Banky.cz Banky v ČR Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna

  Adresa:  
  IČ: 49241257 
  SWIFT:  
  Kód banky: 7950 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Raiffeisen stavební spořitelna

  Jak již sám název napovídá, jedná se o stavební spořitelnu mateřské Raiffeisenbank. Nabídku tvoří klasický sortiment, který lze od stavební spořitelny očekávat; nic víc, nic méně, podmínky a úroky skoro na chlup stejné, jako u ostatních stavebních spořitelen.

  O bance Raiffeisen stavební spořitelna

  Raiffeisen stavební spořitelna byla založena v roce 1993, jako vůbec první stavební spořitelna v České republice. Již více než 21 let zajišťujeme pro klienty výhodné stavební spoření, úvěry na bydlení a v současné době i komplexní finanční poradenství založené na vyvážené rozmanité škále finančních produktů.

  V roce 1998 jsme se stali součástí silné finanční skupiny Raiffeisen, která působí v 37 zemích světa. V České republice patří do rodiny Raiffeisen také Raiffeisenbank, pojišťovna UNIQA nebo společnosti Raiffeisen Leasing či Raiffeisen finanční poradenství.

  Mezníkem v historii společnosti se stal rok 2008, kdy jsme se sloučili s HYPO stavební spořitelnou a stali se jejím univerzálním právním nástupcem. V témže roce došlo i ke změně vlastnických podílů obou akcionářů. V současné době drží 90 % akcií Raiffeisen Bausparkassen Holding GmbH a 10 % akcií Raiffeisenbank a.s.

  Na prvním místě jsou pro nás důvěra a spokojenost vás, klientů. Vycházíme vám vstříc v produktové nabídce, pravidelně ji doplňujeme o nové finanční produkty a ty, které již v portfoliu máme, dále inovujeme. I díky tomu se nám opakovaně podařilo získat ocenění v soutěži Zlatá koruna v kategorii Cena veřejnosti.

  Značné úsilí také věnujeme rozvoji znalostí a dovedností našich finančních poradců. Spolu s pečlivě sestavenou nabídkou finančních produktů vám tak dokážeme poskytnout kompletní řešení vašich potřeb nejen v oblasti lepšího bydlení, ale také v otázkách zajištění rodiny, majetku či spokojeného stáří a zároveň i v bankovních službách.

  Raiffeisen stavební spořitelna je tradiční, avšak moderní bankou a v duchu symbolu zkřížených koňských hlav, které má ve znaku, přináší klientům a jejich rodinám jistotu a ochranu v nestálém finančním světě.

  Jsme první volbou pro výhodné spoření a financování bydlení. Jsme spolehlivým partnerem pro své klienty, obchodní partnery i spolupracovníky.

  Flash news o Raiffeisen stavební spořitelna

  31.3.2017

  RSTS zjednodušuje svoji produktovou nabídku

  Raiffeisen stavební spořitelna v roce 2008 zdědila produkty po HYPO stavební spořitelně. Jaro 2017 ji snad konečně rozhoupává k větším změnám, když avizuje, že zahájila "první vlnu zjednodušování produktové nabídky". Úroková sazba úvěrového tarifu se sjednocuje pro stávající i nové klienty na 1,88%, při využití méně než 80% LTV. Ale i s běžný úvěrovým tarifem U153 ještě klient dosáhne na 2,99%, což je v levnější třetině stavebních spořitelen. Spořící sazba zůstává na 1,0%. Měsíční poplatky za vedení spoření, ale bohužel RSTS sráží až na poslední místo v našich přehledech. Buďto RSTS klienty získá naprostou flexibilitou, nebo to bude chtít v zahájených změnách ještě pokračovat!

  Dotazy v poradně k

  PG

  #9211, Úvěr pro SVJ na rekonstrukci, Hypoteční poradna, 10.3.2020

  Dobrý den, pro klienta naší společnosti poptávám úvěr pro SVJ na rekonstrukci domu. Můžete mi, prosím, poradit, doporučit bankovní ústav a produkt? Děkuji

  Dobrý den,

  úvěry pro SVJ na rekonstrukci bez zástavy majetku nabízejí obvykle pouze stavební spořitelny (Wüstenrot, Buřinka, Českomoravská stavební spořitelna, Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna)

  A

  #8721, Stavební spoření pro sny, Spoření, 27.1.2020

  Dobrý den,
  ráda bych synovi vytvořila stavební spoření. Které je dnes nejvýhodnější a vyplatí se?
  Synovi je 6 let.

  Děkuji

  Dobrý den,

  ano, stavební spoření pro děti dává smysl, ukládejte přesně 1 700 Kč měsíčně a dosáhnete na nejvyšší průměrné roční zhodnocení 3,5-4%, peníze můžete po 6 letech vybrat (a založit třeba nové spoření). Nabídky stavebních spořitelen se liší minimálně, bez poplatku za sjednání Modrá pyramida a Wüstenrot, s trochu vyšším úrokem (1,3%) Raiffeisen stavební spořitelna, s nižším ročním poplatkem za vedení Buřinka.

