Může se naspořená částka z úvěru ze stavebního spoření použít na cokoliv nebo je vázána na bytové potřeby?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, když bych si vzal úvěr ze stavebního spoření, může se naspořená částka použít na cokoliv stejně jako při ukončení spoření, nebo se musí celá naspořená částka a úvěr použít na bytové potřeby? Děkuji

Dobrý den,

naspořená částka na stavebním spoření slouží k úhradě úvěru ze stavebního spoření. Úvěr ze stavebního spoření má 2 fáze. V první (překlenovací) fázi úvěr nesplácíte, ale "dál spoříte". Po naspoření části úvěru (obvykle 40%) nastupuje druhá (řádná) fáze, kdy se o naspořené peníze poníží dluh a Vy začínáte splácet zbylou část půjčených peněz.