Banky.cz Banky.cz Banky v ČR ING Bank N. V.
ING Bank N. V.

ING Bank N. V.

    Web: www.ing.cz Internetbanking: www.ingbank.cz/ib
    Adresa: Plzeňská 345/5, 150 00 Praha 5 
    IČ: 49279866 
    SWIFT: INGB CZ PP 
    Kód banky: 3500 
    Na českém trhu:  
    bezplatná linka: 800 159 159
    (Po - Pá: 08.00-18.00)
    SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

    Expertní hodnocení banky ING Bank N. V.

    Původně čistě životní pojišťovna, která začala před lety nabízet i bankovní produkty spořicího charakteru (spořicí účet, terminovaný vklad). V začátcích platily jejich úrokové sazby za jedny z nejlepších na trhu, ale ING krok se špičkou konkurence neudržela a od roku 2020 se zařadila bohužel už jen do kategorie "lepší průměr".

    V roce 2021 se ING Banka rozhodla zásadně redukovat české aktivity na jednu třetinu. ING odkazuje na nejistotu v pandemii Covid a  nutnost výběru klíčových regionů působení. Vysoce konkurenční trh spoření v České republice se tedy bance do plánů nevešel! Nicméně banka přistoupila k redukci rozumně - dohodla se s Raiffeisen Bank a nabízí převod spoření s bonusem. Ukončení služeb ING pro české fyzické osoby neznamená konec působnosti skupiny na trhu. Detaily procesu budou zveřejňovány v novinkách na webu. Osobní bankovnictví skončí v srpnu 2021.

    O bance ING Bank N. V.

    Banko-pojišťovací skupina ING vstoupila na český trh v roce 1992. Jedná se o zahraniční pobočku mateřské holandské Internationale Nederlanden Groep. Nejen v ČR má mnoho entit (banka, životní a neživotní pojišťovna, penzijní fond).

    ING Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: spořící účet a podílové fondy

    Upozornění pro fyzické osoby: Banka v únoru 2021 předběžně avizovala, že během půl roku ukončí své činnosti osobního bankovnictví v ČR! Korporátní bankovnictví ING Bank působící z kanceláře v Praze zůstane zachováno. Stávajícím klientům bude nabídnut přechod do RB za zvýhodněných podmínek (úrok 1% do 300 000 Kč na první rok a bonus 500 Kč). Více informací v našem článku ING Bank končí, klienti mohou přejít k Raiffeisenbank.    Banky v ČR