Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Expobank
Expobank
  • Založit online IQ Maxi vklad

   Hledáte bezpečný způsob zhodnocení Vašich volných finančních prostředků v českých korunách? Chcete přitom vždy přesně vědět, jaký výnos ze svého vkladu získáte a k jakému datu budete mít své prostředky k dispozici? Zvolte IQ MAXI vklad.

Web: www.expobank.cz Internetbanking: expobanking.cz
Adresa: Na Strži 2097/63, Praha 4, 140 00 
IČ: 14893649 
SWIFT: EXPN CZ PP 
Kód banky: 4000 
Na českém trhu: 23.1.1991 
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Expobank

Banka usilovně pracuje na tom, aby v Česku byla nejlepší alternativou pro spoření a investování. Poskytuje velmi výhodné úrokové sazby u depozit, služby jsou většinou bez poplatků a ve spolupráci s prověřenými partnery nabízí řadu investičních služeb. Své prostředky z účtů pak můžete s pomocí aplikace jednoduše a on-line přemístit do drahých kovů, kryptoměn, nebo start-upů. Pro majetnější skupinu klientů pak banka poskytuje privátní bankovnictví.

Výhody:

 • výborné sazby u depozitních produktů
 • středně velká moderní univerzální česká banka
 • propracované internetové bankovnictví, možnost založení běžných produktů on-line
 • pojištění vkladů včetně úroku u garančního fondu (do výše ekvivalentu 100 tisíc EUR)

Nevýhody, obavy:

 • v Česku nedisponuje sítí poboček
 • reputační problémy (šetření ČNB, původ akcionářů)

O bance Expobank

Expobank CZ a.s. je malou bankou poskytující služby převážně firemním klientům s mezinárodním přesahem. Fyzickým osobám poskytuje jen spořící a investiční produkty. 

Banka dlouhodobě nabízela nadprůměrné úrokové sazby, ale zřejmě z nákladových důvodů v posledních letech silně omezila počet poboček a koncentrovala se na on-line finance. Banka v roce 2017 představila zcela nové internetové bankovnictví Expobanking fungující bez návštěvy pobočky a umožnila zakládání produktů po internetu. Tato strategie se již v roce 2018 projevila pěkným ziskem z hospodaření.

Aktuálním majoritním akcionářem banky je Igor Vladimirovič Kim, rovněž také jediný akcionáře AS Expobank (Lotyšsko) a majoritním akcionářem Expobank LLC (Rusko), Expo Capital LLC (Rusko), a také má významný podíl na Orient Express Bank (Rusko).Expobank má pestrou historii. Na českém trhu banka od roku 2008 vystupovala banka pod názvem LBBW Bank CZ a.s. (většinovým vlastníkem byla německá Bayerische Landesbank), dříve působila od roku 2004 pod názvem BAWAG Bank CZ a.s. (rakouský akcionář), přičemž v roce 2003 banka byla sloučena s Dresdner Bank CZ. Samotné založení Expobanky švýcarskými a maďarskými vlastníky se datuje do roku 1991. 

Banka je účastníkem státního systému pojištění vkladů, takže jakýkoliv vklad na běžném či spořícím účtu, nebo na termínovaném vkladu je pojištěn.

Flash news o Expobank

29.8.2019

Expobank CZ po 28 letech na trhu vstupuje do nové éry - moderního inteligentního bankovnictví.

Chvíli to vypadalo na finanční katastrofu - Expobanka rušila pobočky, produkty a veřejnosti nebylo jasné jakým směrem se hodlá vydat? Nyní ale i název letos nového produktu NEO účet ukazuje, že nešlo o osamělý výkřik. Banka masivně digitalizuje a inovuje. NEO účet jako první umožňuje přímo obchodovat s bitcoiny, nebo investovat do zlata a stříbra. Úroková sazba tohoto účtu poskytuje zajímavý fondem pojištění vkladů garantovaný výnos. Doufejme tedy, že se bance bude dařit i na vysoce konkurenčním trhu hypoték, půjček či kreditních karet. Čili, že bude ziskem dělat radost regulátorovi a vlastním akcionářům.

