Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisen stavební spořitelna
Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna

  Adresa:  
  IČ: 49241257 
  SWIFT:  
  Kód banky: 7950 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Raiffeisen stavební spořitelna

  Jak již sám název napovídá, jedná se o stavební spořitelnu mateřské Raiffeisenbank. Nabídku tvoří klasický sortiment, který lze od stavební spořitelny očekávat; nic víc, nic méně, podmínky a úroky skoro na chlup stejné, jako u ostatních stavebních spořitelen.

  O bance Raiffeisen stavební spořitelna

  Raiffeisen stavební spořitelna byla založena v roce 1993, jako vůbec první stavební spořitelna v České republice. Již více než 21 let zajišťujeme pro klienty výhodné stavební spoření, úvěry na bydlení a v současné době i komplexní finanční poradenství založené na vyvážené rozmanité škále finančních produktů.

  V roce 1998 jsme se stali součástí silné finanční skupiny Raiffeisen, která působí v 37 zemích světa. V České republice patří do rodiny Raiffeisen také Raiffeisenbank, pojišťovna UNIQA nebo společnosti Raiffeisen Leasing či Raiffeisen finanční poradenství.

  Mezníkem v historii společnosti se stal rok 2008, kdy jsme se sloučili s HYPO stavební spořitelnou a stali se jejím univerzálním právním nástupcem. V témže roce došlo i ke změně vlastnických podílů obou akcionářů. V současné době drží 90 % akcií Raiffeisen Bausparkassen Holding GmbH a 10 % akcií Raiffeisenbank a.s.

  Na prvním místě jsou pro nás důvěra a spokojenost vás, klientů. Vycházíme vám vstříc v produktové nabídce, pravidelně ji doplňujeme o nové finanční produkty a ty, které již v portfoliu máme, dále inovujeme. I díky tomu se nám opakovaně podařilo získat ocenění v soutěži Zlatá koruna v kategorii Cena veřejnosti.

  Značné úsilí také věnujeme rozvoji znalostí a dovedností našich finančních poradců. Spolu s pečlivě sestavenou nabídkou finančních produktů vám tak dokážeme poskytnout kompletní řešení vašich potřeb nejen v oblasti lepšího bydlení, ale také v otázkách zajištění rodiny, majetku či spokojeného stáří a zároveň i v bankovních službách.

  Raiffeisen stavební spořitelna je tradiční, avšak moderní bankou a v duchu symbolu zkřížených koňských hlav, které má ve znaku, přináší klientům a jejich rodinám jistotu a ochranu v nestálém finančním světě.

  Jsme první volbou pro výhodné spoření a financování bydlení. Jsme spolehlivým partnerem pro své klienty, obchodní partnery i spolupracovníky.

  Flash news o Raiffeisen stavební spořitelna

  31.3.2017

  RSTS zjednodušuje svoji produktovou nabídku

  Raiffeisen stavební spořitelna v roce 2008 zdědila produkty po HYPO stavební spořitelně. Jaro 2017 ji snad konečně rozhoupává k větším změnám, když avizuje, že zahájila "první vlnu zjednodušování produktové nabídky". Úroková sazba úvěrového tarifu se sjednocuje pro stávající i nové klienty na 1,88%, při využití méně než 80% LTV. Ale i s běžný úvěrovým tarifem U153 ještě klient dosáhne na 2,99%, což je v levnější třetině stavebních spořitelen. Spořící sazba zůstává na 1,0%. Měsíční poplatky za vedení spoření, ale bohužel RSTS sráží až na poslední místo v našich přehledech. Buďto RSTS klienty získá naprostou flexibilitou, nebo to bude chtít v zahájených změnách ještě pokračovat!

