Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisen stavební spořitelna
Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna

  Adresa:  
  IČ: 49241257 
  SWIFT:  
  Kód banky: 7950 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Raiffeisen stavební spořitelna

  Jak již sám název napovídá, jedná se o stavební spořitelnu mateřské Raiffeisenbank. Nabídku tvoří klasický sortiment, který lze od stavební spořitelny očekávat; nic víc, nic méně, podmínky a úroky skoro na chlup stejné, jako u ostatních stavebních spořitelen.

  O bance Raiffeisen stavební spořitelna

  Raiffeisen stavební spořitelna byla založena v roce 1993, jako vůbec první stavební spořitelna v České republice. Již více než 21 let zajišťujeme pro klienty výhodné stavební spoření, úvěry na bydlení a v současné době i komplexní finanční poradenství založené na vyvážené rozmanité škále finančních produktů.

  V roce 1998 jsme se stali součástí silné finanční skupiny Raiffeisen, která působí v 37 zemích světa. V České republice patří do rodiny Raiffeisen také Raiffeisenbank, pojišťovna UNIQA nebo společnosti Raiffeisen Leasing či Raiffeisen finanční poradenství.

  Mezníkem v historii společnosti se stal rok 2008, kdy jsme se sloučili s HYPO stavební spořitelnou a stali se jejím univerzálním právním nástupcem. V témže roce došlo i ke změně vlastnických podílů obou akcionářů. V současné době drží 90 % akcií Raiffeisen Bausparkassen Holding GmbH a 10 % akcií Raiffeisenbank a.s.

  Na prvním místě jsou pro nás důvěra a spokojenost vás, klientů. Vycházíme vám vstříc v produktové nabídce, pravidelně ji doplňujeme o nové finanční produkty a ty, které již v portfoliu máme, dále inovujeme. I díky tomu se nám opakovaně podařilo získat ocenění v soutěži Zlatá koruna v kategorii Cena veřejnosti.

  Značné úsilí také věnujeme rozvoji znalostí a dovedností našich finančních poradců. Spolu s pečlivě sestavenou nabídkou finančních produktů vám tak dokážeme poskytnout kompletní řešení vašich potřeb nejen v oblasti lepšího bydlení, ale také v otázkách zajištění rodiny, majetku či spokojeného stáří a zároveň i v bankovních službách.

  Raiffeisen stavební spořitelna je tradiční, avšak moderní bankou a v duchu symbolu zkřížených koňských hlav, které má ve znaku, přináší klientům a jejich rodinám jistotu a ochranu v nestálém finančním světě.

  Jsme první volbou pro výhodné spoření a financování bydlení. Jsme spolehlivým partnerem pro své klienty, obchodní partnery i spolupracovníky.

  Flash news o Raiffeisen stavební spořitelna

  31.3.2017

  RSTS zjednodušuje svoji produktovou nabídku

  Raiffeisen stavební spořitelna v roce 2008 zdědila produkty po HYPO stavební spořitelně. Jaro 2017 ji snad konečně rozhoupává k větším změnám, když avizuje, že zahájila "první vlnu zjednodušování produktové nabídky". Úroková sazba úvěrového tarifu se sjednocuje pro stávající i nové klienty na 1,88%, při využití méně než 80% LTV. Ale i s běžný úvěrovým tarifem U153 ještě klient dosáhne na 2,99%, což je v levnější třetině stavebních spořitelen. Spořící sazba zůstává na 1,0%. Měsíční poplatky za vedení spoření, ale bohužel RSTS sráží až na poslední místo v našich přehledech. Buďto RSTS klienty získá naprostou flexibilitou, nebo to bude chtít v zahájených změnách ještě pokračovat!

  Dotazy v poradně k Raiffeisen stavební spořitelna

  PG

  #9211, Úvěr pro SVJ na rekonstrukci, Hypoteční poradna, 10.3.2020

  Dobrý den, pro klienta naší společnosti poptávám úvěr pro SVJ na rekonstrukci domu. Můžete mi, prosím, poradit, doporučit bankovní ústav a produkt? Děkuji

  Dobrý den,

  úvěry pro SVJ na rekonstrukci bez zástavy majetku nabízejí obvykle pouze stavební spořitelny (Wüstenrot, Buřinka, Českomoravská stavební spořitelna, Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna)

  A

  #8721, Stavební spoření pro sny, Spoření, 27.1.2020

  Dobrý den, ráda bych synovi vytvořila stavební spoření. Které je dnes nejvýhodnější a vyplatí se? Synovi je 6 let. Děkuji

  Dobrý den,

  ano, stavební spoření pro děti dává smysl, ukládejte přesně 1 700 Kč měsíčně a dosáhnete na nejvyšší průměrné roční zhodnocení 3,5-4%, peníze můžete po 6 letech vybrat (a založit třeba nové spoření). Nabídky stavebních spořitelen se liší minimálně, bez poplatku za sjednání Modrá pyramida a Wüstenrot, s trochu vyšším úrokem (1,3%) Raiffeisen stavební spořitelna, s nižším ročním poplatkem za vedení Buřinka.

