Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Expobank
Expobank
  • Založit online IQ Maxi vklad

   Hledáte bezpečný způsob zhodnocení Vašich volných finančních prostředků v českých korunách? Chcete přitom vždy přesně vědět, jaký výnos ze svého vkladu získáte a k jakému datu budete mít své prostředky k dispozici? Zvolte IQ MAXI vklad.

Web: www.expobank.cz Internetbanking: expobanking.cz
Adresa: Na Strži 2097/63, Praha 4, 140 00 
IČ: 14893649 
SWIFT: EXPN CZ PP 
Kód banky: 4000 
Na českém trhu: 23.1.1991 
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Expobank

Banka usilovně pracuje na tom, aby v Česku byla nejlepší alternativou pro spoření a investování. Poskytuje velmi výhodné úrokové sazby u depozit, služby jsou většinou bez poplatků a ve spolupráci s prověřenými partnery nabízí řadu investičních služeb. Své prostředky z účtů pak můžete s pomocí aplikace jednoduše a on-line přemístit do drahých kovů, kryptoměn, nebo start-upů. Pro majetnější skupinu klientů pak banka poskytuje privátní bankovnictví.

Výhody:

 • výborné sazby u depozitních produktů
 • středně velká moderní univerzální česká banka
 • propracované internetové bankovnictví, možnost založení běžných produktů on-line
 • pojištění vkladů včetně úroku u garančního fondu (do výše ekvivalentu 100 tisíc EUR)

Nevýhody, obavy:

 • v Česku nedisponuje sítí poboček
 • reputační problémy (šetření ČNB, původ akcionářů)

O bance Expobank

Expobank CZ a.s. je malou bankou poskytující služby převážně firemním klientům s mezinárodním přesahem. Fyzickým osobám poskytuje jen spořící a investiční produkty. 

Banka dlouhodobě nabízela nadprůměrné úrokové sazby, ale zřejmě z nákladových důvodů v posledních letech silně omezila počet poboček a koncentrovala se na on-line finance. Banka v roce 2017 představila zcela nové internetové bankovnictví Expobanking fungující bez návštěvy pobočky a umožnila zakládání produktů po internetu. Tato strategie se již v roce 2018 projevila pěkným ziskem z hospodaření.

Aktuálním majoritním akcionářem banky je Igor Vladimirovič Kim, rovněž také jediný akcionáře AS Expobank (Lotyšsko) a majoritním akcionářem Expobank LLC (Rusko), Expo Capital LLC (Rusko), a také má významný podíl na Orient Express Bank (Rusko).Expobank má pestrou historii. Na českém trhu banka od roku 2008 vystupovala banka pod názvem LBBW Bank CZ a.s. (většinovým vlastníkem byla německá Bayerische Landesbank), dříve působila od roku 2004 pod názvem BAWAG Bank CZ a.s. (rakouský akcionář), přičemž v roce 2003 banka byla sloučena s Dresdner Bank CZ. Samotné založení Expobanky švýcarskými a maďarskými vlastníky se datuje do roku 1991. 

Banka je účastníkem státního systému pojištění vkladů, takže jakýkoliv vklad na běžném či spořícím účtu, nebo na termínovaném vkladu je pojištěn.

Flash news o Expobank

22.2.2019

ČNB a FAÚ prověřuje Expobank.
Nad českou bankou, která v posledních letech zrušila většinu poboček a prakticky přestala poskytovat služby pro veřejnost se začínají stahovat mraky. Česká národní banka zahájila hlubší prověrku hospodaření Expobanky, ve které jí pomáhá Finanční analytický útvar Ministerstva financí. Zdá se, že hledají praní špinavých peněz, obcházení mezinárodních zákazů a sankcí, nebo nedovolené úvěrování akcionářů a členů orgánů.  Pikantní je, že v dozorčí radě, která má na chod banky dohlížet, jsou dodnes vedeni jeden z minulých členů bankovní rady ČNB a známý český ekonom.
Klienti, kteří v bance ponechali depozita do výše protihodnoty 100 tis. EUR však nemusí být v panice. Tak jako u všech českých bank jsou vklady do 2,6 milionů pojištěny a i v případě odebrání licence by k jejich vyplacení Garančním fondem došlo v horizontu týdnů.

