Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Expobank
Expobank
  • Založit online IQ Maxi vklad

   Hledáte bezpečný způsob zhodnocení Vašich volných finančních prostředků v českých korunách? Chcete přitom vždy přesně vědět, jaký výnos ze svého vkladu získáte a k jakému datu budete mít své prostředky k dispozici? Zvolte IQ MAXI vklad.

Web: www.expobank.cz Internetbanking: expobanking.cz
Adresa: Na Strži 2097/63, Praha 4, 140 00 
IČ: 14893649 
SWIFT: EXPN CZ PP 
Kód banky: 4000 
Na českém trhu: 23.1.1991 
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Expobank

Banka usilovně pracuje na tom, aby v Česku byla nejlepší alternativou pro spoření a investování. Poskytuje velmi výhodné úrokové sazby u depozit, služby jsou většinou bez poplatků a ve spolupráci s prověřenými partnery nabízí řadu investičních služeb. Své prostředky z účtů pak můžete s pomocí aplikace jednoduše a on-line přemístit do drahých kovů, kryptoměn, nebo start-upů. Pro majetnější skupinu klientů pak banka poskytuje privátní bankovnictví.

Výhody:

 • výborné sazby u depozitních produktů
 • středně velká moderní univerzální česká banka
 • propracované internetové bankovnictví, možnost založení běžných produktů on-line
 • pojištění vkladů včetně úroku u garančního fondu (do výše ekvivalentu 100 tisíc EUR)

Nevýhody, obavy:

 • v Česku nedisponuje sítí poboček
 • reputační problémy (šetření ČNB, původ akcionářů)

O bance Expobank

Expobank CZ a.s. je malou bankou poskytující služby převážně firemním klientům s mezinárodním přesahem. Fyzickým osobám poskytuje jen spořící a investiční produkty. 

Banka dlouhodobě nabízela nadprůměrné úrokové sazby, ale zřejmě z nákladových důvodů v posledních letech silně omezila počet poboček a koncentrovala se na on-line finance. Banka v roce 2017 představila zcela nové internetové bankovnictví Expobanking fungující bez návštěvy pobočky a umožnila zakládání produktů po internetu. Tato strategie se již v roce 2018 projevila pěkným ziskem z hospodaření.

Aktuálním majoritním akcionářem banky je Igor Vladimirovič Kim, rovněž také jediný akcionáře AS Expobank (Lotyšsko) a majoritním akcionářem Expobank LLC (Rusko), Expo Capital LLC (Rusko), a také má významný podíl na Orient Express Bank (Rusko).Expobank má pestrou historii. Na českém trhu banka od roku 2008 vystupovala banka pod názvem LBBW Bank CZ a.s. (většinovým vlastníkem byla německá Bayerische Landesbank), dříve působila od roku 2004 pod názvem BAWAG Bank CZ a.s. (rakouský akcionář), přičemž v roce 2003 banka byla sloučena s Dresdner Bank CZ. Samotné založení Expobanky švýcarskými a maďarskými vlastníky se datuje do roku 1991. 

Banka je účastníkem státního systému pojištění vkladů, takže jakýkoliv vklad na běžném či spořícím účtu, nebo na termínovaném vkladu je pojištěn.

Flash news o Expobank

7.5.2020

Expobank za 2019 ve stamilionovém zisku  a připravena na další expanzi
Chystá se i změna vlastníka? Expobank rok 2020  zahájila s novým českým vedením, přitom z orgánů banky zcela vystoupil majitel Igor Kim a jeho dřívější souputníci. Probleskly i zprávy, že se o banku zajímá fond severomoravského miliardáře Tomáše Chenka. Uvidíme jak možné změny katalyzuje koronavirová krize? Digitalizovaná banka se zdá být na další fungování dobře připravenou.

Finanční rok Expobank uzavřela se ziskem 117 mil.Kč, zároveň vykazuje obrovskou míru likvidity 41%. Nadstandardní kapitálová přiměřenost 27% umožňuje ztrojnásobit bilanci, pokud se banka pustí do aktivních úvěrových obchodů.

