebníku. Pokud s výší poplatků nesouhlasíte, nemějte u dané banky běžný účet. Podmínky bankovních produktů se velmi liší. Některé banky účtují nízké poplatky, nabízejí levnější půjčky a hypotéky a klienty odměňují vyššími úrokovými sazbami na spořicích účtech a termínovaných vkladech. A jiné banky to dělají naopak (vyšší poplatky, dražší úvěry, horší spoření). Na trhu máme přes 30 bank a je pouze na Vás, abyste si zvolil přesně takovou banku, která Vám nejvíce  vyhovuje svými podmínkami.

  I

  #10316, Koronavirus a odklad splátek, Hypoteční poradna, 3.6.2020

  Dobry den, mam dotaz ohledne soucasnych odkladu splatek kvuli koronaviru. Mam hypotecni uver na byt u Expobank, 16.4.2020 jsem pozadala o odklad splatek na 6 mesicu, ale nasledne jsem rozhodla, ze odklad nebudu potrebovat a budu splacet dal, poslala jsem tuto prosbu emailem 30.4, ze odklad splatek nepotrebuji, ve vypisu banky za 5.2020 Jsem vsimla, ze splatka nebyla strzena z uctu, a odklad bezi dal, coz prodrazuje na urocich moji hypoteku vice nez 20 tis. Musela jsem poslat email s dotazem proc na moji prosbu o stornovani zadosti nezareagovali, hypotecni poradce z banky mi odpovedel, ze nemohou vyhovet moji zadosti o stornovani zadosti o odklad, tim padem me nuti odkladat splatky a platit uroky navic. Jak mam postupovat v teto situaci? Muj manzel a moje pribuzne maji taky uvery v jinych ruznych bankach v Praze a Jejich banky stornovani zadosti o odklad splatek akceptovali. Tak zde je otazka: ma-li banka pravo takto postupovat a vyuzivat te tezke situaci a vydirat sve klienty? Je na to nejaky zakon, ktery plati pro vsichni banky anebo kazda banka zakon o odkladu splatek kvuli koronaviru upravuje jak chce? Predem dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  zákon upravuje podmínky pro odklad splátek z důvodu krize koronaviru od květnové splátky. Pokud jste svou banku žádala o odklad dubnové splátky, nevztahuje se na tento akt žádná speciální legislativa a povolený odklad byl projevem dobré vůle banky (banka odklad dubnové splátky povolit nemusela - většina bank tak ale činila dobrovolně). Storno odkladu zákon neupravuje, tedy záleží na dobré vůli každé banky. Nejste-li spokojena s přístupem své banky, zvažte refinancování hypotéky u konkurence.

  #9529, Zrušení účtu, Běžný účet, 1.4.2020

  Dobrý den, mám účet v Expobank. Doplatili jsme hypotéku a rozhodli jsme se účet ukončit. Oznámila jsem to bankéři. Expobank mi zmrazila účet i kartu a poslala požadavek na vrácení karty do dvou dnů. To jsem učinila. Poslala jsem jim informaci, kam chci, aby mi poslali zůstatek účtu. Po měsíci mi volala pracovnice banky se sdělením, že převod neprovedou, protože podpis na dopisu nesouhlasí s podpisovým vzorem. Zároveň mi sdělila, že mám možnost znovu požádat přes internetové bankovnictví, což jsem učinila. Stejně mi údajně zůstatek z účtu vrátí až za 2 měsíce. Je toto legální? Zadržují mi mé prostředky. Jak se mohu bránit?

  Dobrý den,

  výpovědní lhůta pro běžné účty bývá obvykle 30 dnů (aby stihly doběhnout všechny doposud nezaúčtované karetní transakce). Před žádostí o zrušení účtu bývá rozumné peníze převést na nový účet a na starém rušeném účtu ponechat pouze minimum na případné poplatky. Pokud se Vám na žádosti neshodoval podpis s podpisovým vzorem, banka převod uskutečnit nemohla. Nicméně další lhůta 2 měsíce se mi zdá zbytečně dlouhá. V případě nespokojenosti můžete svůj spor řešit před Finančního arbitra či podat podnět ČNB.