  Dotazy v poradně k Raiffeisen stavební spořitelna

  D

  #5718, Družstevní byt, Hypoteční poradna, 9.1.2019

  Dobrý den, které banky v ČR poskytují úvěr na družstevní bydlení FO? Jaké je sazba a maximální výše úvěru? Které malé banky v ČR nabízí stavební spoření a od koho? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  úvěr na družstevní byt je komplikovanější, neboť družstevník vlastní pouze podíl v družstvu (s právem byt užívat), ale není přímo majitelem bytu (byt je v majetku družstva). Není tak možné dát bance byt do zástavy. Je třeba ručit jinou nemovitostí nebo v případě menších částek kombinovat úvěry ze stavebního spoření a půjčky. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím formuláře hypoteční kalkulačka, pokusíme se pro Vás najít řešení.

  Stavební spoření nabízí těchto 5 stavebních spořitelen: Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot, Buřinka a Liška, přehled zde v našem srovnávači stavebních spoření.

  P

  #4929, Úvěr ze stavebního spoření, Hypoteční poradna, 19.7.2018

  Dobrý den, může si Raiffeisen stavební spořitelna nárokovat zpět zástavní právo k nemovitosti, když se ho vzdala vyvázáním před necelým rokem? A jako nové zajištění použila zástavní právo k pohledávce na spořícím účte. Děkuji

  Dobrý den,

  přijde na to, co přesně jste si se stavební spořitelnou ujednal ve smlouvě o úvěru ze stavebního spoření. Upřímně mi moc nedává smysl, proč by se stavební spořitelna vzdávala zástavního práva na nemovitosti před splacením úvěru (úspory na stavebním spoření jsou kvalitativně horší zástavou).

  T

  #2842, Stavební spořitelna ČS - Buřinka, Spoření, 14.6.2016

  Dobrý den, prohlédla jsem si seznam stavebních spořitelen a nabyla jsem dojmu, že existuje Stavební spoření od České spořitelny a Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka. Je tomu opravdu tak, že Česká spořitelna má jak vlastní spoření tak Buřinku? To samé by potom měla i ČSOB její Modrá pyramida? Děkuji.

  K

  #1375, Dotaz v bankovní poradně, , 3.5.2014

  Dobrý den, právě mi končí smlouva na stavební spoření u "Raiffeisen stavební spořitelna", kde jsem si spořila 500 Kč/měsíčně. Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaký typ na stránky, kde bych si mohla porovnat všechny stav.spořitelny. Jde mi hlavně o porovnání úroku (zhodnocení vkladu), poplatku za vedení účtu, poplatek za zřízení nové smlouvy. Ráda bych ve spoření dále pokračovala, ale nevím, zda "Raiffka" je úplně vhodná (poplatek za vedení účtu 360Kč, poplatek při zřízení nové smlouvy cca 2000Kč). Přijde mi, že si na poplatcích berou hodně. děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  porovnání je k dipozici zde, kde si můžete nechat všechny nabízené produkty seřadit dle Vámi vybraného parametru (úrok, poplatek za vedení, poplatek na zřízení produktu).

  Na trhu působí 5 stavebních spořitelen: Stavební spořitelna ČS - Buřinka, Wüstenrot, Českomoravská stavební spořitelna - Liška, Modrá pyramida a Raiffeisen stavební spořitelna. Produkty nabízené jinými institucemi jsou jen přeprodeje těchto stavebních spořitelen.

  Nejnižší poplatek za zřízení má Buřinka (495 Kč při sjednání online, nezávislé na cílové částce).

  Nejnižší poplatek za vedení spoření má Modrá pyramida (300 Kč/rok).

  Nejvyšší úrok na spoření nabízí Wüstenrot (2%).

  Teď to bude chtít vzít kalkulačku a propočítat, kde je to pro Vaši výši vkladu nejvýhodnější. Raiffeisen stavební spořitelna je obecně méně výhodná, nižší úrok/vyšší poplatky za zřízení a vedení produktu.