Expobanka právě spustila i novou éru svého hlavního produktu NEO účet. Nyní mohou klienti založit účet  on-line na pár kliknutí. Dva osobní doklady postačí nafotit mobilem a jednoduše je připojit k elektronické žádosti. Původní formulář vyžadoval deset kroků a po jeho odeslání bylo nutné manuální zpracování.  NEO účet nabízí jednu z nejvyšších úrokových sazeb bez omezení výše a délky vkladu. Prostředky lze kdykoliv investovat přes partnerské služby a většina služeb je bez poplatků.

29.8.2019

Expobank CZ po 28 letech na trhu inovuje, aneb skutečně moderní inteligentní bankovnictví
Chvíli to vypadalo na finanční katastrofu - Expobanka rušila pobočky, produkty a veřejnosti nebylo jasné jakým směrem se hodlá vydat? Nyní ale i název letos nového produktu NEO účet ukazuje, že nešlo o osamělý výkřik. Banka masivně digitalizuje a inovuje. NEO účet jako první umožňuje přímo obchodovat s bitcoiny, nebo investovat do zlata a stříbra. Úroková sazba tohoto účtu poskytuje zajímavý fondem pojištění vkladů garantovaný výnos. Doufejme tedy, že se bance bude dařit i na vysoce konkurenčním trhu hypoték, půjček či kreditních karet. Čili, že bude ziskem dělat radost regulátorovi a vlastním akcionářům.

22.2.2019

ČNB a FAÚ prověřuje Expobank z praní špinavých peněz
Nad českou bankou, která v posledních letech zrušila většinu poboček a prakticky přestala poskytovat služby pro veřejnost se začínají stahovat mraky. Česká národní banka zahájila hlubší prověrku hospodaření Expobanky, ve které jí pomáhá Finanční analytický útvar Ministerstva financí. Zdá se, že hledají praní špinavých peněz, obcházení mezinárodních zákazů a sankcí, nebo nedovolené úvěrování akcionářů a členů orgánů.  Pikantní je, že v dozorčí radě, která má na chod banky dohlížet, jsou dodnes vedeni jeden z minulých členů bankovní rady ČNB a známý český ekonom.
Klienti, kteří v bance ponechali depozita do výše protihodnoty 100 tis. EUR však nemusí být v panice. Tak jako u všech českých bank jsou vklady do 2,6 milionů pojištěny a i v případě odebrání licence by k jejich vyplacení Garančním fondem došlo v horizontu týdnů.

1.12.2017

Expobank CZ brutálně digitalizuje - ruší 4 pobočky s účinností od 30.11.2017
Banka se z důvodu plánovaného přechodu na digitální model obsluhy klientů rozhodla zrušit pobočky:
- 17. listopadu 389, 530 02 Pardubice - Zelené Předměstí
- Dlouhá 194/3, 702 00, Ostrava
- Náměstí P. Otakara II. 90/28, 370 01, České Budějovice 
- Náměstí Republiky 5/4, 301 00, Plzeň
Více informací lze získat na zákaznické lince: +420 844 844 822 (PO - PÁ 8.00-19.00)