1.12.2017

Expobank CZ ruší 4 pobočky s účinností od 30.11.2017.
Banka se z důvodu plánovaného přechodu na digitální model obsluhy klientů rozhodla zrušit pobočky:
- 17. listopadu 389, 530 02 Pardubice - Zelené Předměstí
- Dlouhá 194/3, 702 00, Ostrava
- Náměstí P. Otakara II. 90/28, 370 01, České Budějovice 
- Náměstí Republiky 5/4, 301 00, Plzeň
Více informací lze získat na zákaznické lince: +420 844 844 822 (PO - PÁ 8.00-19.00)

Dotazy v poradně k Expobank

MI

#8371, Vývoj úroků 2020, Spoření, 29.12.2019

Na stránkách banky Creditas jsem se tak dočetl o "akčním" úroku na spořících účtech od 1.1.2020 ve výši 1,6%, platném do 31.3.2020. Dokážete odhadnout o kolik se úrok sníží (nepočítám, že by se zvýšil vzhledem k současnému trhu) od dubna 2020? Také mě zajímá zda můžete potvrdit čtvrtletní změny výše úroků u spořících účtů banky Creditas nebo zda je možnost, že úrok zůstane stejný v těchto intervalech? Díky

Dobrý den,

predikovat vývoj úroků na spořícím účtu konkrétní banky je téměř nemožné. Banka zohledňuje mnoho faktorů (jaké sazby nabízí konkurence, jaké má plány na akvizice nových klientů a udržení stávajících, cena peněz na mezibankovním trhu, atd.). Další prostor ke snižování pod 1,6% nevidím, neb by klienti obratem přešli k Expobank (1,6%), Trinity Bank (1,58%) či Hello Bank (1,5%). ČNB se nechala slyšet, že příští rok to vidí na max. 1 zvýšení sazeb nebo ponechání stávajícího stavu. Při současné inflaci nad 3% zde prostor k poklesu spíše není.

JV

#8369, Pojištění vkladů, Banka, 29.12.2019

Dobrý den, chci si založit spořící účet u Wüstenrot a prosím o informaci, jak jsou pojištěny vklady, pokud budou založeny dva účty jednou osobou a na každém účtu bude ekvivalent cca 100 tis. EUR. Budou pojištěny a garantovány oba tyto účty? Pokud ne, stačilo by jejich založení na každého z manželů po jednom účtu? Budou pak tyto účty pojištěny oba? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pojištěny jsou vklady v celkovém součtu na jednu fyzickou osobu do ekvivalentu 100 000 EUR na jednu instituci. Řešením je tak mít 2 spořící účty, každý u jiné banky. Můžete také založit 2 účty u jedné banky (každý na jednoho z manželů), ale v nedávné historii se stalo, že jedna ze záložen zkrachovala těsně po úmrtí jednoho z manželů a ukončeném dědickém řízení, kdy byl najednou majitelem obou účtů pouze jeden z manželů (který tím o polovinu peněz přišel). Banka Creditas aktuálně nabízí úrok 1,8% (od ledna se snižuje na 1,6%), Expobank 1,6%, Trinity Bank 1,58%. Wüstenrot sice nabízí nejvíc (1,7%), nicméně byl právě koupen Moneta Money Bank, která takto vysoký úrok určitě držet nebude (viz její vlastní spořící účet, u kterého Moneta udržela letos úrok 2% jen pár měsíců a pak šla rapidně dolů na 1,2%, tedy hluboko pod konkurenci). 

L

#8107, Výběr z bankomatu v zahraničí, Běžný účet, 23.11.2019

Dobrý den, chci se zeptat, ve kterém bankomatu je nejlepší vybírat v Německu s kartou České spořitelny a jaký je poplatek za výběr.

Dobrý den,

Česká spořitelna si za výběr z bankomatu v zahraničí účtuje 125 Kč. Expobank, Hello bank, Banka Creditas a mnohé další banky toto nabízejí bez poplatku stejně jako vedení účtu a všechny ostatní transakce. Navíc úrok 1,5-1,6%. 

MH

#4154, Jistotní účet - úročení KB, Reality, 29.12.2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou úroky u Komerční banky na jistotním účtu. Když je má jistota 200 000 Kč, kolik z toho jsou úroky za rok? Děkuji.