22.2.2019

ČNB a FAÚ prověřuje Expobank.
Nad českou bankou, která v posledních letech zrušila většinu poboček a prakticky přestala poskytovat služby pro veřejnost se začínají stahovat mraky. Česká národní banka zahájila hlubší prověrku hospodaření Expobanky, ve které jí pomáhá Finanční analytický útvar Ministerstva financí. Zdá se, že hledají praní špinavých peněz, obcházení mezinárodních zákazů a sankcí, nebo nedovolené úvěrování akcionářů a členů orgánů.  Pikantní je, že v dozorčí radě, která má na chod banky dohlížet, jsou dodnes vedeni jeden z minulých členů bankovní rady ČNB a známý český ekonom.
Klienti, kteří v bance ponechali depozita do výše protihodnoty 100 tis. EUR však nemusí být v panice. Tak jako u všech českých bank jsou vklady do 2,6 milionů pojištěny a i v případě odebrání licence by k jejich vyplacení Garančním fondem došlo v horizontu týdnů.

1.12.2017

Expobank CZ ruší 4 pobočky s účinností od 30.11.2017.
Banka se z důvodu plánovaného přechodu na digitální model obsluhy klientů rozhodla zrušit pobočky:
- 17. listopadu 389, 530 02 Pardubice - Zelené Předměstí
- Dlouhá 194/3, 702 00, Ostrava
- Náměstí P. Otakara II. 90/28, 370 01, České Budějovice 
- Náměstí Republiky 5/4, 301 00, Plzeň
Více informací lze získat na zákaznické lince: +420 844 844 822 (PO - PÁ 8.00-19.00)

Dotazy v poradně k Expobank

JN

#9314, Banka mi zablokovala platbu ze zahraničí, Banka, 20.3.2020

Dobrý den, na účet od Expobank mi přišla platba ze zahraničního účtu. Banka to prý vyhodnotila jako podezřelé a začal kolotoč výslechu. Napsal jsem jim, že se jedná o prostředky, které jsem si tam zaslal z jiné české banky. To jsem doložil výpisem. Peníze mi drží už přes týden a nekomunikují. Dostal jsem se díky tomu do platební tísně. Vůbec nevím co budu dělat. Nemám pomalu ani na jídlo. Banku to vůbec nezajímá. Zlatá hotovost. Poraďte mi prosím jak na ně mohu zatlačit. Volám tam a píšu několikrát za den. Je to k ničemu. Účet jsem už vypověděl. Zároveň všechny varuji před touto pofidérní bankou. Jak dlouho mi mohou blokovat mé peníze? Děkuji

Dobrý den,

všechny banky musí na základě AML legislativy (proti praní špinavých peněz a financování terorismu) vyhodnocovat podezřelé transakce a hlásit je Finančně analytickému útvaru Ministerstva financí. Peníze Vám neblokuje banka, ale MF. Posílat všechny své úspory do zahraničí a nenechat si v ČR ani na chleba je velmi nerozumné. Pravidla finanční gramotnosti doporučují mít na běžném účtu rezervu v podobě 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů.

ZK

#9275, Výběry z bankomatů cizích bank, Běžný účet, 17.3.2020

Prosím o informaci, zda je v městě Zbiroh bankomat ČSOB, v případě, že je to bankomat Čes. spořitelny, tak zdali je bankomat v Mirošově. Děkuji.

Dobrý den,

ve Zbirohu je bankomat České spořitelny a Komerční banky, v Mirošově bankomat ČSOB není. Nebylo by jednodušší si zřídit běžný účet u banky, která nabízí výběry z bankomatů všech bank bez poplatku a podmínek? Equa bank, Creditas, Expobank a další. Buďte náročná a chtějte od své banky více!

TG

#9123, Běžný účet bez poplatků, Běžný účet, 1.3.2020

Pokračování dotazu č. 9120: Dobrý den, ještě ohledně Curve karty. Nechci si vydělat 150 Kč. Jde mi jen o to, že hledám něco takového, abych měl kartu s účtem zdarma přesně jak účet Curve. Ale nejde mi do hlavy, když dostanu 150 Kč, tak proč pak to nejde dobít. Kde tedy bude těch 150 Kč?