  JN

  #9314, Banka mi zablokovala platbu ze zahraničí, Banka, 20.3.2020

  Dobrý den, na účet od Expobank mi přišla platba ze zahraničního účtu. Banka to prý vyhodnotila jako podezřelé a začal kolotoč výslechu. Napsal jsem jim, že se jedná o prostředky, které jsem si tam zaslal z jiné české banky. To jsem doložil výpisem. Peníze mi drží už přes týden a nekomunikují. Dostal jsem se díky tomu do platební tísně. Vůbec nevím co budu dělat. Nemám pomalu ani na jídlo. Banku to vůbec nezajímá. Zlatá hotovost. Poraďte mi prosím jak na ně mohu zatlačit. Volám tam a píšu několikrát za den. Je to k ničemu. Účet jsem už vypověděl. Zároveň všechny varuji před touto pofidérní bankou. Jak dlouho mi mohou blokovat mé peníze? Děkuji

  Dobrý den,

  všechny banky musí na základě AML legislativy (proti praní špinavých peněz a financování terorismu) vyhodnocovat podezřelé transakce a hlásit je Finančně analytickému útvaru Ministerstva financí. Peníze Vám neblokuje banka, ale MF. Posílat všechny své úspory do zahraničí a nenechat si v ČR ani na chleba je velmi nerozumné. Pravidla finanční gramotnosti doporučují mít na běžném účtu rezervu v podobě 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů.

  ZK

  #9275, Výběry z bankomatů cizích bank, Běžný účet, 17.3.2020

  Prosím o informaci, zda je v městě Zbiroh bankomat ČSOB, v případě, že je to bankomat Čes. spořitelny, tak zdali je bankomat v Mirošově. Děkuji.

  Dobrý den,

  ve Zbirohu je bankomat České spořitelny a Komerční banky, v Mirošově bankomat ČSOB není. Nebylo by jednodušší si zřídit běžný účet u banky, která nabízí výběry z bankomatů všech bank bez poplatku a podmínek? Equa bank, Creditas, Expobank a další. Buďte náročná a chtějte od své banky více!

  Články o Expobank

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  15.3.2021, Spoření

  …d května ale banka zhodnocení na tomto účturuší. Aktuálně najdete úročení u běžných účtů jenvýjimečně. Kromě Hello bank! ho klientům nabízí pouze Expobank, a to 0,25 %.Ostatní poskytovatelé tuto službu buď zrušili, nebo snížili na symbolických0,01 %. Výjimkou je v současnosti Raiffeisenbank,…

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …ankyČeská spořitelna se tak zařadila po bokdalších poskytovatelů, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatňuje některénadstandardní služby. Např…

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  15.7.2020, Spoření

  …tězil nad zvyšováním. Creditas snížila úroky o víc než polovinuPokles sazeb u spořicích účtů oznámily včervnu 4 banky: Banka Creditas, Equa bank, Expobank, a Komerční banka. Největší změny přichystala Banka Creditas.Zrušila totiž 1% úročení, které se týkalo všech vkladů bez ohledu na jejichv…

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  8.7.2020, Běžný účet

  … pomocí kódů a osobních údajů. Equa bankV červnu spustila okamžité platby z mobilu. Můžete jepřijímat i odesílat a jejich limit je 400 000 korun. ExpobankPředstavila novou mobilní aplikaci, a to pro telefony soperačním systémem iOS. Jejím prostřednictvím můžete potvrzovat transakce uobchodní…

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  17.6.2020, Spoření

  …a uspořicího účtu úrok 1,2%. Aktuálně ale získáte maximálně 0,7%. Kromě této banky klesla úroková sazbanapříklad u: Air Bank, a to z 0,8% na 0,6% Expobank z 1,2% na 0,3% Raiffeisenbank z 1,25% na 0,6% nebo u Moneta Money Bank z 1,5% na 0,5% Právě Moneta Money Bank ještě v dubnu úrokyzvyšoval…  Banky v ČR