  S

  #8246, Volba stavební spořitelny, Spoření, 10.12.2019

  Dobrý den, která stavební spořitelna nabízí momentálně nejlepší podmínky? Mám zájem vyloženě o spoření volných prostředků. Má smysl založit penzijní spoření dítěti (17 let)? Ráda bych někam smysluplně ukládala volné prostředky. Cca 4 000 Kč měsíčně. Je mi 42let. Děkuji

  Dobrý den,

  na stavební spoření ukládejte přesně 1 700 Kč měsíčně (ne více, ne méně), čímž dosáhnete na plnou státní podporu a zároveň zde neblokujete za nízký úrok (1%) více peněz než je nutné. Stavební spoření s průměrným ročním zhodnocením 3,5% má smysl v každém věku, i pro dítě (17 let) či seniora. Raiffeisen stavební spořitelna má do 20/12 akci na odpuštění poplatku za sjednání produktu při cílové částce 200 000 Kč. Stavební spořitelna ČS nabízí permanentně snížení poplatek za sjednání na 495 Kč při sjednání online.

  D

  #5718, Družstevní byt, Hypoteční poradna, 9.1.2019

  Dobrý den, které banky v ČR poskytují úvěr na družstevní bydlení FO? Jaké je sazba a maximální výše úvěru? Které malé banky v ČR nabízí stavební spoření a od koho? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  úvěr na družstevní byt je komplikovanější, neboť družstevník vlastní pouze podíl v družstvu (s právem byt užívat), ale není přímo majitelem bytu (byt je v majetku družstva). Není tak možné dát bance byt do zástavy. Je třeba ručit jinou nemovitostí nebo v případě menších částek kombinovat úvěry ze stavebního spoření a půjčky. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím formuláře hypoteční kalkulačka, pokusíme se pro Vás najít řešení.

  Stavební spoření nabízí těchto 5 stavebních spořitelen: Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot, Buřinka a Liška, přehled zde v našem srovnávači stavebních spoření.

  P

  #4929, Úvěr ze stavebního spoření, Hypoteční poradna, 19.7.2018

  Dobrý den, může si Raiffeisen stavební spořitelna nárokovat zpět zástavní právo k nemovitosti, když se ho vzdala vyvázáním před necelým rokem? A jako nové zajištění použila zástavní právo k pohledávce na spořícím účte. Děkuji

  Dobrý den,

  přijde na to, co přesně jste si se stavební spořitelnou ujednal ve smlouvě o úvěru ze stavebního spoření. Upřímně mi moc nedává smysl, proč by se stavební spořitelna vzdávala zástavního práva na nemovitosti před splacením úvěru (úspory na stavebním spoření jsou kvalitativně horší zástavou).

  Články o

  Stavební spoření nabízí úrok 2,5 %. Nejvíc za posledních 10 let

  2.5.2022, Spoření, Autor: Jan Budín

  …ostanete na zhodnocení penězpod 4 %: Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) nabízí zhodnocení 3,96 %, Modrá pyramida 3,94 %, Raiffeisen stavební spořitelna 3,94 % ČSOB Stavební spořitelna 3,85 % Přijde konkurenční boj? Je otázkou, jak ostatní hráči na trhu n…

  Stavební spořitelny hlásí rekordy. Objem úvěrů loni meziročně stoupl o 68 %

  4.4.2022, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  … pořadí následující: ČSOB Stavební spořitelna (31 %), Modrá pyramida (22 %), Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny) (19 %), Raiffeisen stavební spořitelna (16 %), Moneta Stavební spořitelna (11 %). Z meziročního porovnání je pak vidět, že Buřinka a Modrá py…

  Nejoblíbenější zhodnocení peněz? Opět zvítězilo stavebko

  10.1.2022, Spoření, Autor: Jan Budín

  …rémií 2 000 Kč" aždo konce března 2022. Nejvyšší zhodnocení spodmínkamiNevyšší zhodnocení peněz, téměř 4,5 %, vsoučasné chvíli nabízí Raiffeisen stavební spořitelna. Její nabídka ale nenípro každého. Abyste natuto sazbu dosáhli azískali bonus 4000 korun, musíte splnit …

  Úroky u stavebního spoření dál rostou. Výnosy dosahují až 4,5 %

  13.12.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  … první zvedla úroky Moneta stavebníspořitelna. Odříjna nabízela pro každého sazbu 1,3 %. Později pak zvýšilaúroky na 1,5 % stejně jako Raiffeisen stavební spořitelna. Nyní užtakto vysoký úrok nabízejí téměřvšichni poskytovatelé. Kromě dvou zmíněných se sním setkáte také…

  První spořitelna zvedla úroky. Moneta nabízí 1,3 %

  15.11.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …a tuto změnu museli rychle reagovat ostatní hráči na trhu.Konkrétně: Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka), Modrá pyramida a Raiffeisen stavební spořitelna. Zatím sice nabídli pouze časově omezené akce, je alepravděpodobné, že také u nich se vstupní poplatek j…