Dobrý den,

běžný účet s platební kartou bez poplatků a podmínek dnes nabízí každá druhá banka, např. ExpobankEqua bankCreditas, Air Bank, Fio Banka, mBank a další. Curve není klasickým běžným účtem (jedná se pouze o kartu a aplikaci, na kterou si můžete namapovat jiné karty). Hledáte běžný účet bez poplatků? Výborně, volte produkt od české banky, kterému rozumíte (a kde máte plnou podporu, telefonicky, na pobočkách), a naopak se vyhněte zahraniční fintechové aplikaci, které nerozumíte. Ta aplikace nemusí být špatná, jen není pro každého. 

PZ

#9112, Změna banky, Banka, 29.2.2020

Mám dotaz ohledně mého problému, minulý rok jsem byl v Komerční bance, byl jsem spokojen, ale od září minulého roku jsem přešel do ČSOB. Návrat zpět do KB byl zamítnut. Jak dlouho potrvá zákaz?

Dobrý den,

na poskytnutí bankovních služeb není právní nárok. Pokud Vás KB odmítla, vyčkal bych s další žádostí o běžný účet minimálně několik dalších let. Nebo v případě nespokojenosti s ČSOB zkuste jinou banku - např. Expobank či Equa bank.

TG

#9084, Změna banky, Běžný účet, 26.2.2020

Dobrý den, vzhledem k tomu, že mi stávající banka začala zpoplatňovat transakce které jsem měl doposud zdarma, uvažuji o změně banky. Zajímají mne prosím opravdu všechny možné poplatky a v jaké výši by byly. Jedná se mi o poplatky spojené s příchozí, odchozí platbou v rámci ČR. Výběry z bankomatů ať už z vlastních tak cizích (pokud by byl 0 Kč, když provedu výběr nad nějakou částku, prosím o uvedení částky) a to jak v rámci ČR tak i zahraničí. Poplatky za vedení účtu, poplatky za vydání karty atd. Tedy všechny možné poplatky souvisejícím se službami založení a vedení, případně zrušení účtu. I případném úročení zůstatku peněz na účtu. Také mne zajímá, zda-li založit účet je možné on-line. Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Dobrý den,

běžný účet bez podmínek a poplatků dnes nabízí mnoho bank a některé nabízejí i zajímavé úročení (na běžném účtu až 1,6%, na spořícím účtu až 2,08%) a založení účtu online. Zkuste třeba Expobank nebo Equa bank

Články o Expobank

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

22.3.2020, Osobní a rodinné finance

…e také umožňuje aktivovat přečerpání do mínusu na běžném účtu (kontokorent), či sjednat půjčku.  https://www.rb.cz/osobni/pujcky/odlozeni-splatek Expobank Expobanka informuje že klientům odklady splátek umožní a že bude volit individuální přístup. Vzhledem k tomu, že tato banka pro občany ze…

Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

6.3.2020, Spoření

… nabízejízajímavé zhodnocení, neznamená to, že jinde podobné možnosti nenajdete.Například úrok 1,6% nabízí kromě Equa bank také: Banka Creditas a Expobank Ani jedna z nich navíc nevyžaduje minimální čimaximální vklad a nepodmiňuje úročení ani platbami kartou. Sberbank pak nabízí zhodnocení d…

Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

28.2.2020, Běžný účet

…tků předepsaným měsíčním obratem na účtu. Bezplatné vedení účtu není všechnoV současnosti tak účet zdarma nejjednodušejizískáte u: Banky Creditas Expobank a Equa Bank Hlavním rozdíl mezi těmito poskytovateli je vrozsahu služeb. U některých narazíte na problémy s malým počtem poboček (a tedyi…

Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

10.1.2020, Spoření

… získají i ti stávající, ale pouze u nových vkladů a spodmínkou, že peníze nechají na účtu alespoň rok. Stejný úrok jako Banka Creditas pak nabízíExpobank. A jen o málo méně slibuje Trinity Bank. Lidé, kteří si u ní založíspořicí účet do 15. května, dostanou sazbu 1,58%. Úrok až5 %? Ano, ale…

Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

3.1.2020, Běžný účet

…tům okamžité platby přijímat azačátkem ledna odesílat. V nejbližší době se k těmto poskytovatelům chtějí přidattaké: mBank Equa bank Hello bank a Expobank A do konce roku plánují tuto službu zprovoznit také vUniCredit Bank a Sberbank. Ceny se bát nemusíteVětšina poskytovatelů nabízí okamžité…Rychlé odkazy

Banky v ČR