Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #1529, Nespokojený klient banky chce přejít

Nespokojený klient banky chce přejít, Banka

15.8.2014 Banka

Dobrý den, už dlouhá léta jsem nespokojeným klientem ČS, avšak má trpělivost s touto institucí přetekla a rád bych přešel se svými závazky a účtem do jiné banky. U ČS mám mimo spořícího účtu i stavební spoření a spotřební úvěr, kdy u st.spoření mám nárok na vznik úvěru za dva měsíce. Chtěl bych se tedy zeptat, zda je možné přejít k jiné bankovní instituci alespoň s osobním a spořícím účtem (tzn. zda úvěr ze stavebního a spotřebního úvěru není podmíněn účtem u stejné banky)? Popřípadě, jestli by nebylo vhodnější v této době, tedy v době vzniku nároku na úvěr ze st. spoření refinancovat oba dva úvěry, u jiné banky, do jednoho úvěru? Děkuji za radu. Michal R.

Dobrý den,

stavební spoření (a možný nárok na úvěr z něj) je zcela nezávislé na běžném účtu a ostatních produktech ČS (jedná se o dvě samostatné instituce - Česká spořitelna a Stavební spořitelna ČS) - můžete tedy klidně zůstat u Stavební spořitelny ČS, když změna tohoto produktu vám nepřinese výrazně odlišné podmínky a u jiné stavební spořitelny nezískáte ihned všechny výhody dlouhodobě vedeného produktu.

ČS má jedny z nejdražších spotřebitelských úvěrů a ani úvěr ze stavebního spoření dnes není žádná výhra (tyto úvěry byly naposled zajímavé tak před 5 lety, kdy byly úrokové sazby úplně někde jinde), tedy není důvod své závazky nerefinancovat jinde. Doporučuji prozkoumat nabídku Air-Bank, Equa Bank, ZUNO Bank, mBank (bezplatné účty a nejlevnější půjčky).
Budete samozřejmě muset doložit všechny údaje potřebné pro schválení nové půjčky, počítejte tedy že její schválení zabere spíše týdny, než dny.