Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1375, Dotaz v bankovní poradně

Jak porovnat stavební spořitelny a vybrat tu nejvýhodnější pro vás?

Dobrý den, právě mi končí smlouva na stavební spoření u "Raiffeisen stavební spořitelna", kde jsem si spořila 500 Kč/měsíčně. Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaký typ na stránky, kde bych si mohla porovnat všechny stav.spořitelny. Jde mi hlavně o porovnání úroku (zhodnocení vkladu), poplatku za vedení účtu, poplatek za zřízení nové smlouvy. Ráda bych ve spoření dále pokračovala, ale nevím, zda "Raiffka" je úplně vhodná (poplatek za vedení účtu 360Kč, poplatek při zřízení nové smlouvy cca 2000Kč). Přijde mi, že si na poplatcích berou hodně. děkuji za odpověď

Dobrý den,

porovnání je k dipozici zde, kde si můžete nechat všechny nabízené produkty seřadit dle Vámi vybraného parametru (úrok, poplatek za vedení, poplatek na zřízení produktu).

Na trhu působí 5 stavebních spořitelen: Stavební spořitelna ČS - Buřinka, Wüstenrot, Českomoravská stavební spořitelna - Liška, Modrá pyramida a Raiffeisen stavební spořitelna. Produkty nabízené jinými institucemi jsou jen přeprodeje těchto stavebních spořitelen.

Nejnižší poplatek za zřízení má Buřinka (495 Kč při sjednání online, nezávislé na cílové částce).

Nejnižší poplatek za vedení spoření má Modrá pyramida (300 Kč/rok).

Nejvyšší úrok na spoření nabízí Wüstenrot (2%).

Teď to bude chtít vzít kalkulačku a propočítat, kde je to pro Vaši výši vkladu nejvýhodnější. Raiffeisen stavební spořitelna je obecně méně výhodná, nižší úrok/vyšší poplatky za zřízení a vedení produktu.

Petr JermářBanky.cz