Dobrý den,

Komerční banka jistotní účty (které nazývá "Dohoda o správě kupní ceny") neúročí. Většina ostatních bank nabízí pouze symbolických 0,01% (výjimkou je Expobank s úrokem 0,65%).

DK

#4008, Poplatek za příchozí SEPA platbu, Platba, 9.11.2017

Dobrý den, pobírám starobní důchod ze Slovenské republiky, každý měsíc podle aktuálního kurzu. Po roce vstupu SR do EU mi Česká spořitelna vykazuje minus 100 Kč za převod Eura na Českou korunu. Je to krácení důchodu, nikdo mi to za celé roky nevysvětlil, poslední odpověď ze Sociální pojišťovny v Bratislavě byla, že za to může banka. Existuje jiný převod než SEPA? Děkuji za odpověď, D.

Dobrý den,

SEPA označuje mezinárodní platbu v EUR v rámci EU. Převod eur na koruny je vždy bezplatný, resp. za něj bance platíte kurzovou marží (rozdíl středového a Vám účtovaného kurzu). Oněch 100 Kč si Česká spořitelna účtuje za každou příchozí SEPA platbu. Je to stejný poplatek jako např. za vedení účtu, odchozí tuzemskou platbu, výběr z bankomatu jiné banky, atd. 

Otázka tedy zní: "Existuje levnější banka, která si za SEPA platby účtuje méně?"

Ano, levnější SEPA platby než ČS má hned 6 bank (Equa bank 9 Kč, Creditas 15 Kč, Fio banka 20 Kč, Air Bank a mBank 25 Kč, Expobank 49 Kč). 

Doporučuji běžný účet od Fio banky, která má navíc platební styk ČR-SR zcela zdarma (zde nebude platit ani výše zmíněných 20 Kč za SEPA platby z ostatních zemí EU mimo SR). Vedení účtu je zcela zdarma a bez podmínek. Dejte sbohem všem bankovním poplatkům.

Články o Expobank

Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

10.1.2020, Spoření

… získají i ti stávající, ale pouze u nových vkladů a spodmínkou, že peníze nechají na účtu alespoň rok. Stejný úrok jako Banka Creditas pak nabízíExpobank. A jen o málo méně slibuje Trinity Bank. Lidé, kteří si u ní založíspořicí účet do 15. května, dostanou sazbu 1,58%. Úrok až5 %? Ano, ale…

Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

3.1.2020, Běžný účet

…tům okamžité platby přijímat azačátkem ledna odesílat. V nejbližší době se k těmto poskytovatelům chtějí přidattaké: mBank Equa bank Hello bank a Expobank A do konce roku plánují tuto službu zprovoznit také vUniCredit Bank a Sberbank. Ceny se bát nemusíteVětšina poskytovatelů nabízí okamžité…

Úroky termínovaných vkladů klesají. Podívejte se, které účty se nejvíc vyplatí

Úroky termínovaných vkladů klesají. Podívejte se, které účty se nejvíc vyplatí

20.12.2019, Spoření

…lik poskytovatelů, kteří nabízí výhodnější podmínky. Vidět je tohned u jednoletého termínovaného účtu. Nejvyšší úročení u něj už delší dobu nabízíExpobank s úrokem 1,75%. Banka Creditas si držela první místodíky sazbě 1,8%. Jenže po prosincových změnách o něj přišla. Z bank nově vyššízhodnoc…

Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

30.9.2019, Běžný účet

…ěžných účtů, které slibují zhodnocení vložených peněz.Například Air Bank nabízí 1% úrok u vkladů do 100 000 korun. Ještě výš jdouBanka Creditas a Expobank. První z nichnabízí na běžném účtu úrok 1,5% u vkladů do 300 000 korun. A Expobank slibujena běžném účtu NEO úročení dokonce 1,6% bez ome…

Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

21.8.2019, Spoření

…ších bank natrhu tak výrazné úroky nenajdete. Přesto i ony v posledních měsících zvyšovalyúročení spořicích účtů. Víc než 1,5% slibuje: Wüstenrot Expobank(dokonce u běžného účtu) TrinityBank HelloBank Studentskýúčet od Volksbank aRichee od Creditas Ani současné úroky na inflaci nestačíZárove…Rychlé odkazy

Banky v ČR