Dotazy v poradně k Expobank

I

#10316, Koronavirus a odklad splátek, Hypoteční poradna, 3.6.2020

Dobry den, mam dotaz ohledne soucasnych odkladu splatek kvuli koronaviru. Mam hypotecni uver na byt u Expobank, 16.4.2020 jsem pozadala o odklad splatek na 6 mesicu, ale nasledne jsem rozhodla, ze odklad nebudu potrebovat a budu splacet dal, poslala jsem tuto prosbu emailem 30.4, ze odklad splatek nepotrebuji, ve vypisu banky za 5.2020 Jsem vsimla, ze splatka nebyla strzena z uctu, a odklad bezi dal, coz prodrazuje na urocich moji hypoteku vice nez 20 tis. Musela jsem poslat email s dotazem proc na moji prosbu o stornovani zadosti nezareagovali, hypotecni poradce z banky mi odpovedel, ze nemohou vyhovet moji zadosti o stornovani zadosti o odklad, tim padem me nuti odkladat splatky a platit uroky navic. Jak mam postupovat v teto situaci? Muj manzel a moje pribuzne maji taky uvery v jinych ruznych bankach v Praze a Jejich banky stornovani zadosti o odklad splatek akceptovali. Tak zde je otazka: ma-li banka pravo takto postupovat a vyuzivat te tezke situaci a vydirat sve klienty? Je na to nejaky zakon, ktery plati pro vsichni banky anebo kazda banka zakon o odkladu splatek kvuli koronaviru upravuje jak chce? Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

zákon upravuje podmínky pro odklad splátek z důvodu krize koronaviru od květnové splátky. Pokud jste svou banku žádala o odklad dubnové splátky, nevztahuje se na tento akt žádná speciální legislativa a povolený odklad byl projevem dobré vůle banky (banka odklad dubnové splátky povolit nemusela - většina bank tak ale činila dobrovolně). Storno odkladu zákon neupravuje, tedy záleží na dobré vůli každé banky. Nejste-li spokojena s přístupem své banky, zvažte refinancování hypotéky u konkurence.

#9529, Zrušení účtu, Běžný účet, 1.4.2020

Dobrý den, mám účet v Expobank. Doplatili jsme hypotéku a rozhodli jsme se účet ukončit. Oznámila jsem to bankéři. Expobank mi zmrazila účet i kartu a poslala požadavek na vrácení karty do dvou dnů. To jsem učinila. Poslala jsem jim informaci, kam chci, aby mi poslali zůstatek účtu. Po měsíci mi volala pracovnice banky se sdělením, že převod neprovedou, protože podpis na dopisu nesouhlasí s podpisovým vzorem. Zároveň mi sdělila, že mám možnost znovu požádat přes internetové bankovnictví, což jsem učinila. Stejně mi údajně zůstatek z účtu vrátí až za 2 měsíce. Je toto legální? Zadržují mi mé prostředky. Jak se mohu bránit?

Dobrý den,

výpovědní lhůta pro běžné účty bývá obvykle 30 dnů (aby stihly doběhnout všechny doposud nezaúčtované karetní transakce). Před žádostí o zrušení účtu bývá rozumné peníze převést na nový účet a na starém rušeném účtu ponechat pouze minimum na případné poplatky. Pokud se Vám na žádosti neshodoval podpis s podpisovým vzorem, banka převod uskutečnit nemohla. Nicméně další lhůta 2 měsíce se mi zdá zbytečně dlouhá. V případě nespokojenosti můžete svůj spor řešit před Finančního arbitra či podat podnět ČNB.

JN

#9314, Banka mi zablokovala platbu ze zahraničí, Banka, 20.3.2020

Dobrý den, na účet od Expobank mi přišla platba ze zahraničního účtu. Banka to prý vyhodnotila jako podezřelé a začal kolotoč výslechu. Napsal jsem jim, že se jedná o prostředky, které jsem si tam zaslal z jiné české banky. To jsem doložil výpisem. Peníze mi drží už přes týden a nekomunikují. Dostal jsem se díky tomu do platební tísně. Vůbec nevím co budu dělat. Nemám pomalu ani na jídlo. Banku to vůbec nezajímá. Zlatá hotovost. Poraďte mi prosím jak na ně mohu zatlačit. Volám tam a píšu několikrát za den. Je to k ničemu. Účet jsem už vypověděl. Zároveň všechny varuji před touto pofidérní bankou. Jak dlouho mi mohou blokovat mé peníze? Děkuji

Dobrý den,

všechny banky musí na základě AML legislativy (proti praní špinavých peněz a financování terorismu) vyhodnocovat podezřelé transakce a hlásit je Finančně analytickému útvaru Ministerstva financí. Peníze Vám neblokuje banka, ale MF. Posílat všechny své úspory do zahraničí a nenechat si v ČR ani na chleba je velmi nerozumné. Pravidla finanční gramotnosti doporučují mít na běžném účtu rezervu v podobě 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů.

ZK

#9275, Výběry z bankomatů cizích bank, Běžný účet, 17.3.2020

Prosím o informaci, zda je v městě Zbiroh bankomat ČSOB, v případě, že je to bankomat Čes. spořitelny, tak zdali je bankomat v Mirošově. Děkuji.

Dobrý den,

ve Zbirohu je bankomat České spořitelny a Komerční banky, v Mirošově bankomat ČSOB není. Nebylo by jednodušší si zřídit běžný účet u banky, která nabízí výběry z bankomatů všech bank bez poplatku a podmínek? Equa bank, Creditas, Expobank a další. Buďte náročná a chtějte od své banky více!

TG

#9123, Běžný účet bez poplatků, Běžný účet, 1.3.2020

Pokračování dotazu č. 9120: Dobrý den, ještě ohledně Curve karty. Nechci si vydělat 150 Kč. Jde mi jen o to, že hledám něco takového, abych měl kartu s účtem zdarma přesně jak účet Curve. Ale nejde mi do hlavy, když dostanu 150 Kč, tak proč pak to nejde dobít. Kde tedy bude těch 150 Kč?

Dobrý den,

běžný účet s platební kartou bez poplatků a podmínek dnes nabízí každá druhá banka, např. ExpobankEqua bankCreditas, Air Bank, Fio Banka, mBank a další. Curve není klasickým běžným účtem (jedná se pouze o kartu a aplikaci, na kterou si můžete namapovat jiné karty). Hledáte běžný účet bez poplatků? Výborně, volte produkt od české banky, kterému rozumíte (a kde máte plnou podporu, telefonicky, na pobočkách), a naopak se vyhněte zahraniční fintechové aplikaci, které nerozumíte. Ta aplikace nemusí být špatná, jen není pro každého. 

Články o Expobank

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

5.8.2020, Běžný účet

…ankyČeská spořitelna se tak zařadila po bokdalších poskytovatelů, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatňuje některénadstandardní služby. Např…

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

15.7.2020, Spoření

…tězil nad zvyšováním. Creditas snížila úroky o víc než polovinuPokles sazeb u spořicích účtů oznámily včervnu 4 banky: Banka Creditas, Equa bank, Expobank, a Komerční banka. Největší změny přichystala Banka Creditas.Zrušila totiž 1% úročení, které se týkalo všech vkladů bez ohledu na jejichv…

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

8.7.2020, Běžný účet

… pomocí kódů a osobních údajů. Equa bankV červnu spustila okamžité platby z mobilu. Můžete jepřijímat i odesílat a jejich limit je 400 000 korun. ExpobankPředstavila novou mobilní aplikaci, a to pro telefony soperačním systémem iOS. Jejím prostřednictvím můžete potvrzovat transakce uobchodní…

Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

17.6.2020, Spoření

…a uspořicího účtu úrok 1,2%. Aktuálně ale získáte maximálně 0,7%. Kromě této banky klesla úroková sazbanapříklad u: Air Bank, a to z 0,8% na 0,6% Expobank z 1,2% na 0,3% Raiffeisenbank z 1,25% na 0,6% nebo u Moneta Money Bank z 1,5% na 0,5% Právě Moneta Money Bank ještě v dubnu úrokyzvyšoval…

Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

18.5.2020, Spoření

… z 2,25% na 1%. Propad i o víc než polovinuKvůli poklesu sazeb centrální banky oznámilysnížení úroků například: Air Bank Banka Creditas Equa bank Expobank Hello bank! ING Bank Sberbank nebo Trinity Bank Sazby na spořicích účtech přitom klesaly dostvýrazně. Například Air Bank je snížila přibl…Banky v ČR