  S

  #8246, Volba stavební spořitelny, Spoření, 10.12.2019

  Dobrý den, která stavební spořitelna nabízí momentálně nejlepší podmínky? Mám zájem vyloženě o spoření volných prostředků. Má smysl založit penzijní spoření dítěti (17 let)? Ráda bych někam smysluplně ukládala volné prostředky. Cca 4 000 Kč měsíčně. Je mi 42let. Děkuji

  Dobrý den,

  na stavební spoření ukládejte přesně 1 700 Kč měsíčně (ne více, ne méně), čímž dosáhnete na plnou státní podporu a zároveň zde neblokujete za nízký úrok (1%) více peněz než je nutné. Stavební spoření s průměrným ročním zhodnocením 3,5% má smysl v každém věku, i pro dítě (17 let) či seniora. Raiffeisen stavební spořitelna má do 20/12 akci na odpuštění poplatku za sjednání produktu při cílové částce 200 000 Kč. Stavební spořitelna ČS nabízí permanentně snížení poplatek za sjednání na 495 Kč při sjednání online.

  D

  #5718, Družstevní byt, Hypoteční poradna, 9.1.2019

  Dobrý den, které banky v ČR poskytují úvěr na družstevní bydlení FO? Jaké je sazba a maximální výše úvěru? Které malé banky v ČR nabízí stavební spoření a od koho? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  úvěr na družstevní byt je komplikovanější, neboť družstevník vlastní pouze podíl v družstvu (s právem byt užívat), ale není přímo majitelem bytu (byt je v majetku družstva). Není tak možné dát bance byt do zástavy. Je třeba ručit jinou nemovitostí nebo v případě menších částek kombinovat úvěry ze stavebního spoření a půjčky. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím formuláře hypoteční kalkulačka, pokusíme se pro Vás najít řešení.

  Stavební spoření nabízí těchto 5 stavebních spořitelen: Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot, Buřinka a Liška, přehled zde v našem srovnávači stavebních spoření.

  P

  #4929, Úvěr ze stavebního spoření, Hypoteční poradna, 19.7.2018

  Dobrý den, může si Raiffeisen stavební spořitelna nárokovat zpět zástavní právo k nemovitosti, když se ho vzdala vyvázáním před necelým rokem? A jako nové zajištění použila zástavní právo k pohledávce na spořícím účte. Děkuji

  Dobrý den,

  přijde na to, co přesně jste si se stavební spořitelnou ujednal ve smlouvě o úvěru ze stavebního spoření. Upřímně mi moc nedává smysl, proč by se stavební spořitelna vzdávala zástavního práva na nemovitosti před splacením úvěru (úspory na stavebním spoření jsou kvalitativně horší zástavou).

  Články o Raiffeisen stavební spořitelna

  Chcete nejvýhodnější stavebko? Přidejte k němu běžný účet

  Chcete nejvýhodnější stavebko? Přidejte k němu běžný účet

  23.8.2021, Spoření

  Jak získat nejlepší stavební spoření? Podleaktuálního srovnání ho nabízejí Raiffeisen stavební spořitelna a ČSOB Stavebníspořitelna. Má to však háček. Pro získání prémií si musíte založit u dané bankyběžný účet. Pokud tuto podmínku splníte, můžete dosáhnoutaž na 4% zhod…

  Nejvýhodnější stavebko? Najdete ho u Monety a v Modré pyramidě

  Nejvýhodnější stavebko? Najdete ho u Monety a v Modré pyramidě

  3.5.2021, Spoření

  … stejně jako u Modré pyramidy. Hledejte akční nabídkyOstatní stavební spořitelny, tedy Stavebníspořitelna České spořitelny (Buřinka) a Raiffeisen stavební spořitelna vsoučasnosti žádné podobné akce nenabízejí. Obě přitom mají úrokovou sazbu 1 % ališí se pouze ve výši po…

  Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

  Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

  22.1.2020, Spoření

  …a odpuštění dalších poplatků nebo navýhodnější úrok. Podobné akce se na trhu objevují i letos.Finanční bonus aktuálně nabízí například Raiffeisen stavební spořitelna aČeskomoravská stavební spořitelna. Druhá z nich klientům slibuje dokonce až 4500 korun navíc. Jenže pou…

  Stavební spoření bez poplatků? Aktuálně jej nabízí téměř všechny spořitelny

  Stavební spoření bez poplatků? Aktuálně jej nabízí téměř všechny spořitelny

  27.11.2019, Spoření

  …ího úroku pro klienty, kteří uzavřou stavební spoření Efekt Plus a vprvních 4 měsících od založení na něj vloží alespoň 300 000 korun. Raiffeisen stavební spořitelnaSleva na poplatek za uzavřenísmlouvy, a to až do výše 2 000 korun. Platí při uzavření smlouvy s cílovoučá…

  Hypotéku chce do roka 300 000 mladých. Většina na to ale nemá dost peněz

  Hypotéku chce do roka 300 000 mladých. Většina na to ale nemá dost peněz

  25.11.2019, Hypotéka

  …. Mladíšetří stále častějiLidé do 36 let však na vlastní bydlenívětšinou šetří. Ukázal to průzkum, který si nechala pro změnu zpracovatRaiffeisen stavební spořitelna. Podle něj jsou nejspořivější lidé do 25 let. Nasvé bydlení si střádají dvě třetiny z nich. Otázkou ale …  Banky v ČR