  Petr JermářBanky.cz

  AP

  #1348, Dotaz v bankovní poradně, , 17.4.2014

  Dobrý den, nevím zda se na Vás obracím alespoň trochu správně, ale potřebovala bych vědět jak to je s ombudsmany jednotlivých bank. Máme bohužel velmi negativní zkušenost s Raiffeisen stav.spořitelnou. Mám informaci že každá banka by ombudsmana měla mít, nicméně u této banky se ho nemohu dopátrat a tím pádem podat stížnost na nekorektnost jejich právního oddělení, kde se s nimi člověk na něčem domluví a pak je jen překvapen jednáním p. Judr Pavlíka, který nejenže nectí slovo svých kolegů nebo podřízených ale navíc na klienty naprosto neopodstatněně do telefonu řve a používá výrazy hodné snad jen dlaždičů z dob minulých. Za odpověď velmi děkuji Andrea

  Dobrý den,

  banky nemají povinnost mít ombudsmana - toto je zcela dobrovolné a má ho pouze několik málo bank, tedy Raiffeisen stavební spořitelna ho mít nemusí. Stížnost můžete adresovat obecně centrále dané banky/stavební spořitelny nebo České národní bance, coby dohledovému orgánu nad finančním trhem.

  Je třeba rozlišit porušování pravidel hry a pouhé nevhodné (málo pro-klientské) chování. Chová-li se k Vám pracovník banky špatně (křičí na Vás, nedrží dané slovo, které není podložené smlouvu), lze si stěžovat na centrále dané banky, která by měla ve svém vlastním zájmu toto uvést do pořádku a klientovi se omluvit. ČNB s tímto nic nenadělá. Pokud se Vám toto chování banky nelíbí, není nic jednoduššího než přejít ke konkurenci.

  Dopouští-li se banka či její pracovník nekalých obchodních praktik (banka neplní podmínky smlouvy, postupuje v rozpory se zákony, atd). lze si stěžovat i u ČNB, která zcela jistě zakročí.

  Petr JermářBanky.cz

  Články o Raiffeisen stavební spořitelna

  Velké porovnání spoření – duben 2017

  Velké porovnání spoření – duben 2017

  12.4.2017, Spoření

  …ají,ale více spořitelen podmiňuje získání plné sazby (1%) pravidelným spořením (jinakdochází ke krácení úroku na polovinu). Zcela bez podmínek nabízejí plný úrokjiž jen Stavební spořitelna ČS (Buřinka) a Raiffeisen stavební spořitelna. 

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  …bez životního pojištění Za 1,75-1,78% nabízí hypotéku bez dalších podrobností o (ne)povinném životním pojištění jihočeská Sparkasse a Raiffeisen stavební spořitelna. Nabídku na stupni 1,79% doplňují UniCredit Bank (bez životního pojištění +0,5%, bez kreditní karty +0,1…

  Velké porovnání spoření – říjen 2016

  Velké porovnání spoření – říjen 2016

  9.10.2016, Spoření

  …330 Kč Modrá pyramida: sjednání produktu 1% z cílové částky, max. 10 000 Kč (děti a senioři zdarma) roční vedení produktu 300 Kč Raiffeisen stavební spořitelna: sjednání produktu 1% z cílové částky, max. 15 000 Kč, roční vedení produktu 360 Kč Wüstenrot stavebn…

  Velké porovnání spoření – únor 2016

  Velké porovnání spoření – únor 2016

  21.2.2016, Spoření

  …330 Kč, úrok 1,3% Wüstenrot:poplatek za sjednání 1% zcílové částky (děti bez poplatku), roční poplatek za vedení 324 Kč, úrok 1% Raiffeisen stavební spořitelna:poplatek za sjednání 1% zcílové částky (děti bez poplatku), roční poplatek za vedení 360 Kč, úrok 1% Co…

  Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

  Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

  9.9.2014, Aktuálně

  …čekali. Jsem-li malý a neznámý, musím mít něco, čím přesvědčit potenciální klienty, aby šli právě za mnou. Tady jsme ale nic nenašli. Raiffeisen stavební spořitelna Jak již sám název napovídá, jedná se o stavební spořitelnu mateřské Raiffeisenbank. Nabídku tvoří klasic…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR